Nerwica uniemożliwia jedzenie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nerwica uniemożliwia jedzenie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Nerwica uniemożliwia jedzenie

Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo może ktoś mi pomoże... Wyleczylam się sama z nerwicy natręctw, tłumacząc sobie, że stukanie w stół, czy sprawdzanie czegoś setki razy, nie uśmierci mi kogoś bliskiego. Dziś dla mnie to absurd. Niestety... Pozostała we mnie nerwica jakiegoś innego rodzaju..
Otóż. Zmagam się z niedowagą, która jest dla mnie strasznym kompleksem i żeby nie użalać się nad sobą udałam się do dietetyka. Mam wysokokaloryczną dietę, która wczoraj dała mi w kość.. Zjadlam zbyt obfity posiłek na raz, co spowodowało, że znalazłam się w szpitalu. Moje objawy to: drgawki, zatkane ucho, fala gorąca, osłabienie, zawroty głowy, wysokie tętno. Zdarzyło mi się to drugu raz (wcześniej też zjadlam zbyt obfity posilek). Były to objawy związane ze spadkiem cukru. Strasznie się wystraszylam i teraz nie mogę jeść, boje się, że to się powtórzy. Dzisiaj zaczelam jesc bulke z szynką i papryka i nagle poczulam jakies uczucie zimna, zatykanie sie uszu i szybciej bilo mi serce, mialam uczucie dusznosci.. Myślę, że to objawy nerwicowe...

Co ja mam zrobić? sad Boje się jeść przez to...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nerwica uniemożliwia jedzenie
Olunia12113 napisał/a:

Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo może ktoś mi pomoże... Wyleczylam się sama z nerwicy natręctw, tłumacząc sobie, że stukanie w stół, czy sprawdzanie czegoś setki razy, nie uśmierci mi kogoś bliskiego. Dziś dla mnie to absurd. Niestety... Pozostała we mnie nerwica jakiegoś innego rodzaju..
Otóż. Zmagam się z niedowagą, która jest dla mnie strasznym kompleksem i żeby nie użalać się nad sobą udałam się do dietetyka. Mam wysokokaloryczną dietę, która wczoraj dała mi w kość.. Zjadlam zbyt obfity posiłek na raz, co spowodowało, że znalazłam się w szpitalu. Moje objawy to: drgawki, zatkane ucho, fala gorąca, osłabienie, zawroty głowy, wysokie tętno. Zdarzyło mi się to drugu raz (wcześniej też zjadlam zbyt obfity posilek). Były to objawy związane ze spadkiem cukru. Strasznie się wystraszylam i teraz nie mogę jeść, boje się, że to się powtórzy. Dzisiaj zaczelam jesc bulke z szynką i papryka i nagle poczulam jakies uczucie zimna, zatykanie sie uszu i szybciej bilo mi serce, mialam uczucie dusznosci.. Myślę, że to objawy nerwicowe...

Co ja mam zrobić? sad Boje się jeść przez to...

Uważam, że z niczego się nie wyleczyłaś, co więcej, nie jest pewne, że w ogóle coś Ci dolegało, ponieważ nie zdiagnozował Cię lekarz psychiatra.

Idź do psychiatry.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Zdiagnozowano u mnie nerwice lękową i chorobę afektywną dwubiegunową.

4

Olunia12113 napisał/a:

Zdiagnozowano u mnie nerwice lękową i chorobę afektywną dwubiegunową.

Leki wypisane przez psychistrę bierzesz regularnie?
Do terapeuty uczęszczasz?

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

5

Z czego wzięła się Twoja niedowaga - głodziłaś się? Jak z Twoją aktywnością fizyczną? Czy w szpitalu zbadano Ci poziom insuliny? Pytam, bo wspomniałaś o spadku cukru, a to się wszystko może ze sobą łączyć.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-10-26 23:56:09)

Nie głodziłam się, nic z tych rzeczy. Ogólnie jestem zdrowa, nie mam anemii, wszystkie wyniki są prawidłowe oprócz hormonów typu: testosteron (zawyżony), androstendion (zawyżony) i prolaktyna ponad norme. Żadnego guza nie mam. Oprócz tego jestem zdrową osobą i za cholere nie rozumiem skąd u mnie te ataki nerwicy... Studiuje, niczego mi nie brakuje, a i tak coś jest nie tak. Ćwiczę sobie w domu raz z hantelkami, a raz jogę więc ze sprawnością fizyczną wszystko ok. Cukier miałam wcześniej niski, a teraz w szpitalu wyszedł 6,6. Skąd wzięła się moja niedowaga? Zawszw wazylam malo i jadlam za 10

-----------------
Taki metabolizm. Chciałam nabrać ciałka więc udałam się do dietetyka. Teraz wiem, że to była kiepska decyzja, bo mogłam być taka jaka byłam i zaakceptować siebie, a teraz mam jeszcze wiecej problemów przez to... Po tym incydencie, który opisałam na początku tematu mam jakieś napady gorąca, szybsze bicie serca, uczucie zatykania uszu i duszność. Wiem, że to nerwicowe. Nie sądzę żeby to było coś z organizmu skoro wyniki wyszły prawidłowe. Nie leczylam się nigdy lekami. Dużo czytałam książek Beaty Pawlikowskiej i one postawily mnie na nogi. Zmienilam dzięki nim swoje nastawienie. A teraz znowu wszystko wróciło i nie potrafię się ogarnąć... Boję się zjeść nawet głupia kanapkę, bo zaraz dopada mnie lęk, że znowu zaslabne i wyladuje w szpitalu...

-----------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim - łamiesz w ten sposób regulamin. Jeśli chcesz coś dopisać, użyj funkcji "edytuj".
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

7

Owszem, taki metabolizm, ale choroby metaboliczne też mają swoją przyczynę.
Nie bez powodu zapytałam czy miałaś badany poziom insuliny? Znasz poziom swojego kortyzolu? Krzywą cukrową miałaś kiedyś wykonywaną?

Niektóre z chorób metabolicznych dają objawy podobne do neurologicznych, dlatego pacjenci często są pod opieką neurologów, a dopiero po czasie diagnozuje się ich pod innym kątem. Zimne poty, kołatania serca, zasłabnięcia, wysoki puls - brzmi znajomo, prawda? Może też pojawić się brak koncentracji, splątanie mowy, utraty świadomości, bezsenność.
Objawy opisane do Twoich, czyli wystąpienie wymienionych nieprawidłowości po obfitym, wysokoglikemicznym posiłku, są charakterystyczne dla hipoglikemii reaktywnej, kiedy to poziom glukozy gwałtownie spada w wyniku równie gwałtownego wyrzutu insuliny. Ten mechanizm jest dosyć skomplikowany, a na zaistnienie takiej sytuacji wpływa szereg przeróżnych czynników, niemniej taka jest bezpośrednia przyczyna zasłabnięcia po dostarczeniu do organizmu sporej ilości glukozy. 
Oczywiście nie mam zamiaru Cię diagnozować, bo absolutnie nie czuję się kompetentna, ale może to jest trop, który również warto wziąć pod uwagę?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Co znaczy dieta wysokaloryczna? Bo jezeli jesz glownie przetwarzana zywnosc i fastfoody to sie nie dziwie, ze zoladek ci sie buntuje w polaczeniu z nerwica.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Nerwica uniemożliwia jedzenie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018