Pentekostalizacja - koniec kościoła wg wzorca feudalnego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Pentekostalizacja - koniec kościoła wg wzorca feudalnego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Pentekostalizacja - koniec kościoła wg wzorca feudalnego?

Co o tym myślicie? Żeby nie tracić zbyt dużo czasu na szukanie. Filmik.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lawinia (2018-10-24 18:49:43)

Odp: Pentekostalizacja - koniec kościoła wg wzorca feudalnego?

To ja napiszę krótko: to jest koń trojański w Kościele. Wymywa to, co charakterystycznie katolickie zastępując pomysłami rodem z niektórych sekt protestanckich. Miejscami pachnie herezją, czyli - siarką. Wystarczy zobaczyć, że niektóre z tych grup prowadzi do odejścia z Kościoła, a potem na równię pochyłą oddalenia się nod szeroko rozumianego chrześcijaństwa.

3

Lawinia napisał/a:

To ja napiszę krótko: to jest koń trojański w Kościele. Wymywa to, co charakterystycznie katolickie zastępując pomysłami rodem z niektórych sekt protestanckich. Miejscami pachnie herezją, czyli - siarką. Wystarczy zobaczyć, że niektóre z tych grup prowadzi do odejścia z Kościoła, a potem na równię pochyłą oddalenia się nod szeroko rozumianego chrześcijaństwa.

Czytałem, że w USA 2/3 protestantów już w to poszło. Takowe ruchy bardzo rozwijają się Ameryce Południowej, Chinach i Indiach. Podobno idzie to jak burza. Do nas powoli to dochodzi i znajduje propagatorów jak np. siostra z filmiku. Na uzdrowiciela Zielińskiego chodzą tłumy. Spokojnie jest w stanie zapełnić stadion narodowy.
A wg mnie obecnego stanu Kościoła nie idzie utrzymać. Episkopat robi co może w sprawie pedofilii, ale kompletnie jest niewiarygodny.

4 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-10-25 11:00:59)

balin napisał/a:
Lawinia napisał/a:

Czytałem, że w USA 2/3 protestantów już w to poszło. Takowe ruchy bardzo rozwijają się Ameryce Południowej, Chinach i Indiach. Podobno idzie to jak burza. Do nas powoli to dochodzi i znajduje propagatorów jak np. siostra z filmiku. Na uzdrowiciela Zielińskiego chodzą tłumy. Spokojnie jest w stanie zapełnić stadion narodowy.
A wg mnie obecnego stanu Kościoła nie idzie utrzymać. Episkopat robi co może w sprawie pedofilii, ale kompletnie jest niewiarygodny.

Dlaczego nie da się utrzymać? Przeciwnicy i wrogowie Kościoła zawsze tak będą mówić oraz do czegoś ten Kościół zmuszać. A przecież tak samo jest w polityce, i kiedy np. minister finasów Rostowski mówił, że nie ma pieniędzy na 500 plus, to  okazało, się to kompletną bzdurą. Tak samo jest w kwestii zmuszania Kościoła do jakieś zmiany. On się właśnie ostał dlatego, że jest konserwatywny. A konserwatyzm w Kościele oznacza trzymania się stałych zasad,  prawd wiary oraz na przedstawianiu nauki społecznej zgodnej teologicznie z treściami, które Kościół przedstawia.

Przykład protestantów jest o tyle chybiony, że powstanie protestantyzmu zakończyło się praktycznie kompletnym upadkiem wiary na zachodzie a w Kościołach urządza się przedszkola, Wrzucanie do jednego worka Chin (gdzie chrześcijaństwo jest marginalne), Indii (gdzie wiekszosc wyznaje hinduzim) czy Amer. Płd (gdzie wiekszosc wyznaje katolicyzm) jest jakims kuriozum kuriozów.

A jeszcze łączenie Kościoła z Episkopatem wink już przecież w Ewangelii czytamy jak Jezus ganił hierarchów mówiąc o nich "groby pobielane". Dlaczego więc dzisiaj miałoby być inaczej? Czy to jednak usprawiedliwia nic nie robienie w każdym naszym osobistym przypadku?

5 Ostatnio edytowany przez balin (2018-10-25 15:40:50)

DoswiadczonyDaro napisał/a:

Tak samo jest w kwestii zmuszania Kościoła do jakieś zmiany. On się właśnie ostał dlatego, że jest konserwatywny. A konserwatyzm w Kościele oznacza trzymania się stałych zasad,  prawd wiary oraz na przedstawianiu nauki społecznej zgodnej teologicznie z treściami, które Kościół przedstawia.

Ja mówiłem tylko o organizacji Kościoła, pozostałości po ustroju feudalnym, np. roli wszechmogących biskupów i proboszczów i ich folwarkach, czy związków Kościoła z państwem.

Przykład protestantów jest o tyle chybiony, że powstanie protestantyzmu zakończyło się praktycznie kompletnym upadkiem wiary na zachodzie a w Kościołach urządza się przedszkola, Wrzucanie do jednego worka Chin (gdzie chrześcijaństwo jest marginalne), Indii (gdzie wiekszosc wyznaje hinduzim) czy Amer. Płd (gdzie wiekszosc wyznaje katolicyzm) jest jakims kuriozum kuriozów.

Nie mówimy o sytuacji katolicyzmu w tych krajach, a o dynamicznym rozwoju pentekostalizacji. smile

6 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-10-25 18:30:18)

Jeśli piszę:

"Przykład protestantów" (chodzi mi o to, że w krajach na zachodzie nastąpił upadek protestantyzmu a kościoły protestanckie świecą pustkami)"

a dostaje odpowiedź:

"Nie mówimy o sytuacji katolicyzmu w tych krajach"

to co mam myśleć? Że zwariowałem? wink

7

Jeśli piszę:

"Przykład protestantów" (chodzi mi o to, że w krajach na zachodzie nastąpił upadek protestantyzmu a kościoły protestanckie świecą pustkami)"

a dostaje odpowiedź:

Doczytaj co to jest katolicyzm, tu będzie zwięźle https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm, a potem zobacz o czym jest ten wątek. smile

balin napisał/a:

Jeśli piszę:

a dostaje odpowiedź:

Doczytaj co to jest katolicyzm, tu będzie zwięźle https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm, a potem zobacz o czym jest ten wątek. smile

Wiesz dyskutuje się o różnych rzeczach. Tutaj odnosi się do treści postów. Jedyne co pozostaje powiedzieć, to że twój poziom "dyskusji" poraża. wink

9 Ostatnio edytowany przez balin (2018-10-26 12:12:56)

Wiesz dyskutuje się o różnych rzeczach. Tutaj odnosi się do treści postów. Jedyne co pozostaje powiedzieć, to że twój poziom "dyskusji" poraża. wink

Na razie kolego poza dowartościowaniem się, nie napisałeś ani słowa w temacie. Ciekawe dlaczego?

Jeszcze jedna ciekawa rozmowa w temacie.

10 Ostatnio edytowany przez Lilka787 (2018-11-04 16:51:19)

Balin,
dziś miałam czas, by obejrzeć te zamieszczone przez Ciebie rozmowy. Muszę przyznać, że nie znałam tego pojęcia pentekostalizacja  i że nie miałam świadomości o takiej sile tego zjawiska. Ze słów tego księdza, który bada to zjawisko wynika, że kościół w obecnej tradycyjnej formie będzie mniejszością i że papież Benedykt XVI już o tym pisał.
Dla mnie osobiście nie ma lepszej drogi do Boga niż filary, na których opiera się KK, a więc msza św., spowiedź św., komunia św., adoracja Najświętszego Sakramentu i Maryja. Dlatego cieszę się, że mieszkam w miejscu, gdzie mam pod dostatkiem tego wszystkiego czego potrzebuję. Wiem o istnieniu ruchów charyzmatycznych, o ich działalności, z tego co pytałam, grupy te współdziałają przy kościołach i mają posługę księży. Wiem też, że odbywają się msze o uwolnienie ze specjalnym błogosławieństwem duchownych, kiedyś byłam, ale nie podeszłam, nie byłam wewnętrznie przekonana że jest to dobre. Myślę, że lepiej być ostrożnym. Niedawno czytałam, że są i zwodziciele w tej materii.
Jednak znalazłam inne miejsce. Jest ono przepełnione modlitwą uwielbienia Boga, szczerą modlitwą prostych ludzi, do których i ja chcę należeć. To miejsce w którym bije serce Boga. Miejsce, w którym zstępuje Duch Św. Napisane jest "szukajcie, a znajdziecie". Ja znalazłam. smile

Dziękuję za ciekawe materiały.

Któż jak Bóg!
balin napisał/a:

Na razie kolego poza dowartościowaniem się, nie napisałeś ani słowa w temacie. Ciekawe dlaczego?

Jeszcze jedna ciekawa rozmowa w temacie.

Masz jednak problem ze zrozumieniem treści, które "czytasz". W tym tkwi PROBLEM. Musisz jednak go najpierw dostrzec, żeby coś z tym zrobić. Dopiero jak GO dostrzeżesz, będziesz miał możliwość zobaczenia. Inaczej dalej będziesz TKWIŁ w swoich WYOBRAŻENIACH.

A teraz konkrety:

Zwróciłem Ci uwagę, że mieszasz protestantów z KOSCIOŁEM (w domyśle KK). Protestanci nie są członkami KK, są odstępcami KK i jeśli 2/3 coś tam, gdzieś tam, to nie ma to nic wspólnego z KK. Czyli z postawy protestanów nie wynika w żaden sposób możliwość postawienia tezy że przez to w Kościele coś lub tamto. To zwykła manipulacja i brak logiki.

12

Zwróciłem Ci uwagę, że mieszasz protestantów z KOSCIOŁEM (w domyśle KK). Protestanci nie są członkami KK, są odstępcami KK i jeśli 2/3 coś tam, gdzieś tam, to nie ma to nic wspólnego z KK. Czyli z postawy protestanów nie wynika w żaden sposób możliwość postawienia tezy że przez to w Kościele coś lub tamto. To zwykła manipulacja i brak logiki.

Z wypowiedzi katolicyzm znikł, znaczy coś tam wreszcie doczytałeś. smile Rozumiem dla ciebie katolicyzm jest równoznaczny z Kościołem Rzymskokatolickim, potocznie w skrócie określanym KK. Spoko masz do tego prawo. Nic mi do tego.
Skupmy się na temacie wątku plissssss. Nie chce żebyś go rozjechał.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Pentekostalizacja - koniec kościoła wg wzorca feudalnego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018