Wychodzić za mąż czy nie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wychodzić za mąż czy nie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Wychodzić za mąż czy nie?

A wiec tak... Juz kiedys pisalam kilka watkow i bardzo mi pomoglyscie, wiec mam nadzieje, ze i teraz forum bardzo sie przyda i oczywiscie mam taka wielka nadzieje...

Mysli mam duzo, ale chyba uda mi sie je pozbierac i postawic w jednym tylko pytaniu:

Dlaczego pomimo tego, ze czuje, ze moj facet jest prawie idealny i jest mi z nim dobrze, a takze mysle, ze lepszego nigdy nie znajde..... gdy mysle o wyjsciu za niego za maz i wyjechaniu za nim do innego kraju nie skacze z radosci, nie mam ochoty tego robic, a czasem nawet placze?
Sama tego nie rozumiem..... Jestesmy razem od 4 lat, uwielbiam spedzac z nim wolny czas, a jednak nie za bardzo chce wychodzic za maz...

Jak to jest z tym wychodzeniem za maz? Kiedys ktos mi powiedzial, ze jesli sie ma najmniejsze watpliwosci nie powinno sie wychodzic za maz... A moze jednak "na chlopski rozum" i tak powinnam wyjsc za maz a to co czuje, to zwykly strach przed zmiana?

Prosze powiedzcie co o tym myslicie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wychodzić za mąż czy nie?

Małżeństwo to poważny krok, naturalną rzeczą jest, że się boisz. Jedni dojrzewają do małżeństwa w wieku 18 lat, inni w wieku 25, jeszcze inni 40, a niektórzy nigdy. Ja akurat Cię rozumiem, bo mam podobnie. Jestem z facetem od 6 lat, kocham go i nie wyobrażam sobie mojej przyszłości bez niego, a jednak myśl o małżeństwie napawa mnie lękiem i niechęcią - po prostu nie czuję się na to gotowa i boję się tak radykalnego kroku, boję się, że nam nie wyjdzie, boję się porażki.

Ja staram się tym nie przejmować, zwłaszcza, że wiem, że przez najbliższych parę lat nie muszę jeszcze myśleć o ślubie. Nad Tobą też nikt z batem nie stoi wink Jeśli nie czujesz się gotowa, porozmawiaj o swoich obawach z partnerem. Podejdź do tego na spokojnie, bez przymusu. To już na szczęście nie te czasy, kiedy małżeństwo było obowiązkiem, a 20-letnia panna to już stara panna bez szansy na zamążpójście.

3

A spróbuj wyobrazić sobie co byś czuła, gdyby małżeństwo nie wiązało się z wyprowadzką w obce strony? Może tu jest pies pogrzebany? Może bardziej od małżeństwa boisz się tej zmiany?

4

Anemonne: a gdyby jednak taki bat byl? Nie chcialam sie wdawac w szczegoly, bo wtedy wszystko wyda sie jeszcze bardziej skomplikowane, ale w moim przypadku to jest tak, ze ja mam bat nad soba, gdyz wyjscie za maz w tym momencie to jedyny sposob by byc z moim partnerem.... Wiec czuje sie przyparta do muru z tym slubem...

Vinnga: masz racje, ze nie chce obu: ani wychodzic za maz, ani wyjezdzac, a moze bardziej wyjezdzac, choc w tym wszystkim juz sama nie wiem... Co jesli to ten wyjazd napala mnie lekiem a nie moge tego uniknac?

Dziekuje Wam za odpowiedzi!

5 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-25 23:38:18)

Hm, w takim razie podejrzewam, że on jest obcokrajowcem i musisz za niego wyjść, by móc legalnie mieszkać i pracować w jego kraju, lub coś w tym stylu... Wtedy rzeczywiście jest to jakaś forma "bata", ale tu jest już ryzyko - są sytuacje (i pewnie Ty w takiej - lub podobnej - jesteś), kiedy nie ma szans na zamieszkanie z partnerem w Polsce i trzeba obrócić swoje życie o 180 stopni. Możesz albo to zrobić i żyć z ukochanym, albo zostać tu bez niego. Tu musisz już dokładnie rozważyć wszelkie "za" i "przeciw" i zadecydować. Ale pamiętaj - małżeństwo to nie cyrograf, w każdej chwili możesz się rozwieść i wrócić. Postaraj się nie myśleć o tym jak o wyroku, lecz jak o szansie. Jeśli nie wyjdzie, będziesz mogła przecież wrócić do swojego dotychczasowego życia.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Wychodzić za mąż czy nie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018