zmiana zawodu a 40tka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: zmiana zawodu a 40tka

witajcie...od pewnego czasu zmagam się ze sobą..jestem księgową od 13 lat, mam teraz 39 (!?!) i szczerze mówiąc mam już dosyć tej pracy. stwierdziłam że to nigdy nie było coś dla mnie, papiery,przepisy,analizy itd itp. Jestem mężatką i mam 2letnie dzieci, 10lat temu zafiksowałam się na posiadanie dziecka i tak zostało...przyszły dzieci a ja odkryłam że nie lubie tego co robię i że mam 40dychy na głowie... Co teraz? chcę zmienić zawód, iśc na studia i zrobić mgr rehabilitacji, chcę pracować z dziećmi i ludźmi z problemami zdrowotnymi. Ale oczywiście jestem za stara na to noo..... zbierać doświadczenie jako stara d... Pomóżcie ale tak na poważnie bez ściemy proszę....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zmiana zawodu a 40tka

Cześć jagodova :) moja bliska znajoma poszła na studia właśnie w Twoim wieku - wybrała pedagogikę. Wcześniej pracowała trochę w księgowości, ale głównie zajmowała się wychowywaniem dzieci, strasznie się męczyła w domu. Po licencjacie trafiła na staże, dostała pracę. Niedawno została magistrem i szkoły się o nią zabijają :) jako kobieta 40+ spełnia swoje marzenia, robi kursy, etc. Przede wszystkim - nie poddawaj się, walcz o marzenia. Rehabilitacja to ciężki kawałek chleba i ogromny wkład finansowy. Nie wystarczą studia, trzeba mieć kursy i certyfikaty. Ale po licencjacie możesz otworzyć swoją działalność, w międzyczasie się specjalizować. Na to nigdy nie jest za późno, choć tak jak mówię - ścieżka kariery nie jest prosta, to jest nieustanna nauka i dokształcanie. Trzymam za Ciebie kciuki, jest czerwiec, są otwarte rekrutacje, odważ się na ten krok! :)

3

Nie myśl o sobie, że jesteś na cokolwiek za stara, bo takie przekonanie będzie Cię mocno blokować. Nigdy nie jest za późno, by zacząć spełniać swoje marzenia. A poza tym tylko pozazdrościć, że wiesz co chcesz robić. To połowa sukcesu. Jestem od Ciebie starsza kilka lat, właśnie zaczynam po dłuższej przerwie kolejną pracę i zabraniam sobie myślenia, że jestem za stara, bo nie jestem :) I tego Tobie też życzę.

O matko, tylko 3 posty? Ja mam 33 lata w tym roku, pracuje w zawodzie zwiazanym z pedagogika i psychologia, zgodnie ze swoim wykształceniem, malutko zarabiam, praca jest dla mnie meczaca bo nie dosc, ze angazujaca emocjonalnie to i papierów duzo po powrocie do domu i marzę o innej pracy od lat, nawet nie w zawodzie, tylko... Chyba brak mi pewności siebie i wiary w siebie, boje sie nowego, latwiej tkwic w starym... Nie wychodzic poza strefe komfortu... Ehh, ale mecze sie od lat, bo nigdy nie wyrabiam sie z papierami ktorych mam mase jako praca domowa a dwa, malo zarabiam, jak na kogos kto skonczyl studia i mase szkolen i podyplomowki

NotAgirlNotYetAwoman - obecnie już dawno 'Woman' smile

5

I w tym wolnym czasie wygrzebujesz posty sprzed pół roku?

jaanna napisał/a:

I w tym wolnym czasie wygrzebujesz posty sprzed pół roku?

Jestem na urlopie macierzyńskim, niebawem czeka mnie powrót do pracy i tak - szukam wątków dotyczących takich zmian, bo sama szukam innego pomysłu na siebie po iluś tam latach przepracowanych. Może coś w temacie ktoś napisze jeszcze, dobrze, że coś się zaczęło tu dziać

NotAgirlNotYetAwoman - obecnie już dawno 'Woman' smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018