Czy da się motywować niefinansowo pracowników? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy da się motywować niefinansowo pracowników?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-06-15 20:52:49)

Temat: Czy da się motywować niefinansowo pracowników?

Cześć Wszystkim,
od momentu kiedy przeszłam na drugą stronę mocy i sama zarządzam zespołem szukam skutecznych sposobów jak
podtrzymać dobre relacje w zespole i jednocześnie dobrze go motywować. Nie jest to łatwe zadanie. Presja z góry jest ogromna,
dużo pracy i brak perspektyw na podwyżki dla pracowników. Szukam eksperckiej wiedzy w temacie! smile Ktoś coś? Póki co
wybieram się na to szkolenie zarzadzanie zespolem SPAM ale chętnie też
zasięgnę rady od doświadczonych praktyków smile Z góry dzięki!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy da się motywować niefinansowo pracowników?

Gdy ja bylam pracodawca motywowalam finansowo. Nie dawalo to efektow, bo zawsze bylo malo. Teraz, gdy jestem pracownikiem najbardziej w mojej pracy cieszymy sie z imprez integracyjnych. Gdy szef stwierdzil, ze za drogo wychodza zaczelismy robic kazdy u siebie. Raz ja, zaraz kolega, jutro kolegi zona ma urodziny wiec kolejny powod do spotkania. Kazdy cos przynosi, kazdy kupuje jakis alko zeby nie spadlo wszystko na jedna osobe. Tylko jest nam przykro, bo szef nie chce brac w tym udzialu. Ale  integrujemy sie sami i przyjemniej sie chodzi do pracy.

3

Myślę, że firma dobrze funkcjonuje jak ludzie dobrze się w niej czują, jak mają więzi i są dobrze traktowani. Tego nie przebije żadna motywacja finansowa. Jak zaspokoisz potrzeby pracowników - np. potrzebę uwagi, poczucia przynależności, poczucia bycia ważnym, potrzebnym, niezbędnym, niezastąpionym, to nie będzie problemów z utrzymaniem pracowników. W firmie z którą współpracuję jest ogromna rotacja i myślę, że wynika to z tego, że nigdy nie mieliśmy okazji spotkać się poza pracą, a jeśli ktoś z firmy znikał, nigdy nie pojawiało się zainteresowanie - dlaczego, czy można coś zmienić, może w czymś pomóc. Mimo że jestem tam już ekspertką, jestem pewna, ze gdybym z dnia na dzień zrezygnowała z udziału w projekcie, nikt by się nie przejął.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

4

Tak. Da się.

Poprzez traktowanie pracowników z szacunkiem, szczere docenianie ich, przydzielanie sensownych działań, sprawiedliwą ocenę tejże pracy, umożliwianie rozwoju.

5 Ostatnio edytowany przez natolinka (2018-07-14 17:51:02)

aniki napisał/a:

Cześć Wszystkim,
od momentu kiedy przeszłam na drugą stronę mocy i sama zarządzam zespołem szukam skutecznych sposobów jak
podtrzymać dobre relacje w zespole i jednocześnie dobrze go motywować. Nie jest to łatwe zadanie. Presja z góry jest ogromna,
dużo pracy i brak perspektyw na podwyżki dla pracowników. Szukam eksperckiej wiedzy w temacie! smile Ktoś coś? Póki co
wybieram się na to szkolenie zarzadzanie zespolem SPAM ale chętnie też
zasięgnę rady od doświadczonych praktyków smile Z góry dzięki!

Najlepszą i najskuteczniejszą motywacją do dalszej wytężonej i owocnej pracy niestety są pieniądze,ale o tym to raczej powinnaś wiedzieć doskonale.Ale na szkoleniu dowiesz się z pewnością wszystkiego. Bo nic tak nie motywuje do pracy jak pieniądze. smile Ale zawsze można zaznaczyć, że tak wyniki jak i same podwyżki zależą od wszystkich pracowników,czyli damy z siebie wszystko,będą efekty będą i podwyżki.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy da się motywować niefinansowo pracowników?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018