Czyszczenie biżuterii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czyszczenie biżuterii

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Czyszczenie biżuterii

Witam wszystkie Forumowiczki:)
Jakie macie sposoby na czyszczenie biżuterii? Domowe sposoby czy specjalne płyny?
A co z biżuterią "specjalną"? Ze złota, pereł, czy kamieni szlachetnych? Dostałam niedawno od babci piękny złoty pierścionek z paroma rubinami, a że dbam o biżuterię i ją czyszczę to akurat tutaj mam zagwozdkę.
Ja do srebra używam płynu, bo mam pewność, że nie zarysuje mi powierzchni (2 minutki w takiej kąpieli i biżuteria błyszczy jak nowa). Nie ufam domowym metodom, bo babranie się szczoteczką do zębów i sodą oczyszczoną to nie dla mnie. Ja chcę szybko i łatwo czyścić biżuterię:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2018-03-22 12:46:44)

Odp: Czyszczenie biżuterii

Wszystkie metale szlachetne plus stal nierdzewna czysci sie tanio i skutecznie metoda elektrolizy.

Kawalek folii alumoniowej + cos ze stali nierdzewnej (moze byc lyzka lub stalowy zlew) + sol lub soda oczyszczona + ciepla woda w ilosci takiej, by calkowicie pokryla czyszczony obiekt - wrzuca sie to, co ma byc wyczyszczone do roztworu i czeka kilka minut a potem myje woda z mydlem i wyciera.

Gotowe.

(Nie dziala na wyroby z miedzi, te swietnie czysci sie ketchupem i nie mozna tej metody uzywac do metali /srebra/ oksydowanych ("artystycznie" postarzanych)

P.S. szorowanie szczoteczka i soda (sama) jest bez sensu. Soda dziala jak elektrolit wiec potrzebny  sa dwa kawalki metalu oraz woda by zainicjowac reakcje.

3

Odp: Czyszczenie biżuterii
agaa234 napisał/a:

Ja do srebra używam płynu, bo mam pewność, że nie zarysuje mi powierzchni (2 minutki w takiej kąpieli i biżuteria błyszczy jak nowa).

Jakiego używasz płynu, bo zauważyłam, że wszystkie, które miałam w domu, co prawda szybko i dokładnie usuwały ciemny nalot ze srebra, ale jego kolor był nieco inny niż nowej biżuterii, bo mimo wszystko jakby delikatnie żółtawy. To dlatego od jakiegoś czasu najczęściej stosuję sposób podany przez Iceni, gdzie tego efektu już nie ma. Srebro ma po prostu kolor czystego srebra smile.

Szczoteczki do czyszczenia biżuterii zdecydowanie nie polecam, bo może ją porysować. Jeśli używam jakiegoś domowego środka, na przykład pasty do zębów, to nakładam ją na miękki wacik/płatek kosmetyczny lub kawałek delikatnej flaneli.

4

Odp: Czyszczenie biżuterii

Na srebro najlepsza jest pasta do zębów. A złoto? Są jakieś domowe sposoby?

5

Odp: Czyszczenie biżuterii
gadatliwa napisał/a:

Na srebro najlepsza jest pasta do zębów. A złoto? Są jakieś domowe sposoby?

Pasta nie jest najlepsza - może powodowac mikrorysy i z czasem matowić powierzchnię.

Pisałam o skutecznym sposobie wyżej dla metali szlachetnych.

6

Odp: Czyszczenie biżuterii

Srebro też czyszczę pastą do zębów. Ale muszę poszukać, bo mam gdzieś zdjęcie polecanych chusteczek do czyszczenia biżuterii

7

Odp: Czyszczenie biżuterii

Specjalne chusteczki do czyszczenia srebra lub złota (jedne i drugie są inne) można kupić choćby u jubilera. Na pewno ma je Apart i Kruk, ale przypuszczam, że powinny być dostępne w każdym szanującym się salonie smile.

8

Odp: Czyszczenie biżuterii

Ja osobiście wkładam złotą i srebrną biżuterię do szklanki wypełnionej oryginalną colą, po wyjęciu, opłukaniu w wodzie i wysuszeniu, biżuteria pięknie lśni.

9

Odp: Czyszczenie biżuterii

Świetnym sposobem na srebro jest położenie go na folii aluminiowej i zalanie gorącą wodą z solą tak na 5 minut.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czyszczenie biżuterii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024