urlop dziekanski,przerwa na studiach - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » urlop dziekanski,przerwa na studiach

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: urlop dziekanski,przerwa na studiach

Witam.
Jestem na drugim semestrze studiów zaocznych pedagogika i jestem w szóstym miesiącu ciąży. Chciałabym wziąć dziekankę po drugim semestrze na rok bądź na semestr tylko dokładniej chciałabym się dowiedzieć jak z tym jest. Jeżeli wezmę po drugim semestrze na rok to jak wróce z urlopu to bede na trzecim semestrze, tak? Prosiłabym, aby ktos mi wytłumaczył na czym to polega. Co bardziej się opłaca urlop, czy przerwać studia. Dziekuję.

"Życie jest w kolorze, który ma twoja wyobraźnia"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: urlop dziekanski,przerwa na studiach

Powiem Ci jak jest u mnie: jak bierzesz dziekankę (czy to na rok, czy na semestr), to po powrocie zaczynasz ten rok/semestr, który opuściłaś. Czyli jak weźmiesz na drugim roku dziekankę, to po powrocie idziesz na drugi rok. Oczywiście możesz sobie kilka przedmiotów awansem zrobić, żeby potem było łatwiej. Ale nie ominie Cię zrobienie semestru czy też roku.

3

O ile wiem to w przypadku ciąży można iść na urlop zdrowotny. W sumie to jest to samo co urlop dziekański. Różnica  w tym, że zdrowotny można brać kilka razy, dziekankę raz, więc może warto ją sobie zachować na potem;) Trzeba iść tylko do lekarza, który wypełni formularz z uczelni.
Sama jestem na urlopie zdrowotnym, nie z powodu ciąży, pisałam o tym na forum. Teraz robię kilka przedmiotów "awansem", tak jak ktoś wspominał wyżej. W sumie to chodzę na ponad 75% zajęć tygodniowo. Na wszystkie nie mogę ze względu na niezaliczony poprzedni semestr (urlop wzięłam na rok). Niestety od przyszłego roku będę musiała od nowa zaczynać. Można też spróbować zrobić dwa semestry w ciągu jednego, ale ja nie chcę się wykończyć;)

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

4

Dziekuję dziewczyny za pomoc.
Gdybym zrezygnowała ze szkoły w ogole to ile mam czasu na powrót??

"Życie jest w kolorze, który ma twoja wyobraźnia"

5

Jak zrezygnujesz, to pewnie ciężej będzie ci wrócić na studia. Ja bym była za dziekanką i byś awansem robiła jakiś przedmiot lub dwa.

6

Serwus.
też zastanawiam się nad przerwą w studiach... potrzebuję przystanku psychicznego, nie wiem jak to nazwać.. szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam, bo już cały marzec trwają zajęcia, na które się nie pofatygowałam do tej pory... myślicie, że przy takim obrocie sprawy mogę złożyć podanie o dziekankę na rok? Najlepiej iść dowiadywać się w dziekanacie, tak wiem, ale jeszcze muszę zaliczyć do końca marca poprzedni semestr, został mi 1 przedmiot. Jestem zakręcona w tym wszystkim sad

Umierasz by się urodzić.
Tracisz by coś zyskać.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » urlop dziekanski,przerwa na studiach

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018