Jak elegancko odmówić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak elegancko odmówić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Jak elegancko odmówić?

Zostałam zaproszona na wieczór panieński do narzeczonej mojego brata, jednak z kilku powodów nie chce brać udziału w tej imprezie, m.in dlatego, że nie jestem jakoś szczególnie blisko z nią związana- nasze stosunki są jak najbardziej poprawne, ale szczerze mówiąc raczej słabo się znamy i poza świętami niemal się nie widujemy. Poza tym środowisko w jakim się obraca jest bardzo odmienne od mojego i biorąc od uwagę, że nie będę znała nikogo czułabym się bardzo skrępowana. Podczas rozmowy nie dałam jednoznacznej odpowiedzi, zwłaszcza, że wieczór organizuje druhna, więc oficjalne zaproszenie będzie prawdopodobnie od niej.  Nie wiem jak elegancko powiedzieć druhnie, że nie będę na imprezie? Wymówki związane z obowiązkami raczej odpadają, ze względu na porę imprezy. Z drugiej strony bez podania przyczyny jakoś głupio powiedzieć, że nie przyjdę...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak elegancko odmówić?

Nie wiem czy można elegancko odmówić, każda wymówka będzie kłamstwem, a jak powiesz, że masz pannę w du** to no nie będzie elegancko.

Dlaczego się tak źle nastawiasz do dziewczyny? Poza tym, nawet jeśli masz uzasadnienie - czemu nie stać cię na mały gest w jej ważnym dniu? Jesteś aż tak sztywna, że nie umiesz się bawić z nieznanymi ludźmi? Nie za bardzo rozumiem powód, dla którego tak źle nastawiasz się do osoby, która wchodzi do rodziny.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

3

Skoro to narzeczona Twojego brata może wypada pójść? W końcu bedzie nalezała do rodziny. Skąd wiesz, może bedziesz się dobrze bawiła smile To już kwestia druhny, żeby zadbała o to aby wszyscy się dobrze bawili. Nie ma sensu kogos skreslac tylko dlatego ze ma inne towarzystwo. A jesli juz naprawde masz znia zle relacja, zrobila ci cos albo masz cos do niej to zawsze mozesz powiedziec ze zaczelas nowa prace, albo masz do pracy i nie mozesz wziac wolnego. Nic innego nie przychodzi mi do glowy, oprocz tego zebys poprostu z kultury tam poszła i sama przekoanała się jak bedzie. Zawsze mozesz szybciej wyjsc, wrocic do domu bo np. zle sie poczułaś. smile

4

Averyl napisał/a:

Nie wiem czy można elegancko odmówić, każda wymówka będzie kłamstwem, a jak powiesz, że masz pannę w du** to no nie będzie elegancko.

Dlaczego się tak źle nastawiasz do dziewczyny? Poza tym, nawet jeśli masz uzasadnienie - czemu nie stać cię na mały gest w jej ważnym dniu? Jesteś aż tak sztywna, że nie umiesz się bawić z nieznanymi ludźmi? Nie za bardzo rozumiem powód, dla którego tak źle nastawiasz się do osoby, która wchodzi do rodziny.

Ja nie widzę tu złego nastawienia. Też pewnie bym nie poszła, nie lubię takich imprez.

5

mary8686 napisał/a:

Zostałam zaproszona na wieczór panieński do narzeczonej mojego brata, jednak z kilku powodów nie chce brać udziału w tej imprezie, m.in dlatego, że nie jestem jakoś szczególnie blisko z nią związana- nasze stosunki są jak najbardziej poprawne, ale szczerze mówiąc raczej słabo się znamy i poza świętami niemal się nie widujemy. Poza tym środowisko w jakim się obraca jest bardzo odmienne od mojego i biorąc od uwagę, że nie będę znała nikogo czułabym się bardzo skrępowana. Podczas rozmowy nie dałam jednoznacznej odpowiedzi, zwłaszcza, że wieczór organizuje druhna, więc oficjalne zaproszenie będzie prawdopodobnie od niej.  Nie wiem jak elegancko powiedzieć druhnie, że nie będę na imprezie? Wymówki związane z obowiązkami raczej odpadają, ze względu na porę imprezy. Z drugiej strony bez podania przyczyny jakoś głupio powiedzieć, że nie przyjdę...

Podziękuj gorąco, ale powiedz, że nie przyjdziesz, ale życz im mimo to dobrej zabawy.
Bez tłumaczenia się.

6

też uważam, że nie musisz szukać wymówek i tłumaczyć dlaczego nie przyjdziesz. Jeśli dostaniesz oficjalne zaproszenie powiedz, że bardzo chciałabyś być z Panną Młodą w tym dniu, ale niestety nie dasz rady.

Ja też źle bym się czuła w towarzystwie którego nie znam, a które jest zgraną ekipą, także rozumiem Twoje podejście.

The fu­ture star­ts to­day, not to­mor­row.

7

Tak naprawdę nie musisz się tłumaczyć, ale też możesz powiedzieć żartobliwie, że "dziwaczysko z Ciebie, ale źle się czujesz na takich imprezach" i podziękować, czy nawet dorzucić się do drobnego upominku dla Pani Młodej. smile Jednak zastanów się czy nie dalabyś rady wpaść na tą godzinkę chociaż? To jednak będzie żona Twojego brata i szkoda psuć na wstępie stosunki, a niestety tak się może stać, bo niewiadomo jak ona odbierze Twoją odmowę.. a tak wpadniesz na chwilę, wypijesz drinka za ich szczęście, wręczysz coś symbolicznego z jajem i zupełnie inaczej to wygląda a i narzeczonej brata będzie przyjemniej smile a nóż okaże się, że będziesz się super bawić.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

8

Dorzucenie się do prezentu na pewno jest dobrym pomysłem smile Generalnie rozumiem problem autorki i jestem w stanie wyobrazić siebie w takim miejscu. Ale może faktycznie warto by było pojawić się chociaż na chwilę. Podejrzewam, że wieczór będzie przed weekendem, ale możesz uprzedzić, że masz do zrobienia ważną sprawę i nie będziesz z tego powodu siedzieć długo. A potem zobaczysz, skorzystasz z wymówki lub nie wink
Ostatecznie możesz też iść i w pewnym momencie dyskretnie poinformować, że zaskoczył Cię okres, a wtedy jesteś nie do życia i nie chcesz innym psuć zabawy wink

9

Nie wiem, jakie masz powody, by nie isc, (ja sama pewnie w podobnej sytuacji) pojawilabym się na trochę, - ale mysle, ze dziewczyna na pewno zrozumie nie przyjecie zaproszenia, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz tam być.

10

Odmów bez tłumaczenia, to okazja do poćwiczenia asertywności smile Choć tez miewam z tym problem, więc rozumiem.
Zgodzę się też, że fajnym gestem byłoby dorzucenie się do prezentu czy coś.

Stop trying to control everything and just let go.

11

A może właśnie to świetna okazja żeby poznać nowe koleżanki i zbliżyć się do nowej bratowej? Czasami dobrze wyjść ze strefy komfortu! Ja bym poszła, po dwóch drinkach nieśmiałość znika big_smile

12

Oczywiście popieram tu stanowisko osób, które piszą, abyś wybrała się na wesele.Relacje rodzinne należy budować i podchodzić do nich z  wielkim szacunkiem.

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

13

Mary jaką decyzję podjęłaś?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak elegancko odmówić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018