marzenia a rzeczywistość - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » marzenia a rzeczywistość

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: marzenia a rzeczywistość

Hej

Mam pewien problem od kiedy wyszłam za mąż i urodziłam córkę.Mianowicie często zastanawiam się czy właściwą drogę wybrałam w życiu.Czy odpowiedniego mężczyznę poślubiłam i czy dobrze zrobiłam że zaszłam w ciąże.Dodam że mąż mnie bardzo kocha i jest świetnym partnerem ale za to ja nie kocham go tak jak bym chciała.Ja chciałabym pożądania,namiętności,emocji a tego nie czuję.Nie jest on również moim ideałem pod względem fizycznym.Co do macierzyństwa to kocham córcię i daje mi wiele radości ale nie jestem taką matką jaką chciałabym być.Nawet miejsce w którym mieszkam mi nie pasuję.
  Jednym słowem inaczej sobie wyobrażałam własne życie.Czy wy też nie raz czujecie taki dysonans pomiędzy waszymi marzeniami,ideałami a tym co jest rzeczywistością??
   Dodam że że chciałabym w końcu cieszyć się tym co mam,bo w głębi duszy wiem że mam bardzo wiele:zdrowie swoje(poza nerwicą),dobrego męża,dziecko,mam gdzie mieszkać,co jeść a nie potrafię tego cenić ;(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: marzenia a rzeczywistość

Kochana... jeśli chodzi o namiętność, pożądanie i emocje możesz porozmawiać na ten temat ze swoim mężczyzną. Życie przeciez można sobie urozmaicić. Martwi mnie troszkę to, że nie jesteś pewna swojego wyboru. Nie zastanawiałaś się nad tym wcześniej? zanim podjęłaś taką drogę?... Jeśli nie masz tak od początku to sklonna jestem twierdzić, że to okres przejściowy. Życzę Ci aby to był okres przejściowy.

3

Odp: marzenia a rzeczywistość

Najbardziej dziwne i niezrozumiałe dla mnie samej jest to że poznając swojego męża czułam że to moja druga połówka i wiedziałam że chcę z nim założyć rodzinę-jednak gdy to już osiągnęłam czar prysł a w zamian za to pojawiła się szara,normalna,nudna rzeczywistość.

4

Odp: marzenia a rzeczywistość

moze dopadła Ciebie rutyna?? i dlatego trudno docenić Ci to co masz??
nie wiem czy pracujesz i w jakim wieku masz dziecko. ale jezeli jestes w domu, to jesli bys zaczela chodzic na jakis kurs albo pracowala na 1/2 etatu wtedy Twoje zycie nabralo by koloru.
popieram Marte- porozmawiaj z mezem o tym jak jest pomiedzy Wami. moze wystarczy ze cos zmienisz w swoim wygladzie, on bedzie bardziej romantyczny czy porywczy i juz bedzie inaczej.
zycze powodzenia i usmiechu na codzien smile

5

Odp: marzenia a rzeczywistość

Prawdą jest że siedzę w domu od 2 lat-córeczka ma 20 miesięcy.Studiuję zaocznie ale chyba rzeczywiście powinnam zacząć robić coś jeszcze.Tym bardziej ze zawsze byłam bardzo aktywna osobą a za obowiązkami domowymi to ja nie przepadam.

6

Odp: marzenia a rzeczywistość

Musi spróbować oddać się jakiemuś zajęciu które kochasz, by realizować się, samorealizacja jest bardzo wysoko w kobiecej hierarchii potrzeb, i nawet gdy nie czujemy realnej potrzeby to jest ona w nas ukryta i uzewnętrznia się w ten a nie inny sposób...
Ważne byś porozmawiała z mężem o swoich obawach, i powiedziała mu co czujesz bo drobne zmiany w jego zachowaniu mogą być cudotwórcze, nawet jeśli jest bliski ideału smile
Wyznaczaj cele i osiągaj jee... to najważniejsze, wtedy wszytko nabiera większego sensu smile

7 Ostatnio edytowany przez Anka_psycholog (2010-02-26 19:06:44)

Odp: marzenia a rzeczywistość

Witaj Abra,


      chciałabym dodać małe słowo od siebie. Nie każdy z nas pamięta o tym, że nasze małżeństwa i nasza miłość do partnera przechodzi różne fazy rozwoju. W zasadzie to nie dzieje się z Tobą nic nadzwyczajnego, poza tym, że okres małżeństwa uważany za miesiąc miodowy minął. Namiętność i pasja w łóżku nie jest miłością samą w sobie, ale stanem, jej elementem i jest typowa w pierwszej fazie zakochania i godów. Wtedy to czujemy tę szczególną więź i orzekamy, ze znalazłyśmy tę drugą połówkę. W kolejnym etapie związku zaczynamy myśleć o dziecku, a kiedy się ono pojawi to nic już nie jest takie jak przed ślubem czy zaraz po nim. Wraz z nową rolą matki zmieniłaś  się Ty sama, ale rozumiem tęsknotę za czymś, czego brakuje. Jeśli odczuwasz rodzaj niezadowolenia z aktualnego stanu rzeczy to warto dzielić się z tym z mężem. Posłuchaj również jego, być może on czuje to, zauważa i możecie wspólnie uatrakcyjnić wasz związek. Aby namiętność pojawiła się zależy to również od postawy i zaangażowania męża. Poza tym nie ma nic lepszego jak planowanie przyszłości, posiadanie marzeń i dążenie do ich spełniania. Jeśli już wiesz, że to, co posiadasz chcesz zmienić to myśl, jak i kiedy mogłabyś to zmienić. Zajmiesz umysł a  wtedy  zamiast skupianiu się na frustracji skierujesz uwagę na sięganie w przyszłość.

Życzę powodzenia.

8

Odp: marzenia a rzeczywistość

Bardzo dziękuję za te cenne wskazówki.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » marzenia a rzeczywistość

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024