Dieta kapuściana - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez yvette (2010-02-17 15:33:19)

Temat: Dieta kapuściana

Dieta kapuściana to dieta bardzo modna znana i szybka dieta. Jadłospis w tej diecie jest nieskomplikowany, a przygotowanie potraw bardzo proste. Dieta kapuściana znana jest także jako dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska. Stosowało już ją wiele gwiazd. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść kapustę. Ci, którzy stosowali tą dietę, mówią, że jest to nie tylko szybka dieta, ale i bardzo zdrowa, kapusta bowiem ma wiele cennych witamin. A więc schudnij dzięki kapuście. Możesz szybko schudnąć jedząc kapustę. W ciągu tygodnia można schudnąć nawet do 4-5 kilogramów.

Dieta kapuściana - rozkład na 7 dni:

Dzień 1
Zupa kapuściana i owoce z wyjątkiem bananów.

Dzień 2
Zupa kapuściana i warzywa gotowane lub na surowo. Nie wolno jeść fasoli, kukurydzy, groszku i grochu. A najlepsze będą warzywa zielone. Nie wolno jeść owoców. Na obiadokolację dwa ziemianki ugotowane bez soli, ewentualne z dodatkiem masła.

Dzień 3
Zupa kapuściana, owoce i warzywa. Pomijamy banany i ziemniaki.

Dzień 4
Zupa kapuściana i trzy banany. Do tego można wypić dowolną ilość odtłuszczonego mleka.

Dzień 5
Zupa kapuściana, wołowina lub pierś z kurczaka i pomidory. Można zjeść o,25 - 0,5 kg mięsa i około 6 pomidorów. Z mięsa może to być także indyk bądź chuda ryba. Mięso należy ugotować lub zapiec bez tłuszczu. Zupa kapuściana musi być zjedzona chociaż raz.

Dzień 6
Zupa kapuściana, wołowina i warzywa głównie zielone. Wołowinę można zastąpić chudą rybą, piersią z kurczaka czy indyka.

Dzień 7
Zupa kapuściana, jarzyny oraz ugotowany ciemny ryż. Soki warzywne i woda do picia.

Pamiętaj, ta dieta opiera się głównie na jedzeniu kapusty, która zarówno surowa jak i kiszona jest cennym źródłem witaminy C, ma także szerokie właściwości lecznicze, pobudza pracę jelit, pobudza przewód pokarmowy do większej aktywności. Przede wszystkim kapusta jest bardzo mało kaloryczna

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta kapuściana

smile moja siostra ją stosowala w wakacje i naprawde efekty byly widoczne. Teraz jest w ciazy i narzeka smile

3

ta dieta jest nie dla kazdego. na moj zoladek jest nie do przejscia, kilka kolezanek tez jej nie dalo rady przejsc.

4

A gdzie mięso, nabiał?!
Boże przecież to jest nie zdrowe...chudnąc to znaczy za wszelką cene?!

Schudnąc to tak jakby zrobic 2+2=4, robiąc coś dobrze nie ma marginesu niepowodzenia.

Co z tego że kapusta ma sproo wit C? Ale uboga w białko...witamina więc zostanie wydalona poza obwód!

Morał? Dieta zbilansowana, troche ćwiczeń!

5

Najgorsza dieta o jakiej słyszałam. Chudnie się natychmiastowo, bo ciągle latasz do kibelka i masz zapchany żołądek. Ale rozstępów dostaje się już po 3 dniach a jak tylko zjesz coś innego niż kapustę, robi się jojo. Dziewczyny zmądrzejcie, w tej diecie nie ma nic wartościowego. Organizm potrzebuje do funkcjonowania znacznie więcej niż kapusty! To wiedzą dzieciaki w podstawówce!

6

Moja mama odchudzala sie na tej diecie. przez pol roku stosowala ja 6 razy czyli 6 tygodni. ze 120 ponad kg schudla tak ze jest teraz szczuplejsza niz ja. a ja waze teraz 62 przy wzroscie 168 cm. jednak na kg nie ma co patrzec bo moze masa bmi jest ok ale wyglad mowi co innego. wiec sie odchudzam. bylam na diecie dukana i schudlam jakies 10 kg w dwa miesiace . nie chcialam aby mi waga drastycznie spadala. teraz przymierzalam sie do tej wlasnie diety kapuscianej. ale jak sobie pomysle ze mam zjesc zielona papryke ktora moim zdaniem psuje caly smak tej zupy to odechciewa mi sie.
pomyslalam sobie czy nie warto tej zupy troszke przeinaczyc?
w koncu ktos ja wymyslil i jest dobra. moze jak spróbuje swoim sposobem to bedzie rownie skuteczna?
myslalam aby zupe zrobic w formie bigosu.
czyli cebula,bardzo chuda szynka drobiowa podsmazona bez tluszczu lub na oleju rzepakowym(oliwie)kapusta biala lub wloska wymieszana z odrobina kapusty kiszonej, nac selera, koper, przyprawy, pomidory, no i nie wiem co jeszcze ale to sa glowne skladniki. zastanawiam sie tylko czy kapusta kiszona moze byc?co o tym myslicie?
czyli dieta taka jak wyzej wymieniona na 7 dni ale zamiast tej typowej zupy taki jakby bigos:)

7

asiulapsk napisał/a:

Moja mama odchudzala sie na tej diecie. przez pol roku stosowala ja 6 razy czyli 6 tygodni. ze 120 ponad kg schudla tak ze jest teraz szczuplejsza niz ja. a ja waze teraz 62 przy wzroscie 168 cm. jednak na kg nie ma co patrzec bo moze masa bmi jest ok ale wyglad mowi co innego. wiec sie odchudzam. bylam na diecie dukana i schudlam jakies 10 kg w dwa miesiace . nie chcialam aby mi waga drastycznie spadala. teraz przymierzalam sie do tej wlasnie diety kapuscianej. ale jak sobie pomysle ze mam zjesc zielona papryke ktora moim zdaniem psuje caly smak tej zupy to odechciewa mi sie.
pomyslalam sobie czy nie warto tej zupy troszke przeinaczyc?
w koncu ktos ja wymyslil i jest dobra. moze jak spróbuje swoim sposobem to bedzie rownie skuteczna?
myslalam aby zupe zrobic w formie bigosu.
czyli cebula,bardzo chuda szynka drobiowa podsmazona bez tluszczu lub na oleju rzepakowym(oliwie)kapusta biala lub wloska wymieszana z odrobina kapusty kiszonej, nac selera, koper, przyprawy, pomidory, no i nie wiem co jeszcze ale to sa glowne skladniki. zastanawiam sie tylko czy kapusta kiszona moze byc?co o tym myslicie?
czyli dieta taka jak wyzej wymieniona na 7 dni ale zamiast tej typowej zupy taki jakby bigos:)

Moja mama właśnie ma dietę kapuścianą, ostatnio skosztowałam tą pyszną zupę... oj to było straszne dla mnie, zero przypraw... Twój przepis brzmi fajnie, tylko zastanawiam się czy będzie miała takie właściwości jak zupa..

8

Wydaje mi sie ze kazda dieta jest bez sensu - trudno utrzymac taką dyscyplinę by jesc caly czas tylko wybrane produkty. Najlepiej zmienic nawyki zywieniowe, zacząc się zdrowo odzywiac i ruszac, a schudniemy bez efekltu jojo: zamiast bialego chleba i makaronu jemy ciemny, razowy; ograniczamy ziemniaki i smazone mieso; nei piejmy slodzonych napojów, nie słodzimy herbaty;ograniczamy slodycze itp.

9

Byłam na tej diecie bardzo dawno temu ważąc 52przy wroście 160 schudłam do 48 w ciągu dwuch tygodni, ale co z tego, skoro efekt był któtki. Gdy zaczęłam normanie jeść przytyłam 5kg, a więc wiecej niż schudłam;) NIe polecam nikomu;)

10

mysle ze ta dieta kapusciana na starym przepisie jest skuteczna i warto ja zastosowac . ale nie mozna przesadzac. dlatego jest rozpisana na tydzien. ogolnie jest to taki troche detox. mysle ze warto jest najpierw zastosowac te diete przez tydzen a potem zaczac jesc normalnie, zdrowo. mowia ze dieta cukrzykow to jest dieta ktora kazdy powinien stosowac. mam w otoczeniu cukrzykow i wiem co jedza. glownie potrawy bialkowe bo ryby kurczaki(bez skory)  sałaty , wszelakie warzywa, ziemniaki dopuszczalne sa dwa cale gotowane bez dodatkow. jak najmniej soli co jest wazne przy nadcisnieniu i aby sie przed nim uchronic oczywiscie. słodkiego nie wolno, wieprzowiny rowniez, tłustych produktow. mozna sery chude , chude mleko, chude jogurty. kombinowac z potrawami mozna naprawde bardzo bardzo. jest to uciazliwe natomiast jesli czlowiek jest przyzwyczajony do tlustych niezdrowych potraw.
uwazam ze jesli ktos ma niewiele do zrzucenia, nie spieszy mu sie to mozna w taki sposob sie odzywiac.
ja osobiscie zaczelam sie odchudzac najpierw poprzez diete dukana gdzie nauczylam sie poniekad jesc regularnie 4-5 posilkow dziennie i pic duzo wody. teraz jest mi latwiej utrzymac zdrowy tryb zycia. ale mam jeszcze do zrzucenia dlatego zamierzam przejsc na diete kapusciana. oprocz tego bardzo wazny jest ruch. ja cwicze na orbitreku i biezni..oraz duzo chodze do miasta lub w pole. pije bardzo duzo wody i nie jem po 18. a jak dopadnie mnie glod to zjem jablko lub marchewke:)

11

Drugi dzień tej diety i już nie mogę patrzeć na tę zupę.... lol

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

12 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-09 17:55:27)

W zbilansowanej diecie kiszona kapusta jest niezwykle zdrowa, gdyż bogata jest w witaminy i składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak nie tylko kapusta, warto zainteresować się każdą kiszonką, gdyż proces kiszenia wydobywa z produktu to co najcenniejsze. Więcej ciekawych faktów o kiszonkach można przeczytać też na spam w artykule ---> LINK W STOPCE

Pozdrawiam

Kiszone warzywa
[tu był NIERGULAMINOWY LINK i został usunięty przez moderatora]

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021