Szkoła w innym rejonie??? Jakie szanse na dostanie się??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Szkoła w innym rejonie??? Jakie szanse na dostanie się???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1 Ostatnio edytowany przez MamaMajki (2017-04-11 09:04:40)

Temat: Szkoła w innym rejonie??? Jakie szanse na dostanie się???

Witam,
Chciałabym Wam przedstawić sytuację i zapytać czy ktoś miał taką lub podobną sytuację. Powiedzmy, że mieszkamy w miejscowości A, która jest małą wsią. Córka od 2 lat chodzi do prywatnego przedszkola w małym mieście C. Jednak nasz rejon, czyli przedszkole publiczne i szkola podstawowa należy  do wiekszej wsi B i tam też powinnam zapisać dziecko do zerówki. Jednak w przedszkolu w miejscowosci C córka ma wielu przyjaciół i też dojazd nam bardziej pasuje, bo mąż by ją woził i ma tam też na miejscu dziadków. Czy któs miał taka sutyację? Jakie są szanse, że dostanie się do publicznej zerówki w mieście C, skoro corka uczeszczala w tej miejscowosci do prywatnego przedszkola? Czy komuś się udało? Czy są problemy? Wiem, że pierwszeństwo mają dzieci, które miaszkają w miejscowości C, a potem przyjęcie uzależnione jest od punktów tak?
I jeszcze jedno pytanie czy zerówka należy do przedszkola czy do szkoły. Tam jest wniosek o przyjecie do szkoły i przedszkola. Który wniosek wypelnic jesli dziecko ma isc do zerówki?
Zastanawiam się też nad I komunią świeta. Należymy parafii w miejscowości B, ale jesli córka chodziłaby do szkoly w miejscowości C i tam miala lekcje religii, to czy miałaby I komunie św. w miejscowości B czy C??? Od czego to zależy. Czy od uczeszczania na religie, czy od woli księdza czy rodziców??
Bedę wdzieczna za każdą podpowiedz!!!
Dziękuję!!

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-04-17 20:27:39)

Odp: Szkoła w innym rejonie??? Jakie szanse na dostanie się???

Od zeszłego roku w zerówkach i pierwszych klasach-szczególnie na wsi dzieciaków jest naprawdę mało więc publiczne szkoły i przedszkola walczą o każde dziecko.
Dlatego nie bardzo wiem o czym piszesz i czym się martwisz.
Moja córka nie chodziła do przedszkola,które było w naszym rejonie i nikt nie robił z tego kwestii.Złożyłam podanie i zostałam przyjęta.
Poza tym od 1 września 2016 roku wszystkie sześciolatki mają mieć zapewnione miejsce realizacji wychowania przedszkolnego.Ten obowiązek spoczywa na gminie,więc nikt Ci łaski nie robi.
Tu cytat z rozporządzenia MENowskiego:  "Dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego".
Musisz zapytać ale zazwyczaj zerówka jest w przedszkolu.Jeśli przedszkola nie ma to zerówka jest w szkole.
Pracowałam w takiej wiejskiej szkole,przy której jest przedszkole i wiem,że zerówka należy do przedszkola.
Zazwyczaj komunia jest w tej parafii,do której należy szkoła.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Szkoła w innym rejonie??? Jakie szanse na dostanie się???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018