Ciaża po stazu - co dalej?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Ciaża po stazu - co dalej??

Witam,
Moja siostra odbywała 6-mieisieczny staz i teraz od marca zaczeła prace po tym stazu, na tym samym stanowisku. Umowe ma na 3 miesiace - do konca maja. Taki jest wymóg UP na pracodawcę, że musi ja przez 3 miesiace zatrudnic. Dzisiaj okazało się, że siostra jest w 7 tygodniu ciązy. Jakie przysługują jej prawa. Czy otrzyma pieniazki za te 3 miesiace umowy? Pewnie jej umowy nie przedłuża, wiec do porodu będzie bez środkow do zycia tak?
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciaża po stazu - co dalej??

Art. 177 Kodeksu Pracy:
§ 3.  Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Czyli według mnie Twoja siostra do końca maja będzie w czwarty miesiącu ciąży, więc pracodawca będzie jej musiał przedłużyć umowę do czasu porodu. Pewnie szczęśliwy z tego powodu nie będzie...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Odp: Ciaża po stazu - co dalej??

Umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018