fotel masujący a bóle pleców - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » fotel masujący a bóle pleców

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: fotel masujący a bóle pleców

Witam

Od dłuższego czasu z faktu pracy siedzącej w biurze mam problemy z karkiem oraz odcinkiem lędźwiowym, ból nie jest silny jednak dokucza. Nie mam czasu na wizyty w gabinecie masażu (biznes, dom itd.), lekarz mówił że póki co to nic poważnego i poważnie rozważam zakup fotela masującego. Czy, któraś z Was ma może taki fotel, może podzielić się swoją opinią, polecić jakiś fotel? Będę wdzięczna za wasze podpowiedzi smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: fotel masujący a bóle pleców

Jak dla mnie pic na wodę. Tylko odpowiednie ćwiczenia i dobrze dobrany masaż np powięziowy, mogą dać wymierne efekty. Póki co to nie jest nic poważnego... a co będzie za kilka lat?

3

Kilka razy testowałam w różnych sklepach i jakoś mnie nie powalały. Ten rodzaj masażu mnie irytował, a nie relaksował. Może przy regularnym stosowaniu mogą przynieść jakąś ulgę - nie wiem, bo nie było mi dane posiadać takiego fotela na własność.

Na podstawie własnej historii bólów pleców/kręgosłupa mam przeświadczenie, że przy takich bólach najlepiej po prostu odciążyć kręgosłup umiarkowaną aktywnością fizyczną.
Cierpiałam około 10 lat i dopiero kiedy nauczyłam się pływać i zaczęłam regularnie chodzić na basen poczułam ulgę. Chodzę też regularnie na jogę, która mi pomaga, ale jednak nie aż tak jak basen.

Masz pracę siedzącą; nie funduj sobie kolejnej godziny dziennie siedzenia w fotelu do masażu; zainwestuj tę kasę w karnet na basen.

4

Wydaje mi się, że taki fotel może działać relaksująco, ale nie zdziała cudów. Lepiej sobie wykupić masaże  u dobrego fizjoterapeuty za takie pieniądze.

5

Według mnie masaż jest dobry ale tylko w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami. Trzeba wzmacniać mięśnie pleców wtedy kręgosłup nie jest tak bardzo obciążony i mniej boli smile

6

basimichal napisał/a:

Według mnie masaż jest dobry ale tylko w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami. Trzeba wzmacniać mięśnie pleców wtedy kręgosłup nie jest tak bardzo obciążony i mniej boli smile

Otóż to! Mam taką kobietkę w rodzinie - nie ma siedzącej pracy, ale siedzącą naturę. 10  lat narzekała na bóle pleców i jej zdaniem "nic nie pomagało"....
Pomógł wnuk, którym się zajmowała kiedy jej córka wróciła do pracy big_smile i już nie dało się cały dzień siedzieć  big_smile

7

Iceni napisał/a:
basimichal napisał/a:

Otóż to! Mam taką kobietkę w rodzinie - nie ma siedzącej pracy, ale siedzącą naturę. 10  lat narzekała na bóle pleców i jej zdaniem "nic nie pomagało"....
Pomógł wnuk, którym się zajmowała kiedy jej córka wróciła do pracy big_smile i już nie dało się cały dzień siedzieć  big_smile

Każdy ruch jest dobry big_smile

8 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-04-20 10:30:17)

Dziękuje Wam bardzo za wasze opinie. Jestem pozytywnie zaskoczona naszą kobiecą solidarnością i tym jak fajnie zareagowałyście na mój wpis. Zapisałam się na basen, zdecydowanie pomaga i polepsza moje samopoczucie. Pomimo moich samodzielnych starań mąż zrobił mi super niespodziankę i kupił mi fotel masujący jak przedwczesny prezent na rocznicę ślubu. Od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką fotela o pięknie brzmiącej nazwie [spam], który dla mojego męża polecił jego szef ponieważ kupił u nich inny fotel także dla swojej żony.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » fotel masujący a bóle pleców

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018