Bezpodstawne oskarzenie o kradziez - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez mzaw (2017-01-03 17:57:03)

Temat: Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Witam, pracuje w przedszkolu prywatnym i wczoraj zostalam oskarzona o kradziez. Przed swietami zginelo bowiem z mojej sali 400zl, do ktorych dostep mialam ja i moje 2 inne kolezanki. W opinii Dyrekcji zawinilam ja,bowiem zadna z kolezanek nie miala takich sytuacj wczesniej, a ja jestem najmlodsza stazem. Ja sama staralam sie wytlumaczyc, ze ja nie wzielam tej kasy ale nic nie pomoglo. Mam czyste sumienie i wiem ze nic nie zabralam, natomiast szefowa wysunela falszywe oskarzenie wobec mojej osoby, grozac ze jesli kasa do czwartku sie nie znajdzie-ona bedzie zmusza zwolnic MNIE. Dzis udaje ze nic sie nie stalo i ze takie slowa nie padly. Zaluje ze nie nagralam rozmowy, podczas ktorej rzucala oskarzenia. Pytanie-co w tej sytuacji mam robic?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez celinienne (2017-01-03 18:24:10)

Odp: Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Mysle, ze najlepiej NIC nie robic. Pamietac jedynie, ze nie pracujesz z kolezankami, a jedynie ze wspolpracownicami. Jezeli dzieci dostarczaja ci wystarczajacej satysfakcji, to ok.
W sumie to mozna udowodnic, ze ktos ukradl, ale nie mozna udowodnic, ze ktos nie ukradl - chyba, ze znajdujac sprawce.
Osoba,ktora cie  oskarzyla z pewnoscia nie ma zadnych dowodow i dlatego sie wycofala, ale czy wierzy w twoja niewinnosc - nie wiadomo. Lepiej sie miec na bacznosci.

Pytanie, czy chcesz wsrod takiego zespolu dalej pracowac i czy masz w ogole jakies inne wyjscie.
Nie radze dochodzic "prawdy". Mysle, ze najlepszym sposobem "odwetu" jest nominacja na dyrektorke przedszkola (czyli  doksztalcanie sie itd) - wiele pieknych karier jest zbudowanych na poczuciu krzywdy...
Wspolczuje.
p.s
Dlaczego nie warto drazyc problemu? Poniewaz jest to czasochlonne, trzeba sporo zaplacic (zalozyc) i rezultat bedzie polegal na obiecaniu, ze wiecej nie zostaniesz pomowiona (nieprawnie oskarzona) razem z przeproszeniem lub bez przeproszenia. Mysle, ze nie warto tracic swojej energii i zdrowia.

- art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego „ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne."

Mozna rzadac od Sadu, aby osoba, naprawila szkody ( tutaj ich nie ma, gdyz cie nie zwolniono, ani nie zwracalas sumy), mozna chciec aby osoba zaplacila ci odszkodowanie - ale tutaj szkodliwosc jest - niewielka (przepraszam, ze tak mowie, ale to w kontekscie, ze moglo byc gorzej), gdyz pomowienie zostalo pomiedzy czterema osobami, a nie ze cale miasto sie dowiedzialo.
Mysle, ze nie warto...

3

Odp: Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Rozumiem, a jak wyglada sprawa ewentualnego zwolnienia z pracy? Mam stala umowe o prace, czy mimo wszystko, po tym calym zajsciu Pani Dyrektor moze zlozyc mi wypowiedzenie? Co wtedy zrobic, gdy powod wypowiedzenia bedzie niesluszny?

4

Odp: Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Może to zrobić, ale jeśli Cię zwolni to raczej nie zaryzykuje karnego zwolnienia, bo wie że w Sądzie Pracy za Chiny by tego nie wybroniła.

5 Ostatnio edytowany przez celinienne (2017-01-08 18:40:59)

Odp: Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Istnieje Sad pracy, ktory reguluje m.in. nieprawne zwolnienia pracodawcy. Gdy dojdzie do zwolnienia - mozesz zlozyc pozew razem z prosba o uregulowanie wyplaty za kazdy dzien, w ktorym jestes bez pracy plus oszkodowanie za poniesiony szkody moralne (nieprawne pomowienie) - gdyz jezeli nie zlapala cie na goracym uczynku, i nie zlozyla sprawy na policje i policja nie ustalila sprawcy, to ona nie moze sobie kogos wyznaczac na sprawce - "bo jej sie tak wydaje" - takie rzeczy zawsze byly, sa i beda karalne, to sie nazywa szkalowanie. Tak wiec najlepiej jest prosic o odszkodowanie do 50 tys zl, gdyz wtedy placisz za zlozenie wniosku do sadu pracy w wysokosci 30 zl (jezeli wiecej, oplaty sa wyzsze).

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Bezpodstawne oskarzenie o kradziez

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024