Jakie znacie sposoby na bóle kręgosłupa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jakie znacie sposoby na bóle kręgosłupa?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 134 ]

77

Odp: Jakie znacie sposoby na bóle kręgosłupa?

Ja z mojej strony mog? poleci? terapi? Orthokine. Zdecydowanie pomog?o mi to w pozbyciu si? bólu pleców. Z tego co si? orientuje to niewielu lekarzy si? tym zajmuje. Ja zastrzyki bra?am u doktora Jana Paradowskiego w Krakowie. Nie zna?am wcze?niej takiej terapii i znalaz?am wzmiank? o niej w internecie. Warto poczyta? je?li kto? ma problemy z bólem.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

a myślałyście że te bóle to może od niewygodnego łóżka? ja jak spałam na wersalce to ciągle chodziłam jakaś pokrzywiona, dodatkowo 8 h za biurkiem robilo swoje, kolezanka mi podpowiedziala ze to moze byc od zlej pozycji snu itp. troche sie z tym zbieralam zanim sama do tego doszłam, wydawałam forse na masaże, chodizlam na basen, pomagalo doraznie.. jak się przeprowadzaliśmy do nowego mieszkania to zainwestowalam w materac termoelastyczny, powiem ze jest o wiele lepiej, wszystkie kregi sa dobrze podpierane bo materac dostosowuje sie do ciala, ma różne strefy twardosci, serio w koncu czuje ulgę!

79

Ja tez mam materac termoelastyczny, to jest naprawde dobra sprawa, bolał mnie kregosłup w dwóch miejscach, co przeszkadzało mi strasznie w codziennym zyciu. Sen to podstawa i bez tego to naprawdę cieżko o zdrowy kręgosłup i żeby nic w nim nie bolało jak śpi sie na krzywym;)
Ja mam materac od Hildinga i jestem z niego baaardzo zadowolona:)
wczesniej nie zwracałam uwagi na to jak bardzo to jest ważne żeby materac miał odpowiednią twardość, przez co właśnie są potem problemy, jak ma się za miękki lub za twardy dla siebie:)

Reklama

80

joga, joga i jeszcze raz joga.

pomaga na bóle po nocy, czy po 8 godz siedzenia przy kompie.
rewelacyjna metoda.

jest tez taka specjalna "joga kregoslupa"

81

Też miałam o jodze pisać! Odkąd praktykuje, zapomniałam o bólu w krzyżu. A bolał prawie codziennie - dużo stoje w pracy. Teraz - czuję się super.

Na wszelki wypadek doradzałabym zacząć ostrożnie, od np Hatha yogi, coby się nie uszkodzić.

Reklama

82

Trzeba ćwiczyć, ale jeśli sa juz jakieś poważniejsze zmiany to trzeba znaleźć dobrego fizjoterapeutę.  Mojemu tacie bardzo pomogła klawiterapia.

83

JA polecam matę mevion. Co do leczenia to świetne efekty przynosi osteapatia i nie obciąża organizmu. Pomaga na bóle i przy okazji kilka innych schorzeń nie związanych z układem kostnym. Jednym z lepszych specjalistów jest dr. Filip Pięta, pracuję w Fizjomedzie. Polecam też zapoznać się z samą osteopatią bo to metoda która ma przyszłość i jest w pełni bezpieczna, bardzo mi pomogło mimo że inne metody okazały się dla mnie niewskazane względu na inne moje choroby.

84

Masaż u kręglarza to najlepszy sposób na pozbycie się bólu

85

A ja polecam regularny basen. To miód na obolały kręgosłup i ruch przede wszystkim. Żadne środki farmakologiczne, kręgarze nie dadzą tak długofalowego efektu jak sport i odpowiednie ćwiczenia rozciągające. Ja jeszcze raz w roku chodziłam na serię masaży.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

86

Yyyy... Osteopatia to doslownie zmiana chorobowa kosci.

.

87

femte napisał/a:

Yyyy... Osteopatia to doslownie zmiana chorobowa kosci.

Ja akurat wiem,że to pojecie jako terapia oznacza metody terapii manualnej.
Nie bardzo się na tym znam ale mój mąz robi studia z osteopatii i ćwiczy na mnie różne metody manualne.Czasem są niezbyt przyjemne ale na moje kręgosłupa rewelacyjne pomagają.

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

88

Kami90 napisał/a:

Mnie często boli kręgosłup, w ogóle plecy... i takie sposoby które na mnie działają to:
- leżenie na twardym, jeśli ma się w miarę ciepłą podłogę (od zimnej łatwo się przeziębić) to poleżeć trochę w ciągu dnia, rozluźnić totalnie, mięśnie... nic zdrowsze dla kręgosłupa jak leżenie i spanie na twardym smile
- masaże, najlepiej żeby zajął się tym profesjonalista... takie masaże rozluźniają, znika napięcie.
- pływanie, najzdrowsze dla kręgosłupa i wzmacnia kręgosłup smile
- ćwiczenia w domu... wzmacniające kręgosłup, czyli też mięśnie brzucha. Wpisz w Google "ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni brzucha" na pewno wyskoczy Ci wiele propozycji smile

Pozdrawiam

Kami90, napisałaś dokładnie wszystko to, co przyszło mi do głowy po przeczytaniu postu smile

89

Ćwiczenia, spacery i zwiększona uwaga jeśli chodzi o codzienne czynności takie jak podnoszenie czegoś lub schylanie się. No i nie mogę długo stać bo potem będę czuła krzyż przez kilka dni.

90

Jeśli to nie jest bardzo silny ból, to wg mnie warto faszerować się przeciwbólowymi. Sa jeszcze żele przeciwbólowe  no i na pewno warto się rozciągać. Na kręgosłup dobre są cieczenia na mięsnie brzucha.

91

Polecam metodę Ackermana i dry needling mi bardzo pomaga, a zmiany w kręgosłupie mam ogromne.
Za to kompletnie odradzam klawiterapie i inne tego typu wątpliwe metody...

Ja chodzę na siłownię na zajęcia 'Zdrowy kręgosłup'. Na większości siłowni chyba jest coś takiego. Pomaga.

Jeżeli podejmiesz walkę możesz przegrać. Ale jeżeli jej nie podejmiesz to już przegrałeś. Ze wszystkiego w życiu da się wyjść. Uwierzcie.

93

Technika Aleksandra czyni cuda, serio. I żeby nie było - to żadne magiczne nie wiadomo co, tylko zwykła acz specyficzna praca z ciałem. Polecana przez wielu fizjoterapeutów i nie tylko, bo T.A. ma różne zastosowania.

A z fizjoterapeutycznych zabawek, to w sytuacjach kryzysowych ratuje mnie Solus (głęboka stymulacja elektro-magnetyczna).

No i oczywiście regularne ćwiczenia ortopedyczne, ale to oczywista sprawa;)

94

Potwierdzam, że te zajęcia "Zdrowy kręgosłup", o których wspomniano wyżej to super sprawa. Pomagają smile

95

Czesc dziewczyny.
Od grudnia strasznie boli mnie odcinek piersiowy. Miesnie miedzy lopatkami ..pod zapieciem stanika. Jak schylam glowe do dolu to takie wrazenie jak bym miala za krotki kregoslup, miesnie i ciagnie bardzo. Do tego po prawej stronie jak by kłucie pod lopatka sad mecze sie bardzo.
Bylam na 3 masazach..na zajeciach pilates..po ktorych czulam sie gorzej.
Zrobilam rtg mam skrzywienie lewostronne, ale mysle ze nie ja jedna.
Strasznie boli szczegolnie w nocy i rano. Jak bym miala zesztywniale miesnie sad
Teraz m tabletli mydocalm i aspicam i czuje ulge. Podejrzewam ze jak odstawie to znow bedzie bardzo bolalo.
Jak sobie pomoc?
Jestem z takich ze panikuje, ze to cos groznego... Placze po nocach:(

96 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2017-02-02 19:45:52)

Kala byłaś u ortopedy tak?
Ja mam zwyrodnienia kręgosłupa i mi pomagają ćwiczenia rozciągające w domu i basen. Basen to cud miód po prostu smile jedyne tak skuteczne lekarstwo , które mnie uratowało. Dodatkowo biegam - tego się niby nie poleca, ale konsultowałam to z moim ortopedą i w takim natężeniu jak to robię - mogę i u mnie nie powoduje to pogorszenia.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

97

Nie bylam u ortopedy. I neurologa.
Mam zwyrodnienie krazkow. Splycenie kifozy i skrzywienie lewostronne.
Odczuwacie bol caly czas? Bo ja caly czas raz mniej raz gorzej , ale ostatnio boli bardzo.
Rok temu bolal mnie odcinek ledzwiowy 3 msc! I przeszlo. Teraz gora.
Chodze zdolowana. Boje sie robic badan... Martwie sie. Od razu wymyslam choroby.
sad
Na basen nie jezdze...moze powinnam.

98

Nie ma tu z kim pogadac. sad

99

Zamiast wizyty u lekarza, który ponownie postawi diagnozę, zaordynuje leczenie, w tym rehabilitację, wolisz być zdołowana, martwic się i wymyślać choroby. Cóż... .

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

100

Pomagają ćwiczenia, które sa tez na mięsnie brzucha. Do siedzenia można sobie zakupic specjalną poduszke ortopedyczną na krzesło, mi kiedyś takie metody pomogły.

101

Polecam wizytę u dobrego fizjo wink
ja mam szczęście bo mam jednego w domu. jak mnie przemasował to go od ujów wyzywałam, zlecił ćwiczenia, pokazał jak podnosić itd i jest o niebo lepiej

Ja mam dyskopatię szyjną i momentami jest to ból nie do wytrzymania. Przede wszystkim solidna rehabilitacja. U mnie dzięki niej nie skończy się operacją.

Jeżeli podejmiesz walkę możesz przegrać. Ale jeżeli jej nie podejmiesz to już przegrałeś. Ze wszystkiego w życiu da się wyjść. Uwierzcie.

103

renata.nowakowska5636 napisał/a:

Ja mam dyskopatię szyjną i momentami jest to ból nie do wytrzymania. Przede wszystkim solidna rehabilitacja. U mnie dzięki niej nie skończy się operacją.

Mam przepuklinę szyjną, ale z tym niewiele da się zrobić, co jakiś czas do nastawiania. Podobno uszkodzenie mam jak po wypadku, ale nie wiem kiedy to się mogło stać.
Mi pomaga nastawianie kręgów, ale tu trzeba mieć kogoś zaufanego.

104

serie materacy prozdrowotnych np. hilding

105

Ja stosuje się do porad jakie dostałam od rehabilitanta. Należy dać kręgosłupowi odpocząć w tym celu stawiam na kanapie krzesło, kładę się na plecach a na stołku kładę nogi tak aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Druga opcja piłka rehabilitacyjna- siadam na niej w dużym rozkroku i krążę delikatnie biodrami. Dziewczyny ulga nieziemska smile Wcześniej korzystałam z masaży leczniczych z dojazdem do domu z medikar bo miałam takie dnie , że nie było opcji ruszenia się z łóżka tak bolało.Teraz tak raz na dwa tygodnie pozwalam sobie na taki masaż. Podobno pływanie też jest dobre ale mnie jakoś na basen nie ciągnie smile

106 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2017-05-07 15:21:51)

Podobno wszystko zależy od wady jaką się ma. Każdy ból ma swoja przyczynę. Ja mam zzsk i powinnam dużo ćwiczyć, rozciągać kręgosłup. Natomiast moja szwagierka ma coś innego (nazwy nie pamietam) i jej nie wolno wykonywać tych ćwiczeń co mi. Ma dużo odpoczywać, a ja wręcz przeciwnie... powinnam się ruszać, by ból złagodniał.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

107

Dokładnie tak. Dlatego z takimi bólami nie ma co zwlekać tylko wybrać się do lekarza, rehabilitanta, który powie co i jak robić aby kręgosłup odetchnął.

108

bóle kręgosłupa to bardzo złożony temat i u każdego mogą mieć inną przyczynę, a co za tym idzie co innego pomaga. W moim przypadku obeszło się bez lekarzy, bo zaczęłam ćwiczyć mięśnie pleców. Próbowałam różnych ćwiczeń, takich, zeby nie były bardzo obciążające i po kilku próbach i zmianach zdecydowałam się na Mel B. Po tygodniu czułam już dużą ulgę. Teraz ćwiczę od pół roku i w ogóle nie mam problemów z bólami kręgosłupa, mimo, że tryb życia mi się nie zmienił. Doszły tylko te ćwiczenia

109

Najlepszy to będzie chyba basen, jest zbawienny dla kręgosłupa, a do tego koniecznie zmiana materaca, jak masz już problemy z bólem pleców to najlepiej od razu wybrać jakiś medyczny, może z hilding, bo mają świetne.

110

A cóż to za materac?

111

Ja ze swojej strony mogę polecić basen. Bardzo mi pomógł parę lat temu. Po wizycie u ortopedy dostałam przykaz chodzenia na basen i bóle ustąpiły. Później chodziłam jeszcze na siłownię, żeby wzmocnić odcinek lędźwiowy, bo z nim głównie miałam problem i do tej pory nie mam problemów. A na basen chodzę dalej, ponieważ wyrobił mi sylwetkę i schudłam 7 kilo smile

112

poduszka ortopedyczna do spania, podpórka na krzesło do pracy... mi pomaga, a przynajmniej zapobiega

113

Atomowka napisała to co chciałam właśnie dodać. Nie trzeba zmieniać materacu, czasem wystarczy zmienić poduszkę na ortopedyczną. U mnie zdziałała cuda.
Podpórka pod plecy na krzesło jest ok, bo wymusza na nas prostą postawę, niegrabienie się lecz niestety nie zawsze zdaje egzamin. To zależy od wady postawy i przyczyny bólu. Takie rzeczy powinno się konsultować z lekarzem (poduszkę też).

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

114

Mój kuzyn zajmuje się fizjoterapią i wszystkim ciotkom nakleja takie kolorowe plastry, które w magiczny sposób redukują ból. Ktoś słyszał o takim sposobie?

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

Posty [ 77 do 114 z 134 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jakie znacie sposoby na bóle kręgosłupa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016