Jakie świadczenia należą się matce samotnie wychowującej dziecko??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-06-04 15:13:33

merlinek666
Niewinne początki

Jakie świadczenia należą się matce samotnie wychowującej dziecko???

Mam miesięcznego synka którego sama wychowuję,jego ojciec się nim nie interesuje.Jak na razie zameldowałam go w USC i jestem jedynym opiekunem.Czy poza Becikowym coś mi się jeszcze należy,zważywszy że mój pracodawca nie przedłużył mi umowy o prace na czas określony(wygasła miesiąc po porodzie).Proszę o pomoc, gdyż boje się że za chwile nie będzie mnie juz stać na życie gdyz niestety małe dziecko kosztuje.

#2 2012-06-04 17:26:22

smutna123
Przyjaciółka Forum

Re: Jakie świadczenia należą się matce samotnie wychowującej dziecko???

merlinek666 napisał:

Mam miesięcznego synka którego sama wychowuję,jego ojciec się nim nie interesuje.Jak na razie zameldowałam go w USC i jestem jedynym opiekunem.Czy poza Becikowym coś mi się jeszcze należy,zważywszy że mój pracodawca nie przedłużył mi umowy o prace na czas określony(wygasła miesiąc po porodzie).Proszę o pomoc, gdyż boje się że za chwile nie będzie mnie juz stać na życie gdyz niestety małe dziecko kosztuje.

Jedyne, co przychodzi mi do głowy to alimenty oraz MOPS.

Akcja: "karmimy psiaki"

#3 2012-06-04 22:36:23

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

mozesz starac sie o rodzinne (68zl miesiecznie) i w tym samym kwestionariuszu dodatek (1000zl) od/za urodzenie dziecka-jednorazowy.
procz tego moga byc alimenty ale ojciec musi uznac dziecko

#4 2012-06-05 21:06:45

marshia23
Niewinne początki

Jeśli dziecko ma nazwisko ojca to w mopsie nie jesteś uważana za samotną matkę. jeśli masz niski dochód to powinnaś dostać jeszcze 1000zł poza becikowym (2lata temu tak było).

#5 2012-06-05 21:20:55

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

marshia23 napisał:

Jeśli dziecko ma nazwisko ojca to w mopsie nie jesteś uważana za samotną matkę. jeśli masz niski dochód to powinnaś dostać jeszcze 1000zł poza becikowym (2lata temu tak było).

samotna matka w mopsie to kobieta sama wychowujaca dziecko ktorego ojciec nie zyje lub jest nieznany. w kazdym razie musi wczesniej sprobowac (zanim za samotna ja uznaja tongue) dostac alimenty od ojca rodzicow lub rodzenstwa.
dodatek od urodzenia dziecka mozna pobrac do roku po urodzeniu. w mopsie jest jeszcze taka zasada ze musisz miec zaswiadczenia od ojca(procz swoich) lub wyrok alimentacyjny. jak zalapiesz sie w fa na alimenty to zalapiesz sie na rodzinne i dodatek od urodzenia dziecka

#6 2012-06-05 22:25:45

dayzi
Przyjaciółka Forum

merlinek666 napisał:

Słowo "należy" nie ładnie brzmi.
Ponieważ jesteś jedynym opiekunem dziecka-ojciec nie jest wpisany do aktu urodzenia-możesz starać się o świadczenia rodzinne, w tym dodatek z tyt. samotnego wychowywania dziecka (170zł). Ponieważ wygasła Ci umowa o pracę-utrata dochodu-masz duże szanse by takie świadczenie otrzymać.

Może warto wystąpić o alimenty od ojca, które ściągać będzie komornik gdyby były problemy, ostatecznie mogłabyś otrzymać pomoc z funduszu alimentacyjnego.

Ostatnio edytowany przez dayzi (2012-06-05 22:26:45)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#7 2012-06-05 22:35:43

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

dayzi napisał:

merlinek666 napisał:

Słowo "należy" nie ładnie brzmi.
Ponieważ jesteś jedynym opiekunem dziecka-ojciec nie jest wpisany do aktu urodzenia-możesz starać się o świadczenia rodzinne, w tym dodatek z tyt. samotnego wychowywania dziecka (170zł). Ponieważ wygasła Ci umowa o pracę-utrata dochodu-masz duże szanse by takie świadczenie otrzymać.

Może warto wystąpić o alimenty od ojca, które ściągać będzie komornik gdyby były problemy, ostatecznie mogłabyś otrzymać pomoc z funduszu alimentacyjnego.

dodatek z tyt samotnego wych. dziecka dostanie jezeli udowodni ze starala najpierw o swiadczenia alimentacyjne od ojca lub jego rodziny lub ojciec nie zyje tak mi powiedzieli w urzedzie

#8 2012-06-05 22:41:31

dayzi
Przyjaciółka Forum

mfilipinka napisał:

dodatek z tyt samotnego wych. dziecka dostanie jezeli udowodni ze starala najpierw o swiadczenia alimentacyjne od ojca lub jego rodziny lub ojciec nie zyje tak mi powiedzieli w urzedzie

Nie ma takiego obowiązku, jesli ojciec nie jest wpisany w akt urodzenia.

Ostatnio edytowany przez dayzi (2012-06-05 22:43:29)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#9 2012-06-13 22:57:55

merlinek666
Niewinne początki

Dzięki,zgadza sie w akcie urodzenia nie widnieje nazwisko ojca tylko moje.A tego człowieka generalnie nie chcę znać i wiem że nigdy nie bedzie go stać na alimenty bo jak się okazało wolał ćpanie niz własnego syna,jest pozadłużany po ludziach i bez pracy.Dayzi racja słowo" należy" jest bardzo brzydkie i nie pasuje do kontekstu;)

#10 2012-06-14 11:41:45

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

Nikogo nie obchodzi czy on ma z czego placic czy nie. Alimenty to nie prezenty a obowiazek i jesli sam nie chce placic to zrobi to za niego FA.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#11 2012-06-15 23:34:18

merlinek666
Niewinne początki

Ok,ale jeżeli o alimenty idzie to on musiałby uznać dziecko, a ja nienawidzę go z całego serca i wiem-powiecie że jestem głupia, ale nie chcę żeby mój syn kiedy kol wiek go spotkał,bo to że zniszczył moje życie to nic,ale nie pozwolę żeby to samo zrobił Tymkowi.Więc jeżeli mam wybór to nawet grosza od niego nie wezmę,nawet tego co jest mi winien.Boże jakie my kobiety głupie jesteśmy-on powie kocham Cię i zrobię dla ciebie wszystko,potem wpada w kłopoty i to my ich ratujemy a na koniec same zostajemy z niczym.Mi przynajmniej został najwspanialszy cud świata i jeden jego uśmiech może wszystko wynagrodzić:)

#12 2012-06-16 13:44:55

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

merlinek666 napisał:

Ok,ale jeżeli o alimenty idzie to on musiałby uznać dziecko, a ja nienawidzę go z całego serca i wiem-powiecie że jestem głupia, ale nie chcę żeby mój syn kiedy kol wiek go spotkał,bo to że zniszczył moje życie to nic,ale nie pozwolę żeby to samo zrobił Tymkowi.Więc jeżeli mam wybór to nawet grosza od niego nie wezmę,nawet tego co jest mi winien.Boże jakie my kobiety głupie jesteśmy-on powie kocham Cię i zrobię dla ciebie wszystko,potem wpada w kłopoty i to my ich ratujemy a na koniec same zostajemy z niczym.Mi przynajmniej został najwspanialszy cud świata i jeden jego uśmiech może wszystko wynagrodzić:)

tylko pomysl czy on po paru latach nie zechce nagle miec tego syna(tym lepiej juz odchowanego) i tak czy inaczej przewroci ci zycie. napewno wie ze to jego dziecko i moze w kazdej chwili zazadac widzen. jestem pewna ze o dziecko sie w koncu upomni tylko zycie najpierw skuopie mu d.. i zateskni za stabilnoscia. a teraz jak bedziesz miala alimenty mozesz dostac od niego 500 na dziecko a nie 170 jako samotna matka z mopsu

#13 2012-06-20 11:02:17

agata1982
Zaglądam tu coraz częściej

PRZEDE WSZYSTKIM MUSISZ ZASĄDZIĆ ALIMENTY NA DZIECKO.
SKIERUJ SIĘ DO MOPSU - TAM OTRZYMASZ BECIKOWE, RODZINNE, JAK NISKIE DOCHODY TO 1000 ZŁ. JAK BYŁAŚ W CIĄŻY UBEZPIECZONA TO TEZ DOSTANIESZ PIENIAŻKI ALE Z UBEZPIECZALNI.I
jAK NIE PRACUJESZ NIE MASZ ZADNYCH DOCHODÓW TO MOPS I JAK MASZ DZIECKO TO BEDZIESZ OTRZYMYWAC PIENIAZKI CO NAJMNIEJ NA OKRES 4 MIESIACY PLUS ZAWSZE MOZNA TO PRZEDŁUŻYC. TRZEBA ZŁOZYC FORMULARZE PRZYJDZIE NA WIZYTE PRACOWNIK SOCJALNY  I OBADA JAKA MASZ SYTUACJE - POMOZE.

POZDRAWIAM

#14 2012-06-20 11:08:02

agata1982

JESLI OJCIEC DZIECKA NIE INTERESUJE SIE DZIECKIEM I NIE PŁACI ALIMENTÓW ZASADZONYCH PRZEZ SAD RODZINNY. TO MOZESZ ZŁOZYC W MOPSIE PISMO ODNOSNIE FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO. TRZEBA ZGŁOSIC TO KOMORNIKOWI KTÓRY WYSTAWIA PISMO KTÓRE ZANOSISZ DO MOPSU I PRZYZNADZA CI ALIMENTY NA ROK CZASU. POD WARUNKIEM ZE SCIAGNIECIE NALEZNOSCI ALIMENTACYJNYCH NIE JEST MOZLIWE. JAK NIE ZAPŁACI ZA ALIMENTY 1 MIESIAC TO JUZ MOZESZ PODAC PISMO DO KOMORNIKA, PAMIETAJ ŻE OSTATNIEGO DNIA MIESIACA BO ZWROCA CI ZA TEN MIESIAC TEZ PIENIAZKI. O TYM TRZEBA PAMIETAC.

#15 2012-06-20 15:51:18

dayzi
Przyjaciółka Forum

Agata nie krzycz smile...wyłącz CAPSLOCK

#16 2012-06-21 12:35:11

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

Alez nienawidz sobie go ile pary w duszy smile

Tu chodzi o dziecko a nie o Ciebie i Twoje odczucia. Podaj o ustalenie ojcostwa i zasadzenie alimentow, bo pobieranie swiadczen z mops gdy wiesz, kto jest ojcem dziecka tez nie do konca jest zgodne z prawem. Jest tez po prostu niemoralne i kloci sie z zasadami wspolzycia spolecznego. Nie uwazasz bowiem chyba, ze panstwo-czyli my wszyscy podatnicy- mamy placic alimenty za tatusia, bo Ty go nie mozesz strawic? Chyba troche przesadzasz.

Poza tym-ojciec moze takze wystapic o ustelenie ojcostwa i co wtedy? Dopiero bedzie cyrk w urzedach, wyjasnianie, prostowanie a moze i zwrot kasy z odsetkami.

Syn tez za jakis czas bedzie chcial wiedziec, kto jest jego ojcem i uwierz, ze nie zadowoli sie tym, ze NIE WIESZ. Bo jak to? Co to za matka, ktora nie wie kto jest ojcem dziecka. Jesli go oszukasz, ze ojciec nie zyje to co pomysli o Tobie, gdy wyjdzie na jaw, ze jednak zyje? A uwierz, ze wyjdzie.

Daj i sobie i synowi mozliwosc normalnego zycia. Ustal ojcostwo, dostan alimenty, za rok czy dwa idz do pracy i zyj spokojnie.

Ostatnio edytowany przez Bullinka (2012-06-21 12:37:16)

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#17 2012-06-21 14:40:02

dayzi
Przyjaciółka Forum

Bullinka napisał:

Nie uwazasz bowiem chyba, ze panstwo-czyli my wszyscy podatnicy- mamy placic alimenty za tatusia, bo Ty go nie mozesz strawic?

Nikt jej alimentów nie płaci. I dopóki tatusia nie poda, płacić jej nie będzie.

Bullinka napisał:

Dopiero bedzie cyrk w urzedach, wyjasnianie, prostowanie a moze i zwrot kasy z odsetkami.

smile Zmiana aktu urodzenia nie jest specjalnie trudną procedurą. Nie trzeba się tłumaczyć-dlaczego.... Nie ma też podstaw do zwroty świadczeń.

Bullinka napisał:

Daj i sobie i synowi mozliwosc normalnego zycia. Ustal ojcostwo, dostan alimenty, za rok czy dwa idz do pracy i zyj spokojnie.

"Normalne życie"- ustalając ojcostwo równie dobrze można ściągnąć na siebie i dziecko  kłopoty.
"Dostań alimenty" -albo i nie dostań, biegaj po prośbie tu i tam a nie spełnisz warunków( za dużo zarobisz) zostaniesz z niczym.

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności(rezygnacja z pomocy ojca dziecka), wypadałoby nie wyciągać ręki po pomoc społeczną tylko własnymi siłami sprostać utrzymaniu rodziny.

#18 2012-06-21 21:16:40

suemi
Niewinne początki

ja jestem tego zdania ze jak zrobił dziecko to niech płaci na nie a nie wymiguje sie od odpowiedzialnosci i fa powinien pomuc takim osobą a nie utrudniac im zdobycie tych marnych groszy............

#19 2012-06-21 21:20:05

suemi
Niewinne początki

ja jestem tego zdania ze jak zrobił dziecko to niech płaci na nie a nie wymiguje sie od odpowiedzialnosci i fa powinien pomuc takim osobą a nie utrudniac im zdobycie tych marnych groszy............

#20 2012-06-21 21:20:05

suemi
Niewinne początki

#21 2012-06-21 21:20:06

suemi
Niewinne początki

#22 2013-01-10 14:18:28

00000monalisa22222

mfilipinka napisał:

mozesz starac sie o rodzinne (68zl miesiecznie) i w tym samym kwestionariuszu dodatek (1000zl) od/za urodzenie dziecka-jednorazowy.
procz tego moga byc alimenty ale ojciec musi uznac dziecko

Nie prawda...wcale nie musi uznawac.....nie musi miec nazwiska po ojcu...nie musicie miec slubu...-alimenty sie naleza.....to sa jakies brednie.....wnioskujac o alimenty wystarczy podac imie i nazwisko i adres ojca-to wystarczy..jesli sie bedzie wypieral ze to nie jego dziecko beda przeprowadzone badania na ojcostwo,a przed tym nie ucieknie tylko kare zaplaci i koszty przeprowadzonych badan........

#23 2013-06-17 15:28:20

kariniooo
Niewinne początki

A powiedzcie mi czy w moim wypadku nalezy mi sie zasilek z tyt. samotnie wychowujacej dzieci matki: zasadzono alimenty na rzecz corki w tym ze odebrano wszelkie do niej prawa i oczywiscie ojcostwo jest ustalone. Dowiaduje sie kilka dni temu ze taki oto zasilek mi sie nie nalezy!! Ale z jakiej racji?? Przeciez do cholery jasnej wychowuje corke samotnie??

#24 2013-06-17 19:25:46

dayzi
Przyjaciółka Forum

kariniooo napisał:

zasadzono alimenty na rzecz corki ... ojcostwo jest ustalone.

Dlatego.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje(...)  jeżeli drugi z rodziców dziecka nie żyje bądź ojciec dziecka jest nieznany, bądź powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone.(...)

#25 2013-06-17 19:29:29

asia549
Przyjaciółka Forum

rodzinnego możesz nie dostać bo musisz do mopsu zanieść zaświadczenie z US o zarobkach za 2011 rok więc jak przekroczyły one 539zł na osobę (w twoim przypadku to 539x2 ) to nici z tych 68 zł. No niestety u nas w kraju ciężko otrzymać jakąkolwiek pomoc.. A byłaś na bezrobociu nie należy Ci się czasem tam zasiłek dla bezrobotnej skoro umowę Ci nie przedłużyli????

#26 2013-06-17 20:14:09

lena812
Przyjaciółka Forum

kariniooo napisał:

A powiedzcie mi czy w moim wypadku nalezy mi sie zasilek z tyt. samotnie wychowujacej dzieci matki: zasadzono alimenty na rzecz corki w tym ze odebrano wszelkie do niej prawa i oczywiscie ojcostwo jest ustalone. Dowiaduje sie kilka dni temu ze taki oto zasilek mi sie nie nalezy!! Ale z jakiej racji?? Przeciez do cholery jasnej wychowuje corke samotnie??

wychowujesz samotnie,ale masz alimenty zasądzone dlatego Ci sie nie należy

Stopka forum