Koloroterapia - czy działa ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Koloroterapia - czy działa ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Koloroterapia - czy działa ?

Koloroterapia- czyli innymi słowy, leczenie kolorami. Koloroterapia jest używana na przykład w psychologii w leczeniu zaburzeń psychicznych, a nawet zaburzeń psychosomatycznych.  Podobno, koloroterapia pomaga w leczeniu zarówno drobnych dolegliwości jak i poważnych zaburzeń. Kolor różowy - wpływa pozytywnie na psychikę oraz pozwala zwalczyć stres i zmęczenie. Żółty pomaga odzyskać radość życia. Błękit - poprawia koncentrację i pozwala logicznie myśleć. Biały - pomaga patrzeć na świat optymistycznie. Ale nawet przy zwykłym przeziębienia lub bólu ucha może koloroterapia okazuje się bardzo użyteczna i pomocna. Na przykład, czerwone światło używane jest na bóle  zatok lub bóle ucha. Pomarańczowy- wspomaganie tworzenia się tkanek organicznych. Kolor fioletowy- ochrona przeciw wolnym rodnikom. Brązowe pomaga w leczeniu cukrzycy i kłopotów hormonalnych, a burgund na kłopoty z cerą.

Czy próbowałyście kiedyś koloroterapii ? Czy działa ? Wiecie może jak dokładnie przebiega taki proces? A może uważacie koloroterapię za stratę czasu i kolejny marketingowy wymysł?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koloroterapia - czy działa ?

Szczerze mówiąc nie próbowałam i nie wierzę, być może dlatego, że ogólnie jestem bardzo sceptycznie nastawiona do takich "cudów". 

Być może kolory rzeczywiście w pewnym stopniu wpływają na naszą psychikę, nie przeceniałabym jednak ich właściwości. Ja na przykład mam w swoim pokoju jedną ścianę czerwoną - teoretycznie powinnam być stale rozdrażniona i spięta, a nie jestem, absolutnie nie odczuwam też żadnych innych niepokojących objawów.

Natomiast co do leczniczych wartości światła - myślę, że tu nie o sam kolor chodzi, ale o to, że każdy kolor to inny rodzaj wiązki, zatem automatycznie ma on również inne właściwości.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Koloroterapia - czy działa ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018