Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Strony Poprzednia 1 6 7 8

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 456 do 480 z 480 ]

456

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

To po co tak rozpaczają? :-D

Może przeczuwają, że póki co są sensacją dnia a za chwilę będzie coraz trudniej głosić swoje „mądrości” :-P

Nie no, bez jaj, a co mają mówić? Że się cieszą?
Coraz trudniej? Zakazany owoc smakuje najbardziej, to stara mądrość życiowa. Natomiast kanałów docierania jest całe mnóstwo.
Choćby na tym fejsbuku jest mnóstwo profili prywatnych powiązanych z Konfederacją. Jest Twitter, Instagram (na którym króluje Janusz Korwin-Mikke ha, ha), Youtube, TikTok (młodzi ponoć bardzo lubią).
Jeśli chodzi o fejsbuka, to ja dla przykładu mam go jeszcze głównie przez Messengera ale nawet wśród rówieśników uchodzę z tym za dziadersa. Prawie każdy używa zamiast niego Whatsupa.
Na fejsbuka, to wchodzę głównie z przyzwyczajenia, głównie przez zmiany sprzed kilku lat, które praktycznie uczyniły go dla mnie dużo mniej atrakcyjnym.
Praktycznie nie ma w ogóle z czym fikać do Twittera. Fakt, Twitter ma swoje ograniczenia związane z ilością znaków ale można się przyzwyczaić i nawet łatwo się te ograniczenia obchodzi.

Zobacz podobne tematy :

457

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Snake napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

To po co tak rozpaczają? :-D

Może przeczuwają, że póki co są sensacją dnia a za chwilę będzie coraz trudniej głosić swoje „mądrości” :-P

Nie no, bez jaj, a co mają mówić? Że się cieszą?
Coraz trudniej? Zakazany owoc smakuje najbardziej, to stara mądrość życiowa. Natomiast kanałów docierania jest całe mnóstwo.
Choćby na tym fejsbuku jest mnóstwo profili prywatnych powiązanych z Konfederacją. Jest Twitter, Instagram (na którym króluje Janusz Korwin-Mikke ha, ha), Youtube, TikTok (młodzi ponoć bardzo lubią).
Jeśli chodzi o fejsbuka, to ja dla przykładu mam go jeszcze głównie przez Messengera ale nawet wśród rówieśników uchodzę z tym za dziadersa. Prawie każdy używa zamiast niego Whatsupa.
Na fejsbuka, to wchodzę głównie z przyzwyczajenia, głównie przez zmiany sprzed kilku lat, które praktycznie uczyniły go dla mnie dużo mniej atrakcyjnym.
Praktycznie nie ma w ogóle z czym fikać do Twittera. Fakt, Twitter ma swoje ograniczenia związane z ilością znaków ale można się przyzwyczaić i nawet łatwo się te ograniczenia obchodzi.

Też uważam, że to mała strata … dla wszystkich :-D

Rozśmieszyły mnie tylko słowa Bosaka, że to „ingerencja w polską demokrację”.
Hipokryta, ale to jak każdy polityk, więc w sumie nie powinno mnie nawet śmieszyć, ale nudzić to machanie szabelką i robienie za obrońcę polskiej demokracji, gdy jego ugrupowaniu dzieje się ta niewiele znacząca ujma, a bronić inne firmy, które nie chcą obsługiwać każdego i powoływać się wtedy na wolności ;-)

458

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

Też uważam, że to mała strata … dla wszystkich :-D

Rozśmieszyły mnie tylko słowa Bosaka, że to „ingerencja w polską demokrację”.
Hipokryta, ale to jak każdy polityk, więc w sumie nie powinno mnie nawet śmieszyć, ale nudzić to machanie szabelką i robienie za obrońcę polskiej demokracji, gdy jego ugrupowaniu dzieje się ta niewiele znacząca ujma, a bronić inne firmy, które nie chcą obsługiwać każdego i powoływać się wtedy na wolności ;-)

No akurat w wojence przeciw TVN Konfederacja wstrzymała się od głosu.
Co do obsługiwania nie ma tu żadnej hipokryzji i przecież jest to dość proste do ogarnięcia. Drukarzy, knajpiarzy, sklepikarzy itd. jest wielu i brak usługi ze strony jednego nie powoduje, że jesteśmy w ogóle pozbawieni jej możliwości.
Facebook jest w tej chwili monopolistą w pewnych aspektach i co więcej dąży do tego żeby swoją monopolistyczną pozycję wzmocnić. Wykupuje mniejsze, niezależne platformy i włącza je do wspólnego pakietu. Przez skalę, siłę finansową jest poza
zasięgiem realnej konkurencji. To nie małe Kazie z Konfederacji to widzą, tylko wielu ludzi na świecie. Widząc analogię do koncernu AT&T, który w końcu ze względu na swoją rozrośniętą, monopolistyczną pozycję rynkową został przymusowo podzielony
na szereg mniejszych firm. Wiele osób głosi, że dziś z Facebookiem trzeba by zrobić to samo co kiedyś AT&T.
Ale na pocieszenie mogę dodać, że ja w swojej działalności gospodarczej dla przykładu nie obsługuję Murzynów, bo tak stanowi wewnętrzny regulamin mojej firmy.

459 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2022-01-06 20:34:59)

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Żeby nie było nieporozumienia, to ja jestem za tym, aby prywatne firmy same decydowały, kogo obsługują. Także ten nieszczęsny FB.
To rodzaj pozycjonowania się na rynku. Można dzięki temu stracić albo zyskać, ale niech to będzie decyzja przedsiębiorstwa i jego właścicieli.

460

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Wszystko ok dopóki nie jest to de facto monopol. Niemniej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło wink
Trump też ma ich w dupie i 60 % poparcia w aktualnych sondażach lol

461

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Zawsze się dziwiłem, że politycy nie kończą studiów aktorskich, zanim zdążą zająć wysokie stanowisko.. big_smile

462

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

Żeby nie było nieporozumienia, to ja jestem za tym, aby prywatne firmy same decydowały, kogo obsługują. Także ten nieszczęsny FB.
To rodzaj pozycjonowania się na rynku. Można dzięki temu stracić albo zyskać, ale niech to będzie decyzja przedsiębiorstwa i jego właścicieli.

Ja jestem zaś za tym, żeby ten nieszczęsny FB płacił w Polsce podatki, skoro już tu swój korporacyjny zad rozpostarł wink

463

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

To się Konfederacja doigrała :-D

Prywatna firma ich nie chce obsługiwać - to skandal.
Drukarz nie chce wydrukować plakatu LGBT - wolność gospodarcza, wolność słowa i inne wolności :-D

Od kiedy drukarz ma ogromny wpływ na masy?
To, że social media i korporacyjna policja myśli jest coraz bardziej widoczna, nie ulega wątpliwości.

Nie mówiąc o tym, że patrząc na mądrość etapu, to za teksty, jakie człowiek pisał rok temu kiedyś by dostał bana, a teraz okazałyby się prawdą, więc...

464

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Lucyfer666 napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

To się Konfederacja doigrała :-D

Prywatna firma ich nie chce obsługiwać - to skandal.
Drukarz nie chce wydrukować plakatu LGBT - wolność gospodarcza, wolność słowa i inne wolności :-D

Od kiedy drukarz ma ogromny wpływ na masy?
To, że social media i korporacyjna policja myśli jest coraz bardziej widoczna, nie ulega wątpliwości.

Nie mówiąc o tym, że patrząc na mądrość etapu, to za teksty, jakie człowiek pisał rok temu kiedyś by dostał bana, a teraz okazałyby się prawdą, więc...

A to już nie moja wina, że drukarz nie wymyślił żadnej innowacji, która pomogłaby mu osiągnąć globalny sukces :-D
Chciałabyś karać „dużych” za sukces, jak mniemam, to powodzenia w ubijaniu przedsiębiorczości ;-)

465 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2022-01-07 12:19:09)

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Jeżeli chodzi o wpływy korporacyjne to owszem. Mowa o problemie, który będzie coraz bardziej widoczny, ale rozwiązanie jego będzie polegało na utworzenie regulacji na poziomie międzynarodowym wink
Choćby z racji możliwości ingerowania w politykę danych państw, jak i sterowania ich przebiegiem informacji. Im bardziej dany rynek istotny, tym bardziej uległość wobec jego polityki będzie. Dobrym przykładem jest polityka wobec Chin, gdzie np. grając w gry Blizzard przez sieć za wspomnienie o Tajwanie, czy Hong Kongu można dostać stałego bana.
Taka prawda, że liberałowie całkowicie w haśle wolnego rynku przegrywają, jak chodzi o realizm polityczny.

W przypadku Konfederacji to akurat znam więcej powodów na blokadę ich konta, niż sprawy związane z Pandemią (oj ich admin potrafił często odlatywać w komentarzach, które po jakimś czasie usuwał).

466

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

No tak, bo przecież Chiny to kolebka liberalizmu :-D

467

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

No tak, bo przecież Chiny to kolebka liberalizmu :-D

Tego nie napisałem to raz.

Po dwa liberalizm gospodarczy nigdy nie istniał i nie będzie istniał. Zawsze ręka państwa funkcjonowała na rynku w mniejszym, bądź większym stopniu.

468

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Lucyfer666 napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

No tak, bo przecież Chiny to kolebka liberalizmu :-D

Tego nie napisałem to raz.

Po dwa liberalizm gospodarczy nigdy nie istniał i nie będzie istniał. Zawsze ręka państwa funkcjonowała na rynku w mniejszym, bądź większym stopniu.

To Ty pisałeś o liberalizmie i Chinach.
A ja tylko chcę równego traktowania podmiotów gospodarczych i nie podcinania skrzydeł tym, którzy mają pomysły, wdrażają je w życie i się rozwijają.

469

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Madziu, widzę, że klasycznie łączysz kropki po swojemu tam, gdzie nic się nie łączy.
To że w jednym wpisie oba pojęcia się pojawiły to nie znaczy, że się ze sobą łączą, więc daruj sobie te fikołki.

I równego traktowania podmiotów gospodarczych nigdy nie było wink
Nawet niemiecka szkoła ekonomii choć zapewniała wsparcie rodzimym firmom, tak skupienie było na branżach innowacyjnych.
Problem w Polsce jest taki, że model 3RP jest klasyczną kolonią gospodarczą, gdzie pracownik korpo stał się idealnym pracownikiem w skali statystyki makro, dlatego oferuje się ulgi dla grup dużego kapitału (gdzie w Polsce na tym polu dominuje sektor kapitału zagranicznego, który konsumuje zyski w państwach macierzystych), dobijając sektor MiŚP.

470

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Acha, w taki razie lepiej zakończmy tę dysputę :-D

471

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Aż mnie Twoja reakcja, kiedy ściśle jest to powiązane z modelem monetarnym, który na swój sposób promowałaś wink

472

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Luck, po prostu nadajemy na innych falach.
Ja o śliwkach, Ty o jabłkach. To nie ma sensu.

473

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

A co fale mają wspólnego z praktyką obecnej rosnącej praktyki władzy korporacji? smile
To Ty napisałaś o "karaniu" dużych za sukces.
Zapominając chyba, że to właśnie Ci duzi mają kapitał na blokowanie rozwoju tych mniejszych i umacnianie swojego monopolu wink

Fale nie mają nic wspólnego z praktyką i realizmem.

474 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2022-01-07 13:14:33)

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Lucyfer666 napisał/a:

A co fale mają wspólnego z praktyką obecnej rosnącej praktyki władzy korporacji? smile
To Ty napisałaś o "karaniu" dużych za sukces.
Zapominając chyba, że to właśnie Ci duzi mają kapitał na blokowanie rozwoju tych mniejszych i umacnianie swojego monopolu wink

Fale nie mają nic wspólnego z praktyką i realizmem.

Zastanów się kim był i od czego zaczynał choćby Zuckenberg. On wyszedł z nowym produktem. To był „blue ocean”. Kolejni mają trudniej, bo to już jest „red ocean”. Ale mogą szukać nowych możliwości, bo życie nie znosi próżni. Nie trzeba naśladować, można samemu coś wykreować i mieć swój „blue ocean”, albo naśladować i jojczyć, że ciężko jest.
Można wspierać małe i średnie firmy oraz jednocześnie nie przeszkadzać większym.

475

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

Można wspierać małe i średnie firmy oraz jednocześnie nie przeszkadzać większym.

Nie widzę problemu pod warunkiem, że większy stosuje się do przepisów prawa.
Gdybym ja ci odmówił usługi, to pomijając czy mam takie prawo, czy nie ty masz możliwość właśnie to czy mam takie prawo zweryfikować na kilku płaszczyznach.
Bo każdy podmiot świadczący usługi na terenie Polski podlega polskiemu prawu i instytucjom takim jak Inspekcja Handlowa, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Antymonopolowy, prokuratura i sądy.
Facebook, a w zasadzie obecnie Meta świadczy odpłatne usługi na terenie Polski, bo na poziomie kont takich jak Konfederacji nie są to konta darmowe od początku lub darmowe konto jest obciążane płatnościami za szereg usług dodatkowych.
Zamknięcie konta za które się płaci jest czynnością, której nie da się ot tak gdzieś zaskarżyć, odwołać się. Jest zanonimizowane. Tymczasem Facebook ma swoje biuro w Polsce, ma pracowników.
Szczerze kibicuję Konfederacji, bo zdaje się sprawa trafi do polskiego sądu i może to być ciekawe w jakim kierunku pójdzie.

476

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Jeśli chodzi o jakieś mechanizmy odwoławcze, to ja jestem jak najbardziej na tak. Pod tym kątem, to może być rzeczywiście ciekawe.
A tak w ogóle to odnoszę wrażenie, że rozwiązania prawne nie nadążają za rozwojem technologii.

477

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
MagdaLena1111 napisał/a:

Nie trzeba naśladować, można samemu coś wykreować i mieć swój „blue ocean”, albo naśladować i jojczyć, że ciężko jest.
Można wspierać małe i średnie firmy oraz jednocześnie nie przeszkadzać większym.

No zobaczą... a gwiazdy lewicy lol uważają, że należy promować zatrudnianie w dużych podmiotach (w większości zagranicznych), a nie małe firmy - te o  których sama piszesz, że Cukierek zakładał ją w garażu i mu urosła. wink

https://bi.im-g.pl/im/82/ac/1a/z27969154IH,Anna-Maria-Zukowska-z-Lewicy-o--biedafirmach-.jpg

478 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2022-01-07 15:48:27)

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Znerx napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Nie trzeba naśladować, można samemu coś wykreować i mieć swój „blue ocean”, albo naśladować i jojczyć, że ciężko jest.
Można wspierać małe i średnie firmy oraz jednocześnie nie przeszkadzać większym.

No zobaczą... a gwiazdy lewicy lol uważają, że należy promować zatrudnianie w dużych podmiotach (w większości zagranicznych), a nie małe firmy - te o  których sama piszesz, że Cukierek zakładał ją w garażu i mu urosła. wink

https://bi.im-g.pl/im/82/ac/1a/z27969154IH,Anna-Maria-Zukowska-z-Lewicy-o--biedafirmach-.jpg

Lewica i PiS ramię w ramię budują korporacjonizm wink
Polski Ład pogłębia patologię IIIRP wspierania grup dużego kapitału kosztem MiŚiów

479

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Lucyfer666 napisał/a:

Polski Ład pogłębia patologię IIIRP

Raczej szykują nam "back to the future 5 - PRL edition".

Jak dołożymy do tego przecieki o wykupowaniu, przez posłów PIS, reklam na maj. Czyżby spodziewali się wyborów? A czemuż to wybory w maju 2022? Obawa o rozkręcenie inflacji która zabije szansę na reelekcję w późniejszym terminie? A facet chlapnął.

Rozdawać, rozdawać do wyborów,...

480

Odp: Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?
Znerx napisał/a:

Jak dołożymy do tego przecieki o wykupowaniu, przez posłów PIS, reklam na maj. Czyżby spodziewali się wyborów? A czemuż to wybory w maju 2022? Obawa o rozkręcenie inflacji która zabije szansę na reelekcję w późniejszym terminie? A facet chlapnął.

Rozdawać, rozdawać do wyborów,...

Z tym wykupywaniem, to może też chodzić o to, że wszędzie wieszają duże banery reklamujące Nowy Wał i podobne. U mnie na wsi wczoraj okazało się, że przy skrzyżowaniu nakleili wielki baner o otworzeniu kolejnego odcinka Via Carpatii im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kuźwa, na wsi pod monopolowym! lol
Poza tym jeżdżąc samochodem słucham radia, a w nim co chwila reklamy na temat Nowego Wału, no albo Szczepcie się!

Posty [ 456 do 480 z 480 ]

Strony Poprzednia 1 6 7 8

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wolność Słowa vs. Poprawność Polityczna - gdzie jest granica?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024