Co teraz czytacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Strony Poprzednia 1 11 12 13 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 781 do 845 z 883 ]

781

Odp: Co teraz czytacie?

"Norwegian Wood" H. Murakami

Zobacz podobne tematy :

782

Odp: Co teraz czytacie?

"Święci codziennego użytku" Szymona Hołowni.
Książka z poczuciem humoru i dozą dystansu. Polecam osobom, które chcą poczytać o świętych z przymrużeniem oka.

783

Odp: Co teraz czytacie?

A kto ma lub czytał "Mima" Słomczyńskiego?

784

Odp: Co teraz czytacie?

Co prawda już przeczytałam, ale polecam najnowszą książkę Tomasza Michniewicza "Chrobot". Siedem historii życia siedmiu ludzi z różnych państw, kontynentów, kultur. Ich życie codzienne, marzenia, pragnienia zaskakująco podobne mimo wszystkich tych różnic.

785

Odp: Co teraz czytacie?

Pestki Ani Ciarkowskiej:)

786 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-26 18:11:09)

Odp: Co teraz czytacie?

Skończyłam właśnie „Historię przemocy” Edouarda Louisa. Ciężko się to czyta z uwagi na treść, bo i jak tu być spokojnym czytając tak trudną historię. Chociaź jest to opis odczuć młodego zgwałconego faceta, to ma ten uniwersalny wymiar zagubienia, chaosu, złości, wstydu, pustki, zniechęcenia charakterystyczny dla ofiar przemocy.

787

Odp: Co teraz czytacie?

"Piąta Czarownica" - lubię, od czasu do czasu, takie baśniowe odmóżdżacze.

788

Odp: Co teraz czytacie?

Czytam Justynę Kopińską: "Z nienawiści do kobiet". Polecam

789

Odp: Co teraz czytacie?

Właśnie skończyłam "Czarną" Kuczoka i poluję na coś nowego i wciągającego...

790

Odp: Co teraz czytacie?

"Królowie Przeklęci" Maurice Druon

791

Odp: Co teraz czytacie?

Jakieś książki o babach, ale bez ilustracji niestety. W tym roku idę na rekord, poszło już z 50. Oczy już krzyczą, bo większość w pdfie sad.

792

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam "Pani Shaladoru" Anne Bishop i "Wojownicy. Północ" Erin Hunter.

793

Odp: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam trzy nowe książki: "Świt Zmierzchu" Anne Bishop, "Baśniobór" Brandon Mull, "Czerwień rubinu" Kerstin Gier.

794

Odp: Co teraz czytacie?

Niedawno skończyłem czytać trylogię Evansa poświęconej III Rzeszy.
Obecnie Idea Katolickiego Państwa Narodu Polskiego autorstwa Jana Józefa Lipskiego.

795

Odp: Co teraz czytacie?

Ja właśnie kończę - Przebudzenie Olivii Elizabeth ORoark, jeżeli wciągacie romansidła to polecam każdej, bardzo wciągająca historia.

796

Odp: Co teraz czytacie?

Masłowska - Dramaty

Ostatnio przeczytałam Świństwo (truizmy) jakiejś tam francuskiej feministki - jak ktoś lubi klimat napawania się pseudointelektualnym bełkotem rodem z niektórych saloników niektórych pan feministek, to myślę, że można to polecić.

797

Odp: Co teraz czytacie?

"Ta kobieta" Elżbieta Stępień

798 Ostatnio edytowany przez Anarchista (2019-06-02 14:59:57)

Odp: Co teraz czytacie?

Obecnie czytam Polityka, anarchizm, lingwistyka Noama Chomskiego.
Polecam filozofia negacji Michała Bakunina jest polskie tłumaczenie.
Socjalizm bez wolności to niewola i brutalność. Wolność bez socjalizmu to system przywilejów i niesprawiedliwość.
Michał Bakunin

799

Odp: Co teraz czytacie?

Jack London ,,Martin Eden''
Ostatnio wracam do klasyki, nawet jeśli daną pozycję kiedyś już czytałam.

800

Odp: Co teraz czytacie?
czarrnyaniolek napisał/a:

"Norwegian Wood" H. Murakami

Lubię! smile

801

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam "Podaruj mi jutro" Ilony Gołębiewskiej.

802 Ostatnio edytowany przez Rosalinda14 (2019-07-03 11:02:52)

Odp: Co teraz czytacie?

Cześć,
Aktualnie Umberto Eco- Imię Róży. Nigdy nie myślałam że ta książka jest taka supcio:)

803

Odp: Co teraz czytacie?

Obecnie zakończyłam powieść sci fi "Piorun kulisty" Cixiun Liu a dalej? Chyba sięgnę po kolejną jego książkę bo bardzo mi się podoba styl autora smile

804

Odp: Co teraz czytacie?

Ja aktualnie rozwój duchowy i Intuicja od Osho smile

805

Odp: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam cztery książki: "Zamieniona" Amanda Hocking, "Sebastian" Anne Bishop, "Po słowiczej podłodze" Lian Hearn, "Eragon" Christopher Paolini.

806 Ostatnio edytowany przez femte (2019-08-19 18:29:10)

Odp: Co teraz czytacie?

"Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?" Pauliny Lopatniuk. Czesc znana z doskonalego bloga "Patolodzy na klatce". Czesc nowa. Czyta sie jak najlepszy kryminal.

807

Odp: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam z biblioteki cztery książki: "Wszystko tylko nie mięta" Ewa Nowak, "Naznaczona" Anne Bishop, "Zwiadowcy Ruiny Gorlanu" John Flanagan, "Prawo pierwszych połączeń" Agnieszka Tomczyszyn.

808

Odp: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam z biblioteki cztery książki : "Diupa" Ewa Nowak, "Książę mgły" Carlos Ruiz Zafon, "Upadli" Lauren Kate, "Silmarillion" Tolkien.

809

Odp: Co teraz czytacie?

Gillian Flynn - Zaginiona dziewczyna, dobry triller

810

Odp: Co teraz czytacie?

"Marina" Carlos Ruiz Zafon, "Krzywe 10" Ewa Nowak, "Namiętność" Lauren Kate

811

Odp: Co teraz czytacie?

"Poemat Boga-Czlowieka"  M. Valtorta.
Jest to książka w 7 tomach. Przeczytałam 3 tomy, niedługo skończę  4.

812

Odp: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam z biblioteki nowe książki: "Pamiętnik ze starego domu" Ilona Gołębiewska, "Sprężyna" Małgorzata Musierowicz, "Uniesienie" Lauren Kate, "Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon.

Odp: Co teraz czytacie?

Wiśniewski,, Los powtórzony"
Całkiem niezła.

814

Odp: Co teraz czytacie?

Ja zaś, kolejny raz, wziąłem się za pięcioksiąg Kazimierza Korkozowicza "Przyłbice i kaptury".
Świetnie opowiedziana Wojna Trzynastoletnia.

815

Odp: Co teraz czytacie?

Marian Mazur - Cybernetyka i charakter

W 1976 autor rewiduje pokutujący do dziś pogląd, że ta cybernetyka to tylko jakieś komputery czy roboty.
Ukazanie człowieka jako system bądź klasę systemów i zachodzące między nimi oddziaływania.

Odp: Co teraz czytacie?

,, Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim " Piotr Stelmach

Jestem w trakcie, zważywszy, że to opasłe tomisko, to trochę potrwa to moje czytanie. 
Książka ma 44 rozdziały, tyle, ile lat żył Ciechowski. Na te rozdziały składają się wspomnienia o Ciechowskim, to, jak go widzieli inni. Odwrócona chronologia sprawia, że zaczynamy od jego pogrzebu a kończymy na jego urodzinach ( podglądnelam, to wiem).
Jak dla mnie, książka jest przede wszystkim za długa i jest w niej zbyt wiele wypowiadających się osób. To wprowadza chaos w moje czytanie. Muszę wracać, sprawdzać, kto to jest, ten, co teraz opowiada.
Pamiętam książkę o Bregule ,,hej, panie b''. Bardziej mi się podobała, jakos tak można było się w niej zatracić, poczuć klimat tamtych lat. Czy ktoś lubił Universe czy nie ( ja akurat tak niespecjalnie) to chciało mi się poznawać historię tego człowieka. I inaczej patrzyłam potem na jego piosenki.
Natomiast chociaż bardzo lubię muzykę Ciechowskiego, to ta książka mnie coś nie porywa.

817

Odp: Co teraz czytacie?

'Trupia farma'

818

Odp: Co teraz czytacie?

Ja zaś, przypominam sobie "Całym sercem" Zdzisława S. Pietrasa.
Zbeletryzowana opowieść o konkurencie wobec Władysława Łokietka do tronu, księciu Śląska, Henryku IV, zwanym z łacińska, Probusem.
Zajmująca wciąż, mimo tylu lat od publikacji. smile

Odp: Co teraz czytacie?

,, Zaczekaj" - wiersze Joanny Papuzińskiej
Znana z pisania wierszy dla dzieci tym razem napisała poezję dla dorosłych. Albo inaczej- dla siebie i pokazała ją światu. To tomik z biblioteki, chyba jestem pierwszą czytelniczką, kartki jeszcze stawiają opór przed odwracaniem. ,, Przypowieść" - ten wiersz spodobał mi się najbardziej.

820

Odp: Co teraz czytacie?

Marcel Moss "Nie odpisuj"

821 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-07-21 12:21:33)

Odp: Co teraz czytacie?

Znowu Wiśniewski, tym razem ,,i odpuść nam nasze winy"
Książka opowiada o człowieku, który
zabił kochanka swojej żony i śmiertelnie postrzelił swoją żonę, choć- jak twierdzi, jej nie chciał zabijać. Jego- tak. Czyli to historia o śmierci Andrzeja Zauchy opowiedziana przez jego zabójcę. Wszystko to na tle peerelu, późniejszych przemian, i trochę teraźniejszości, kiedy to po odsiedzeniu wyroku główny bohater ( ,, bohater" gdy mowa o zabójcy brzmi dość dwuznacznie) próbuje ułożyć sobie życie jeszcze raz. Wątków pobocznych, jak często u Wiśniewskiego, jest zbyt dużo. Niektóre są ciekawe, inne zbędne. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że miała ona wybielić Francuza, pokazać go jako dobrego człowieka, który rozumie swoją winę, żałuje, pokutuje i ma prawo do normalnego życia po odbyciu kary, bo czasu nie da się cofnąć, kuli zatrzymać a żyć trzeba dalej.
Mnie się książka podobała.

822

Odp: Co teraz czytacie?

Zbiór wywiadów "Tako rzecze Lem".

823

Odp: Co teraz czytacie?

Obecnie czytam "Tajemnice starego domu" Ilona Gołębiewska, "Morderstwo wron" Anne Bishop, "Żaba" Małgorzata Musierowicz.

824

Odp: Co teraz czytacie?

Lidia Czyż "mocniejsza niż śmierc"

825

Odp: Co teraz czytacie?

"Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u"

826

Odp: Co teraz czytacie?

Czego ginekolog ci nie powie,  dr T. Oleszczuka i Samodzielna i bezpieczna terapia jodem, dr M. Sircusa.
Bardzo ciekawe.

827

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam ""Zaginiona" Andrzej Pilipiuk, "Diabelskie Halloween" Kai Meyer.

828

Odp: Co teraz czytacie?

"Diuna"

829

Odp: Co teraz czytacie?

Też  "Diuna" smile

830

Odp: Co teraz czytacie?

Haha, ja ostatnio tonę w książkach branżowych, jestem świeżo po przebranżowieniu no i ciągle mam wrażenie, ze jeszcze tyle rzeczy nie umiem big_smile
Ale dla relaksu obecnie czytam "Miedziankę" Filipa Springera. To opowieść o nieistniejącym już miasteczku, o jego losach w dawnych czasach aż do terażniejszości, o jego mieszkańcach oraz kopalni, z której słynęło misteczko i o tym, jak wpłynęła na te losy. Dodam, że czytam ją już drugi raz, jest świetnie napisana, fajnym językiem, ciekawe wątki historyczne smile

831

Odp: Co teraz czytacie?

Właśnie jestem w połowie “Piekielny układ” A.S.Sivara. Już na samym początku książka wciąga tak, że się oczu od niej oderwać nie da smile

832

Odp: Co teraz czytacie?

Teraz czytam "Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska i "Czarna polewka" Małgorzata Musierowicz.

833

Odp: Co teraz czytacie?

Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes, Jacka Safuty, o tym, że przewlekle chory pacjent to żyła złota dla przemysłu medycznego i w ogóle o tym, jak funkcjonuje ten biznes a funkcjonuje jak każdy - im więcej klientów, tym lepiej.  Life is brutal.  I Ciało kobiety, mądrość kobiety,  Christiane Northrup czyli holistyczne  spojrzenie kobiety lekarza  na kobietę. jej ciało, umysł i ducha. Inspirujące.

834

Odp: Co teraz czytacie?

"Otwórz oczy" Rafała Gębury. Zbiór rozmów z ludźmi różnych profesji, poglądów itp. Książka autora programów na youtubie "Siedem metrów pod ziemią". Polecam zarówno książkę jak i program (mam nadzieje, że nie jest to reklama smile)

835

Odp: Co teraz czytacie?

Ja jestem w połowie "Klasztoru" Zachara Philipina.

Opowiada historię pierwszego sowieckiego obozu koncentracyjnego w której zgromadzono obok siebie czerwonoarmistów i ich przeciwników wojny domowej, przedrewolucyjnej elity, poetów i niepiśmiennych chłopów, Kozaków i Czeczenów, czekistów jak i kościelnych hierarchów. Opowiada o samotności i granicach ludzkiej wolności. Przyznaję, że pisana takim językiem, że często muszę sięgać do słownika, bo nie znam niektórych słów, z racji wypadnięcia z użytku.

Sam pisarz jest weteranem obu wojen czeczeńskich, opozycjonistą i skandalistą wśród pisarzy rosyjskich. Ciekawa postać jak kogoś interesują takie klimaty.

836

Odp: Co teraz czytacie?

Ostatnio wypożyczyłam z biblioteki takie książki: "Wnuczka do orzechów" Małgorzaty Musierowicz i "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka..

837

Odp: Co teraz czytacie?

Niedawno zabrałem się za książkę "Smocza Straż" autorstwa Brandona Mulla, jest to kontynuacja Baśnioboru. Skończyłem pierwszą część i w perspektywie mam przeczytanie drugiej, lubię fantastykę i bajkowy świat, dlatego przeczytanie pierwszej części zamknąłem w kilku dniach.

838

Odp: Co teraz czytacie?

"Heretycy Diuny" smile

839

Odp: Co teraz czytacie?

Diuna rządzi!

840

Odp: Co teraz czytacie?

Książka moich rozczarowań Stanisława Cat-Mackiewicza; po raz pierwszy wydana w roku 1939, jej aktualność poraża.

841 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-02-28 21:48:38)

Odp: Co teraz czytacie?

Jacek Głębski- "Kuracja"

Jest to powieść oparta na autentycznej historii o lekarzu-psychiatrze, który chcąc poznać psychikę swoich podopiecznych, postanawia przekonać się, jak wygląda szpitalne życie z perspektywy pacjenta. Decydując się na karkołomny eksperyment poznawczy, próbuje wkroczyć na niezbadany grunt i wpada w pułapkę...

Pierwszy raz czytałam wiele lat temu, bo użyłam jej w pracy maturalnej. Po latach zupełnie inna ocena książki, ale dalej na plus. Teatr telewizji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego wystawił.

842

Odp: Co teraz czytacie?

Obecnie czytam "Ciotka Zgryzotka "Małgorzaty Musierowicz, "Zawód: Wiedźma" Olga Gromyko i "Kochaj coraz mocniej" Ilona Gołębiewska.

843

Odp: Co teraz czytacie?

,,Tajemnica Coca- Coli" Michał Matlengiewicz. Czytam tylko jedną książkę na raz, bo nie lubię się rozpraszać smile Ta jest w nurcie przygodowym, więc lekko i przyjemnie się przy niej spędza czas.

844 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2021-05-22 21:18:53)

Odp: Co teraz czytacie?

"potęga teraźniejszości"  polecam smile

Ooo  O.  Gromyko,  "zawód wiedzma"  super książka,  naprawdę polecam  smile

845

Odp: Co teraz czytacie?

Carl Sagan - Kontakt

Posty [ 781 do 845 z 883 ]

Strony Poprzednia 1 11 12 13 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024