Netkafejka Wierzących w Boga - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka Wierzących w Boga

Strony Poprzednia 1 8 9 10 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 523 do 580 z 623 ]

523

Odp: Netkafejka Wierzących w Boga

Joł. Znamy się? tongue

Niszczyć swą zdobycz ? kakij smysł?
Na czarne ? ?białe? mówić nada, bo to przemawia do Zapada; na knuty, kaźnie i tortury ?że to gumanne manikiury!
Nada ich przekonywać mudro, że wojna ? mir, że chlew to źródło, że okupacja ? wyzwolenie, a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku w tej dialektyce się wyćwiczą, to moją staną się zdobyczą.
Zobacz podobne tematy :

524

Abizer napisał/a:

Joł. Znamy się? tongue

Ciut ciut wink

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

525

..."allegra90"??? ...pierwsze słyszę! tongue

Na czarne ? ?białe? mówić nada, bo to przemawia do Zapada; na knuty, kaźnie i tortury ?że to gumanne manikiury!
Nada ich przekonywać mudro, że wojna ? mir, że chlew to źródło, że okupacja ? wyzwolenie, a będą cieszyć się szalenie!
A kiedy z wolna, po troszeczku w tej dialektyce się wyćwiczą, to moją staną się zdobyczą.

526

Abizer napisał/a:

..."allegra90"??? ...pierwsze słyszę! tongue

No skoro tak uważasz, możesz się do mnie zwracać per ''pani allegro'' big_smile

Był u was Mikołaj? wink

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

527

A może być "allegrówna"?:D

Mikołajowi pokrzyżowały plany powalone przez wichurę drzewa i oblodzona nawierzchnia wink

528

Cześć Allegra, cześć Abizer, cześć wszystkim big_smile

529 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-06 21:55:58)

Viggo napisał/a:

Cześć Allegra, cześć Abizer, cześć wszystkim big_smile

A kto Ty? big_smile
Ach, przepraszam: Wer bist du? big_smile

530

Abizer napisał/a:

A może być "allegrówna"?:D

Mikołajowi pokrzyżowały plany powalone przez wichurę drzewa i oblodzona nawierzchnia wink

Ze względu na stan cywilny tak. Ale język włoski płacze wink

Aż tak źle? U mnie pięknie i biało. I jakie rześkie powietrze, cudownie się oddycha smile Viggo, wpadaj częściej.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

531

U mnie powietrza do oddychania jest aż za dużo, tylko że ono przy każdej próbie zaczerpnięcia oddechu na zewnątrz próbuje się wedrzeć do płuc z prędkością grubo ponad 100km/h, co do przyjemności raczej nie należy big_smile

532

Abizer napisał/a:

U mnie powietrza do oddychania jest aż za dużo, tylko że ono przy każdej próbie zaczerpnięcia oddechu na zewnątrz próbuje się wedrzeć do płuc z prędkością grubo ponad 100km/h, co do przyjemności raczej nie należy big_smile

To też, ale akurat miałam na myśli te momenty między jednym a drugim silnym podmuchem wiatru. Czasem się zdarzają. smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

533

Rozważam wind-skating... big_smile. Warunki idealne big_smile

534

Dzień dobry wszystkim,

Allegra, wolałabym jednak nie wpaść big_smile big_smile big_smile
To nie pora na dzieci, poza tym chwilowo nie ma z kim lol
Wolałabym WAS odwiedzać lol

Abizer szczwany lisie, my to się już znamy wystarczająco, c'nie? smile

535 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-07 18:54:52)

No nie wiem, czy ja Cię tak znam bardzo... Najpierw tutaj "katolizujesz" a potem mówisz, że uwaga: "chwilowo big_smile" nie masz z kim "mieć okazji do wpadki"... tongue
Może ja się nie znam, ale wydaje mi się, że "okazje do wpadki" podczas wspólnej rozmowy się raczej nie zdarzają. Musi mieć miejsce zgoła inna "czynność"... big_smile

"Ludwik van... Mozart!"... big_smile:D:D Nie wytrzymam big_smile:D:D

Ale zrozumiałem aluzję- znamy się "wystarczająco" smile

536 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-12-07 17:50:41)

Mikołaj u mnie był, ale jakby go nie było, też bym nie płakała smile

A tak sobie czytałam wczoraj w Biblii o tych "faktach" jak to z tym narodzeniem Jezusa było naprawdę smile Chyba najwięcej pisze w Łukaszu, w Mateuszu tak pobieżnie, tzn. wiadomo, że zima to nie była, ale......  co zwróciło Waszą uwagę w tym względzie? smile Jeśli czytaliście.

537

Od czego zacząć? big_smile
Żłób , dom, mędrcy/magowie, pasterze, ...
Jak to było z biedą Jezusa? Zrobiono z tego wielkie halo a "fakty" mówią swoje.

538

Catwoman napisał/a:

A tak sobie czytałam wczoraj w Biblii o tych "faktach" jak to z tym narodzeniem Jezusa było naprawdę smile Chyba najwięcej pisze w Łukaszu, w Mateuszu tak pobieżnie, tzn. wiadomo, że zima to nie była, ale......  co zwróciło Waszą uwagę w tym względzie? smile Jeśli czytaliście.

Zima to być nie mogła, bo zim w terenie dzisiejszego Izraela i Palestyny po prostu brak. smile

Mów mi Filip smile

539 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-08 12:31:23)

adamajkis napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Zima to być nie mogła, bo zim w terenie dzisiejszego Izraela i Palestyny po prostu brak. smile

Hehe big_smile

Swoją drogą: Ciekawy list znalazłem smile
http://milujciesie.org.pl/nr/mlodziez/list_do_dziewczat_o.html

540

adamajkis napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Co racja to fakt big_smile

Cześć Abizer, Mozart i wszystko w temacie big_smile

541

Okej- W sumie znam Cię na tyle, że powinienem się domyślić, że nie mam co oczekiwać od Ciebie odzewu na wszystkie "tematy" przedstawione w wypowiedzi dłuższej niż jedno zdanie... big_smile
(A przynajmniej nie na forum wink) tongue

542

Co dostałeś od Mikołaja? Bo mój list chyba jednak do niego nie doszedł sad

543

List pewnie doszedł, tylko Mikołaj się pewnie z realizacją nie wyrabia wink- tak jak u mnie.

544

Oj chyba nie, a ja wczoraj ubrałam pięknie choinę, fakt,że sztuczna, ale jaka piękna, wiadomo kto ubierał smile

545

Viggo napisał/a:

Oj chyba nie, a ja wczoraj ubrałam pięknie choinę, fakt,że sztuczna, ale jaka piękna, wiadomo kto ubierał smile

Już choinkę? smile Szybciutko. Ja z 2 dni przed Wigilią ubieram. A co do wcześniejszego wpisu - odwiedzaj smile
Co do narodzenia Jezusa - z tego co pamiętam z pewnego artykułu, na pewno nie było to w grudniu, bo wtedy pasterze owiec nie wypasają bo jest tam za zimno. Powiązano to też jakoś z gwiazdą, która prowadziła mędrców, spisem ludności na który się wybrali Józef z Maryja i innymi informacjami z Biblii i chyba wyszedł im marzec -kwiecień bądź wrzesień- październik. Ale nie ma znaczenia kiedy, teraz jest uporządkowany rok liturgiczny i nie ma co go zmieniać. Ważne, że się dla nas narodził smile
A ja wiem, że dostanę od Mikołaja dużą niespodziankę, która ma mi się podobno spodobać, ale nie mam pojęcia co to może być. Tak to jest jak się listu nie wyśle. big_smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

546 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-08 16:13:54)

Viggo napisał/a:

Tak to jest, jak się znaczka nie przykleja tongue

Moja (prawdziwa, 20 metrowa) stoi ubrana na rynku w mieście smile
Trochę grosza na podarki wpadło wink

Domową machnę w przeddzień Wigilii.

547

"Manipulatorka" czeka na odpowiedź na priv!

548 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-08 17:47:19)

"Prokurator/oskarżyciel posiłkowy" znacznie dłużej czeka na odniesienie się "Manipulatorki" do przedstawionych przez siebie zagadnień!
(Również na priv!)

Sieg heil! tongue

549

Ale ja nie rozumiem o co Ci chodzi, potrafisz to zrozumieć?
Jak mam się odnieść do czegoś, czego nie rozumiem?
I nie rób off topu tutaj tylko napisz mi prywatnie o co ci chodzi, bo zaczynasz mnie już naprawdę irytować tymi zagadkami.

550

Abizer napisał/a:
adamajkis napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Hehe big_smile

Swoją drogą: Ciekawy list znalazłem smile
http://milujciesie.org.pl/nr/mlodziez/list_do_dziewczat_o.html

Noooo...ciekawy to.... ciekawe określenie big_smile ....dyplomatyczanie rzecz biorąc wink

551

A Ty jakbyś go określiła? smile

552

Przyznam się, że dopiero teraz przeczytałam artykuł. Dla mnie jest jak całe Miłujcie się - bardzo idealistyczny i przesadzony. Jednak można wyciągnąć z niego smaczki, właściwie zamiast całego artykuły wystarczyłby mi ostatni akapit, który mówi wszystko. smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

553

ten? "Chciałbym mianowicie, aby moja narzeczona, a następnie żona i matka moich dzieci była wierząca. Tak głęboko wierząca, żeby kochała Jezusa bardziej niż mnie. Dziwne?... Ani trochę! On, który jest miłością i źródłem prawdziwej miłości, musi być zawsze na pierwszym miejscu. Pomijając wiele innych spraw, tylko to byłoby gwarancją, że jej miłość do mnie byłaby prawdziwa i że byłbym dla niej naprawdę ważny. I ja także musiałbym kochać Jezusa bardziej niż żonę, żeby ją kochać prawdziwą miłością. A tylko na takiej miłości mi zależy.." 

No z tym się zgadzam. Reszta to trochu pobożne życzenia big_smile Tzn. inaczej - bo przecież jest możliwe spełnienie ich w życiu Autora- Autor powinien od samego początku zaznaczyć, że to dobre dla niego, że to są prawdy, które w jego życiu się spełniają, ale nie ogólnie. No bo uogólnia bardzo; przecież może mieć żonę i wierzącą, i mądrą, kochająca i piękną- co stoi na przeszkodzie? smile To jest tak: czego chcesz, to dostaniesz big_smile

554 Ostatnio edytowany przez Abizer (2013-12-09 17:45:11)

Catwoman napisał/a:

To jest tak: czego chcesz, to dostaniesz big_smile

Albo: "Ile uwierzysz, tyle dostaniesz" wink

(tutaj ukłony w stronę herzlich willkommen eine kleine nachtmusik Viggo za "wsparcie techniczne" dot. filmów big_smile

A tak w ogóle to witam szanowne grono netkafejkowe. wink Helloooo! Is anybody out theeeeeeere? tongue

555

Ha! Czuję się doceniona, das ist sehr gute Idee!
Dzień dobry wszystkim!

Że tak zapytam, czy tylko mnie tak irytuje kolega Jehoszafat, czy może jestem przewrażliwiona?

556

Ja tam nie zwracam uwagi tongue

557

Niespecjalnie lubię "przecedzanie komara" - nie służy to kompletnie budowaniu siebie, ani innych. A o to przecież chodzi, prawda?

558

Zależy, co dla nas jest wielbłądem smile

559

Co tam słychać? smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

560

Zależy, gdzie ucho przyłożyć big_smile

Powiem jak Jacek Krzynówek, naśmiewany w jednym z kabaretów big_smile "Staramy się, naprawdę się staramy, oby do przodu" lol lol lol

561

Usłyszałam dzisiaj ciekawe zdanie. ''Współcześnie im coś jest dziwniejsze, tym jest fajniejsze''. Zgadzacie się z tym? smile

Viggo, ogólnie wypowiedzi sportowców bywają zabawne smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

562

Ludzi i może połączyć wiara w Boga ale nie połączy ich religia.

[img]http://img23.imageshack.us/img23/8522/zy3p.png[/img]

563

Halo, jest tu kto? Chciałabym podnieść pewien temat smile

564

Catwoman napisał/a:

Halo, jest tu kto? Chciałabym podnieść pewien temat smile

No to już, mów co upadło. big_smile

565

big_smile ...... chciałabym Was zapytać - niezależnie czy jesteście w związku małżeńskim czy dopiero poszukujecie swojej drugiej połowy - ... czy angażujecie w te poszukiwania (lub: angażowaliście, jeśli już w małżeństwie) Boga? Jeśli tak, to w ilu %  ? No i....co możecie na ten temat powiedzieć? wink

566

Catwoman napisał/a:

big_smile ...... chciałabym Was zapytać - niezależnie czy jesteście w związku małżeńskim czy dopiero poszukujecie swojej drugiej połowy - ... czy angażujecie w te poszukiwania (lub: angażowaliście, jeśli już w małżeństwie) Boga? Jeśli tak, to w ilu %  ? No i....co możecie na ten temat powiedzieć? wink

O ile mnie pamięć nie myli to także w tej kwestii działa zasada: szukaj i daj się znaleźć. Bierność nie jest wskazana. Zalecane jest stosowanie się do Dekalogu (nie zabijaj męża kobiety, której pragniesz, nie cudzołóż, nie pożądaj żony) i innych zasad.
Skoro Bóg daje zasady kształtujące charakter, to On angażuje się do 100%, o ile człowiek na to pozwoli stosując te wskazówki. Jeśli mówimy o boskiej interwencji, "zbiegach okoliczności" itp, to nie sposób tego oszacować.

567

No dobrze, ale wyobraź sobie (-źcie sobie) że jesteś z osobą, wszystko idzie OK i pewnego dnia dostajesz znak od Boga, że.... On ma dla ciebie jednak kogoś innego. I co?

568

Catwoman napisał/a:

No dobrze, ale wyobraź sobie (-źcie sobie) że jesteś z osobą, wszystko idzie OK i pewnego dnia dostajesz znak od Boga, że.... On ma dla ciebie jednak kogoś innego. I co?

Po pierwsze: skąd pewność, że to znak od Boga?
Po drugie: dlaczego, specjalnie dla kogoś, Bóg miałby zadziałać inaczej niż to ma w "zwyczaju"? Czy kiedyś coś podobnego miało miejsce w Biblii?

Jeśli ten temat na "drugie dno" to potrzeba więcej szczegółów.

569

To żadne drugie dno! To tzw."chodzenie z Bogiem" smile Czyli relacja z Bogiem stała, codzienna.

570

Catwoman napisał/a:

To żadne drugie dno! To tzw."chodzenie z Bogiem" smile Czyli relacja z Bogiem stała, codzienna.

No dobrze big_smile
Myślę, że każdy w takiej sytuacji powinien zadać sobie przynajmniej te dwa pytania.

Witajcie smile Pamięta mnie ktoś jeszcze? Jeśli nie to nie szkodzi smile

Co do Twojego pytania i tej jak to nazwałaś stałej relacji z Bogiem chodzi Ci o powołanie do kapłaństwa czy po prostu inną ukochaną osobę(a może jedno i drugie)?

572 Ostatnio edytowany przez allegra90 (2014-01-06 13:12:25)

Catwoman, jeśli chodzi o poszukiwania to nie myślałam wtedy za bardzo o tym kogo Bóg mógłby mi zesłać (no ale miałam wtedy 17 lat :]). Ale już w związku i jego przebiegu dopatruje się w wielu sytuacjach tzw.palca Bożego i jestem przekonana, że trafiłam na swoją połówkę. smile

Jednak jeśli o chodzi o ''znaki od Boga'' gdy już się jest w związku, a już szczególnie w małżeństwie, to byłabym ostrożna. Słyszałam kiedyś jak kiedyś ksiądz opowiadał prawdziwą historię, w której młody, wierzący chłopak miał bardzo realistyczny sen, w którym Bóg przykazał mu, żeby ożenił się z pewną dziewczyną. Zdaje się, znak wyraźny. Chłopak był trochę przerażony tą myślą, ale powiedział o tym dziewczynie. Ona też była wierząca i nie chciała się woli Bożej sprzeciwiać i się pobrali... Chyba nie muszę dodawać, że im się nie ułożyło... Co prawda ten znak był w moim mniemaniu wątpliwy, ale jednak kwestia tego jak kto co odczyta.
A jeśli dostawałabym takie znaki będąc w małżeństwie to byłabym bliższa myśleniu, że to szatan coś kombinuje, żeby mi małżeństwo rozwalić, a on jest bardzo sprytny...

Mysterious_chocholate, ja Cię pamiętam smile Co u Ciebie? smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Dużo lepiej, wiesz? smile Nie pokuszę się o stwierdzenie, że jest dobrze, bo w między czasie inne rzeczy mi się posypały, ale staram się być dzielna smile

574

allegra90 jeśli w małżeństwie, w którym nie ma przemocy, nagle znak dostajesz, że masz się rozwieść i związać z kim innym, wiadome jest raczej, że to nie od Boga.
Natomiast w każdym innym przypadku.... uważam za jak najbardziej wskazane, prosić Boga o prowadzenie.

Myślę, że nawet w związku gdzie nie ma przemocy, mogą się zdarzyć zgrzyty(jak w każdym) a nawet takie cięższe kryzysy. Małżeństwa rozpadają się nie tylko przez przemoc. Dlatego też moim zdaniem zawsze warto prosić Boga o prowadzenie, nawet wtedy gdy się układa, bo nigdy nie wiadomo co jeszcze może się stać

576

mysterious_chocolate napisał/a:

Myślę, że nawet w związku gdzie nie ma przemocy, mogą się zdarzyć zgrzyty(jak w każdym) a nawet takie cięższe kryzysy. Małżeństwa rozpadają się nie tylko przez przemoc. Dlatego też moim zdaniem zawsze warto prosić Boga o prowadzenie, nawet wtedy gdy się układa, bo nigdy nie wiadomo co jeszcze może się stać

Zgadzam się. smile Modlić się za małżonka a nie wypatrywać innych. Szczególnie jeśli wcześniej miało się przekonanie(być może poparte znakami od Boga), że to ten na zawsze, bo raczej bez tego nie ma co się pobierać.

Mysterious_chocolate, to dobrze, mam nadzieję, że najgorsze już za Tobą smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Czy najgorsze za mną to nie wiem, pewnie nie, ale muszę żyć dalej tym bardziej teraz smile

578

A jakie podejście powinien mieć waszym zdaniem człowiek wierzący do przestępców, którzy nie okazują skruchy?

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

579

Ciekawe pytanie.
Moim zdaniem: zostawić ich sądom, powszechnym i Bogu.

A chodzi Ci ogólnie, czy o kogoś kto ci wyrządził krzywdę?

580

Catwoman napisał/a:

Ciekawe pytanie.
Moim zdaniem: zostawić ich sądom, powszechnym i Bogu.

A chodzi Ci ogólnie, czy o kogoś kto ci wyrządził krzywdę?

W sumie ogólnie, ale zainspirował mnie artykuł o przestępcy - pedofilu, który niedługo wychodzi na wolność, nie żałuje tego co zrobił i co więcej, poprawy raczej nie postanowił. Ale nawet gdyby postanowił, to czy i tak nie zostałby skreślony w społeczeństwie?

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Posty [ 523 do 580 z 623 ]

Strony Poprzednia 1 8 9 10 11 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka Wierzących w Boga

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018