Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Strony Poprzednia 1 1,169 1,170 1,171 1,172 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 70,201 do 70,260 z 70,268 ]

70,201 Ostatnio edytowany przez Sonia2012 (2022-11-23 19:12:13)

Odp: Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

hej wieczorkiem,

Piotr, rozumiem Cię. Podobne doswiadczenia mam. Moje Dzieci sa już dorosłe, ale poharatane niemiłosiernie. Opowieść na książkę i kolejne rozdziały zycie wciąz pisze.
--------------------------------------------
Bulinka, wazne, ze działasz. Rozmawiajcie duzo...zreszta na pewno to robisz. Masz zdolna Córcie, widziałm wystep na fb smile

Mamuska, tak mydełko musi dojrzewać smile Niektore nawet rok, tzw kastylijskie  gdzie bazą jest oliwa z oliwek. Fantastycznie twardnieje wtedy i jest na długo. Minimalny okres lezakowania mydła to 6 tyg...ale nie kazde mydło w tak krótkim czasie osiaga dojrzałosc. Sredni czas to 3 miesiace.
Mam teraz w planach zrobienie mydła gospodarczego, wysmienite do plam, nawet stare plamy spiera. Jednak juz drugi tydzien probuje kupic ocet, tak zwykły spirytusowy ocet . Nie ma !  Amazon jedynie, 5 litrów smile smile smile

miłego wieczoru ide na kawke

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!
Zobacz podobne tematy :

70,202

https://img.gifyagusi.pl/2018/04/21/obrazek-gif/kawa/kawa%20zaparzona.gif

Dzień dobry Wszystkim po kolei ale dziś może nie wymienię.. Muszę spisać i wtedy pięknie napiszę Imiennie smile

Zapraszam na kawusię szykuje się do pracy, zimno kurcze bardzo. Poczytałam Was wczoraj smile w czasie przerwy ale nie do końca bo musiałam lecieć na hale.. A po pracy zmarznięta i zmęczona musiałam odpocząć i wygrzać się. Jednym słowem Jesteście wszystkie The Best czy jakoś tak to się pisze... No lubię Was czytać tongue
Zdolne, cierpliwe, pracowite, wyrozumiałe itd.....
Miłego dnia pełnego uśmiechu zdrowia jak najbardziej, słońca i samych pozytywnych myśli....
Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Koleżanki i Kolegę Piotra smile

70,203

HEY

Milionek witaj  z kawencją

zaparzyłam i ja to wstawię smile

https://i.pinimg.com/originals/a6/ea/80/a6ea8028ad66744aa8677f5b4c7ac072.gif

Sonia - Mamuśka smile nigdy bym nie pomyślała , że Wasze produkcje wymagają tyle czasu smile

Bulinka fajowy występ Majki smile

pozdrawiam WSZYSTKICH smile

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

70,204

hej,
Milionku- myslałam o Tobie przy porannej kawusi- ciepełko Ci wysyłam.

Niech ten listopad juz sie skonczy- brak słonca mocno zle na mnie działa. Dziewczyny słyszałyscie o lampach przeciw depresyjnych, moze któras ma smile Kamoa, Taja, Asterka smile

Mam w planach spacer nad rzeką z Lusią.
Dobrego dnia

mykam

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

70,205

Czołem smile

Nie było mnie chwilkę, nie dlatego, że zwiałam, tylko mocno zajęta byłam, a potem na nos padałam.

Odniosę się, może nie personalnie do Was, ale ogólnie do Waszych wpisów.

Piszecie o swoich nierealnych marzeniach...każdy ma pewnie takie.
Mi ciężko tak na poczekaniu je wymienić, bo często się u mnie różne marzenia zmieniały.
Kiedyś, dawno temu, wyobrażałam sobie siebie za wiele lat i widziałam się wtedy wśród bliskich, w szczęśliwej wielkiej rodzinie. To marzenie (wizja) raczej się nie spełni. Mąż się wyautował, rodzice odeszli, dzieci "porozjeżdżane", wnuka mam jednego i na więcej się nie zanosi. A i ja już nie jestem chyba taką "kwoczką" wink
Podróże to też moje marzenia, staram się je spełniać.
Moimi "must see" są m.in. Machu Picchu i chiński mur- bardzo chciałabym zobaczyć na własne oczy i myślę, że to NIE jest marzenie nierealne smile

Wczoraj i przedwczoraj przewoziłam swoje rzeczy na nowe mieszkanie...nie, nie jest jeszcze całkiem gotowe, ale wywieram presję wink
Dziś w nocy wyjeżdżam do pracy i chciałam to zrobić przed wyjazdem. Do pilnowania pana "fachowca" zostaje moja przyjaciółka, bardzo się wczuła w rolę lol

BaChasiu-- piszesz, że on (remontowiec) zwąchał "ojro" i to wykorzystuje...Ale pisałam Ci- on nic nie zyskuje na przeciąganiu. Umowa jest na wykonanie pracy i konkretną kwotę.
Z tego też powodu wzbraniam się przed wzięciem kogoś innego, bo jak zobaczy że jest kończenie po kimś, że mi zależy, to zaśpiewa taką sumę, że mi w pięty pójdzie. No i ceny też poszły teraz w górę.

Dziewczyny, zaimponowałyście mi tymi serami i mydełkami własnej produkcji.

70,206

bulinka_1969 napisał/a:

Mistique współczuję remontu. Nie cierpię remontów.

Asterka wysłałam Ci email przez forum.

Dziękuję bardzo za info.
Obejrzałam, posłuchałam. Słowa uznania dla młodych.
A przy okazji zapytam; gdzieś tam w pamięci mam taką piękną zimową piosenkę, którą też chyba śpiewała Twoja Majka.
Nie mogę znaleźć jej na YT a chodzi za mną.
Poratujesz???

70,207

Milionek jakie Ty nam tu komplemeta dajesz. Pamiętaj jednak, że i Ty do nas należysz.

Sonia pierwsze słyszę o takiej lampie, ale przydałaby się jak nie mnie ta Majce. Moja pierwsza myśl do niej, to ciekawe ile prądu czerpie heh...

Misti fajnie taką przyjaciółkę mieć co się wczuwa w taką rolę. Przyjedziesz i po remoncie będzie.

Asterka, ale jaka to piosenka?Nie mam pojęcia o jaką może chodzić.

Bachasiu pozdrawiam i wszystkich razem.

Co do marzeń jeszcze się odniosę. Mam jedno: spędzić weekend nad morzem tylko we wlasnym towarzystwie.

"Nigdy nie walcz o przyjaźń. O fałszywą nie warto, o prawdziwą nie trzeba."

70,208 Ostatnio edytowany przez Markadia (2022-11-24 20:23:21)

Witam wieczorkiem smile

U mnie wszystko ok, jeszcze parę dni i wracam do domku smile
Jeśli chodzi o nierealne marzenia, to chciałabym zobaczyć Indie i Japonię big_smile

Bulinko chyba wiem o jaką piosenkę chodzi Asterce to była zimowo-swiateczna piosenka, którą Majka śpiewała wraz z innymi dziećmi, w scenerii jakiegoś pałacyku, czy coś takiego, ale też zapomniałam tytuł tej piosenki, ale Ty na pewno kojarzysz smile

Pozdrawiam wszystkie bez wyliczanki Netki smile
MIŁEGO WIECZORU ŻYCZĘ

P.s Już wiem, znalazłam, chodzi chyba o tą piosenkę, tytuł "Zwykłe słowa dwa"

https://youtu.be/bsNeiIBbTrU

"Podziwiać należy wielkie czyny a nie wielkie słowa"

70,209 Ostatnio edytowany przez Sonia2012 (2022-11-24 20:19:25)

Bulinko, to co widze w necie
https://biohaker.pl/2022/10/26/recenzja … epresyjna/
https://ultraviolsklep.pl/fotovita-lamp … v-10-duza/

ale widziałam gdzies w formie opaski, okularów na głowe. Była drozsza od tej powyzej w linku, ok 2 tys pln.
Pradu nie czerpie duzo, tym bardziej ze mówimy o sesjach 30 min raz dziennie lub cos koło tego.

70,210

Jezeli chodzi o tą piosenkę, to jest na YouTube w teledysku Fundacji Barwy Kultury. Wystarczy wpisać tytuł. To jest ten teledysk, w ktorym jest Majka.
W tym roku był ten koncert na dużej scenie, ale już bez teledysku.Ze świątecznymi piosenkami będzie Majka występować w tym roku ze szkoły muzycznej w galerii.

Sonia no cena zajefajna tej lampy. Nie pomyślałam, że to może być tak drogie.

70,211

Właśnie o tę piosenkę mi chodziło!
Pamiętałam trochę tekstu, melodię ale to było za mało aby ją odszukać na YT.

Markadia, Bulinka dziękuję bardzo!!!

70,212 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-25 01:29:57)

Cześć,

Dwa dni latam po Wrocławiu, wczoraj w interesach a dziś byłam na shoppingu, ludzi wszędzie pełno, najgorsze to korki i remonty dróg, obłowić się nie obłowiłam, nic mi nie wpadło w oko, parę pierdółek kupiłam i to wszystko, po całym dniu zmęczona jestem, jutro robię wolne i nie wychodzę z piżamy smile

Piękna piosenka na czasie, Majka ładna dziewczyna smile

Soniu  powiem szczerze, nawet nie wiedziałam że takie lampy istnieją, z ciekawości musiałam poczytać, sztuczne światło do mnie jakoś nie przemawia, tak myślę czy by nie starczyło chodzić do solarium, tam nie dość że świeci, to opali i wygrzeje.

Marka holewcia jak ten czas zleciał, niedawno wyjechałaś a już wracasz smile a teraz mów no tu, kogo albo jakiego to poznałaś ? big_smile jest takie przysłowie sanatoryjne;" turnus mija a ja niczyja "

Mysti myślę że postawisz nam na parapetówkę big_smile

Milionek ależ nasłodziłaś smile

Miłej nocki wszystkim ..

70,213

HEY DZIEWUSZKI smile

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuintfi1X80jJh7wxUjTOT0EYIL1bwfFCQK6VV0ARV1aIC5uqU2PpJkMMgPPKemm6vjgA&usqp=CAU

idę dospać lol

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

70,214

HEY

dospałam smile

Misty faktycznie pisałaś o umowie  smile

parę lat temu kupiłam fotel z tej ekologicznej skórki - na siedzisku się złuszczył i sypie się   jest nie wysiedziany smile
kupiłam w tamtym roku takiego włochacza sztucznego  by to przykryć
pytałam znajomej ile by kosztowała nowe obicie :    300 zeta smile 
w Jysku są promocje - idę dziś zapłacić - jutro syn mi odbierze
nowy kosztuje 425 zeta smile  ten stary wystawimy ?? nie takie rzeczy się sprzedawały ... 

Kamoa Wrocław jest urzekający  smile

Bulinka przebiłaś nas wszystkie z tym marzeniem spędzenia weekendu nad morzem w swoim towarzystwie  smile smile

macie racje - niech ten wredny listopad się skończy
w grudniu jakoś inaczej smile

pozdrawiam WSZYSTKIE

70,215 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-25 11:42:56)

Cześć,

Dosiadam z kawencją, Basiu 'dospałam' big_smile fajnie big_smile

Kiedyś tam, jak się wprowadzałam do nowego domu, kupiłam taki "hamerykański" skajowaty, beżowy komplet do salonu, piękny dla oka, ale w praktyce do dupy, szybko się z nim rozstałam. W biurze mamy skórzany narożnik, też dla oka super, ale w praktyce do dupy, latem klei się do spoconych gołych nóg, zimą ziąbi w zadek, wiecznie jakiś koce leżą, czego nie na widzę. Nie mato jak materiałowe obicia, przytulne i nie ma koców smile 
Kupiłam już Poinsecję, na razie jedną, w planie oczywiście więcej, uwielbiam te kwiaty i ten krwisty kolor.
                               https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bbcab88a4072.jpg

70,216

Witajcie

U mnie sypnęło śniegiem, jest piekne, biało, szkoda, że nie można pojeździć tu na sankach tongue

Kamoa pisałam o tym chyba kilkanaście razy i powtórzę jeszcze raz, ja nie jestem w sanatorium.
Ten szpital w niczym sanatorium nie przypomina i nie ma tu też żadnych turnusów, ludzie mają różne terminy pobytów i niemal codziennie, ktoś wchodzi i ktoś wychodzi.
Nie ma też za bardzo możliwości nawiązywania jakichkolwiek bliższych kontaktów, oprócz mijania się na korytarzu, podczas wędrówek od zabiegu do zabiegu, a popołudniami wszyscy siedzą pozamykani w pokojach.

Asterko od razu skojarzyłam o jaką piosenke Ci chodzi, bo też bardzo mi się podobała i chętnie do niej wróciłam smile

Pozdrawiam wszystkie Netki smile

MIŁEGO PIĄTKU

70,217 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-25 13:15:41)

Marka wiemmm ! że to nie sanatorium, wiem że to centrum rehabilitacyjne ! chciałam tylko trochę pożartować z przymrużeniem oka wink jak przybiłam to przepraszam !
Bosze dziewczyny więcej luzu .

70,218

Witam!
Piatek... piąteczek... piątunio!
Ja już po pracy. Właśnie śniadanko zjadłam. Zaraz jadę po Majkę, a potem na dyżur do wnusiów, bo córka jedzie do pulmologa.
Co do Majki i Jej śpiewania, to widzę, że idzie Jej coraz lepiej. Marzy jeszcze o aktorstwie, dlatego planuje liceum o profilu artystycznym. Ciekawe, czy Jej się to zmieni. Szczerze, to mam taką nadzieję.

70,219

Dzień doberek.

Bacha> problem z okularami taki, że ich nosić nie mogę i kasę wydałam niepotrzebnie. Ehh czasem bym chciała mieć zdolność jasnowidzenia tongue 

Bulinko> wspieram duchowo i życzę wiele sił. Rozmawiałaś z psychologiem jak z nią postępować, jak sie zachowywać i co mówić by ją wspierać? To ważny element. A moge zapytać dlaczego masz nadzieje, że jej to aktorstwo minie?

Soniu> warto najpierw zasięgnąć porady psychologa jak rozmawiać, bo rozmowa sama w sobie nie musi pomagać. Wiem cos o tym, bo moja młoda miała swego czasu problem. Sądziłam, że jej pomagam moimi słowami, a było wręcz odwrotnie hmm  Co do lamp to słyszałam, ale nie posiadam, podobno opinie są bardzo różne.

Milionek> ależ komplementy, dziękujemy bardzo big_smile

Do pozostałych sie nie odniose personalnie, ale wszystkich bez wyjątku pozdrawiam pięknie i życzę fajnego weekendu.

"Przepis na dobry stosunek do siebie:
Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie."

70,220

Taja jeżeli bedzie chciała iść w tym kierunku, to nie powiem nie, ale jakoś nie widzę, żeby to był sposób na życie dla Niej.
Z psychologiem rozmawiałam, ale przed młodą. Potem byłyśmy razem. Po następnej wizycie porozmawiam na ten temat.
Wróciłam od chłopców. Wybawiliśmy się. Tylko ja już padam.

70,221

HEY

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSz2ijxsrGdedW77l9qQt4kzQmb1TfO6RRIfw&usqp=CAU

Taja szkoda mamony 

Kamoa też  mam gołe kanapy ..  bez żadnych nakryć
fotel przyjedzie rankiem ... 

wczoraj syn podjechał na kawcie w przerwie pracy smile
i całe szczęście - że za remont chciałam mu dać ten nieszczęsny portfelik z Cepelii
mnie wydawał się praktyczny - synowi już niekoniecznie smile
przeszukałam kosz na śmieci za paragonem o dziwo był niezniszczony ..
nie ma zwrotów - ale w tej cenie wyszukałam sobie plecak z filcu z motywem cepeliowskim - będzie na basen
Matyśce kupiłam fujarkę - ostatnio nauczyła się gwizdać     dość prezentów smile

syn ode mnie banknocika nie weźmie smile

pozdrawiam WSZYSTKIE smile

70,222 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-26 09:40:40)

Witajcie wszyscy,

Dziś to typowa listopadowa aura pogodowa, nie wiem jak u Was ale u mnie nie napawa życiem wink  Basiu życzenia z Twoją kawką co dzień spełniam big_smile już zabieram się za trzecią filiżankę tego napoju smile 
U mnie też nie dajemy pieniędzy, starszyzna symbolika, dzieciakom wypas, z tą fujarką dałaś mi pomysł dla mojej wnusi.....

70,223 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2022-11-26 09:41:00)

Witam!
Co do prezentów ,o których wspomniała Bachasia, to już jesteście w temacie świat?Ja wylosowałam w tym roku starszą córkę. Nie mam problemu, bo wiem dwie rzeczy, które by Jej się przydały. Tylko muszę dogadać się z zięciem, żeby czegoś nie kupił. Majka wylosowała jedną przyszłą synową, a mąż drugą. Majka wymyśliła i kupi, ale mąż nie, więc ja muszę kupić. Dziewczyny podpowiedzcie co kupić studentce, księgowej, fanatyczce jednorożców, a jednocześnie poważnej dziewczynie. Z tymi jednorożcami niekoniecznie. Prezenty do 150zl.
Wnukom kupuję na Mikołajki. Temu starszemu planuję m. in. kupić strój piłkarski, bo mój czterolatek chodzi na treningi i dobrze sobie radzi. Mlodszemu jeszcze nie wiem, ale myślę intensywnie. Zabawki jakby odpadają, bo już się nie mieszczą.

70,224

Bulinko najlepiej podpytać

70,225

Witam sobotnio

U mnie pochmurno i ciemno jakoś, śnieg stopniał i chyba zanosi się na deszcz hmm
Dzisiaj tylko do 10.30 ćwiczenia i nauka chodu, którą przysparza mi sporo problemów, ze względu na lewą, chorą nogę.
Obecnie jest już tak przesilona, że boli niemal non stop.
Dobrze, że jutro chociaż odpocznę, a potem jeszcze dwa dni i do domku smile

Kamoa ja już przed moim wyjazdem na rehabilitację,  ciągle słyszałam teksty o sanatorium, dansingach i podrywie  hmm
Nie jest to dla mnie miłe, bo tu gdzie jestem nie ma mowy o takich rzeczach, a wysiłek, który musze wkładać w rehabilitację, okupiony jest bólem, nieprzespanym z tego powodu nocami,  więc ja tu nie wypoczywam, a o rozrywkach typu sanatoryjnego, nawet mowy nie ma hmm

BaChasiu a co nie podobało się synowi w tym portfelu?
Może cepeliowskie gadżety nie są w jego stylu, bo w moim też nie tongue

Bulinko doskonale Cię rozumiem, ja też nie byłabym zadowolona, gdyby któreś z moich dzieci, chciało pójść w kierunku aktorstwa.
Młodsza przez wiele lat uprawiała gimnastykę artystyczną, ale potem wybrała kierunek bardziej realny w dzisiejszych czasach, bo wie, że z tą gimnastyką mogłoby być różnie.
To samo jest z aktorstwem, może być potem ciężko wejść w to środowisko  raczej zamknięte hmm

Pozdrawiam wszystkie Netki wink
MILEGO DNIA

70,226 Ostatnio edytowany przez Ba-Cha (2022-11-26 11:15:55)

Markadia

portfelik był skórzany w czarnym kolorze
miał tylko przegródki na dokumenty i karty
był na tyle mały by mieć go w kieszeni ... niby ok
ale syn mi pokazał jaki jest praktyczny - każdy dokument jest oddzielnie "ofoliowany"  w takiej kieszonce

taki plecak sobie kupiłam

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/316832361_1535021363680248_288542707032223571_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=LH3G82JyPuEAX9PSken&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=03_AdSYsc8qGc6YsWWsTuCNjbZTdNRQDjXlv8GnEzTMWY2Xyw&oe=63A92A48

na fotce wyszedł ten plecak ciemnawo 
jest taki wieśniaczy ,że aż piękny smile smile i wbrew pozorom pakowny smile

nudzi mi się smile syn śpi po nocce więc się nie tłukę
Kamoa kupiłam taką fujarkę
wyszła mnie 8 zeta to można szaleć smile

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/316882518_656542869541916_3786409645618342324_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=V5QvmT6m-TgAX-O8k_p&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=03_AdQMdWjJSop-D8gkmZGYI9BxyCPDz_fN8xckadeJ5iQrCQ&oe=63A95045

ja nie szaleję z prezentami
Matyldzi aż oczy robią się większe jak się opowiada o świętach czy Mikołaju smile
w Mikołaja - znajdzie u mnie tylko tą fujarkę
na BN - pewnie będzie obsypana drogimi zabawkami, które i tak pójdą na bok bo za dużo tego
żeby miała coś ode mnie przy gościach - to dostanie grę i banknocika - niech jej kupią co chce albo co potrzeba ...

wczoraj w Cepelli - do kasy kolejkę zatamowała taka babeczka
była czerwona na buzi z emocji ( pewnie ma dużo wnuków)
podliczyli jej pierwsze na 550 zeta  ( przy 50 % obniżce smile)
w końcu z czegoś tam zrezygnowała i zapłaciła coś ponad 300 zeta
i to same duperele smile

70,227

Bachasiu plecaczek fajny, ale jak jeszcze mieści sporo, to super.

Markadia chyba dobrze, że już wracasz. Wiem jak intensywana jest rehabilitacja w takich szpitalach. Dlatego odpocząć też trzeba.

Kamoa jak podpytam, to się wyda. W sumie zięcia też chcę podpytać.Heh...logika.

70,228

Hejka.

Bulinko> wolałabyś by robiła w życiu cos czego nie lubi? Ja miałam podobną sytuację gdy moja młoda zdecydowała sie studiować kierunek artystyczny. Mąż był bardzo przeciwny, twierdził, że nie da sie z tego wyżyć. Ja z kolei patrzałam pod innym kątem. Np. ja i mąż wykonujemy zawody, których nie lubimy i oboje odliczamy do emerytury. Wolelibyśmy robić coś innego. Gdy sobie pomyślę, że moja córka byłaby w przyszłości tak samo nieszczęśliwa zawodowo jak ja, to niech idzie w kierunku jaki da jej zadowolenie. Tak naprawde nie wiemy co będzie za 20-40 lat. Mi mówili 30 lat temu, że praca biurowa jest dobrze płatna i wtenczas tak było (dziś niekoniecznie wink ). Jestem zdania, że liczy sie pomysł na życie. Samo aktorstwo jest ok, ale co ona zamierza robić po tych studiach? Gdzie pracować, jak uzupełnić swoje kwalifikacje w razie gdyby nie dostała pracy w tymże wyuczonym zawodzie? Musi mieć plan i pomysł. Moja młoda studiuje pedagogikę tańca. Po tych studiach moze uczyć tańca gdziekolwiek np. w centrum kultury, szkołach tańca, szkołach ogólnie, teatrach prowadząc warsztaty lub założyć własną szkołę tańca, moze układać choreografie do spektakli i teledysków oraz moze występować na scenach teatru. Ponadto chce zrobić 2-letni kurs trenera personalnego, co będzie dla niej opcją awaryjną. Będzie robić to co kocha, a więc będzie to robić z pasją i zaangażowaniem i nie wypali sie tak szybko jak ci, którzy nie wykonują zawodu z zamiłowania.
Znałam kiedyś kobietę z talentem rysowniczym i tez jej mówili, że z tego nie wyżyje, ale uparła sie, poszła na studia artystyczne, a potem zawierała kontrakty z dużymi firmami, wydawnictwami itp. rysując im reklamy, komiksy, kolorowanki, plakaty itp.
Tak więc najważniejsze mieć pomysł na siebie big_smile
Co do prezentów to my od zeszłego roku nie robimy rodzinnie-wreszcie. Każdy robi sobie wzajemnie w najbliższym kręgu czyli swoim domownikom. Juz sie pomału rozglądam dla młodej, ale dużo pomysłów nie mam. Raczej ona sie określi co chce dostać, a ja planuję jako dodatek od siebie kalendarz książkowy w grawerem.... z tancerką oczywiście lol Ona z takowych korzysta, to jej sie przyda.
Natomiast nie podpowiem co kupić studentce, księgowej za 150 zł. Musiałabyś jednak cos o niej wiedzieć, choćby to w jakich sklepach kupuje, bo ostatecznie można jej dać bon (lub bony) zakupowy do tegoż sklepu wink

Bacha> podpytałam aktora o te łzy wink  Tak jak sądziłam oni wiedzą jak łzy wywołać, znają techniki i nikt nie stosuje żadnej cebuli czy czegoś takiego wink  Co innego w filmie gdy można dublować, ale w teatrze na żywo tego nie zrobią. Muszą sami wywołać łzy i robią to specjalną koncentracją jakiej się uczą na studiach.

Każdemu z osobna miłego popołudnia, a wszystkim pozostałym życzę miłego weekendu.

70,229

Taja bony i karty podarunkowe odpadają. Tak kiedyś ustaliliśmy.
Co do Majki, to wydaje mi się, że w aktorstwie musi być siła przebicia. Dziś Ona Jej nie ma. Męczy sie z każdą porażką. Ona myśli o typowym aktorstwie, więc wszystkie odbicia od tego byłyby też porażką. Ja moim dzieciom szkoły nie wybierałam, ale żadne nie poszło drogą zawodu ze szkoły. Tak więc ja mam jeszcze nadzieję, że i Majce się uda znaleźć swoje miejsce. Liceum o profilu artystycznym, to jeszcze nie wyrok na całe życie.

70,230 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (2022-11-27 03:36:59)

Hej nocnie. smile
Mam podobny problem z prezentem, tyle, że za 50 zł syn ma coś sprezentować koledze w ramach prezencików przy Wigilii klasowej. Nie mam pomysłu.
Od rana lecę po mleko. W planach dwa kolejne sery. Jeden w typie Danbo, duński półtwardy ser o delikatnym słodkawym smaku i intensywniejszym zapachu. Drugi to pewnie W typie Comte, francuski, w zależności od długości dojrzewania może mieć różny posmak i teksturę. Od wiotkiej, do krystalicznej, bladożółty. Podobno bardzo smaczny.
Mykam, dobrego.

70,231

Hey DZIEWUSZKI smile

https://i.pinimg.com/originals/9d/3c/31/9d3c31a13c308ee908ac902ea24c5739.gif

Mamuśka echhh te Twoje sery .. smile chciałoby się wypróbować ..

Bulinka na basen spakuję do tego plecaczka wszystko co potrzeba smile

Sonia a jak tam z rzucaniem fajek ???  palisz ??  pisz prawdę smile

Taja kierunki studiów są ważne  przede wszystkim dla dziewczyn

tiiiiaa   a potem życie weryfikuje plany ...
zależy z kim się zwiąże?? - do jakiej rodziny się wejdzie ??
nadal ważne są układy  układziki itp.
znam ludzi po zawodówce co trzepią mamonę - znam też ludzi co dyplom schowali i biją kasę w robocie fizycznej ale przynoszącej konkretny szmal smile
mało kto pracuje zgodnie z  ukończonym  kierunkiem ...  ottt życie smile
nasza Sonia pracuje na emigracji  w wyuczonym zawodzie smile   a reszta ???

pozdrawiam WSZYSTKIE smile

70,232 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-27 07:53:02)

Cześć,

Też już nie śpię od 5, delektuję się kawką smile
Ja ogrodnik z przymusu, chciałam być artystką plastykiem ale nie jestem, do dziś żałuję tamtej decyzji, smykałka została, a ogrodnik przydaje mi się w naszej firmie. Mojemu najstarszemu synowi wybiłam artystę z głowy, też myślałam z czego będzie żył ? zaczął ochronę środowiska, wziął dziekankę, otworzył studio tatuażu, piękne dzieła mu wychodzą, interes ma się w najlepsze ale wypomniał mi tamten czas ( żałuję) młodszym synom już zostawiłam wolną rękę, eh......
Wnuczka już też wykazuje plastyczną duszę, jak rodzice bedą mruczeć pod nosem , to ja stanę u jej boku, uczę ją szkicować, dodatkowo chodzi na zajęcia z plastyki wink

Mamuś skąd ty bierzesz nazewnictwo serów i smaki, wiem że są różności, do dziś nie spróbowałam jeszcze wielu a tu tak mnie zaskakujesz  smile

Tajemko zawsze myślałam że jak w TV płaczą i łzy leją się strumieniami, cebula wtedy jest wyciskana do łuski lol ja na sam jej widok, już ryczę lol a tu patrz, trzeba się wczuć ..

70,233

Mamuśka Majka w zeszłym roku miała kolegę na Mikołajki w klasie. Kupiliśmy kubek w kształcie pada do gier. Nie pamiętam ile kosztował, ale można dodać np. lepszy notes.

Bachasiu tak jak mówisz życie weryfikuje wszystko, ale Kamoa też ma rację. Są osoby, które pracują w zawodzie. Ja nie naciskam na Majkę. W tym wieku, to jest bez celu. Teraz to tylko mogę zrobić krzywdę. Ja tylko mam nadzieję.

Sobota spędzona głównie przy sprzataniu. Wieczór z filmem. Dziś obiad i praca przy papierkach, bo koniec miesiąca za trzy dni.

70,234

Witam serdecznie w pochmurną niedzielę.

Zarówno z wyborem prezentu jak i szkoły czy pracy jest zwykle problem.
Ja chciałam studiować psychologię ale w tamtym czasie zarówno dostać się na ten kierunek jak i znaleźć pracę w zawodzie było prawie niemożliwe więc wybrałam ekonomię. I to był dobry wybór! A podejście psychologiczne również ekonomistom i księgowym jest potrzebne.
Młodsze pokolenie w rodzinie też już te wybory ma za sobą; Ania wybrała psychologię, trochę jej odradzałam to mówiła, że nie będzie przekładać papierów.
A tak się złożyło, że nie pracuje jako psycholog i wykształcenie ekonomiczne bardziej by może było przydatne.
Ale radzi sobie bardzo dobrze i to jest ważne.
Przemek skończył studia ekonomiczne, teraz prowadzi firmę rodzinną i też dobrze sobie radzi.
Studia jakie by nie były coś dają a i tak w każdej pracy trzeba poznawać jej tajniki prawie od początku.
Warto z młodymi rozmawiać o dalszych wyborach ale decyzja powinna należeć do nich.

Miłego dnia życzę!

70,235

Hej przy mleku smile
Kamoa smile właśnie o te smaki i rodzaje serów mi chodziło, by się nauczyć je wyrabiać. Oczywiście, że nie będzie to oryginał, ale chociaż zbliżone w teksturze, zapachu i smaku. Informacje wszystkie z neta, jak ktoś kopie to coś wykopie, szukam cały czas info, mam już przepisy na Ala parmezan, Ala gruyer, Ala cheddar. Drobna różnica w kwasowości, czy temperaturze osuszania ziarna serowego i już wychodzi inny ser, a o rodzaju różnych bakterii startowych i pleśni...to temat rzeka.  W sumie mam już z 12 przepisów na różne sery długo dojrzewające i kilka na pleśniowe.

Pomysł z kubkiem na prezent ok, tylko chyba z samochodem, albo ciągnikiem, bo to chłopak lubi i dorzucę słodkości. smile
Mykam dalej działać. Dodaję już podpuszczkę do pierwszego sera.

70,236

Czołem

Witam się już z pracy, dojechałam w miarę szybko, "tylko" 13 godzin. Zdecydowanie wolę samolotem, ale tutaj nie mam takiej możliwości.
Ale co ja narzekam na długą podróż roll Zmieniłam tutaj Ukrainkę. Wyjechała do domu w piątek około 19:30, rozmawiałyśmy jakąś godzinę temu- jeszcze jest w drodze, prawdopodobnie w domu będzie jutro przed południem!

Mamuśka-- jak robisz te sery, to jedną sztukę dla Was, do zjedzenia na już, czy większą ilość- na zapas, do leżakowania lub rodziny?

Bulinko-- fajna ta piosenka.
Dla tej studentki w prezencie może jakiś spersonalizowany organizer, właśnie z jednorożcem?

Kamoa-- parapetówka musowa. O ile skończy się remont.... lol roll

Pozdrawiam Wszystkie/ Wszystkich smile

70,237

Dzień doberek wszystkim big_smile

Bulinko> oj to w takim razie masz rację. Moze dobrze, że pójdzie na te spotkania z psychologiem, to pomoże jej nabrać pewności siebie, odbierać porażki jako lekcje życiowe i przekuwać porażkę w sukces.

Mamuska> jak dobrze, ze ja juz nie mam problemu z takimi klasowymi prezentami. Zawsze byłam przeciwna czemuś takiemu bo często sie kupowało nietrafione prezenty co było tylko zmarnowaniem kasy. Zalezy co to za chłopiec, ale można wziąć też pod uwage jojo, kostkę rubika, tematyczną książkę. Moja młoda zawsze dostawała w klasie kubki i mówiła, że jak ktoś nie wie co kupić to daje kubek smile a potem jest ich aż za dużo w domu. W sumie to mi zawsze było trudno wymyślać coś dla chłopca bo ja mam tylko 1 córkę tongue  i uważam, że dziewczynkom łatwiej kupować.

Bacha> myślę, że kierunki studiów ważne dla każdego, ale młodzi czasem wybierają bezrefleksyjnie. Słyszałam kilka razy, że oni sie zdziwili jak mało sie zarabia w wyuczonym zawodzie albo że ciężko prace znaleźć. A takie rzeczy należy przed studiami sprawdzać i się orientować wink  A potem sytuacje jak u mojego znajomego, który pracuje jako robotnik fizyczny na budowie (mgr administracji), bo zdziwiony był po studiach że w urzędzie sie tak mało zarabia tongue  Ja też nie pracuję w wyuczonym, ale szłam sie uczyć gdzie nie chciałam więc w sumie nie ma sie co dziwić. Mój mąż pracuje w zawodzie powiązanym z wyuczonym, choć wiele lat pracował jako wyuczony. 

Kamoa> w filmach gdzie sie dubluje tysiąc razy to prawdopodobnie są wspomagacze, ale na żywo na scenie nie ma.

Asterka> A dlaczego odradzałaś psychologie? To w dzisiejszych czasach pożądany zawód, a nawet jeśli za 20 lat już nie będzie pożądany to ze znajomością psychologii moze robić wiele innych rzeczy. Grunt to mieć pomysł na siebie. A jaka to będzie specjalność psychologii?

Mysti> i ten organizer z jednorożcem to fajny pomysł. Na allegro można coś podobnego kupić (np. kalendarz książkowy), z grawerem, napisem, obrazkiem itp.

Każdej z osobna miłego dnia.

70,238

Dziewczyny taki organizer już od nas dostała na urodziny rok temu. Tak więc chyba nie bardzo powtarzać prezent. Myślę jeszcze intensywnie.
Prędzej mam prezenty na Mikołajki. Majka ma koleżankę, ale Ona sama ogarnie. Ja muszę wnusiów i Majkę.

70,239

Czesc.

Witam Was serdecznie po kolejnej dlugiej przerwie. Dziekuje Wam za taka sympatyczna reakcje po moim ostatnim pojawieniu sie.. Do Was sie chetnie wraca, bardzo tu milo. Co do czytania, czasem czytam, czasem nie.. Powod to taki, ze wiekszosc czasu przebywam w domku w lesie, a tam i z zasiegiem problem i ze stalym laczem, a ja naleze do tych osob, ktorym trudno przelewac mysli na telefon... Teraz na jakis czas wrocilam do miasta wiec klikam do Was z lapka.

Moje zdrowie jest ok. Ostatni tomograf pozytywny, wyniki krwi dobre, a poprawilam je moja autorska dieta i pewnie lazeniem po lesie. To co mialo isc w dol idzie, a co w gore spada wiec to motywacja do dalszego dobrego odzywiania. Sprawdzam co jakis czas co dzieje sie w dziedzinie terapeutykow przy mojej chorobie i wydaje sie, ze wszystko idzie w dobra  strone. Na dzien dzisiejszy mam jeszcze kilka opcji leczenia wiec nie jest najgorzej.

Dziewczyny kibicuje Wam w Waszych staraniach o powrot do zdrowia, poprawy samopoczucia dzieci i Wasza troske o nie podziwiam.

Mamuska, stalas mi sie wyjatkowo bliska, bo pisalas, ze szukacie osady gdzies na wsi.  A nasz domek lezy wlasnie w takiej wiosce, gdzie przy wjezdzie jest mnostwo owiec, kozy, a obok ktos ma stajnie i tak jakos wyobrazam sobie, ze Ty tam gdzies mieszkasz. W kazdym razie rozumiem za czym tesknisz smile To super, ze tak jak Sonia cos swojego"produkujesz". Tyle masz pasji do tych serow, a Sonia do kosmetykow. Takie osoby jak Wy sa dla mnie inspiracja. Takich rzeczy nie potrafie, to co lubie to fotografowanie i ostatnio wrocilam do tego. Probuje tez robienia na drutach i kolorowania. Cos tam wychodzi, choc druty mialam w rekach pierwszy raz od 25 lat haha.
Taja ja rowniez lubie psychologie. Jako przedmiot mialam na studiach przez 3 lata i sadze, ze kazdy powiniem go w jakiejs formie i w ktoryms stopniu edukacj miec.. Czytam "Sens" i "Charaktery", ale kupuje tylko jesli numer jest ciekawy, bo to spory wydatek, no i czasem kupuje angielski magazyn psychologiczny, aby tez jezyk cwiczyc. Szkoda, ze Twoja mam nie da sie przekonac do leczenia nerwicy, bo to jest cierpienie nie do opisania i zatrzymania. Ja biore leki przeciwlekowe i jest super, procz sporej nadwagi niestety.. Leki dobral mi neurolog. Moze to jest jakis pomysl, psychiatra faktycznie budzi zle skojarzenia(choc nie powinien).

Markadia, na kazdym etapie leczenia/badan i wszystkiego co ze sluzba zdrowia zwiazane, wypracowalam taka, w moim przynajmniej przypadku skuteczna technike, gdzie kiedy cos uwazam jest nie tak, mysle sobie, ze sa takie miejsca na swiecie, gdzie sluzby zdrowia praktycznie brak.. Wtedy przestaje sie wkurzac, a czasem mozna, kiedy czeka sie godzinami na lekarza, leki, albo badanie to rurka w tchawicy i igla w plucu.. Ja Tobie rowniez polecam znalezc sobie jakies  hobby, ktore Cie zajmnie jak juz bedziesz w domu.

Bulinka, w pewnym momencie zycia to rowiesnicy maja wiekszy wplyw na samoocene dzieci niz rodzice. Twoja corka wlasnie stala sie nastolatka i to jest ten czas.

Baska, jak ja Tobie tej Jolki zazdroszcze.

Kamoa, w tym tyg jade na dwie nocki do Wroclawia. Bylam kiedys tylko przejazdem i czekajac na pociag. Teraz bede w centrum w celach turystycznych.
We wrzesniu bylam tez na dwie nocki w Kolobrzegu. Zachecam innych tez do podrozowania, bo taki temat tu sie pojawil. Jesli macie mozliwosc, to wybierzcie sie gdzies, chocby w Polsce. Ja moje podroznicze marzenia spelnilam. Plus wykorzystalam tanie mozliwosci odwiedzania innych panstw kiedy mieszkalam poza Polska, np wycieczki jednodniowe lub super oferty w tanich hotelach. Zadnych egzotycznych ciagot nie mam. Ani Afryka, ani Azja, Australia ani zadna z Ameryk. Mnie fascynuje Europa i jej roznorodnosc. Gdybym mogla odwiedzilabym kazdy kraj. Nawet Macedonie i Rumunie.
Latem
A teraz  dziewuszki prosze o pomoc. Bede piec ciastka. Zawsze byly to maslane ze zwykla maka i cukrem pudrem. Czy te make moge zamienic migdalowa (bo taka kupilam), i jesli kupie erytrylol zamiast cukru pudru, to moge go jakos "przemielic", zeby tez byl pudrowy? Z gory dziekuje za porady w tej kwestii. smile

Moze w nastepnym wpisie odniose sie do kwestii wyboru sciezki ksztalcenia, bo to ciekawy temat.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Trzymajcie sie cieplo i namawiam do zorganizowania skarbonki na srodki na podroze smile)

PS

Listopad - najgorszy miesiac w roku - dobiega konca zatem glowy do gory. Ja chyba dalam rade przez suplementacje wit D (zalecil mi gin).

70,240 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (2022-11-27 20:41:37)

Kubeczku fajnie, że zajrzałaś. Podobnie jak Ty nie mam ciągotek do krajów egzotycznych, a nawet muszę zawężyć swoje zainteresowanie do Polski. Co roku gdzieś jadę na turnus rehabilitacyjny do innego miasta nad morzem, żeby zobaczyć okolice. Z rodzinką też wyskakujemy w różne miejsca. W tym roku trochę zluzowałam.
Fajnie, że się rozwijasz, że dbasz o siebie, że wyniki lepsze. Trzymam kciuki i tulę.

Ja dziś odpoczęłam. Zrobiłam sporo papierkowej roboty. Poczytałam książkę, zdrzemnęłam się i już myślę o pracy. Czas zacząć w pracy porządki świąteczne. Tak więc więcej siły potrzebne.

70,241

Kubeczku> fajnie, że zajrzałaś i sie rozpisałaś, czekam na kolejny post. Co do ciastek to każdy rodzaj mąki mozesz dać, sama robię ciasteczka z różnych mąk. Pamiętaj tlyko, że od mąki zalezy czas pieczenia. Z migdałowej chyba trzeba piec nieco dłużej. Zarówno erytrol jak i ksylitol mozesz zmielić w młynku do kawy, będzie puder. Jeśli chodzi o ten erytrol to osobiscie polecam bardziej ksylitol fiński. I sprawdzaj kraj pochodzenia, bo Chiny często są na rynku, a chiński ksylitol nie ma żadnych właściwości zdrowotnych. Prawdziwy ksylitol fiński jest nie tylko zdrowszy od cukru, ale tez ma właściwości zdrowotne (poczytaj o tym). Np. moja młoda ma paste do zębów z ksylitolem zamiast fluoru. Erytrol (oprócz tego, że produkowany w chinach) to pochodna drożdzy, a np. dla osoby z przerostem candidy jest niewskazany. Pamiętaj też, że jeden jak i drugi stosuje sie w małych ilościach (ale są nieco słodsze niż cukier). Jeśli unikasz cukru to polecam tez syrop z agawy, ma niski IG, a jest 3 razy słodszy niż cukier więc mniej go używasz.

70,242 Ostatnio edytowany przez Ba-Cha (2022-11-28 06:10:20)

HEY

https://twojekarteczki.pl/wp-content/uploads/2022/06/Polish_20220620_002213707-1068x1334.jpg

wczoraj wybrałam się na plOOOty do kwiaciarni do szwagierki
ona jak zwykle dorabiała bukiety na bieżąco jak i na zamówienia
ja zajęłam się pakowaniem gry dla Matyśki na święta BN smile

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/317231089_1183881255870039_6156709844359132971_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Pg0l-Rr6mxQAX-FOnCs&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=03_AdSWEqs9X_55vEAzwTH71pdm3l8ENIHAfemDx9A3XrlOTw&oe=63ABBD18

efekt mojej pracy lol  mogłam  jednak dać różową wstążkę smile wydawało mi się ,że takie mdłe będzie wszystko w różu smile
                                     no ale jest kontrast smile

jeszcze co do wyboru studiów
oglądałam albo czytałam taki artykuł ?? smile
najbardziej mądrymi studiami są "stare dobre kierunki "
czyli prawo i medycyna
najbardziej obleganym są języki obce takie jak : japoński - koreański czy chiński smile   ottt ciekawostka smile taka smile

Kubek no tak chciałoby się jechać i zwiedzić cały świat smile nasz Polska też jest piękna smile

pozdrawiam WSZYSTKIE bez wyliczanki smile

70,243

Witajcie smile

U mnie piękne świeci słoneczko, wczoraj padał śnieg, ale już stopnnial.
A ja jeszcze dzisiaj i jutro mam zabiegi i mogę się pakować.
Z jednej strony cieszę się, że wracam do domu, ale z drugiej, będzie mi brakowało tych wszystkich zabiegów i ćwiczeń, w otoczeniu życzliwych dla mnie ludzi smile

BaChasiu ładnie zapakowana paczuszka, dla dzieci ma być kolorowo smile
A jaką grę kupiłaś?

MILEGO PONIEDZIAŁKU ŻYCZĘ smile

70,244

Dobry wieczór.

Bacha> tak jak pisze Markadia, dla dziecka im bardziej kolorowo tym lepiej.

Markadia> wnioskuje, że czułaś sie tam dobrze zaopiekowania. To miło. Moze teraz poszukasz sobie stacjonarnej opieki fizjoterapeuty?

A gdzie reszta babeczek? Co Wy już świąteczne porządki zaczynacie?

Wszystkie bez wyjątku pozdrawiam big_smile

70,245

No trafi mnie tyle się napisałam ,opisałam zabieg i w ogóle i znikło wylogowało mnie .
Nie jutro na kompie napisze... A tak kurcze sad
No trudno dziś już nie mam siły...
Miłego wieczoru pozdrawiam serdecznie Wszystkie kobietki Wysyłam ciepełko i moc pozytywnych myśli...

70,246 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (2022-11-28 22:02:13)

Hej na sekundkę smile
Mysti smile  to nowe miejsce pracy, czy już tu pracowałaś?
Czasem coś tam zjemy z serów, ale na razie niewiele, traktuję te wyroby jak poligon doświadczalny, dopiero na wiosnę coś będzie, jak nie schrzanię pielęgnacji oczywiście.
Kubek smile i takiego miejsca właśnie szukamy smile, jeszcze kilka lat temu coś taniego można było kupić w opolskim, białostockim, czy Bieszczadach, teraz cienko sad ehhh
Tajem smile niespecjalnie chciałam kubek właśnie z tego powodu, ale nie mam pomysłu, ósma klasa to jojo niezbyt, Rubika rzuci w kąt, może faktycznie same słodycze i jakiś brelok, notes z ciągnikiem, czy motorem.
Mykam, dobrego wieczoru, ciepełka w domu i serduchu Wszystkim.

70,247 Ostatnio edytowany przez Kamoa (2022-11-28 22:38:23)

Hej

Podpisuję listę, obecna, zalatana i zmęczona. Byłam na zakupach, obłowiłam się, prezenty już mam prawie dla wszystkich, oprócz dzieciaków, na to muszę wziąć specjalny dzień smile mojemu panu kupiłam fotel z masażem, kiedyś wspominał ze przydał by mu się taki kręcioł, mam problem gdzie ja go schowam do Świąt, w sobotę mają go przywieżć, a potem jeszcze pod choinkę dać cool

Milionek też tak czasem mam, naprodukuję się i nagle nie ma wink

Mamuś wyciągi ziołowe tez trzeba, obracać, wstrząsać i czekać aż się naprodukuje, obecnie robię nalewkę bursztynową i czosnkową.

Idę zrobić sobie kawkę, muszę jeszcze popracować a Wam życzę miłego wieczoru .

70,248

HEY

https://i.pinimg.com/736x/91/24/9b/91249b5cc72321c80f570fc2d9d61ff3.jpg

Milionek jak piszesz dłuższego posta to sobie skopiuj  ( tylko na telefonie robi się jakoś trudniej )

Markadia no ma być kolorowo smile
tj. taka gra z bajki "Pingwiny z Madagaskaru ", którą Matylda ogląda u mnie jak leci ..
gra jest dla dzieciaczków od 2 do 4 lat  ... pewnie będzie na początku zawiedziona smile
ale ona na pewno  dostanie najwięcej prezentów na BN - bo jest najmłodsza smile jej najbliżsi kuzyni i kuzynki to nastolatki i dorosły już chłopak
Matyldzia to taka nasza maskotka smile   

Taja wczoraj machnęłam okna w pokoikach lol
i mogę napisać ,że mam wszystko wysprzątane smile   tylko dlatego ,że miałam malowanie ...
zostały mi porządki na bieżąco ..

pamiętacie mój upadek  opisywałam ,że mocno się stłukłam wrrr
wczoraj odebrałam opis RTG
zacytuję powiedzmy ,że pierwsze zdanie
- obniżenie wysokości trzonów kręgów TH12 oraz L2 jak w przypadku złamania kompresyjnego - do weryfikacji w badaniu TK -

nosz w mordę jeża hmm hmm

Mamuśka - Kamoa  bużka jak i pozdrowionka dla WSZYSTKICH

idę dospać lol

70,249 Ostatnio edytowany przez Markadia (Wczoraj 09:36:53)

Witajcie

U mnie dzisiaj przepięknie świeci słoneczko, mam nadzieję, że jutro też będzie pogodnie, bo wracam do domu i chciałabym, żeby było bezpiecznie smile

BaChasiu ja zawsze podpytuję córkę, co mam kupić Lilianie, z czego by się ucieszyła i czego jeszcze nie ma, właśnie po to, żeby nie było potem rozczarowania.
Na Mikołaja dostanie ode mnie strój/przebranie czyli sukienkę Elzy z "Krainy lodu" bo ciągle o tym mowi, że chciałaby by być jak Elza  do tego w zestawie jest korona, różdżka, rękawiczki.
Oprócz tego dostanie zestaw kreatywny, taką teczkę z kredkami, farbkami, pisakami i innymi gadżetami no i do tego kilka kolorowanek, które bardzo lubi.
Jagoda dostanie książeczkę z twardymi okładkami, gdzie po naciśnięciu guziczków  słychać odgłosy zwierząt i zabawki do kąpieli smile

Taja ja w piątek mam umówioną wizytę u mojego ortopedy i on prawdopodobnie da mi skierowanie na dalszą rehabilitację, ale już w poradni rehabitacyjnej.

Pozdrawiam wszystkie Netki smile

MIŁEGO WTORKU

70,250 Ostatnio edytowany przez Sonia2012 (Wczoraj 11:45:04)

Czesc,
Bachasia, to sie poturbowałas przy tym upadku. Rehabilitacja?

Widzę, ze temat prezentów dla najblizszych, a co Wy byscie chciały dostać ? smile

Misty, i jak na nowym miejscu ? wrócisz na swieta do domu?
Kamoa- fotel do garazu smile
Milionek- a jaki zabieg miałas, pewnie pisałas ale umkneło mi.

Mamuska- masz frajdę z robienia serów? trzymasz się scisle przepisów czy improwizujesz? Ciekawa jestem to pomieszczenie na przechowywanie to jaka temperatura? chłodek czy niekoniecznie? Pewnie zalezy od etapu i rodzaju sera. Ciekawe. smile A co do prezentu dla 8 klasisty, moze jakis komplet długopisów, cos z papierniczych rzeczy, to zawsze sie przyda uczniowi.

Taja, ja porządki jeszcze nie smile odpoczywam dzis po 4rech dniach dyzurów. Zmęczenie na maxa. Wczoraj wróciłam z pracy a mój partner szafki zaczął myć w kuchni...zaskoczył mnie, przyznam.

Kubeczku- jak miło, ze napisałas i zdrowie podratowałas- dobra wiadomośc. smile Co do przepisów, to na erytrytolu i mące migdałowej jest duzo przepisów z diety ketogenicznej. Polecam

Bulinko, a jak Majka zaczeła terapię ?  Ja w tym miejscu nie zgodzę sie z Taja, uwazam, ze trzeba rozmawiac, a moze bardziej stworzyc przestrzeń do rozmowy z dzieckiem. Pewnie mozna sie skonsutowac z terapeuta, ale tak naprawdę to my znamy nasze dzieci najbardziej, nikt inny.

Mam w domu szczeniaczka...pełno zabawek wszędzie smile Jest słodziak ale i rozrabiaka. Spacer nad rzeke zeby okiełznac to szczęście.
Dobrego dnia wszystkim niewymienionym tez
mykam wink

70,251

Cześć Dziewczyny:)
Marka zazdroszczę słońca, u mnie kolejny bardzo pochmurny dzień.
Jakoś taki przenikliwy ziąb i ogólnie mało przyjemnie jest.
Mam ostatnio czas na kontakty towarzyskie.
Właściwie jesień to fajna pora żeby posiedzieć przy gorącej herbacie czy kawie i porozmawiać.
Wczoraj w końcu spotkałyśmy się ze znajomą, która miała pękniętą kość łopatki.
Już na tyle dobrze się czuje, że mogła przyjechać do swojego miejskiego mieszkania i była okazja do spotkania.
Na dziś też zapowiedziała się znajoma, dawno się nie widziałyśmy....

Miłego dnia życzę bez względu na pogodę!

70,252

Czołem

Tradycyjnie, nie odniosę się personalnie, bo jeszcze nicki pomieszam roll , odpowiem ogólnie

Miejsce pracy jest dla mnie nowe, wskoczyłam na zastępstwo.
Na święta, niestety, nie wrócę do domu...to zresztą cała historia.

Najwcześniejszy mój plan był taki, że jak w połowie sierpnia pojadę do pracy, to zostanę ciągiem do połowy grudnia. Miejsce mi znane, więc wiem, że dałabym radę.
Niestety, w czerwcu ustalono mi termin zabiegu sercowego (ablacja) na 25 października, musiałam więc plany zweryfikować.
Wróciłam do domu w połowie października, a na początek listopada (9.11) już miałam ustawione kolejne zlecenie, tak żeby wrócić na święta do Pl.
No i znów- plany sobie, życie sobie.
Tuż przed zabiegiem, już byłam przygotowywana w szpitalu, dostałam okres sad  Zabieg przełożony na 13 listopada.
Odwołałam więc wyjazd, a za kilka dni mnie poinformowano, że ze względów finansowych, zabieg odbędzie się dopiero na początku roku.
Już było za późno, żeby przywrócić tamto zlecenie, musiałam szukać nowego i tu już zrobił się problem, bo nie łatwo w tym terminie wyjechać, żeby na BN być z powrotem.
Po przegadaniu z rodziną zdecydowałam się zostać na ten czas w pracy sad

Kolejny kop, który oberwałam- dziś zakończyłam współpracę z remontowcem.
Miał na dziś dokończyć wreszcie łazienkę. Przyjaciółka (ta dozorująca) była tam wczoraj wieczorem i widziała, co i jak, a pan dziś do mnie dzwonił, że sufit nie wysechł i w związku z tym on nie ma co robić!!!!
Edytę trafił szlag i kazała mu zabrać swoje rzeczy i oddać klucze. Stwierdziła, że to już przelało czarę goryczy i w razie dawania mu kolejnej szansy i przesuwania tego, my mamy mniej czasu na jakiekolwiek działanie.
Trudno się nie zgodzić, choć jestem załamana.
Ech.....

W dodatku dopadło mnie jakieś przeziębienie...

No to się poużalałam roll

70,253 Ostatnio edytowany przez takasobiemamuśka (Wczoraj 18:09:50)

Hej popołudniem przed szybką kawką smile
Kamoa smile eh, nalewki.. moja koleżanka lubi je robić, ma super orzechówkę na żołądek, robi też domowe wina. Też kiedyś robiłam i różne przetwory np. konfiturę z głogu, czy z płatków róży, były niesamowite..szkoda, że nie pamiętam już przepisu..
Moja babcia znała się na wielu ziołach, potrafiła je łączyć, odpowiednio pozyskiwać, bardzo żałuję, że tak mało zapamiętałam z jej wiedzy. Robiła przeważnie wywary na poszczególne choroby, ale była też niesamowicie przesądna, paliła węgielki na odrzucenie uroków..długa historia..
Wiedza niesamowita..zielarstwo, ziołolecznictwo.. zazdroszczę smile
Soniu smile  dojrzewalnia to u mnie pomieszczenie w piwnicy, musiałam je najpierw potraktować chlorem przeciwgrzybiczo, jeszcze trochę tego chlorowego smrodku wychodzi ze starych cegieł, ale trudno. Temperatura 12-14 stopni, wilgotność 80-85% takie parametry są właściwe do serów długo dojrzewających. U mnie jest teraz 12 stopni i 80% wilgotności, więc na razie ok. Pleśniowe muszą mieć chłodniej i większą wilgotność.
Luna  smile asiorka, wesoło z nią masz smile
Mykam smile

70,254

http://1.bp.blogspot.com/-uTQR2D7oEFI/T8ceUtxJEOI/AAAAAAAAE9E/FTFKtgjYCaw/s400/kawa+animation+filizanka+zolta++486.gif

Witam piéknie wieczorkiem wszystkie Szanowne Kolezanki i kolegow jesli sá....  ;p
Wiecie co poczytalam sobie nasze forum,moze nie tak dokladnie,co do joty ,ale ale
sprawdzilam na dzien dzisiejszy do strony 500 ...  takze jeszcze nie wszystko powiedzmy wiem itp ale
Okazalo sie ze pierwsza Kolezanká z Naszego zaszczytnego grona jest...tzn wskoczyla w 40

1. BA - CHA
2. MARKADIA
3. BULINKA
4. SONIA
5. MILIONEK no to sem ja  ;p
OK to narazie tyle z Archiwum X   A sorry ze nie mam polskich znakow,ale i laptop nie jest PL  ;p

Muszé Wam powiedziec ze czytajac to co w tamtym czasie przezywalam,nie tylko ja przeciez ale do czego zmierzam.
Otórz moje ogólne problemy i problemy z Córciá ,oczy moje i dusza plakaly... zreszta ,kiedy wracam wlasnie do tych
chwil....i nie ze specjalnie czy cos       tak to na mnie dziala Niesamowity Ból  i Obrazy tego co wtedy sie wydarzylo  ...

Ale tez musze zaznaczyc ze dzieki Wam Dziewczyny mialam wiecej sily i motywacji aby ZYC
To bylo nie do opisania serducho krwawilo co noc,utrzymanie równowagi ,zalatwianie róznych spraw wydawalo sie nie
do przeskoczenia...Kazde wasze slowo tu napisane by po prostu pocieszyc,przytulic ulzyc  TO BYLO NIESAMOWITE
BARDZO WAM ZA TO DZIEKUJE Z CALEGO SERDUCHA TO DOBRO  CZULOSC ZROZUMIENIE  I WRAZLIWOSC
WROCI DO WAS 10 KROTNIE  DZIEKUJE JESZCZE RAZ I SCISKAM MOCNO  :*   :*   :8

Dzis ale to juz krociutko napisze Aga moja ma swoje dziecko ,ma kolo siebie malucha o ktore musi dbac.
Rozbawia ja zartami i  i co jakis czas mowi do niej KOCHAM CIE MAMUSIU  :*

Soniu mam nadzieje ze u Ciebie  Kochana jest ..... ok  :*

A Soniu pytalas o zabieg  chodzilo o Kolonoskopie ,mialam ja robiona w Bostonie przez Polskiego Lekarza.
Zostalam mile zaskoczona,bo naprawde byl bardzo sympatyczny cierpliwy jak i wyrozumialy.
Zreszta jego pomocnicy  Angielscy tak samo...  Pojechalam z moim o 7 rano by zdazyc  i miec czas jeszcze przed
zabiegiem czyli okolo godz przez 8.30  transport zamowilam ...prywatny bo na taxi bym nie wyrobila.
No to zajchalismy i winda na 1 pietro oddzial Endoscopy czekac..... Kiedy wybila powiedzmy wymarzona godzina.
Zawolala mnie Sister  chyba .... chyba z Indii i do Gabinetu na przygotowanie do zabiegu,zadzwonila pod nr telefonu
aby uzyskac tlumacza,zebym wszystko zrozumiala i podpisala papiery ze zgadzam sie na ten zabieg i znam  zasady dotyczace
skutkow ubocznych ....itd  itd  zalozyla mi na reke papierowa bransoletke z nr NHS i danymi .
zmierzyla cisnienie i puls i ten to co teraz powiedzmy takie modne na palec do mierzenia ...kurde  no przy COVID  to mierzyli.
Przeszlysmy do sali abym przebrala sie w szpitalny garniturek  ;p    czyli koszula w kropeczki dluga i spodenki z dziurka  ;p
aa musze dodac wazna rzecz,kiedy ona mi mierzyla cisnienie bylo wszystko ok....
Jeszcze toilet i na sale przed zabiegowa by ulozyc sie na lozku i przygotowac reke do wenflonu ale mi wbila igle kurde gruba chyba byla bo az syknelam
choc naprawde nie boje sie zastrzykow to jednak no to w koncu na wierzchu reki bylo...kolo kosci wiec  ;p ok i po tym spokojnie czekalam az
przygotuja wszystko ,czyli trwalo to okolo 12 minut.  No i przyszli po mnie sister  tym razem Afro amerykanka z Anglikiem obydwoje sympatyczni
i przyjaznie nastawieni...a nagadali sie po swojemu..hohoho  ;p  a ja pytam  Spic polish  a oni yes yes Doctor Polak is ok ;p ;p ;p
I juz ustawiona w sali pomiedzy dwoma ekranami i urzadzeniami lezalam ptzywitana sympatycznie przez cala zaloge i Pana Doktora Polaka :p
No i zaczelo sie pytania pytania i mierzenie cisnienia .... i tu zaczelo pikac  cisnienie ponad 200 qa pikalo... i pytanie Doktora czy Pani bierze cos na cisnienie czy sie pani leczy
czy sie pani denerwuje   A ja spokojnie ze nic z tych rzeczy ...a to lekarz mowi to podamy jednak na uspokojenie gaz rozweselajacy  do zyly dwa razy woda jakas tam i 1 cos tam
a oprocz tego  do wdychania przez jakis tam przedmiot w ksztalcie lizaka z dziubkiem by wdychac to cos na uspokojenie. Zreszta pytali czy chce uspienie a ja ze nie tylko miejscowe znieczulenie by nie bolalo. Ale lekarz powiedzial ze przez to ze jelito grube jest tak skrecone ,to i tak bedzie bolec ,wiec dlatego podano mi to co napisalam wyzej. Dali mi tlen do nosa przez rurki
i zaczeli robic swoje             patrzylam i ja bo lekarz mowil  o jakie piekne jelito..znaczylo to ze czyste,a co do diagnozy  ..zdjecia mam jakby co nie tylko ze na pamiatke  ;p
Po zakonczonym badaniu  czekam i za chwilke Lekarz mowi  Pani  Joanno Raka nie ma ,alee jest to rana czyli stan zapalny owrzodzenie ostatniego odcinka jelita grubego dlatego tez
wypisuje pani leki  ...zapytalam  czy sa jakies skutki uboczne przy braniu dlatego pytalam bo pracuje  w zimnie na stojaco a i dzwiganie na linii itp Lekarz zapytal czy chociaz zaplaca
a ja ze nie jest rewelacyjnie jesli chodzi o zwolnienia nawet w takich wypadkach ,ze Fabryka placi jakby normalnie dopiero po 3 latach przepracowanych a tak 3 dni nieplatne sa :o
No bo chcial mi dac miesiac ,ale skoro tak to 14 dni ,aby te leki wybtac.... czopki itp.  Powiedzial ze pobrali mi material do badania czyli Biopsje aby sprawdzic wszystko ... i pa pa koniec

Tak to bylo nie wiem czy nie zapomnialam o czyms,ale jakby co mozecie pytac...  ;p

A co do marzen podrózy itp  a pomyslalyscie co by bylo gdyby wszystko co jest marzeniem zostalo przez nas zdobyte ????
O czym marzylybysmy Dziewczyny ;p a tak  hurra wszystko przed nami  wciaz i wciaz  Zartowalam  ale ....... cos w tym jest ;p
Ale co Wam polece pewna ksiazke ktora kiedys kiedys czyli prawie w tym roku co ja wydali ,po raz pierwszy i ostatni ;p

Tytul to  SKALISTA KRAINA KATALONII      Zofii Wozniak        ksiazka opowiada wlasnie o powiedzmy przypadkowej podrozy w nieznane
pewnej studentki ..... ktora chciala podczas wakacji zarobic na swoje potrzeby   ;p  Wspaniala ksiazka ,a wyobraznia dziala ....
I wiecie co ta nowa ksiazke po kilku latach dalam jako prezent ,corce kolezanki..... a po kilku latach zatesknilam za nia.
Zaczelam szukac po Bibliotekach ,ale to nie takie latwe bylo.Jak pisalam wyzej bylo to tylko jedno wydanie ....wiec jej egzemplarze byly juz w Archiwalnych
Bibliotekach bo to z 1980 roku lub 1982-4  cos kolo tego. Udalo mi sie pozyczyc na chwile z Biblioteki w Opolu... no ale kurcze ja chcialam ja miec w domu.
Po kilku znowu latach gdzies na jakims forum chyba pewien chlopak zalozyl temat o starych w cudzyslowiu ksiazkach lekturach ....i nakierowal mnie
i udalo mi sie kupic...nie wazne ze uzywana ale moja wlasna  hurra ;p   wracam do niej powiedzmy co pol roku ...naprawde wierzcie mi przygody tej dziewczyny
o imieniu Anka  jest fantastyczna    ;p    Jesli macie dostep lub jesli zechcecie to nawet jest dostepna ,teraz juz tak na bardzo znanej wam stronie
gdzie robi sie zakupy roznych rzeczy. Nie opisuje wiecej ...aa mialam tylko nakierowac ze pojechala ....do pracy ,ale dostala sie w inne miejsce.... ;p

Pozdrawiam serdecznie Wszystkie  NETKI ;p  Milego wieczorku  :]

70,255 Ostatnio edytowany przez bulinka_1969 (Wczoraj 21:26:38)

Witam!
Bachasiu aleś narobiła z tym kręgosłupem! Teraz już lepiej, czy jeszcze odczuwasz?

Markadia już teraz pewnie odezwie się z domku.

Soniu pytasz co byście chciały dostać? Na dzień dzisiejszy potrzebuję, małą torebkę, gruby szlafrok i fotel do sypialni he... he...
Co do Majki, to wszystko w zawieszeniu. Była raz u Pani psycholog i nie wiemy kiedy następna wizyta. Pani miała dać znać i Majka co najmniej dwa razy dziennie pyta, czy już Pani pisała. Niestety nie, a jutro już tydzień.

Asterka miłych spotkań życzę.

Misti trudno Ci będzie pewnie w święta bez rodziny, ale w dobie komputerów i telefonów nie jest tak źle. Moja córka w zeszłym roku była na wigilii w szpitalu, bo urodziła 22-ego.Włączyliśmy Ją na wizję i była z nami.

Mamuśka ja robiłam nalewkę z malin, ale trochę zmieniłam przepis i za bardzo nie wyszło. Robiłam też wino z małych ciemnych winogron i stoi już z cztery lata. Nabrało pewnie mocy heh...

Milionek kupę naszej historii jest tu na forum. Muszę też kiedyś usiąść i poczytać.

Kamoa kurczę też bym chciała taki fotel, ale to pewnie kupę prądu żre, a myvteraz, z limitami.

70,256

Dobry wieczór.

Aleście sie rozpisały. Toteż nie zdołam się do kazdej odnieść, bo za późno juz.

Krótko tylko: dziś wyszukałam w necie wieszak na medale dla młodej, będzie na gwiazdkę. Planuję dokupić jakiegoś jaśka z poszewką puchatą, ale jeszcze sie zastanowię. No i zamówiłam wspomniany wcześniej kalendarz książkowy z grawerem (tancerka i tekst motywujący)- będzie na Mikołaja.

Bulinko> moze trzeba sie dopominać, ja bym tak robiła. W końcu to Wam zalezy, a nie pani psycholog.

Pozostałe babeczki przeczytałam, ale za późno bym kazdej odpowiadała. Wszystkim życzę dobrej nocy.

70,257

HEY DZIEWUSZKI

https://img1.obrazkionline.pl/ob/sroda/sroda_010.jpg

Bulinka gdybym nie odczuwała to nie szłabym na RTG smile
jak się nachodzę - to popołudnie spędzam w wyreczku ..
wszystko niby zrobię w domu ale zdziadziałam i tyle w temacie smile

Sonia 7 grudnia idę na USG flaków i  z wynikami dopiero przejdę się do rodzinnego po skierowanie na TK

Milionek hiii bużka smile
ciekawie opisałaś to zajeb**** badanie smile

Misty no i bardzo dobrze, że ta Twoja Edytka kobitka z jajem i podziękowała temu "fachowcowi "  brawo dla niej lol

remont NIGDY nie jest do zaplanowania w czasie
zawsze coś dodatkowego wypadnie
MOI lol mieli w czwartek ( tak w tamtym tygodniu  smile) montaż mebli kuchennych
prąd i gniazdka potrzebne a to tu a tu smile zakładał mój eks ...
miał te kontakty "dozbroić" po montażu mebli
efekt jest taki ,że lodówka jest nadal w pokoju - działają gniazdka albo i NIE ! smile wiecznie wysiadają bezpieczniki wrrr
dzisiaj ma tam być elektryk z papierami smile daj Boże , żeby  pomógł smile bo już się chce rzygać smile

Markadia już  dzisiaj będziesz w domku  tak i super smile
jakie słońce wczoraj smile  u mnie był mglisty i ciemny dzień   taki typowo listopadowy w dodatku zimno jak fix smile
od słonka dzieliło nas jakieś 40 km smile

Taja - Asterka - Mamuśka  pozdrawiam

70,258

Witam z rańca!
Dziś trochę później jadę do pracy, bo małą muszę odwieźć na 7-dmą do szkoły.

Taja mała już pisała do tej psycholożki i bez odzewu.Ona mówiła, że nie była miesiąc w pracy i musi nadrobić, ale mogłaby chociaż dać znać.

Bachasiu to prawda, że remont się ma prawo przedłużyć, ale w zależności od wielkosci jeden, dwa dni, a nie tygodniami. Takim paprokom podziękujemy.

70,259

http://2.bp.blogspot.com/-MYYL_H9oEEU/VW3nt4VSoFI/AAAAAAABzQU/KWlgFHv-Ikg/s400/dzien%20dobry%20kawa%20czer4IcZo.gif

Dzien dobry Dziewczyny sorry ze wczoraj tak sie cofnelam i  no nie pisalam na obecny czas do was tongue
No tak mnie wzielo,ale chyba troche tez stres. Pierwsze z dawkowaniem tzw lewatywy z leku Prednizolon 20mg/100ml roztwór doo....y
Dzis poczytalam spokojnie po przetlumaczeniu sobie   co i jak .A druga sprawa to ro ze nie mozna spokojnie odpoczac podczas chorobowego.
Trafia mnie to nie od dzis ,firmy ..itd w nich ludzie tak dobijaja poprzez sprawdzanie ,czy aby nie udajesz... no i wymog trzeba dzwonic
by  powiedziec  ze jest absencja..nawet jesli druga osoba poda zwolnienie menagerowi yikes  no trafia i juz  jak tu  spokojnie odpoczac no jak.

https://images.cooltext.com/5631433.png witam serdecznie

https://images.cooltext.com/5631437.png witam równiez

https://images.cooltext.com/5631438.png Hej hej

https://images.cooltext.com/5631442.png Czesc

https://images.cooltext.com/5631443.png Witaj

https://images.cooltext.com/5631444.png Hejo

https://images.cooltext.com/5631439.png Hello

https://images.cooltext.com/5631440.png Dzien dobry

https://images.cooltext.com/5631441.png Witaski

https://images.cooltext.com/5631445.png Witam serdecznie

Tak jak obiecalam na kolorowo Was serdecznie wszystkie witam siedze kolejny dzien  i odpoczywam
czytam ,kurcze to zimno mnie przeraza  a tak a pro po tego u mnie w PL gdzie Córcia jest z wnusiem
zalozyli nam te panele grzejace...powiem ze jakos mnie one nie przekonuja,piec jednak bardziej
dawal cieplo. Ale niestety z tym tez pewna historia sie wiaze....

Kobitki jak u Was dzisiaj  poczytam raz jeszcze by sie odniesc...no kurcze jak pisalam wyzej
nie moge spokojnie sie kurowac i skupic .....  yikes 

Pozdrawiam i ciepelko wysylam   

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRznJQUMRrlhXv9GoZsB8vgXoYXl6mzknV3ig&usqp=CAU

70,260 Ostatnio edytowany przez Kamoa (Dzisiaj 10:25:44)

Cześć dziewczyny i chłopaku o ile jeszcze jesteś tutaj  wink

Ależ tu się kolorowo się zrobiło!  big_smile o kawka w takim gronie smakuje wybornie i sięga się po następną big_smile fajnie
Podpisuję tylko dziennik i mykam, chetnię bym poplotkowała ale mamy kontrolę od 2020-21', dwa lata dotycz; zatrudnień, godzin, opłat, wszystko co tyczy się z pracownikami, to moja działka, ONI' są bardzo skrupulatni, jak już coś szukają to chcą znależć .......

Miłego dnia  wszystkim...

Posty [ 70,201 do 70,260 z 70,268 ]

Strony Poprzednia 1 1,169 1,170 1,171 1,172 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021