Ciąża w wieku 46 lat - porada - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża w wieku 46 lat - porada

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 do 112 z 112 ]

61

Odp: Ciąża w wieku 46 lat - porada

Sońka podzielam zdania poprzedniczek. Twoja mama wychowała już kilkoro dzieci i z następnym na pewno też da sobie radę, więc nie panikujcie z siostrami, że ktoś ciągle musi być pod ręką.. Przypuszczam, że to, że ma 46lat i będzie młodą mamą tylko poprawi jej samopoczucie i odmłodzi ją w duchu wink Zobaczysz, że mama będzie przeżywała drugą młodość.
Wystarczy, że będziecie mamie od czasu do czasu pomagać i często ją odwiedzać, nie musicie ciągle mieszkać z nią w domu i rezygnować ze swojego życia.. Mama też pewnie źle by się czuła jakby wiedziała, że z jej powodu chcesz zrezygnować ze studiów na UJ..

A co do chłopaka.. jesteś z nim dopiero miesiąc, a jeśli wasz związek ma być trwały to nawet twoje studia w krakowie tego nie zniszczą.. Może właśnie Twoje studia mają być dla was sprawdzeniem czy wasz związek wytrzyma na odległość? Przemyśl to.

Nasze Maleństwo przyszło na świat 19.01.2012 godz.17.20 :*
3650g, 57cm
Kocham Was moje Skarby! :*:*
Zobacz podobne tematy :

62

Ależ dramatyzmy tongue Zamiast się cieszyć to się rozczulasz, droga Sońko smile Jest Was, ile tam, cztery? Wierz mi, że jeżeli umówicie się, że każda raz w tygodniu wpadnie do mamy to wyjdzie na to, że pojedynczo będziecie musiały poświęcić jeden dzień w miesiącu, a to niewiele. Poza tym Twoi rodzice są ogarnięci z tego co widać i raczej pomocy im nie trzeba, ot wsparcia i miłości, tyle big_smile
Starsze siostry wyraźnie próbują Cię wmanewrować w poczucie winy, bo one mają już plany, a Ty nie masz?! oczywiście, że masz więc najważniejsze jest dogadanie się smile A Tobie radzę spełniać marzenia i iśc na studia tam gdzie chcesz, bo potem będziesz gorzko żałowała, że nie zrobiłaś tak jak chciałaś.
Jeżeli masz wątpliowści zwołaj naradę rodzinną usiądźcie wszyscy i zapytajcie rodziców jakiej pomocy od Was oczekują, jak to wszystko trzeba zaplanować i problem z głowy.

63

Witam. Ciąża w tym wieku to nie jest nic strasznego. Moja mama urodzila mnie w wieku 44 lat i nie miala żadnych powikłań...Moim zdaniem powinniscie wspierac mame. Oczywiscie prywatny ginekolog,bo na kase chorych to nie ma co liczyc... Mama na 'starość' będzie zadowolona, że ma w domu dziecko,ktore bedzie moglo się nią opiekować jak bedzie tego potrzebowala:) Mam nadzieje ze pod czas ciazy nie wystapia zadne powiklania. Pozdrawiam wink

64

Gdyby moja mama była w ciąży a jest w podobnym wieku co Twoja mama to ja bym wpadła w szał nie to , że nie kocham dzieci bo bardzo kocham sama o nich myślę by je mieć ale nie w tym wieku Twoja mama może urodzić dziecko chore lub jej może się coś tać musi być pod stałą opieką lekarza.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

65

Otóż zdecydowałam się, że jak się dostanę na studia do Krakowa to nie ma odwrotu, idę tam studiować. Trzeba w końcu kiedyś wydorośleć. Podjęłam tą decyzję po rozmowie z kuzynką, która jest na 2 roku studiów w Łodzi. Ona wyjechała to i ja mogę wyjechać.

Mówiłam też mamie, że się waham i siostry przekonują mnie do pozostania w domu, to mama aż mnie zachęca do wyjazdu do Krakowa. Na siostry się trochę zdenerwowała, co chyba jest złe przy jej stanie. Na razie mama się dobrze czuje, jest pod kontrolą lekarza.

Mama to twierdzi sama, że ciąża ją odmładza coraz bardziej, co mnie bardzo cieszy. Mówi o sobie też, że nie jest 46 letnią kobietą w ciąży. Mówi o sobie 45 letnia kobieta w ciąży, gdyż 46 lat będzie miała dopiero w połowie maja smile

66

Gratuluję Twojej mamie! smile Posiadanie dziecka to wspaniały dar, nawet w takim wieku.
Moja mama urodziła mnie mając 40 lat, teraz ma 61 i czuje się dobrze smile

Odnośnie studiów- czasem warto zacząć "drugie życie" w innym mieście i z dala od domu. Skoro Twoja mama chce, abyś się kształciła i sama namawia Cię do wyjazdu do Krakowa, to myślę, że byłaby to dobra decyzja. Poza tym- z Katowic (stamtąd jesteś, prawda?) do Krakowa nie jest aż tak daleko... smile

Powodzenia!

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie." smile

Twoja mama wychowała cudowną córkę ciebie gratuluje twojej mamie takiej córki .Taka kobieta nie może urodzić ,,zwykłego,, dziecka to na pewno będzie równie wspaniała osoba jak ty.Jestem w szoku ,że tak fajna mądra rodzinka istnieje.Na pewno wszystko będzie okey.A twoja mama dzięki twojemu wsparciu czuje się dobrze.Powodzenia.

68

Sonia: Moja mama urodziła mnie po 40tce. Moi rodzice pracowali, a rodzeństwo się edukowało i dali radę;) Myślę, że i Twoja mama da radę. Jest dorosła i ma spore doświadczenie. Wierzę, że sobie poradzi;) Pozdrawiam!

P.S. Dałaś mi do myślenia. Nigdy nie myślałam o tym, jak moje dużo starsze rodzeństwo zareagowało na wieść o mojej osobie.

Nie palę od 02.05.2014 i jestem z tego dumna smile

69

sońka - to,że Twoja mama będzie znowu młodą mamą,nie oznacza,że masz zmieniać swoje plany,Ty masz się uczyć i to jest dla Ciebie najważniejsze.A skoro Twoja mama urodziła już 5-cioro dzieci,nie jest pierworódką i nic jej nie zagraża. Zdarza się,że w późniejszym wieku kobiety zachodzą w ciążę.A Twoja mama i tak przecież będzie chodziła na kontrole.A w dodatku nie będzie w domu sama,wiec pomoc ma,zresztą masz jeszcze młodego tatę,ktory jest przy mamie cały czas. A po drugie mama przedłuża sobie swoją młodość. Ciesz się,że będziecie mieli małego berbecia w domu.Pa.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

70

jedz na studia do Krakowa zgodnie z twoimi marzeniami, jesli postapisz inaczej to, wierz mi, bedziesz zalowac. A mama jest dorosla i sobie z ojcem poradzi. Kropka.

71 Ostatnio edytowany przez Misiulka (2012-02-27 15:28:51)

Ja będąc w wieku 46 lat (pare miesięcy mi brakowało do tego wieku) urodziłam dziecko będąc osobą niepełnosprawną - dziecko zdrowe.
Obecnie syn ma 14 lat a ja prawie 60 lat. Obecnie zostałam sama, gdyż mąż 16 miesięcy temu zmarł. Zostałam sama z synem, ale uważam
że macierzyństwo w tym wieku jest wielkim darem i należy je przyjąć z radością.

Dziś mówię: wdech, wydech. Staram się żyć uważnie, nie zawsze mi wychodzi. Jest dobrze ? Tak jak jest. Wdech, wydech...

72

Misiulka smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

73

sońka - jeszcze jedno. Nawiązując do powiedzenia....realizuj swoje marzenia,żebyś potem nie żałowała, niżbyś  potem miała żałować że ich nie zrealizowałaś... akurat pasuje do Twojej sytuacji.W domu wszystko sie ułoży i bedzie dobrze,ani się obejrzysz,jak będziesz po studiach,a Twój nowo narodzony braciszek,czy siostrzyczka będzie z Tobą chodzić na lody.

- Ezop -

74

sońka napisał/a:

Mama dobrze się czuje, wspieramy ją. A sąsiadkami się nie przejmujemy. No oby był to braciszek smile 

Ja tam mam 19 lat, chłopaka 23 lata ale nie planuję przez najbliższe 5 lat ciąży.

A czy sąsiadki dają Wam jeść?,żeby liczyć się z ich zdaniem? Nie jesteście od nich uzależnione,więc nie zwracajcie na nie uwagi,bo nie warto. Niech one lepiej pilnują swojego nosa,a nie wtrącają się w cudze sprawy. Zupe łnie jak w przypowieści... u kogoś widzą maleńki cierń w oku,a u siebie nie widzą całej belki... Głowa do góry, jest okey.Pa.

- Ezop -

75

Postanowiłam. Jeżeli się dostanę, to wyjeżdżam do Krakowa. Siostry to zaakceptowały, chłopak także. Mama cieszy się także z mojej decyzji.

Ale co do mamy to martwi mnie jedna sprawa, a może bardziej zastanawia.

Mama w ubiegłym roku wyglądała bardzo dobrze. Na swój wiek (wtedy 45 lat), ludzie dawali jej 4-5 lat mniej. Odkąd jest w ciąży mama bardzo się postarzała. Przybyło dużo siwych włosów, mama ma więcej zmarszczek. Ogólnie teraz dużo starzej wygląda niż w zeszłym roku. Ja przytoczę to co mówiła mi młodsza siostra Kasia. Otóż ostatnio u niej w klasie miała miejsce wywiadówka. Na wywiadówce była oprócz rodziców jedna z koleżanek Kasi. Kasia widząc co się dzieje z mamą zapytała koleżanki na ile lat wygląda nasza mama. Ta jej koleżanka ma akurat w zgadaniu wieku dobre wyczucie. Jednak na pytanie Kasi odpowiedziała, że nasza mama wygląda na ok.48-50 lat.

Czy to możliwe, że mama tak się postarzała dzięki ciąży ?

76

Kobiety w ciąży z reguły wyglądają inaczej. Ponoć ładnieją na chłopca, a na dziewczynkę cera się pogarsza (na okres ciąży). Z tego co zauważyłam wśród znajomych co mają już malutkie dzieci to się sprawdzało.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

77

Soniu mama będzie pod dobrą opieką lekarską,i jeżeli nie ma przeciwskazań zdrowotnych to ciąża w tym wieku nie jest czymś tak ,,dziwnym ,,jak kiedyś.Moja znajoma niedawno urodziła córkę,pomimo tego ,ze za parę miesięcy zostanie babcią(ma44lata):-)a co do planów dalszego kształcenia,nie rezygnuj z nich.:-)

78

Przeczytałam cały wątek i muszę powiedzieć, ze jestem pod wrazeniem. Jesteś wspaniałą osobą, nie jest Ci obojętny los mamy, nie myślisz tylko o sobie; tylko tak- najpierw inni potem ja. Z takimi corkami, z taka rodzinką mama da radę. Urodzi zdrowego maluszka. Będzie dobrze zobaczysz. Nie wiem czy jesteście wierzący, jesli tak to powiem, ze moc modlitwy jest ogromna.

Powiedz kochana. Co u Was? Jak się czuje mama? Jak wyniki?

She will be loved...

79

No to zacznę.

Mama się dobrze czuje, a nawet bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu będzie miała badania prenatalne. Jest w dobrej formie. Rokowania  są bardzo dobre.

A u nas się trochę zmieniło. To zacznę, że rozstałam się z chłopakiem, z którym ostatnimi czasami się spierałam. Wszystko zaczęło się od tego jego zakazu wyjazdu na studia do Krakowa. Szalę goryczy przelała rozmowa, w której on stwierdził, że po maturze powinnam z nim pomyśleć o dziecku. Może i to był mój błąd, że się z nim związałam. A może był za stary dla mnie (4 lata różnicy). Teraz spotykam się z moim byłym chłopakiem (o rok starszym) i chyba wrócimy do siebie. Nie było wtedy źle.

Jutro, najstarsza siostra Aga, wyprowadza się z domu, gdyż zamieszka ze swoim chłopakiem (3 lata od niej młodszym). Mama się trochę o nią martwi, ale uważa że jest już duża ( w końcu 23 lata) i sobie poradzi. Ja tam będę tęsknić za Agnieszką, bo z nią ze wszystkich sióstr najbardziej się zżyłam. Także zostanie nas w sumie teraz trójka: ja, 21 letnia Dagmara i 18 letnia Kasia.

Wiadomo, że w czasie ciąży mama nie powinna się martwić, ale niestety tak jest. Otóż Julka (moja siostra 20-letnia, która urodziła w październiku córeczkę) mieszka wraz ze swoim narzeczonym Mateuszem ( w maju ślub cywilny, w przyszłym roku kościelny). Znaczy wynajmują malutkie mieszkanie. Mateusz nie poszedł na studia, pracuje i zarabia 1800 zł. Julka nigdzie nie pracuje, w październiku chce rozpocząć dzienne studia. Próbowała znaleźć jakąś pracę, np. w butikach ale na razie się jej to nie udaje. Nie wiem czemu? Może przez to że ma małe dziecko? Nie jest przecież brzydka. Mama cały czas o nich się martwi, że mając mało pieniędzy nie mogą godnie żyć. Moi rodzice pomagają Julce. Rodzice Mateusza też im pomagają, ale mama uważa że nie mają tak bardzo dobrze. Ale jakoś sobie radzą, może skromnie ale nie jest aż tak źle.

Po za tym ja już się zdecydowałam i jeśli się dostanę to wyjeżdżam na studia do Krakowa. Kończąc mama mówiła ostatnio, że razem z nią do lekarza chodzą kobiety w ciąży w wieku 42 i 44 lat. Mama nie jest jedyna w tym wieku.

80

Widzisz,jak mówi mama ,nie jest ona jedyną osoba po czterdziestce u lekarza:-).Soniu brawo za podjętą decyzję co do nauki.Co do siostry i braku pracy u Niej,nastały ciężkie czasy na rynku pracy,ale przyjdzie dzień ,że i siostra znajdzie pracę.Życzę mamie dużo zdrowia,Tobie by ułożyło się w ,,nowym ,,związku,ogólnie powodzenia Waszej rodzinie:-)

81

No to ci miła niespodzianka. Twoja mama musi być napewno pod stała kontrola lekarza bo ciążą w tym wielu zdarza się bardzo rzadko. Pozdrawiam

82

SONIU jestem bardzo mile zaskoczona twoją reakcją na przyjscie maluszka
mamie składam hołd i podziwiam za odwagę,nie martw się będzie dobrze
między mną a moją siostrą jest 16 lat różnicy,jak ja się wstydziłam ludzi że będę miała małe dziecko w domu a ja zamiast używac młodych lat opiekowac się siostrą
teraz nie wyobrażam sobie żeby jej nie było!
mieszkamy blisko siebie,powierzamy wszystkie sekrety,dla mojej córki zamiast ciocią jest jak koleżanka,różnica 5 lat
mam też w wsród znajomych dwa takie przypadki jak u ciebie,są szczęsliwi że im się przytrafił maluszek
najważniejsze żeby maluch był zdrowy,wszystko inne się nie liczy
ucałuj mamę odemnie,a TY idz na jagiellonski,to twoja przyszłosc nie twego chłopka ,notabene już nieobecnego

83

Po pierwsze to spokojnie. Musisz mamę teraz wspierać, bo to na pewno był dla niej duży szok.
Jej samej nie powinno nic grozić. Jedyne co, to musi dbać o siebie, wypoczywać, nie mieć za dużo stresów. Musicie o nią teraz zadbać, żeby była zdrowa i dziecko też. Powinna także być pod stała opieką lekarza, który bedzie jej wykonywał badania prenatalne etc. ale ogólnie to gratuluję, że w takim wieku jej sie udało. Trzymam kciuki aby wszystko było ok smile

84

Kotek,...panikujesz big_smile
Mam wiecej lat od ciebie i 6 letniego brata...Tak...mama sprawiła nam niespodziankę...bałam się o niego przeszedl 2 operacje = 4 miesiace w szpitalu - ciąża u kobiety lat 40+ wiąże sie z wieloma zagrożeniami...tymi genetycznymi i nie...

Głupio sie czułam gdy matka urodziła mojemu 5 letniemu synkowi ...wujka...
Ale jest, sa najlepszymi kumplami, moj zwiazek wtedy nie przezyl traumy...

Po prostu dbalam o mamae, przynosilam zdrowa zywnosc- ta byla be, matka wolala pizze i kebaby - i duzo smiechu...15 min. po porodzie bylam u niej w szpitalu jako pierwsza zobaczylam Kamilka...kochanego najmlodszego braciszka...

Zycze Ci tylu dobrych wspomnien ile ja mam smile

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

85

Taki facet jak twój do du*a nie facet - próbuje wpędzić cię w poczucie winy żebyś tylko nie wyjechała? Chce zabronić ci spełniania marzeń? Myślałam że facet ma być zrównoważony i pomagać w każdej sytuacji i chcieć dla ciebie jak najlepiej a nie kazać rezygnować z marzeń i spełniania się ;/

86

Co do studiów to przychylam się do prawa;) Sama studiuję i zajęcia możesz mieć tylko 3 dni w tygodniu, więc 4 dni możesz być w domu z mamą i nowym braciszkiem/siostrzyczką;)

http://swiatniki.blogspot.com  Prostotę stylu można naśladować, ale nie można jej skopiować. - Coco Chanel Zapraszam!

87

A ja tak sobie czytam i zastanawiam się .. Prowokacja ? Dobra zabawa 13 latki, która wymyśliła sobie ckliwą historię, może gdzieś zasłyszaną i smieje się razem z koleżankami z "popularności" ? Bo pisze posty , a forumowicze odpowiadają...  Znam wiele 19-latek i ich poziom jakoś znacznie odbiega ( w górę) od naiwnej pisaniny Sońki. Zwłaszcza , że dziewczę wkrótce chce być studentką.  Sorry, jeśli się mylę...

88

Witaj! ja mam brata o 25 lat starszego. Mama urodziła mnie jak miała 42 lata, jestem piątym dzieckiem. Jestem normalna, mama bez prolemu mnie urodziła, a nie miała nigdy wygodnego życia w biurze smile Myślę że to nic strasznego. Tylko troche dziewnie się czuję gdy mój brat wybiera się na emeryturę górniczą --> mieć brata emeryta, maskra xD a siostrzeniec jest wyższy niż ja, ma 16 lat ;p wesoło jest w rodzince i tyle smile jeśli będziecie pomagać mamie i ją wspierać, to wszystko będzie dobrze
smile mam 20 lat smile

89

Pogratulować mamie autorki tego tematu. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Mam nadzieję, że dzidziuś urodzi się zdrowy! Będzie miał kilka mam, jeśli ma tak liczne rodzeństwo! No i siostrzeńców do zabawy w piaskownicy. smile

90

Wspaniale podchodzisz do ciąży swojej mamy. Myślę, że nie jedna dziewczyna wstydziłaby się takiej sytuacji. Nie daj się zmanipulować  facetom. Pamiętaj, że wykształcenie jest najważniejsze. Dodawaj mamie otuchy dobrym słowem.
Życzę wszystkiego najlepszego Tobie i mamie. Wytrwałości, zdrowia dla obojga i wielu przespanych nocy.

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
                                      - Oscar Wilde

91

Napiszę teraz co tam u nas bo dawno nie pisałam ,ale na wstępie chciałam napisać , że ja nie jestem żadną 13-latką i nie wymyślam nie wiadomo jakich historii jak twierdziłą tu Rybitwa2000.

Wyniki badań mam wychodzą pomyślnie, mama czuje się bardzo dobrze i nie ma żadnych podstaw do niepokoju. Martwi nas tylko jedna rzecz odnośnie mamy. Mama wygląda fatalnie. Nie farbuje włosów przez co widać dużo siwizny. Ma coraz więcej zmarszczek i nie wiemy razem z siostrami jak przekonać mamę, aby w czasie ciąży dbała o siebie

92

wracając do tematu to moja mam urodziła mnie jak miała 42 lata (mam starsze rodzeństwo o 15 lat) a w czasie porodu poznała kobietę która rodziła w wieku 58 lat tak więc wszytko ok wink

ciąża w tym wieku bardzo osłabia organizm... musi o siebie dbać!

93

uważam, że Twoja mama naprawdę powinna być pod ścisłą kontrolą lekarza smile jeśli Twoja mama będzie dbała o siebie , zdrowo jadła, odpoczywała i nie przemęczała się to wszystko będzie okey smile

94

sońka napisał/a:

Martwi nas tylko jedna rzecz odnośnie mamy. Mama wygląda fatalnie. Nie farbuje włosów przez co widać dużo siwizny. Ma coraz więcej zmarszczek i nie wiemy razem z siostrami jak przekonać mamę, aby w czasie ciąży dbała o siebie

Wiesz może co jest przyczyną mamy zaniedbania? Może uważa, że aby nie szkodzić maleństwu powinna na czas ciąży zrezygnować ze wszystkich zabiegów (niektóre kobiety kierują się takim, błędnym zresztą, przekonaniem), a może jej kondycja psychiczna jest na tyle słaba, że zupełnie sobie odpuściła? Może czuje się zagubiona, nieatrakcyjna? Próbowałaś z nią na ten temat delikatnie porozmawiać?

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych, właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

95

Wasze wsparcie dla mamy będzie bardzo potrzebne, na pewno i ona ma wiele obaw o ciążę w takim wieku, bo tyle się słyszy o tych wszystkich powikłaniach i o tym że po 40-tce to już za późno i wogóle. Moja chrzestna matka zaszła w nieplanowaną ciążę w wieku 45 lat (myślała że przekwita smile a tu się okazało, że rozkwita), dbała o siebie tak jak w pierwszej ciąży, robiła wszystkie badania i dziś ma już 6-cio letnią pannicę, która urodziła się zupełnie zdrowa, duża i silna babka. Najważniejsze niech się nie denerwuje, widocznie gdzieś na górze było jej to pisane smile
P.S. Może w końcu doczekacie się braciszka drogie Panie smile

96

Mama musi tylko być pod dobrą opieką lekarza smile ja mieszkam we Francji i uwierz mi jest tu bardzo dużo kobiet rodzacych po 40 smile Rodzą zdrowe i duże dzieci .Zyczę wam dużo zdrowia a mamie wytrwałości smile Pozdrawiam smile

97

To tak zacznę.

Mama jest mocna psychicznie, dalej jest atrakcyjne, ale ... Rozmawiałyśmy z mamą wszystkie, na temat jej wyglądu i rozmowy nic nie dały. Mama dała nam mocno do zrozumienia, że w czasie ciąży nie poprawi swojego wyglądu tzn. farbowanie, a po rozwiązaniu jeszcze nie wie, jak to będzie, ale uważa że już nie musi o siebie tak dbać jak kiedyś z powodu wieku. Nie wiemy czym jest to spowodowane i co tu zrobić aby zmieniła decyzję. Jest w końcu jeszcze młodą kobietą.

Mama na razie czuje się dobrze i lekarz jak mówi nie ma powodów do niepokoju.

Teraz tak może odbiegnę od tematu ale chyba ja mam powoli powody do coraz większego niepokoju.

Otóż planowałam studia w Krakowie, ale po wynikach próbnej matury . Polski nie najgorzej bo 64%, angielski 56%, natomiast matematyka, co było dotychczas moją mocną stroną tylko 42 %.  Od wyników jeszcze więcej się uczę, bo z takimi wynikami to nawet na Śląsku się nigdzie nie dostanę.

Do tych problemów dochodzi jeszcze jeden. Problem sercowy i nie wiem co mam poczynić.

Nie mam chłopaka na razie i się spotykam z dwoma chłopakami, z jednym więcej z drugim trochę mniej.

Pierwszy ten co więcej jest we mnie zakochany aż po uszy. Zwariował na moim punkcie i chce ze mną być.

Natomiast drugi z którym spotykam się mniej razy, to mój były chłopak, z którym się rozstałam z końcem grudnia. Co prawda jest on o wiele razy bardziej atrakcyjny, lecz cały czas daje mi do zrozumienia, że już z nami koniec i nic nie będzie. Dodam też, to co moje koleżanki widziały, że spotyka się jeszcze z inną.

Do jednego i drugiego coś czuję, z tym że wolałabym mojego byłego, lecz chyba nic nie będzie z tego. I nie wiem co tu robić.

Chyba odpuszczę temat z moim byłym, ale czy związać się z tym pierwszym ?

98

mojej kolezanki mama, grubo po 40stce ( nie chciala przyznac ile wink 2 lata temu urodzila piekna,zdrowa corke smile za jednym zamachem zostala mama i babcia ( jej 26 letnia wtedy corka,takze urodzila ) .... dodam tylko,ze mama mojej kolezanki bardzo odmlodniala i jest bardzo szczesliwa mama .....ciezy nie planowala

99

sońka dziecko to wielkie szczęście, ja mam 48 lat moja córka umarła 7 lat temu. nie mam więcej dzieci, gdyby teraz przytrafiło mi się nie wahałabym sie , pozdrodla Mamy i dla Was

100

Mama ma mnóstwo zmartwień, martwi sie sobą, wszystkimi swoimi dziećmi i tym co ją czeka,czy podoła, czy dziecko będzie zdrowe,niestety w tym wieku wszystko jest możliwe.

Zróbcie zrzutkę na jakąś kosmetyczkę,zabierzcie mamę na spacer i zróbcie jej niespodziankę. Niech leży a inni niech wokół niej skaczą wink

Potem lub na drugi dzień fryzjer, wyszukajcie fajne ciuchy,może można coś przerobić, poszukaj w internecie zdjęć kobiet w ciąży w podobnym wieku co twoja mama, pokażcie jej że można być piękną.
Ja stawiam na to, że ona jest bardzo zmęczona i za dużo bierze sobie na głowę i zwyczajnie nie chce jej się lub tłumaczy brakiem czasu,to że nie dba o siebie.

Ja mam 38 lat, ale gdybym teraz zaszła w ciązę, to chyba przez całe 9 miesięcy nie wylazłabym z kapci i szlafroka wink za stara już sie czuję smile Człowiek im starszy, tym bardziej zmęczony i leniwy.

101

nikandra napisał/a:

Wspaniałe!!
Dużo zdrówka dla mamy i maleństwa, jeszcze nie narodzonego smile

najważniejsze aby urodzilo sie zdrowe wink a nie wazne ile rodzice maja lat.Aby je kochali i otaczali je opieka

tylko ten kto kocha widzi co jest prawdziwe w człowieku...

.. Książka to 2 przyjaciel człowieka

102

a 38 lat to już starość big_smile hihihih ?

103

jablonka napisał/a:

sońka--- hm.. no wiesz 46 lat to na pewno nie jest najlepszy czas na ciąże smile ale tragedi nie ma smile Sama ciąża na pewno nie zagraża życiu mamy smile ścisła kontrola lekarza smile najlepiej kilka prywatnych smile i będzie dobrze smile

sońka... ja lezalam na poloznictwie z kobietka dobrze po 40stce w ciazy blizniaczej!!! Dwie starsze corki odchowala a tu taka niespodzianka sie przytrafila smile) Cala ciaze byla pod opieka lekarzy ale wszystko dobrze sie skonczylo.
Ludzmi nie ma sie co przejmowac. Pogadaja i przestana.
Duzo zdrowka dla mamy smile) Pozdrawiam serdecznie.

Logika serca jest niedorzeczna.

104

Mama niech nie oczekuje że po ciąży w tym wieku będzie wyglądała na "dzieścia" lat.
Nawet z Waszą, Twoja pomocą opieka nad dzieckiem ja troszke wykonczy...nie...nie fizycznie...psychicznie,
I tu będzie ważna Twoja pomoc.
Bo na początku dzidzia jest słodka, super...po roku dzidzia chodzi...dodajmy pół i dzidzia już kategorycznie się domaga tego i owego, a nawet jak nie dasz to sru - sama se wezmie, bunt, płacz,krzyk,bałagan, wszystko na nie smile
Spokojnie...przygotujcie sie...mama na pewno wiele pamieta i wdroży swoje wyprubowane metody w zycie smile

Trzymam kciuki.

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.

105

hej smile

jestem mega ciekawa jak czuję się Mama autorki wątku smile

pozdrawiam smile

106

Jest jeszcze młoda, ważne by była pod kontrolą lekarza, i okaż jej akceptacje by się nie stresowała, to dla nij trudny moment. Będzie dobrze

107

Witam. Jestem studentką II roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, dotyczącej wykonywania badań prenatalnych. Ankieta znajduje się na stronie ankietka.pl pod tytułem: "Opinia kobiet dotycząca wykonywania badań prenatalnych".  Dziękuje bardzo za udzielone informacje i  poświęcony czas.

108

hej, miałam podobną sytuację, ale moja mama miała 41 lat kiedy zaszła w ciążę. W tym wieku ciąża jest podwyższonego ryzyka, dlatego konieczne są te badania prenatalne, które mają wykazać czy dziecko urodzi się zdrowe. Ponieważ nie jest to pierwsza ciąża Twojej mamy, myślę że nie powinno być powikłań i brat/siostra urodzi się zdrowe. Ale powinna być Twoja mama pod stała opieką lekarzy. Nie martw się na zapas, a o mamę szczególnie dbaj. Oprócz tego że jest to późna ciąża, może się z tym źle czuć psychicznie. Nie ma powodu do wstydu, czy obaw. To nic zlego urodzić dziecko w tym wieku.

109 Ostatnio edytowany przez Izabela1985 (2012-06-12 18:40:17)

Sonka, Röwniez zycze mamie wszystkiego najlepszego i jej malenstwu pod serduszkiem röwniez smile                                       Badzmy dobrej nadzieji, ze ciaza Soni mamy przebiegnie zgodnie do konca mam nadzieje ze moja röwniez bo tego lutego stracilam malenstwo bylam w 4miesiacu nagle podczas lezenia wody plodowe mi odeszly nic sie juz nie dalo zrobic. Bög dal mi kolejna szanse i znöw jestem podejzewam ze to trzeci miesiac do lekarza ide pod koniec czerwca smile :*

??????? * ???????*** Czasami słowa nic nie znaczą... Wystarczy kilka prostych nut ... Aby wyrazić nimi wszystko ... Radość i szczęście, smutek i ból ***
??????? * ???????

110

Ach,jabłonka.  bo jak síę dobrze zarabia to nie ma patologii- patologią jest już to że źyjesz źyciem woich rodziców...Jak pieniędzy nie brakuje to mama zadba o opiekę lekarską.Jakiś mały wstydzik?

111

No może to jest za późno żeby w tym wieku być w ciąży,ale nie wiem mnie się wydaje,że nic nie zagra w życiu Twojej matki i dziecku.Od mojej mamy koleżanka  w zeszłym roku urodziła też dziecko w wieku 46 i ciąża przebiegała prawidłowo i dziecko jest zdrowe.

112

sońka napisał/a:

To tak zacznę.

Mama jest mocna psychicznie, dalej jest atrakcyjne, ale ... Rozmawiałyśmy z mamą wszystkie, na temat jej wyglądu i rozmowy nic nie dały. Mama dała nam mocno do zrozumienia, że w czasie ciąży nie poprawi swojego wyglądu tzn. farbowanie, a po rozwiązaniu jeszcze nie wie, jak to będzie, ale uważa że już nie musi o siebie tak dbać jak kiedyś z powodu wieku. Nie wiemy czym jest to spowodowane i co tu zrobić aby zmieniła decyzję. Jest w końcu jeszcze młodą kobietą.

SONIU , przeczytalam caly wątek.. podziwiam Cie za troskę  o mamę, jestes wspaniałą córką , dobrze was wychowala!

Mineło juz sporo czasu... 5 lat, ciekaw jestem Soniu czy skonczyłas studia na UJ? i jak braciszek/siostrzyczka sie rozwija?
mama pewnie rozkwitla i rozpieszczacie malucha ? smile pozdrawiam

Posty [ 61 do 112 z 112 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża w wieku 46 lat - porada

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021