Jak znaleźć wartościową partnerkę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 130 z 205 ]

66 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2021-07-14 07:58:19)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Zawsze, jak jest mowa o pasjach czy zainyteresowaniach, to mnie dopada lekka konsternacja. Bywa tak,żę ludzie nawzajem sobie odmawiają czy wręcz deprecjonują czyjeś zajęcia, uważając je za dziecinne lub zbyt "zwyczajne". Nie mówię tu oczywiście tylko o związkach smile Czasem jednak wydaje się, że pewne działania czy obszary zainteresowań sa na tyle powszechne, że nie budzą specjalnego entuzjazmu u innych osób. Uważa się, że są za bardzo "typowe" lub zbyt proste do realizacji, aby je nazwać pasją. To już kwestia mocno dyskusyjna moim zdaniem.

edit: Lendy Akurat mam w swoim otoczeniu ludzi, których połączyła pasja, będąca też często wykonywanym zawodem(przynajmniej przez jedną stronę). Nie wnikam, choć zapewne ich więź emocjonalna jest silna, natomiast sami twierdzą, że te pasje czy zawód to jest coś, co ich połączyło, takie spoiwo łączące dwoje ludzi, które ułatwia nawiązanie więzi i jej utrzymanie. Inaczej mówiąc jedno rozumie drugie smile
Niektórzy wprost przyznają, że nie wyobrażają sobie związać się z kimś, kto zajmuje się czymkolwiek innym w życiu. Zatem jeśli owe pasje są przynajmniej równorzędnym warunkiem zaistnienia miedzy nimi wiezi, jeśli nie najważniejszym. Można to też odczytać w ten sposób: "nie z każdym, kto podziela moje pasje się zwiążę, ale raczej nie zwiążę się kimś, kto ich nie podziela" smile

Zobacz podobne tematy :

67

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Bagiennik, owszem, zdarzają się takie pary, które łączy jakaś elitarna pasja i to jest bardzo fajne. Ale prawda jest taka, że znaczna większość zwyczajnych, fajnych par to są ludzie, którzy nie mają wspólnej wyszukanej pasji, której poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy. A przynajmniej ja się obracam głównie wśród takich ludzi.
Mój brat lata szybowcami, a jego żona nie i nie widział w tym najmniejszego problemu. Moja koleżanka uwielbia jogę (chodzi codziennie), a jej facet nie i też nie mają żadnych zgrzytów z tego wynikających.
Dla mnie to jest trochę niepotrzebne ograniczanie się poprzez myślenie, że druga osoba musi miec taką pasje jak ja.
Wspólnych zajęć można wymyślić naprawdę dużo.

68

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Jasne, choć jak się okazuje, zależy kto się gdzie obraca.. Ja z kolei mam mnóstwo ludzi, których właśnie łączy, coś co uwielbiają robić razem i ich to cieszy. Oboje są "zakręceni" na punkcie tego samego. Niekoniecznie musi to być czynność, na którą poświęca się mnóstwo czasu, kasy czy energii, ale również się takie zdarzają. W moim środowisku jest tak, żę albo ludzi łączy wspólna pasja która jednocześnie jest ich pracą, albo oboje poza pracą oddają się owej pasji z wielkim zaangażowaniem. Ta pasja właśnie ich połączyła, jak twierdzą, stanowiąc jakby jeden z filarów ich związku. Twierdzą, że łatwiej się dogadują i rzadziej dochodzi do konfliktów, bo jedno rozumie drugie.
Akurat jednym z elementów, które skladają się na realizowanie niektórych zainteresowań są wyjazdy w czasie wolnym w teren, połączone choćby ze spaniem pod namiotem. Dla większości ludzi, jakich spotkałem(nie tylko z mojej branży) to absolutnie normalna rzecz, żeby czasami sobie urządzić taki urlop. Z kolei kilka osób, z którymi rozmawiałem, nie wyobraża sobie nawet tego, że można nocowąć w ogóle poza łóżkiem, co osobiście dla mnie jest absurdem. Ale tylko dla mnie smile  Taki skromny przykład, co możę wywołać konflikt, choć oczywiście w większości wypadków, osoby dojdą prawdpodobnie do jakiegoś kompromisu. Jeśli tylko jedna strona nie przeszkadza drugiej w realizacji swoich zajęć, to wszytko jest na swoim miejscu.

69

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Ja się jednak obawiam że autor przecenia znaczenie tych pasji  w związku.
Inne rzeczy są ważniejsze. 
Raczej chodzi o otwartą  osobowość
Zajęcia to można sobie znaleźć ciekawe razem też.,  jak jest otwartość,  inteligencja chęci.

70 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2021-07-14 14:41:09)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Twoim problemem jest to, że nie jesteś w ogóle nastawiony na kontakt z realnym, żywym człowiekiem. Ty tę osobę konstruujesz. I komunikować się chcesz też z konstrukcją.

71

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Lendy123 napisał/a:

Autorze, nie zapominaj też, że możesz spotkać kobietę piękną, interesującą, uwielbiającą rower i góry, ogarniętą życiowo (czyli wszystkie punkty listy odhaczone), ale może w tym wszystkim nie być uczuć. Jak dla mnie podstawą dobrego związku jest więź emocjonalna, a Ty zdajesz się tego nie zauważać.
Ja bym na Twoim miejscu nie podchodziła do randek jak do castingu, tylko po prostu starała się poznać drugą osobę, zobaczyć jak się z nią czuję, jak ona mnie traktuje itd. Jak ludzie są dobrze dobrani pod względem emocjonalnym, to naprawdę takie rzeczy jak pasje, albo czy druga strona ma zbliżone zarobki, stają się drugorzędne.

To jest właśnie klucz do moich problemów. Jestem zdania, że wieź emocjonalną  tworzy się w dłuższym czasie trwania relacji. Może nawet powstać między nie pasującymi do siebie ludźmi. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Nic jednak nie pomoże jeśli każda ze stron patrzy w zupełnie innym kierunku i ma odmienne sposoby na życie. Taki związek to męka. Partnerzy chcą jak najlepiej, starają się ale i tak nic z tego nie wychodzi.

Mam jednak wrażenie, że wiele kobiet tę więź emocjonalną rozumie jako uderzenie hormonów w początkowej fazie znajomości. Jeśli tego nie ma to lipa, nawet nie próbują się dalej spotykać, tracąc szanse na zbudowanie prawdziwej więzi. I tu właśnie wchodzi rola bajery (ewentualnie w połączeniu z doskonałym wyglądem). Ktoś kto  biegle potrafi manipulować emocjami, szybko zyska zainteresowanie wielu kobiet. Nie patrzą wtedy na to czy jest odpowiednim partnerem do związku, nie zastanawiają się, czy ma podobne priorytety. Dają się jednak pochłonąć emocjom. Jak się to później toczy, widać po historiach opisywanych na forum. Zresztą ten proces nie dotyczy jedynie kobiet i nie tylko związków. W naszym życiu wielokrotnie dokonujemy emocjonalnych wyborów, zwykle nie są zbyt trafne, ale na siłę staram się je racjonalizować.

72

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Ela210 napisał/a:

Ja się jednak obawiam że autor przecenia znaczenie tych pasji  w związku.
Inne rzeczy są ważniejsze. 
Raczej chodzi o otwartą  osobowość
Zajęcia to można sobie znaleźć ciekawe razem też.,  jak jest otwartość,  inteligencja chęci.

Tak, masz rację, głównie o to chodzi. Jednak gdy jest inteligencja, otwartość i  chęci, zwykle pojawiają się pasje.

73

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
niepodobna napisał/a:

Twoim problemem jest to, że nie jesteś w ogóle nastawiony na kontakt z realnym, żywym człowiekiem. Ty tę osobę konstruujesz. I komunikować się chcesz też z konstrukcją.


Ustalam sobie jedynie ściągawkę, by później pamiętać co jest dla mnie ważne.

Wcale nie unikam realnych kontaktów. Niestety mam zbyt mało okazji. Rok ciężkiej pracy na portalach doprowadził do spotkania może kilkunastu osób. Większość już na starcie nie miała sensu ale szedłem w zaparte by zdobywać doświadczenie.  W realnym życiu też czasem coś próbowałem, ale okazji było jeszcze mniej.

74

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Ja mam wrażenie, że ludziom się trochę w głowach poprzewracało od netu (nie tylko). Każdy chce kogoś "wyjątkowego" jednocześnie zaznaczając, że nie ma dużych wymagań. Jednak im człowiek jest dłużej sam, tym jest ciężej bo tworzy sobie w głowie jakiś ideał, teoretycznie niezbyt wyszukany, ale jak przychodzi co do czego, to to nie pasuje czy tamto (często po pierwszym spotkaniu) i jest lament, że nie ma "normalnych" kobiet/mężczyzn. Tylko, że tacy nie mają obycia czy też umiejętności interpersonalnych co tłumaczą brakiem "bajery", wolą dalej chować za monitorem i snuć wizje jak życie i potencjalny partner ma wyglądać, by im pasował.
Ktoś, kto miał jakieś "normalne/realne" relacje za sobą trochę inaczej do tego podchodzi, przynajmniej  początkowo, bo wie jak to wygląda "w praniu".

75

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Mam wrażenie, że chcecie dobudować jakąś dodatkową rzeczywistość, o której nie pisałem.
Szukam kogoś w miarę podobnego do mnie i na podobnym poziomie. Tylko tyle i aż tyle. Mam też doświadczenia z kilku dłuższych związków, wiem jakie są problemy codzienności.

Chętnie wyjdę z za monitora, gdy będzie taka okazja. Masz wolne koleżanki, które chciałyby kogoś poznać? Choć częściowo pasują do przedstawionych tu cech? Daj znać, chętnie się umówię. Rejon Polski nieistotny.

76

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Mam wrażenie, że chcecie dobudować jakąś dodatkową rzeczywistość, o której nie pisałem.
Szukam kogoś w miarę podobnego do mnie i na podobnym poziomie. Tylko tyle i aż tyle. Mam też doświadczenia z kilku dłuższych związków, wiem jakie są problemy codzienności.

Chętnie wyjdę z za monitora, gdy będzie taka okazja. Masz wolne koleżanki, które chciałyby kogoś poznać? Choć częściowo pasują do przedstawionych tu cech? Daj znać, chętnie się umówię. Rejon Polski nieistotny.

Nie napisałeś chyba nawet ile masz lat.

77

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Pisałem, że około 30-tki.

78

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Pisałem, że około 30-tki.

Sorry, widocznie przeoczyłam.

79 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2021-07-14 20:16:51)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Być może ktoś ze swoją pasją, zrozumie Twoje wysiłki i nakłady na pasję i vice versa.
Ale chyba nie rozumiesz o czym tu do Ciebie się pisze. Bo do tego, żeby z kimś dzielił życie, radości, obowiązki i troski, musicie być jeszcze jakoś mentalnie blisko. Chodzi o to, żeby dochodziło do „dyfuzji” Waszych światów. Nie musicie dzielić jednej pasji, ale jak jedno nie będzie rozumiało pasji drugiego, to nie będzie wymiany. Do tego jedno nie błyśnie przed drugim swoją wiedzą i osiągnięciami, nie będzie mogło oczekiwać jakiegoś cennego komentarza. Po prostu w takich okolicznościach rozwój dwojga jest marszem w przeciwne strony.

To jest oczywiste. Jeśli nasze drogi będą skrajnie odmienne, trudno będzie się porozumieć.  Dlatego np. szukam osoby aktywnej ruchowo. Ten element życia jest dla mnie bardzo ważny. A czy potencjalna partnerka będzie lubiła taniec, rower, tenisa czy cokolwiek innego to już mniej ważne.
Osoby mające niesportowe pasje też mogą  lubić wysiłek fizyczny, albo wręcz przeciwnie. Jest wiele możliwości by się dogadać, choć oczywiście nie z każdym jest to możliwe.  Dlatego zależy mi na grupach gdzie jest dużo takich kobiet. Wtedy szansa spotkania kogoś podobnego jest większa.

To ok :-) Brzmi w porządku
Powtarzam tu często, że warto mieć wymagania, ale jednocześnie pamiętać, ze trzeba mieć warunki, żeby stawiać warunki.

PS. Tytuł wątku masz zniechęcający do siebie, bo jakbyś dzielił ludzi na wartościowych i bezwartościowych, a Ty po prostu szukasz kogoś, kto by Tobie odpowiadał, co niekoniecznie musi znaczyć, że jak Tobie nie odpowiada, to jest bezwartościowy.

80

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Zdaje sobie sprawę, co oznacza osoba z pasją. Wiem ile czasu, wysiłku i funduszy zajmują te moje.
Taka osoba ma jednak inny sposób myślenia. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, jest wytrwała i widzi głębszy sens w życiu.
Niezależnie od dziedziny jest to w pewien sposób fascynujące. Ktoś taki prędzej też mnie zrozumie. Dla typowych kowalskich, pasja to strata czasu i pienędzy.

Być może ktoś ze swoją pasją, zrozumie Twoje wysiłki i nakłady na pasję i vice versa.
Ale chyba nie rozumiesz o czym tu do Ciebie się pisze. Bo do tego, żeby z kimś dzielił życie, radości, obowiązki i troski, musicie być jeszcze jakoś mentalnie blisko. Chodzi o to, żeby dochodziło do „dyfuzji” Waszych światów. Nie musicie dzielić jednej pasji, ale jak jedno nie będzie rozumiało pasji drugiego, to nie będzie wymiany. Do tego jedno nie błyśnie przed drugim swoją wiedzą i osiągnięciami, nie będzie mogło oczekiwać jakiegoś cennego komentarza. Po prostu w takich okolicznościach rozwój dwojga jest marszem w przeciwne strony.

Raczej się nie zgodzę. Ja sama od zawsze zajmuję się sportem i moje córki mają to po mnie. Starsza trenuje akrobatykę, natomiast jej parner jest m.in
gitarzystą, ale również lubi aktywnie spędzać czas. On nie pójdzie z nią fruwać na kole, ani ona nie chodzi na jego próby, ale już np. na wyjazdach są ciągle w ruchu. To jest to wspólne umiłowanie do aktywnego wypoczynku, poza tym jedno na drugim nie wisi i nikt nie ma do siebie pretensji o wyjścia na zajęcia, bo każdy ma pasje. Ponadto aktywnym osobom łatwiej się porozumieć co do diety, a i kolejna sprawa - sport i pasje uczą dyscypliny, silnej woli i ciężkiej pracy dla osiągnięcia celu.

Autorze - jeśli masz fb, to tam podpowie Ci grupy. Niezbyt wiele znajdziesz dziewczyn na mtb, to pewno już wiesz, ale już na turystycznej jest ich multum. Zacznij z nimi jeździć w trasy.
Na wakacjach warto się wybrać na body camp w górach, będzie tam przewaga dziewczyn. Prawie same kobiety są na kijkach czy jodze. Może jakiś spływ? Albo spływ i joga w jednym?
.

81 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2021-07-14 20:31:58)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Czyli mallwusia nie zgadzasz się ze mną, po czym podajesz argumenty na potwierdzenie moich słów? Brawo! :-D

82

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:

Czyli mallwusia nie zgadzasz się ze mną, po czym podajesz argumenty na potwierdzenie moich słów? Brawo! :-D

no jednak zupełnie inaczej zrozumiałam Twój post Magdaleno smile
Ale przyznaję, że mam dziś ograniczoną percepcję, ten upał nie daje mi żyć i zanosi się na niezłą burzę big_smile

83

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
niepodobna napisał/a:

Twoim problemem jest to, że nie jesteś w ogóle nastawiony na kontakt z realnym, żywym człowiekiem. Ty tę osobę konstruujesz. I komunikować się chcesz też z konstrukcją.


Ustalam sobie jedynie ściągawkę, by później pamiętać co jest dla mnie ważne.

Wcale nie unikam realnych kontaktów. Niestety mam zbyt mało okazji. Rok ciężkiej pracy na portalach doprowadził do spotkania może kilkunastu osób. Większość już na starcie nie miała sensu ale szedłem w zaparte by zdobywać doświadczenie.  W realnym życiu też czasem coś próbowałem, ale okazji było jeszcze mniej.


Ja nie o tym. Nie ma znaczenia, ile osób spotkałeś.

Z realnym, żywym człowiekiem czyli z takim, jakim naprawdę jest. Nie interesują Cię ludzie jako indywidualności, nie starasz się poznać cudzego świata, odczuć, myślenia, porozumieć się z kimś, Ty masz zestaw oczekiwań, które odhaczasz. A człowiek nie jest wypadkową paru cech, dwie osoby które te parę cech mają, będą jako całości i tak całkiem różne od siebie.I jedna może do Ciebie pasować, a druga zupełnie nie. Nie percepujesz całości. Przypuszczam też, że nie czytasz emocji ani różnych warstw słów.
Nie chciałam już pisać oczywistości, że uczucia pojawiają się niekoniecznie między ludźmi, którzy doskonale wpasowali się w swoje checklisty smile Ale cóż, chyba jest potrzeba.

84

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

wiem o czym piszesz Niepodobna w zakresie podchodzenia do relacji, ale niestety ilość poznamych osób też coś ma do rzeczy, bo jak nie zaiskrzy to trudno.
bardziej interesujące jest dlaczego rozpadały sie dłuższe związki autora.
Bo jak ktoś ma wiele przelotnych, to taki ma styl, ale jak rozpadaja się bliższe, top moze warto poszukać przyczyny?

co do poznawania aktywnych ludzi to poczytaj chociażby posty dziewwczyny Królowachłodu  ona chyba jest w związku, ale obraca sie w towarzystwie aktywnych sportowo ludzi i moze jakieś koleżanki ma? smile

85

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

(...) Mam jednak wrażenie, że wiele kobiet tę więź emocjonalną rozumie jako uderzenie hormonów w początkowej fazie znajomości. Jeśli tego nie ma to lipa, nawet nie próbują się dalej spotykać, tracąc szanse na zbudowanie prawdziwej więzi. I tu właśnie wchodzi rola bajery (ewentualnie w połączeniu z doskonałym wyglądem). Ktoś kto  biegle potrafi manipulować emocjami, szybko zyska zainteresowanie wielu kobiet. Nie patrzą wtedy na to czy jest odpowiednim partnerem do związku, nie zastanawiają się, czy ma podobne priorytety. Dają się jednak pochłonąć emocjom. Jak się to później toczy, widać po historiach opisywanych na forum. Zresztą ten proces nie dotyczy jedynie kobiet i nie tylko związków. W naszym życiu wielokrotnie dokonujemy emocjonalnych wyborów, zwykle nie są zbyt trafne, ale na siłę staram się je racjonalizować.

Nie Ty jeden Autorze masz takie wrażenie smile

Choć ta faza jest chyba niejako wspisana w każdą relację, to bardzo dużo osób, szczególnie kobiet, przywiazuje do tego zbyt dużą wagę. Zatem kiedy mija ów "haj" tracą kompletnie zainteresowanie, chociaż dotyczy to raczej osób młodych, które najwidoczniej nie potrafią inaczej. Dla wielu osób stabilne, POUKŁADANE i dojrzałe życie jest zbyt "nudne".

86

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Mam też doświadczenia z kilku dłuższych związków, wiem jakie są problemy codzienności.

Może spróbuj w ten sam sposób poznać w jaki poznałeś swoje ex. Być moze internet nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Warto też pochylić się nad tym dlaczego tamte związki nie wyszły i nie powtarzać tych samych błędów. Żeby stworzyć stała relację praca nad sobą jest kluczowa.

Też odniosłam wrażenie, że masz swoją listę cech potencjalnej partnerki i odrzucasz od razu te , które nie pasują.

Żeby jeździć na rowerze przecież nie trzeba kończyć szkoły rowerowej a chodzenie po górach mozna polubić. O ile nie są to Himalaje to raczej każdy może to robić. Ważna jest osoba i z jedną powstanie ta iskra a z inną nie. Potencjana partnerka może spełniać Twoje oczekiwania , ale jak nie będą to te same fale to i tak nic z tego. Mam wrażenie , ze nie możesz sobie poradzic e znalezieniem partnerki bo sam sobie to utrudniasz.
Były już podawane rożne grupy i pomysły więc do dzieła.

87 Ostatnio edytowany przez CatLady (2021-07-17 15:47:42)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Roxann napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że ludzie ograniczający się głównie do poznawania ludzi w sieci przez różnego rodzaju aplikacje, posiadają nie tylko zawyżone mniemanie o sobie (trzeba się jakoś zareklamować wink), ale i wymagania wobec potencjalnego partnera czy partnerki. Teoretycznie mnogość obecnych na tych portalach osób sprzyja temu zjawisku bo wybór jak na targu.?

Ja znam sprawę głównie z opowieści, ale z tego co widzę główny błąd jest taki, że ludzie na portalach randkowych piszą listy wymagań co do partnerki/partnera. Ma być taka, taką i taka, takiej nie chce, mam takie wysokie wymagania i byle która ich nie spełni - a ty skacz kobieto przez obręcz by jaśnie panu dogodzić. Mnie by się nie chciało, gdybym na starcie miała poczucie, że mam chodzić na rzęsach, żeby się przypodobać jakiemuś ledwie poznanemu facetowi.

U autora widzę to samo: żadna mi nie dorównuje, wszystkie nudne, inna na rowerze pod górkę nie umie wjechać... Też bym wolała jeździć sama niż z nim...

88

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
CatLady napisał/a:

Ja znam sprawę głównie z opowieści, ale z tego co widzę główny błąd jest taki, że ludzie na portalach randkowych piszą listy wymagań co do partnerki/partnera. Ma być taka, taką i taka, takiej nie chce, mam takie wysokie wymagania i byle która ich nie spełni - a ty skacz kobieto przez obręcz by jaśnie panu dogodzić. Mnie by się nie chciało, gdybym na starcie miała poczucie, że mam chodzić na rzęsach, żeby się przypodobać jakiemuś ledwie poznanemu facetowi.

U autora widzę to samo: żadna mi nie dorównuje, wszystkie nudne, inna na rowerze pod górkę nie umie wjechać... Też bym wolała jeździć sama niż z nim...

Problemem portali nie są stawiane wymagania lub ich brak. Jest nim skrajna nierównowaga kobiet i mężczyzn.  Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portali. W postach części kobiet widać naginanie rzeczywistości. Dopisywanie cech i zdarzeń, które nie miały miejsca, by tę nierównowagę ukryć. Piszący tu panowie, w mig rozumieją o co chodzi. Panie jednak udają, że to nie możliwe. "Przecież ja mogę łatwo poznać wielu atrakcyjnych facetów, to przecież w drugą stronę to też musi działać. Jak nie działa to musi być ofiarą losu, albo strasznie wybrzydzać." Widać też, że wielu kobietom, nie zależy na znalezieniu partnera. Samemu przecież można żyć teraz komfortowo. Nie trzeba spełniać żadnych wymagań, a dla rozrywki, zawsze ktoś się znajdzie.  W którymś z sąsiednich wątków, widziałem nawet, że jedna z użytkowniczek "odrzuca 99% zdjęć bo nie pasuje jej energia". To już nawet książę na białym koniu, to może być za mało.

89

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Jak ktoś odczytuje ze zdjęć poziom "energii" to nie wiem, czy gratulować i czy współczuć...Zakładając, że nikt nie wrzuca zdjęć zdołowanych i sasmuconych twarzy smile

90 Ostatnio edytowany przez jjbp (2021-07-18 10:40:19)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

A to jakieś przestępstwo jak nie chcą mieć partnera bo samym im komfortowo? Nie widzę w tym nic złego

91

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
CatLady napisał/a:

Ja znam sprawę głównie z opowieści, ale z tego co widzę główny błąd jest taki, że ludzie na portalach randkowych piszą listy wymagań co do partnerki/partnera. Ma być taka, taką i taka, takiej nie chce, mam takie wysokie wymagania i byle która ich nie spełni - a ty skacz kobieto przez obręcz by jaśnie panu dogodzić. Mnie by się nie chciało, gdybym na starcie miała poczucie, że mam chodzić na rzęsach, żeby się przypodobać jakiemuś ledwie poznanemu facetowi.

U autora widzę to samo: żadna mi nie dorównuje, wszystkie nudne, inna na rowerze pod górkę nie umie wjechać... Też bym wolała jeździć sama niż z nim...

Problemem portali nie są stawiane wymagania lub ich brak. Jest nim skrajna nierównowaga kobiet i mężczyzn.  Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portali. W postach części kobiet widać naginanie rzeczywistości. Dopisywanie cech i zdarzeń, które nie miały miejsca, by tę nierównowagę ukryć. Piszący tu panowie, w mig rozumieją o co chodzi. Panie jednak udają, że to nie możliwe. "Przecież ja mogę łatwo poznać wielu atrakcyjnych facetów, to przecież w drugą stronę to też musi działać. Jak nie działa to musi być ofiarą losu, albo strasznie wybrzydzać." Widać też, że wielu kobietom, nie zależy na znalezieniu partnera. Samemu przecież można żyć teraz komfortowo. Nie trzeba spełniać żadnych wymagań, a dla rozrywki, zawsze ktoś się znajdzie.  W którymś z sąsiednich wątków, widziałem nawet, że jedna z użytkowniczek "odrzuca 99% zdjęć bo nie pasuje jej energia". To już nawet książę na białym koniu, to może być za mało.


To jest kolejny z tysiąca wątków na forum, gdzie jest narzekanie jakie to portale randkowe są złe, kobiety tam są złe, faceci są źli. Liczy się tylko wygląd. Nastąpił upadek obyczajów. Kiedyś było lepiej, itd.
W każdym wątku jest dokładnie to samo i tak samo.
A prawda jest taka, że jak ktoś ma problemy w relacjach międzyludzkich, to zawsze mu coś będzie przeszkadzało.

92

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portali. W postach części kobiet widać naginanie rzeczywistości. Dopisywanie cech i zdarzeń, które nie miały miejsca, by tę nierównowagę ukryć. .

Z Twoich " gorzkich żali" wynika tylko tyle , że kompletnie nie znasz się na kobietach i nie masz pojęcia czego tak naprawdę im potrzeba. Przeciętna dziewczyna nie szuka tego " najlepszego" wśród facetow z portali tylko miłości, przyjaźni i zrozumienia. Szukamy " człowieka" a nie zbioru najlepszych cech.

93

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:

A prawda jest taka, że jak ktoś ma problemy w relacjach międzyludzkich, to zawsze mu coś będzie przeszkadzało.

Z doświadczenia wiem, że facet, który pisze, że "szuka normalnej" lub "wartościowej" i ma takie straszne problemy ze znalezieniem jej, zwykle sam ma ze sobą problemy. Wartościowy, normalny facet nie ma tak poważnych problemów z poznaniem wartościowej kobiety na swoim poziomie...

94

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portali. W postach części kobiet widać naginanie rzeczywistości. Dopisywanie cech i zdarzeń, które nie miały miejsca, by tę nierównowagę ukryć. .

Na prawdę uważasz, że kobiety chcą się spotykać z facetami, którzy uważają, że przewyższają je pod każdym względem? Zrobisz przysługę takiej dziewczynie jak nie będziesz jej zawracał głowy i udawał zainteresowanego.

95

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
aniuu1 napisał/a:

Na prawdę uważasz, że kobiety chcą się spotykać z facetami, którzy uważają, że przewyższają je pod każdym względem? Zrobisz przysługę takiej dziewczynie jak nie będziesz jej zawracał głowy i udawał zainteresowanego.

Takie czasem potrafią same do mnie napisać, czy też chętnie rozwijają relacje.
I nagle przestaja im przeszkadzac te moje ukryte "problemy".

96 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-18 21:40:18)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
pyszneSalami napisał/a:

Z doświadczenia wiem, że facet, który pisze, że "szuka normalnej" lub "wartościowej" i ma takie straszne problemy ze znalezieniem jej, zwykle sam ma ze sobą problemy. Wartościowy, normalny facet nie ma tak poważnych problemów z poznaniem wartościowej kobiety na swoim poziomie...

Nie wiem co już u mnie zdiagnozowalaś ale nie czuje bym miał jakieś poważne problemy. Wielu ma poważniejsze i partnerkę znajduje.

Tak jak pisalem, moim głównym problemem jest nieśmialość i niski poziom umiejętności społecznych.

Swoją drogą znam kilka przykładów świetnych gości, którzy mimo, że już znacznie ode mnie starsi, partnerki nie znaleźli. Jednemu nie pomogla nawet własna firma i zarobki ponad 20k. A był przy tym towarzyski i mega życzliwy dla innych.
Za to odwrotnych przykładów, gdy niby rozsądna kobieta wchodzi w związek z jakimś sebiksem jest całkiem sporo.

97 Ostatnio edytowany przez jjbp (2021-07-18 22:00:38)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Tak jak pisalem, moim głównym problemem jest nieśmialość i niski poziom umiejętności społecznych.

Swoją drogą znam kilka przykładów świetnych gości, którzy mimo, że już znacznie ode mnie starsi, partnerki nie znaleźli. Jednemu nie pomogla nawet własna firma i zarobki ponad 20k. A był przy tym towarzyski i mega życzliwy dla innych

Twoim problemem może wcale nie być nieśmiałość, skoro u niego odwrotna cecha sytuacji nie uratowała.

Co do tych rozsądnych z sebixami to każdy widzi to co go najbardziej uwiera. Jak tam na przykład znam większość rozsądnych kobiet z rozsądnymi facetami.

98

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Tak jak pisalem, moim głównym problemem jest nieśmialość i niski poziom umiejętności społecznych.

A co (z)robiłeś, żeby to zmienić?
Od razu ruszyłeś na wielki podryw na portale randkowe, czy może probowałeś czegoś innego, żeby (s)tworzyć wyzwania dla nieśmiałości i niskiego poziomu umiejętności społecznych poprzez interakcje z innymi ludźmi? Czy w jakikolwiek sposób próbowałeś dążyć i tworzyć sytuacje, w których do takich interakcji mogłoby dojść?
Chodzi mi o jakieś małe kroki, typu coraz trudniejsze rozmowy i kontakty.
Próbowałeś może np. kiedyś jakiejś terapii grupowej albo innej grupy wsparcia, żebyś mógł poobserwować siebie, przećwiczyć nowe zachowania w relacjach z innymi ludźmi?

99 Ostatnio edytowany przez Lendy123 (2021-07-20 06:43:01)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Problemem portali nie są stawiane wymagania lub ich brak. Jest nim skrajna nierównowaga kobiet i mężczyzn.  Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portalil.

Autorze, skąd Ty bierzesz te bzdury?
Akurat w obecnych czasach w miastach jest znacznie więcej samotnych, wykształconych kobiet niż mężczyzn. I jest to powszechnie opisywane zjawisko.

Z Twoich wypowiedzi wyłania się wyniosła, zarozumiała osoba. Nieśmiała i bez umiejętności społecznych, ale nie potrafiąca spojrzeć na siebie krytycznie, za to wymagająca od innych. Może tu leży problem?

100 Ostatnio edytowany przez jannowak3 (2021-07-20 21:16:05)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Lendy123 napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Problemem portali nie są stawiane wymagania lub ich brak. Jest nim skrajna nierównowaga kobiet i mężczyzn.  Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portalil.

Autorze, skąd Ty bierzesz te bzdury?
Akurat w obecnych czasach w miastach jest znacznie więcej samotnych, wykształconych kobiet niż mężczyzn. I jest to powszechnie opisywane zjawisko.

Z Twoich wypowiedzi wyłania się wyniosła, zarozumiała osoba. Nieśmiała i bez umiejętności społecznych, ale nie potrafiąca spojrzeć na siebie krytycznie, za to wymagająca od innych. Może tu leży problem?


Z oficjalnej strony GUS:

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ … -piramida/

Liczba mężczyzn w wieku 18-35lat przewyższa liczbę kobiet o około 150 tys. (nie chce mi się liczyć dokładnie)
Biorąc pod uwagę, że oprócz rówieśników, więcej pań wybiera starszego partnera niż młodszego, różnica jest jeszcze większa, bo starsze roczniki były bardziej liczne.

W internecie różnica w poziomie zainteresowania jest gigantyczna. Był już szereg eksperymentów, które to potwierdzały.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale łatwo używasz określenia bzdura. No ale, to ja jestem zarozumiały.

101

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Tak jak pisalem, moim głównym problemem jest nieśmialość i niski poziom umiejętności społecznych.

A co (z)robiłeś, żeby to zmienić?
Od razu ruszyłeś na wielki podryw na portale randkowe, czy może probowałeś czegoś innego, żeby (s)tworzyć wyzwania dla nieśmiałości i niskiego poziomu umiejętności społecznych poprzez interakcje z innymi ludźmi? Czy w jakikolwiek sposób próbowałeś dążyć i tworzyć sytuacje, w których do takich interakcji mogłoby dojść?
Chodzi mi o jakieś małe kroki, typu coraz trudniejsze rozmowy i kontakty.
Próbowałeś może np. kiedyś jakiejś terapii grupowej albo innej grupy wsparcia, żebyś mógł poobserwować siebie, przećwiczyć nowe zachowania w relacjach z innymi ludźmi?

10 lat intensywnej pracy nad sobą. Próbowałem wszelkich metod o których piszesz i zrobiłem duże postępy. To gdzie jestem obecnie, to już jest spory sukces.  Jest to też poziom wystarczający przy sprzyjających okolicznościach. Teraz brakuje mi dużej ilości okazji, lub jeszcze wyższego levelu, który pozwoli zignorować okoliczności. Obawiam się, jednak, ze to drugie jest nierealne.

102 Ostatnio edytowany przez Lendy123 (2021-07-20 21:40:45)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Lendy123 napisał/a:
jannowak3 napisał/a:

Problemem portali nie są stawiane wymagania lub ich brak. Jest nim skrajna nierównowaga kobiet i mężczyzn.  Wejdź na dowolny portal, szybko poznasz faceta, który przewyższa Cię pod każdym względem. Tylko nawet się z nim nie umówisz, bo może zaraz napisze jeszcze lepszy...

Powoli nabieram przekonania, że ta nierównowaga, nie dotyczy już tylko portalil.

Autorze, skąd Ty bierzesz te bzdury?
Akurat w obecnych czasach w miastach jest znacznie więcej samotnych, wykształconych kobiet niż mężczyzn. I jest to powszechnie opisywane zjawisko.

Z Twoich wypowiedzi wyłania się wyniosła, zarozumiała osoba. Nieśmiała i bez umiejętności społecznych, ale nie potrafiąca spojrzeć na siebie krytycznie, za to wymagająca od innych. Może tu leży problem?


Z oficjalnej strony GUS:

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ … -piramida/

Liczba mężczyzn w wieku 18-35lat przewyższa liczbę kobiet o około 150 tys. (nie chce mi się liczyć dokładnie)
Biorąc pod uwagę, że oprócz rówieśników, więcej pań wybiera starszego partnera niż młodszego, różnica jest jeszcze większa, bo starsze roczniki były bardziej liczne.

W internecie różnica w poziomie zainteresowania jest gigantyczna. Był już szereg eksperymentów, które to potwierdzały.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, ale łatwo używasz określenia bzdura. No ale, to ja jestem zarozumiały.

No ale piszesz, że jest mnóstwo facetów przewyższających kobiety pod każdym względem. A podsylasz dane odnośnie ogólnej liczby kobiet i mężczyzn.
Poszukaj sobie statystyk ile kobiet i ilu mężczyzn ma wyższe wykształcenie, a także ile kobiet i ilu mężczyzn w danym wieku mieszka w dużych miastach.
Twoja wypowiedź zabrzmiała jakoby mężczyźni w internecie przewyższali kobiety jakościowo ("pod każdym względem"), a nie tylko ilościowo. Tymczasem nie od dziś mówi się o pladze samotnych, wykształconych i ogarniętych kobiet w większych miastach.

103

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Jak dla mnie ten wątek zaczyna wiać pretensjami

104

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

W sporcie - duża przewaga mężczyzn
W biznesie j. w.
W polityce j.w.
W pracach naukowych j. w.
W podróżach, eksploracji j.w.
W sztuce, literaturze, nie wiem, ale chyba też.

Za to mamy tysiące absolwentek. Najczęściej pedagogiki, turystyki lub socjologii.

Jest wiele ambitnych i dobrze płatnych prac, gdzie nie ma prawie żadnych barier dla kobiet. Niestety zainteresowanie nadal jest bardzo małe, choć stopniowo sytuacja się poprawia.

A na portalach internetowych nie chodzi nawet o rzeczywistą przewagę jakościową. Drastyczna różnica w zainteresowaniu powoduje skrzywienie całej sytuacji. Kobiety szukają nieproporcjonalnie "lepszych", a mężczyźni godzą się na "gorsze".

Nie wiem też po co ograniczasz się do dużych miast.  Teraz prawie każdy ma samochód i przemieszcza się dziesiątki km dziennie. Dla ogarniętych osób, to bez znaczenia, czy ktoś mieszka w mieście, czy na wsi 20km dalej.

105

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

W sporcie - duża przewaga mężczyzn
W biznesie j. w.
W polityce j.w.
W pracach naukowych j. w.
W podróżach, eksploracji j.w.
W sztuce, literaturze, nie wiem, ale chyba też.

Za to mamy tysiące absolwentek. Najczęściej pedagogiki, turystyki lub socjologii.

Jest wiele ambitnych i dobrze płatnych prac, gdzie nie ma prawie żadnych barier dla kobiet. Niestety zainteresowanie nadal jest bardzo małe, choć stopniowo sytuacja się poprawia.

A na portalach internetowych nie chodzi nawet o rzeczywistą przewagę jakościową. Drastyczna różnica w zainteresowaniu powoduje skrzywienie całej sytuacji. Kobiety szukają nieproporcjonalnie "lepszych", a mężczyźni godzą się na "gorsze".

Nie wiem też po co ograniczasz się do dużych miast.  Teraz prawie każdy ma samochód i przemieszcza się dziesiątki km dziennie. Dla ogarniętych osób, to bez znaczenia, czy ktoś mieszka w mieście, czy na wsi 20km dalej.

Mężczyźni mieszkający na wsiach daleko od większych miast to przeważnie osoby bez wykształcenia wyższego, z zupełnie innym stylem życia niż wykształcone kobiety w wielkich miastach. Myslę, że jest mała szansa, żeby takie osoby się spotkały i przypadły sobie do gustu.

W swoim otoczeniu mam sporo samotnych, ogarniętych kobiet, nieproporcjonalnie więcej niż samotnych ogarniętych mężczyzn. Na studiach w grupie też miałam 75% kobiet, a był to dobry kierunek.

Ty wymieniasz branże, w których niby jest więcej mężczyzn, ale przewaga mężczyzn jest też wśród prac fizycznych. Również więcej mężczyzn ma nałogi.

Sama też długo korzystałam z portali randkowych i zdecydowanie nie widziałam tych tłumów ogarniętych mężczyzn, lepszych od niejednej kobiety. Za to spotkałam bardzo wielu nieogarniętych życiowo mężczyzn.

106 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-20 22:49:15)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Zalatuje to pogardą dla kobiet i ogólnie chyba do ludzi. Bardzo niefajne i nie zrozumiałe wartościowanie kierunków.

Jakbyś znalazł kobietę, która będzie silniejsza fizycznie od Ciebie, mieć większe osiągnięcia, to też będziesz mieć problem, bo będziesz się czuł gorszy. Albo że "za męska jest". Jesteś strasznie skoncentrowany na porównywaniu i ocenianiu kto lepszy, kto gorszy.

107

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Z resztą jak się porównujesz, to też wypadałoby po całości. Kobiety zazwyczaj mają lepiej rozwinięte zdolności komunikacyjne smile
I co, taka fajna komunikatywna kobieta też może powiedzieć, że przewyższa masę mężczyzn, którzy mają problemy w sytuacjach towarzyskich.

108

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

W sporcie - duża przewaga mężczyzn
W biznesie j. w.
W polityce j.w.
W pracach naukowych j. w.
W podróżach, eksploracji j.w.
W sztuce, literaturze, nie wiem, ale chyba też.

Za to mamy tysiące absolwentek. Najczęściej pedagogiki, turystyki lub socjologii.

Jest wiele ambitnych i dobrze płatnych prac, gdzie nie ma prawie żadnych barier dla kobiet. Niestety zainteresowanie nadal jest bardzo małe, choć stopniowo sytuacja się poprawia.

A na portalach internetowych nie chodzi nawet o rzeczywistą przewagę jakościową. Drastyczna różnica w zainteresowaniu powoduje skrzywienie całej sytuacji. Kobiety szukają nieproporcjonalnie "lepszych", a mężczyźni godzą się na "gorsze".
.

W sumie mi się już wyklarowalo dlaczego masz problem w znalezieniu " wartosciowej" partnerki. Już sobie założyles , że kobiety to te gorsze, mniej atrakcyjne i jak to ująłes" przewyższasz" je. Dalej sobie wmawiaj bzdury o przewagach jakosciowych a do końca życia będziesz sam. No cóż Twój wybór. Może z portalami miałam styczność bardzo dawno, ale przyznam że nie widziałam tam tlumów ogarniętych mężczyzn wink Byli raczej przeciętni. Jedni bardziej a inni mniej wykształceni, o bardziej i mniej ciekawym hobby. Przekrój był naprawdę bardzo duży więc nie wiem skąd wyciągnąłeś takie wnioski. No , ale skoro na podstawie danych z GUS juz wiesz , że odpowienia partnerka dla Ciebie nie istnieje to może daruj sobie i nie zawracaj głowy temu " gorszemu sortowi" z portali big_smile

109

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

jesteś na błędnej ścieżce, która nie przyniesie Ci szczęścia.
wybierasz kobietę tak jak się wybiera pracownika do firmy, czy wspólnika, to jest błąd- i nawet jakbyś był milionerem, takie związkiu będa się rozpadać a fajne są czesto tylko fasadowo.

rozwijaj wrażliwość i umiejętności interpersonalne bo są na bardzo niskim poziomie. Chyba nie miałeś dobrych wzorców.

110 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-21 08:41:30)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Pipolinka87 napisał/a:

masz problem w znalezieniu " wartosciowej" partnerki. Już sobie założyles , że kobiety to te gorsze, mniej atrakcyjne i jak to ująłes" przewyższasz" je. Dalej sobie wmawiaj bzdury o przewagach jakosciowych a do końca życia będziesz sam. No cóż Twój wybór. Może z portalami miałam styczność bardzo dawno, ale przyznam że nie widziałam tam tlumów ogarniętych mężczyzn wink Byli raczej przeciętni. Jedni bardziej a inni mniej wykształceni, o bardziej i mniej ciekawym hobby. Przekrój był naprawdę bardzo duży więc nie wiem skąd wyciągnąłeś takie wnioski. No , ale skoro na podstawie danych z GUS juz wiesz , że odpowienia partnerka dla Ciebie nie istnieje to może daruj sobie i nie zawracaj głowy temu " gorszemu sortowi" z portali big_smile

Dokładnie tak jest.
Może nie wiecie, ale jakaś część facetów na portalach randkowych, szczególnie tych wyglądających prawie jak modele to zwykłe fejki, eksperymenty społeczne zaburzonych ludzi.
Dodatkowo trzeba odsiać facetów nastawionych na łatwy seks, narcyzów, psychopatów, tych co błagają o cokolwiek. Wychodzi na to, że realnie wcale tak dużego wyboru nie ma.

rozwijaj wrażliwość i umiejętności interpersonalne bo są na bardzo niskim poziomie. Chyba nie miałeś dobrych wzorców.

Świetnym i szybkim rozwiązaniem jest terapia grupowa. Dodatkowo oczywiście przebywanie jak najwięcej z ludźmi grając w piłkę, kosza, plaża, woda. Cokolwiek.

Często powodem słabego kontaktu z ludźmi jest zamulenie organizmu. Mały poziom dopaminy, testosteronu, serotoniny, albo i nawet D3.
Ja bym się po prostu porządnie przebadał.

111 Ostatnio edytowany przez Magnolia88 (2021-07-21 10:55:02)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:

Jest wiele ambitnych i dobrze płatnych prac, gdzie nie ma prawie żadnych barier dla kobiet. Niestety zainteresowanie nadal jest bardzo małe, choć stopniowo sytuacja się poprawia.

Autorze, tytuł wątku jest mylący.. zamiast "wartościową" powinieneś wstawić "dobrze zarabiającą" big_smile  Bo, jak rozumiem, osoby zarabiające mniej, są wg autora "bezwartościowe"?;)

a wystarczyło trochę podrążyć temat i autor sam napisał wprost, o co mu chodzi.

112

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

No wlasnie, ja mam dokladnie taki problem, ze dosc sporo czasu zajmuja mi rozmaite pasje i potem ktos, kto ich sam nie ma, by sie denerwowal, ze calego mojego wolnego czasu z nim nie spedzam.
Po czesci rozumiem autora watku, bo mam dokladnie problem w odwrotna strone- jak poznac wartosciowego faceta.
Ktos tu napisal: idealow nie ma, choc ja pasuje do idealu opisanego tutaj. Instagram mi niepotrzebny- w ogole go nie mam, wygladam wystarczajaco dobrze bez retuszu, a da sie ze mna tez pogadac. No ale wiekszosc facetow szuka lalki do bzykania, a nie fajnej babki na zycie.
Ja to powiem tak: faktycznie niech autor zacznie jakies kursy. Ja czekam do jesieni, gdy zaczna sie kursy i ide sie rozwijac. Przewaznie na kursach spotykam fajne babki, ktore maja podobne cele zyciowe jak ja, ale poszerzam w ten sposob grono znajomych. Do autora watku: idz zapisz sie na cokolwiek, spotkasz fajnych ludzi, poszerzysz grono znajomych i moze przez kogos poznanego na kursie , nawet tanca, kogos spotkasz. Wygrywasz tak czy siak, bo sie nauczysz czegos nowego, a przy okazji milych ludzi w zyciu nigdy nie za wiele.

113

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

A dla mnie takie czasochłonne pasje u faceta to spory minus. Wiadomo, zależy od wieku i planów, ale osoby po 30. z widokiem na założenie rodziny (jeśli chcą), mnóstwem obowiązków związanych z opieką nad dziećmi, ogarnianiem domu, zakupów plus czasu na wspólny odpoczynek plus jeszcze jakieś nadgodziny w pracy - facet z czasochłonnymi pasjami raczej nie jest dla mnie zachęcający.

I nie, nie wszyscy się zmieniają wink

114

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Magnolia88 napisał/a:

A dla mnie takie czasochłonne pasje u faceta to spory minus. Wiadomo, zależy od wieku i planów, ale osoby po 30. z widokiem na założenie rodziny (jeśli chcą), mnóstwem obowiązków związanych z opieką nad dziećmi, ogarnianiem domu, zakupów plus czasu na wspólny odpoczynek plus jeszcze jakieś nadgodziny w pracy - facet z czasochłonnymi pasjami raczej nie jest dla mnie zachęcający.

I nie, nie wszyscy się zmieniają wink

O toto. + nie można oczekiwać, że partner się zmieni. To znaczy można niby wszystko tylko raczej się grubo na tym przejedzie.
Sam mam dość chłodne podejście do posiadania dzieci (ślub ok) właśnie ze względu na czas - nie wyobrażam sobie póki co rezygnować z pasji na rzecz dziecka. Nie chciałbym być gównianym rodzicem, jeśli bym miał dziecko to raczej chciałbym mu dać to co mam najcenniejsze, czyli mój czas, uwagę. Też słyszę uwagi, że już czas (30 lat)...no ale ja nie chce. Nie czuje tego. I nie będę żadnej ściemniał, że jest inaczej.
Partnerka to co innego, nie jest tak absorbująca, przynajmniej ja takiej nie szukam, odpowiadałaby mi kobieta która sama ma jakieś zajęcia które ją pochłaniają.

115

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Britan napisał/a:

Dodatkowo trzeba odsiać facetów nastawionych na łatwy seks, narcyzów, psychopatów, tych co błagają o cokolwiek. Wychodzi na to, że realnie wcale tak dużego wyboru nie ma.

Różnica jest tylko taka, że w miarę atrakcyjnej z wyglądu kobiecie odpisze prawie każdy na portalu, a analogicznemu facetowi może co 20-ta.

116 Ostatnio edytowany przez Lendy123 (2021-07-21 15:16:29)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Britan napisał/a:

Dodatkowo trzeba odsiać facetów nastawionych na łatwy seks, narcyzów, psychopatów, tych co błagają o cokolwiek. Wychodzi na to, że realnie wcale tak dużego wyboru nie ma.

Różnica jest tylko taka, że w miarę atrakcyjnej z wyglądu kobiecie odpisze prawie każdy na portalu, a analogicznemu facetowi może co 20-ta.

A skąd wiesz ile osób odpisuje kobietom?
Poza tym nawet to, że ktoś odpisze, nie oznacza, że stworzy się z tą osobą związek.

117

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Dziękuję wszystkim za rady. Myślę, że nie ma seansu dalej ciągnąć tego wątku. Jeśli któraś z pań, chciałaby mnie poznać, zapraszam na priv. Będzie mogła się przekonać, że jestem zupełnie inną osobą niż ta, którą stworzyliście na forum.

Chyba rzeczywiście w komunikacji z kobietami, mam spory problem, bo choć piszę wprost to odczytywane jest coś zupełnie innego. Znajdujecie między wierszami różne treści, które nijak mają się do rzeczywistości. Przykładowo, nie zależy mi na dobrze zarabiającej partnerce. oczywiście wygodniej, jeśli będzie jako tako zarabiała, ale to nie jest kluczowe. Są dziedziny, gdzie zarobki nie są wysokie, niezależnie od zaangażowania. Po prostu nie chcę by była to osoba, która skończyła pierwszy lepszy kierunek i wybrała jakąś pracę w biurze, bo nie ma pomysłu na siebie.

118

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Lendy123 napisał/a:

A skąd wiesz ile osób odpisuje kobietom?

Od kobiet poznanych na portalach.

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić różnice, możesz wykonać eksperyment, ja nie mam na to czasu.

119

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Britan napisał/a:

Dodatkowo trzeba odsiać facetów nastawionych na łatwy seks, narcyzów, psychopatów, tych co błagają o cokolwiek. Wychodzi na to, że realnie wcale tak dużego wyboru nie ma.

Różnica jest tylko taka, że w miarę atrakcyjnej z wyglądu kobiecie odpisze prawie każdy na portalu, a analogicznemu facetowi może co 20-ta.

Masz świadomość, że nie odpisują przeważnie, bo są zajęte/zajęci inną osobą?
Ja też tak robię. Każdy tak robi i to jest normalne na portalach randkowych.

120

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Britan napisał/a:

Masz świadomość, że nie odpisują przeważnie, bo są zajęte/zajęci inną osobą?
Ja też tak robię. Każdy tak robi i to jest normalne na portalach randkowych.

Są zajęte, czyli jest ktoś lepszy, lub co najmniej porównywalny.

Ile pierwszych wiadomości dziennie dostajesz od atrakcyjnych kobiet? Albo ile od jakichkolwiek? Jak to się ma do sytuacji Pań?

121 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-21 15:47:31)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Britan napisał/a:

Masz świadomość, że nie odpisują przeważnie, bo są zajęte/zajęci inną osobą?
Ja też tak robię. Każdy tak robi i to jest normalne na portalach randkowych.

Są zajęte, czyli jest ktoś lepszy, lub co najmniej porównywalny.

Ile pierwszych wiadomości dziennie dostajesz od atrakcyjnych kobiet? Albo ile od jakichkolwiek? Jak to się ma do sytuacji Pań?

Ale masz negatywny tok myślenia sad Nie, po prostu ktoś był szybszy lub zainteresował ją bardziej. To nie znaczy, że jesteś gorszy.

Były takie dni, że dostawałem 2-3 dziennie od normalnych kobiet.
Sam jestem przeciętny, ale zadbany.

Zresztą umówmy się wygląd to na prawdę rzecz indywidualna. "Dałbym się pociąć" za kobietę z cygańską/indiańską urodą, a dla wielu takie kobiety są po prostu przeciętne lub nawet brzydkie.
Zdecydowanie wolałbym taką kobietę niż top blond modelkę z wielkim biustem.

122

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
jannowak3 napisał/a:
Lendy123 napisał/a:

A skąd wiesz ile osób odpisuje kobietom?

Od kobiet poznanych na portalach.

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić różnice, możesz wykonać eksperyment, ja nie mam na to czasu.

Zdecydowanie nie potrzebuję takich eksperymentów. Natomiast sama korzystałam z Tindera i większość tych licznych wiadomości od mężczyzn, to jakieś krótkie zwroty typu "Hej", "Cześć", "Co tam?" itd., z których nic potem nie wynika (tak jakby mężczyzni sprawdzali, które kobiety im odpiszą, żeby zobaczyć z jakiej puli mogą wybrać kandydatkę do dalszych rozmów), jakieś tam propozycje seksu, albo szybkie wymiany zdań bez kontynuacji. Zasadniczo tak naprawdę fajnie porozmawiać i umówić się na spotkanie kobiety mogą z niewielką ilością mężczyzn, wiec co im z tego, że mają pozawalane skrzynki?

123

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Wyszło szydło z worka i tyle. Standardowy zestaw frustracji.

124

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Lendy123 napisał/a:

Zdecydowanie nie potrzebuję takich eksperymentów. Natomiast sama korzystałam z Tindera i większość tych licznych wiadomości od mężczyzn, to jakieś krótkie zwroty typu "Hej", "Cześć", "Co tam?" itd., z których nic potem nie wynika (tak jakby mężczyzni sprawdzali, które kobiety im odpiszą, żeby zobaczyć z jakiej puli mogą wybrać kandydatkę do dalszych rozmów), jakieś tam propozycje seksu, albo szybkie wymiany zdań bez kontynuacji. Zasadniczo tak naprawdę fajnie porozmawiać i umówić się na spotkanie kobiety mogą z niewielką ilością mężczyzn, wiec co im z tego, że mają pozawalane skrzynki?

To teraz wyobraz sobie to samo tylko w mniejszej skali. Tym samym gdy Ty juz zdazysz wybrac kilku sensownych z calego morza spamu to analogiczny facet bedzie musial jeszcze dlugo poczekac zanim trafi na pierwsza rokujaca  "szanse"

125

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

No ale ostatecznie "drugą połówkę" znajduje na portalu tyle samo mężczyzn co kobiet big_smile
Wiele moich koleżanek spędziło na portalach po kilka lat, przeżywając po drodze dużo rozczarowań, więc już nie wymyślaj, że kobiety mają tak lekko, a mężczyźni pod górkę .
Nie tutaj tkwi przyczyna Twoich niepowodzeń.

126

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
pyszneSalami napisał/a:

Wyszło szydło z worka i tyle. Standardowy zestaw frustracji.

Właśnie :-/
Niby z doświadczenia wiadomo, że w tematach około-portalowych nie warto się wysilać, bo zawsze jest to samo narzekanie, a i tak zaglądam :-D

Nie wiem autorze, co Tobie poradzić. Tu chyba potrzeba zmiany nastawienia, albo zarzucenie tego sposobu poznania kogoś „wartościowego”

127 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-07-22 19:58:04)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
MagdaLena1111 napisał/a:
pyszneSalami napisał/a:

Wyszło szydło z worka i tyle. Standardowy zestaw frustracji.

Właśnie :-/
Niby z doświadczenia wiadomo, że w tematach około-portalowych nie warto się wysilać, bo zawsze jest to samo narzekanie, a i tak zaglądam :-D

Nie wiem autorze, co Tobie poradzić. Tu chyba potrzeba zmiany nastawienia, albo zarzucenie tego sposobu poznania kogoś „wartościowego”

Przecież to oczywiste w takich "zestawach" tematów.Bujanie w obłokach,frustracja i użalanie się nad sobą ,oskarżanie i obwinianie okoliczności ,innych ludzi za swój stan i sytuacje,porównywaniem się osądzaniem różnicowaniem - stare nieskuteczne wyuczone sztuki,w pokrętny sposób wygodne jednak,by rozwijać neurotyczne postawy.
W ogóle nie chodzi o poznawanie ,chodzi o nie poznawanie, to poznawanie jest na niby to ściema .
Poznaje się celowo (nie zawsze jednak świadomie) tylko jeden kanał i same "niewartościowe,mające "księżycowe" roszczenia i wymagania kobiety ,że są jakieś kretyńskie klasy ligi i inne bzdety.
Chodzi o utwierdzenie się w przekonaniu, że "system" i  świat jest do dupy ,że kobiety są takie same są w masie,kierują się tylko podłym interesem i strasznym instynktem, jakąś niepojętą magią  , to hipergamiczne modliszki,hieny i czarne wdowy,
czyhające na zasoby ,biednego frajera co sobie wypruwa flaki i żyły i ma wspaniałe egocentryczne "zasady" idee którymi należy się zachwycać.
Wyobrażenia ,złudzenia ,kanał - koniec wniosek nie warto być w związku z kobietą ,warto za to się chandryczyć z nimi i nawracać je na jedynie słuszne przekonania ,na własny wzór i podobieństwo.Mam wrażenie że w takich tematach chodzi o wymuszenie.
wymuszenie za wszelką cenę jaki jest niby ten prawdziwy kobiecy punkt widzenia,i niech to wreszcie wszystkie zgodnie potwierdzą ,bo przecież zaprzeczają podejrzanie,nie chcąc przyznać,że kobiety to ufoludki i różnią się tak od facetów że różnice są nie do pokonania ,co jest bzdurą kobiety tylko trochę się różnią ,a wady kobiet są podobne do naszych ,ani lepsze ani gorsze 

A jak poznać wartościowa partnerkę ?Obudź się i przestań śnić na jawie, walnij się po mo .. twarzy na otrzeźwianie.
Przyłóż lodu na czoło.
Zadbaj najpierw o siebie Aurorze,rób sobie śniadanie sam,biegaj, ćwicz ,nie siedź w domu na d..pie przed ekranem,rusz się,ucz się i ćwicz w poznawaniu tego jak czujesz i jak myślisz ,patrz na siebie i obserwuj, łagodnie,oddychaj swobodnie i chodź wyprostowany,poszerzaj wiedzę i tak zwaną świadomość,kwalifikacje w życiu nie przez internet,
jesteś "głupiutki" i bez pokory (przepraszam bardzo),
"w durny" sposób od czasu do czasu
pomóż komuś obcemu,słabszemu
nie licząc na pochwały i nagrody,nie dawaj jednak pieniędzy.
Jak trochę siebie polubisz i zaczniesz akceptować ,kup roślinkę jakąś ,ale nie k...w kaktusa czy aloesa ,tylko taką o którą trzeba dbać codziennie najlepiej ,
jak przez rok Ci nie uschnie to zaadoptuj zwierzaka.
Potem się zobaczy co dalej.
Przestań szukać ,a zacznij znajdywać szczęście w chwilach, lokalnie, a nie globalnie, na raz zachłannie na całe życie ,masz jeden dzień najbardziej istotny do przeżycia 24 godziny w nich żyj,planuj mniejsze cele nie na wyrost tylko realnie.
Jeżeli cięgle i stale Ci czegoś za mało i brak czujesz się w tym źle to robisz stale coś nie tak i nie dla siebie samego.
Zmień metody i sposoby,prawdopodobnie dalej unikasz i uciekasz przed jakimś lękiem,
bo masz w sobie problem i konflikt,
Nie wytworzyłeś przestrzeni w sobie, a tylko jakiś gówno warty "komforcik" psychiczny, zamkniętą strefę pozór i złudzenie,kurczysz się i usychasz.
Zapełnianie śmieciami pustki ,gdzie na nic nie ma już  miejsca, są tylko  stare graty,to nie jest tworzenie przestrzeni.
,a nic i nikt nie wypełni Twoich braków i nie musisz być doskonale idealny perfekcyjny w tym co robisz.

128

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Halo halo proszę się nie śmiać z frustrata, tak jest po prostu łatwiej funkcjonować i pogodzić się ze sobą (i rzeczywistością).
Jak ktoś faktycznie uważa, że samemu mu jest lepiej, a kobiety to zło, szatan to myślę, że nie musi o tym trąbić.
A to takie wołanie o pomoc. O metodę. Z cyklu dlaczego ja.

129 Ostatnio edytowany przez Britan (2021-07-22 16:21:25)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
zrzutekranu napisał/a:

Halo halo proszę się nie śmiać z frustrata, tak jest po prostu łatwiej funkcjonować i pogodzić się ze sobą (i rzeczywistością).
Jak ktoś faktycznie uważa, że samemu mu jest lepiej, a kobiety to zło, szatan to myślę, że nie musi o tym trąbić.
A to takie wołanie o pomoc. O metodę. Z cyklu dlaczego ja.

Potwierdzam. Jakiś rok temu byłem w podobnej sytuacji.
W moim przypadku, przynajmniej tak wywnioskowałem z terapii grupowej takie pisanie to było błaganie o pomoc.

Jak ktoś na prawdę tak myśli to raczej nie wypisuje na forum kobiecym czy nie rozmawia z kobietami o tym, bo po prostu nienawidzi kobiet.
Ewentualnie jak rozmawia to z osobami podobnymi do niego.

130 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-07-22 17:18:13)

Odp: Jak znaleźć wartościową partnerkę?
Britan napisał/a:

Jak ktoś na prawdę tak myśli to raczej nie wypisuje na forum kobiecym czy nie rozmawia z kobietami o tym, bo po prostu nienawidzi kobiet.
Ewentualnie jak rozmawia to z osobami podobnymi do niego.

To niestety może być następny krok ,bo to wybór jest ,wołanie o pomoc to jedno tylko zbyt łatwo jest pójść w nienawiść,

akurat Autor bardziej jeszcze jest we frustracji ,tyle że marna to pociecha jak będzie notorycznie w niej się urządzał.
Frustracja pozostawiona samej sobie bywa pożywką dla awersji .Najpierw jest właśnie to dlaczego ja ? potem tylko koncentracja na tym "ja" aż po egotyczne dno.Jedynym pozytywnym rozwiązaniem jest wyjść i odpieprzyć się od siebie, czyli zając się sobą i pracą nad sobą w rozwoju dal siebie samego co przynosi skutki raczej dość szybko jeżeli się nad tym pochylić z powagą i szacunkiem ,ale też dystansem do siebie.
Wiele jest tu na forum podobnych wątków w których zakończeniem jest nienawiść wypowiedziana nawet wprost.Inny wariantem jest siedzenie pod kocykiem frustracji i czasami wychlaniem się spod niego tylko po to żeby znowu wleźć pod kocyk -tak też można.
Oby ten taki nie był dla dobra Autora ,bo kobiety sobie z tym poradzą.

PS Mnie akurat nie jest do śmiechu ostatnio przynajmniej od tygodnia ,a sprawy poruszone przez Autora są ważne
choć po wierzchu tylko "takie sobie" "pół poważne" się mogą wydawać .

Posty [ 66 do 130 z 205 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Jak znaleźć wartościową partnerkę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024