zazdrość o byłą partnerke czy uzasadniona? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrość o byłą partnerke czy uzasadniona?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: zazdrość o byłą partnerke czy uzasadniona?

Witam wszystkich na forum, mam taki mały problem nie wiem czy ze sobą i swoimi myślami czy sama sobie go stwarzam.

Mieszkam z partnerem od pół roku oboje po nie udanych długoletnich związkach.Jesteśmy bardzo szczęśliwi  uzupełniamy się wzajemnie. Ale do sedna: ze swoja była partnerką mają 5 letnia córkę  mój partner zajmuje się córką bardzo często zabiera ja do nas bardzo mi się podoba to że mimo rozpadu zwiazku on interesuje sie dzieckiem. Ale nie o to do konca chodzi. Ona czyli jego była w dalszym ciagu mieszka w jego mieszkaniu od kilku miesiecy mowi ze szuka mieszkania ale nie może znaleść . Mieszka tam bo jest jej tak wygodnie nie ponosi prawie zadnych kosztów za mieszkanie wiec po co ma szukac innego.Za każdym razem wymawia się córka i że ona taka biedna. Faktem jest ze kobieta nie bardzo radzi sobie w zyciu , ale tylko dlatego ze jest po prostu wygodna. Dobrze zarabia więc stac ją na wynajęcie mieszkania. Ale to nie wszystko.Z tego powodu że pracuje na trzy zmiany mój partner co 2 - 3 tyg chodzi tam na na 4 noce do córki bo ona nie ma jej z kim zostawić. Ja wszystko rozumie naprawde się staram ale mam wrażenie ze to związek we trójke.Wiem ze wzięłam sobie partnera z przeszłością ale on od tej przeszłości nie potrafi się odciąć.Nie wymagam , zeby odciął się od dziecka żebyście zle mnie nie zrozumieli ale ona wciąż jest w naszym życiu. Ja też jestem samotną matką i wiele rozumiem ale rozumiem też ze ona go wykorzystuje. Najpierw go zostawiła dla kogoś innego a jak nowy związek nie wyszedł to przeszkadza mu w nowym. Potrafiła przyjść do mojego domu i opowiadać o nim jaki to on jest zły. Juz nic z tego nie rozumiem. Boję się ze przez litość on po prostu do niej wróci.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zazdrość o byłą partnerke czy uzasadniona?

Sytuacja jest chyba nie ciekawa.Ale czy naprawde nikt nie jest w stanie poradzić mi co robić?? :-(

3

Nie martw się. Aż mi się smutno zrobiło jak czytałam twoją historie. A rozmawiałaś z partnerem o tym powiedz  mu jasno że nie chcesz jego byłej już nigdy więcej widzieć i koniec tematu. Powiedz mu czego się obawiasz jak się uzupełniacie to on cię zrozumie i tym razem.

A on niech tam nie chodzi tylko niech zabiera małą do was, będziesz wtedy spokojniejsza.

Daj mi znać jak coś postanowisz i jak masz coś do wyrzucenia z siebie to czekam na e-mailu. Głowa do góry w końcu się jej pozbędziesz.

4

ona mu nie przeszkadza tylko oczekuje pomocy przy dziecku którego jest ojcem. Niestety ale wiążąc się z człowiekiem mającym dziecko musisz pogodzić się z obowiązkami wobec tego dziecka

5

karotka111 napisał/a:

[...]Wiem ze wzięłam sobie partnera z przeszłością ale on od tej przeszłości nie potrafi się odciąć.Nie wymagam , zeby odciął się od dziecka żebyście zle mnie nie zrozumieli ale ona wciąż jest w naszym życiu.[...]

Jest w waszym życiu i będzie, bo jest matką dziecka Twojego partnera. Twój partner będzie z nią w bezustannym kontakcie, będzie się z nią widywał, będzie bywał u niej, ona będzie bywała u was, będą mieli styczność na przeróżnych uroczystościach, będzie z nią rozmawiał, spędzał czas na ustaleniach związanych z życiem małej, będzie dzielił z nią trudy opieki nad córką, a Ty albo mu zaufasz - bo nic z tego co wypisałam, przy szczerych uczuciach względem Ciebie, nie powinno stanowić bodźca do ponownego, wielkiego wybuchu miłości względem ex - i zaakceptujesz obecny stan rzeczy, albo odpuść tą znajomość.

6

Co w ich relacji przeszkadza ci najbardziej?

"W życiu, na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy"

7 Ostatnio edytowany przez karotka111 (2013-12-18 22:35:46)

Najbardziej mnie boli że tam sypia. Nie chce widywać tej kobiety u mnie ,ponieważ starała się bardzo żeby nam nie wyszło.Potrafiła dzwonić do mnie z jego telefonu po 6 rano żeby mi powiedzieć że własnie się koło niego kładzie. Co chwile dzwoni że ktoś tam nie przyszedł do małej i nie ma jej z kim zostawić zeby tylko nie zabierał jej na noc a ona musi iść do pracy.
Jestem tym zmęczona.Prosiłam błagałam żeby zrobił z tym porządek i wciąż tylko słysze jeszcze troche.

Staram się zufać ale mojemu byłemu mężowi też ufałam i bardzo zle na tym wyszłam.Może faktycznie to ja mam problem ze sobą?

8 Ostatnio edytowany przez Filoletowa (2013-12-18 22:46:51)

Trzeba w takim razie sytuację trochę posprzątać wink
Powiedz mu wyraźnie na co się godzisz, a na co nie. To nie mają być prosby, tylko postaw granicę, stanowczo. Masz prawo tworzyć związek równiez na swoich zasadach. Ty do jego zasad mocno się naginałaś. Czas na twoje potrzeby. Nie chcesz aby sypiał u nich, powiedz mu to i określ czas, kiedy to nocowanie ma się skończyć, określ też zasady komunikowania się byłej. Telefony owszem, ale do której godziny, jeśli nagły przypadek to owszem, ale przywozi dziecko do was. Telefony od byłej, że własnie sie obok niego kładzie, to już lekka przesada. Może najlepiej byłoby usiąść z partnerem, ustalić zasady, by później wspólnie ustalić je z nią. Skoro bawi się w wywoływanie u ciebie zazdrości i taka dziecinada jest w jej stylu, zabroń jej na telefony do siebie. Ty też jesteś wazna w tym wszystkim i też masz prawo ustalać granice i mówić o swoich potrzebach. Fajnie, że nie przeszkadza ci obecnosc dziecka w domu, ale pewne sprawy twój partner powinien pozostawić za drzwiami. I to nie z tobą jest coś nie tak! Masz prawo do swoich uczuć, masz prawo mieć swoje potrzeby, a one nie są wygórowane. Ograniczenie rozmów telefonicznych z byłą, nocowanie partnera w domu, a nie z byłą u boku, proszę Cię, to normalne, że czujesz się w tym źle.
To nie tylko ty zdecydowałaś się na związek z mężczyzną z przeszłością, to również ten mężczyzna z przeszłością zdecydował się na nowy związek, jego odpowiedzialność jest taka sama.

"W życiu, na przekór wszystkiemu, trzeba robić głupstwa i mieć kaprysy"

9

Trochę mi już myślałam że to ze mną coś nie tak  smile Trudna rozmowa przede mną  mam nadzieje że wszystko się dobrze ułoży.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » zazdrość o byłą partnerke czy uzasadniona?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021