Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 66 z 66 ]

56

Odp: Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?
Mordimer napisał/a:
jjbp napisał/a:

Mordimer droższy od czego?

Od wazektomii. Proces odwrócenia zabiegu wazektomii jest droższy niż sama wazektomia.

A ok nie skumalam dzięki smile

Zobacz podobne tematy :

57 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-03-18 22:43:46)

Nie_samica napisał/a:

Ty widzę postrzegasz kobiety jak macice do walki z islamem. Brawo.

Raczej problem "starzenia się społeczeństwa" jako "mysią utopie Calhouna".
Z czego jesteśmy, my jako wysokorozwinięte kraje Europy/Azji/USA, gdzieś pod koniec okresu stagnacji/na początku okresu wymierania.

jjbp napisał/a:

Tak, świat się skończy jak wynajda antykoncepcje dla mężczyzn. Można się od razu już do grobu kłaść.

Przecież już jest antykoncepcja dla mężczyzn -> prezerwatywa. Do tego chroni przed chorobami. wink
Do grobu kłaść się nie warto.

58

Znerx napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

Ty widzę postrzegasz kobiety jak macice do walki z islamem. Brawo.

Raczej problem "starzenia się społeczeństwa" jako "mysią utopie Calhouna".
Z czego jesteśmy, my jako wysokorozwinięte kraje Europy/Azji/USA, gdzieś pod koniec okresu stagnacji/na początku okresu wymierania.

jjbp napisał/a:

Tak, świat się skończy jak wynajda antykoncepcje dla mężczyzn. Można się od razu już do grobu kłaść.

Przecież już jest antykoncepcja dla mężczyzn -> prezerwatywa. Do tego chroni przed chorobami. wink

Jasne, więc w imię walki z wymieraniem ograniczmy dostęp do antykoncepcji i róbmy z kobiet klacze rozpłodowe.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

59 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-18 22:52:31)

Znerx napisał/a:
jjbp napisał/a:

To niech się jeszcze faceci przestaną od niej migać bo "niewygodna", "za mała" (oczywiście na każdego big_smile ), "to nie to samo" to będę zadowolona wink

60

Nie_samica napisał/a:

róbmy z kobiet klacze rozpłodowe.

Mówiłem, podziękuj Darwinowi. Na tym polega rozmnażanie płciowe i ewolucja. Samice wybrzydzają (bo ciąża jest kosztowana biologicznie), samce konkurują (bo idą w ilość) co w efekcie pozwala "wygrać" najlepiej przystosowanym.

Wiesz, że według badań znaczący % mężczyzn nie dochował się potomków? Badania DNA wskazują, że ludzkość pochodzi od większej ilości kobiet niż mężczyzn. Pomimo, że wskaźniki urodzeń są, prawie na całym świecie, i pewnie zawsze były na korzyść chłopców. Globalnie jest to 107:100 iirc.

61 Ostatnio edytowany przez jjbp (2019-03-18 23:01:05)

Znerx napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

róbmy z kobiet klacze rozpłodowe.

Mówiłem, podziękuj Darwinowi. Na tym polega rozmnażanie płciowe i ewolucja. Samice wybrzydzają (bo ciąża jest kosztowana biologicznie), samce konkurują (bo idą w ilość) co w efekcie pozwala "wygrać" najlepiej przystosowanym.

Wiesz, że według badań znaczący % mężczyzn nie dochował się potomków? Badania DNA wskazują, że ludzkość pochodzi od większej ilości kobiet niż mężczyzn. Pomimo, że wskaźniki urodzeń są, prawie na całym świecie, i pewnie zawsze były na korzyść chłopców. Globalnie jest to 107:100 iirc.

A czemu Darwinowi ma dziękować? Brzmi to jakby Darwin poprzydzielał role i ustalił że tak ma być big_smile

62

Nie_samica napisał/a:

Z tego co czytałam dla kobiet najlepszy jest implant, najmniej skutków ubocznych i bardzo wysoka skuteczność - niski wskaźńik Pearla. No, ale swoje kosztuje.

Implant to średnia opcja bo nie wiadomo jak organizm zareaguje na hormony. Byly juz tu takie co po pol roku wyjmowaly i placily.

Wazektomia zazwyczaj jest odwracalna i jest również bardzo skuteczna.

Nie zawsze jest odwracalna. Jest ryzyko, ze sie nie uda odwrocic. To jest metoda ubezplodnienia a nie antykoncepcji.

Gumki mnie się zawsze wydawały opcją nie dla stałych związków, bo chronią nie tylko przed ciążą, ale też przed chorobami.

I znowu nie do konca bo lateks niektore wirusy przepuszcza. Ostatnio na szkoleniu slyszalam ze wirus HIV przechodzi przez lateks po 20min. Gumki nie chronia tez przed wirusem HPV.
Pomijajac juz fakt ze trzeba przerywac akcje na zalozenie.

Pigułki są dobre dla tych co mają dobrą pamięć, choć plamienie bywa uciążliwe. Ale dobre są te co dają okres raz na 3 miechy. Ale plamienie i tak było, no tylko, że bólu nie.

Nie mialam zadnego plamienia przy tabletkach. Musialam je odstawic bo nasilily mi migreny. Poza tym nie wierze w sens dlugotrwalego brania hormonow.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

63

Lady Loka napisał/a:

I znowu nie do konca bo lateks niektore wirusy przepuszcza. Ostatnio na szkoleniu slyszalam ze wirus HIV przechodzi przez lateks po 20min. Gumki nie chronia tez przed wirusem HPV.

Jak HIV przenika przez lateks? To by wychodziło że nie ma najmniejszego sensu zabezpieczać się jeśli stosunek trwa ponad 20 min bo i tak się zarazisz.
Chyba że ja coś na opak zrozumiałam.

64

Znerx napisał/a:

Ale nie wszystko kręci się wokół rozmnażania się. Jak się nie rozmnożę nie będę odczuwała tego jako osobistej tragedii xd I nie pozwolę nikomu zmuszać kobiet do rodzenia w imię czegokolwiek. Wystarczy, że instynkt je zmusza.

Lady Locka to co wg Ciebie mają zrobić kobiety, które nie chcą dziecka? Jednak abstynencja? big_smile

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

65 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-03-18 23:30:02)

Dagmara_1999 napisał/a:

Nie wiem czemu w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?
Ja współżyję z partnerem od ponad roku w różnych dniach, czasem płodnych częściej bezpłodnych używam globulek dopochwowych antykoncepcyjnych kupionych bezproblemowo w aptece w Ostravie (Czechy) i bardzo sobie chwalę i mój facet także bardzo sobie chwali.

Żeby było na temat wink artykuł z 16 wrz 2016

wyborcza.pl napisał/a:

Z aptek zniknął Patentex oval, chemiczny środek antykoncepcyjny. Na profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawiły się informacje, że to decyzja urzędników. Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaprzecza.(...) decyzja producenta

Producent wycofał się z Polski 3 lata temu + nie podejrzewałbym wyborczej o bycie proPISowską.

jjbp napisał/a:

A czemu Darwinowi ma dziękować? Brzmi to jakby Darwin poprzydzielał role i ustalił że tak ma być big_smile

Jako personifikacji ewolucji wink.

Jak HIV przenika przez lateks?

W lateksie są pory, dlatego jest rozciągliwy. W sumie to ciekawe np.: jakie jest prawdopodobieństwo. Nawet sobie wyguglam. No i proszę:

Art z 1992. czyli żadna nowość. Jako, że nie można tu wkleić linków, to zrobię copypastę abstraktu, dla zainteresowanych zdrowiem. 

Effectiveness of latex condoms as a barrier to human immunodeficiency virus-sized particles under conditions of simulated use. napisał/a:

Abstract

Condoms were tested in an in vitro system simulating key physical conditions that can influence viral particle leakage through condoms during actual coitus. The system quantitatively addresses pressure, pH, temperature, surfactant properties, and anatomical geometry. A suspension of fluorescence-labeled, 110-nm polystyrene microspheres models free human immunodeficiency virus (HIV) in semen, and condom leakage is detected spectrofluorometrically. Leakage of HIV-sized particles through latex condoms was detectable (P less than 0.03) for as many as 29 of the 89 condoms tested. Worst-case condom barrier effectiveness (fluid transfer prevention), however, is shown to be at least 10(4) times better than not using a condom at all, suggesting that condom use substantially reduces but does not eliminate the risk of HIV transmission.
PIP:

Physical science researchers tested the ability of 89 undamaged latex condoms manufactured in the US to prevent passage of HIV=size particles under simulated physiologic conditions at their Food and Drug Administration laboratory in Rockville, Maryland. The design of the test system considered particle size, pH, surface tension, and time. A suspension of polystyrene 110 nm microspheres labeled with fluorescent dye served as the HIV-sized particle model in semen. They challenged each condom with this suspension for 30 minutes. The test did not include motion since stretching over the penis accounts for most pore stretching. Leakage of fluorescent dye occurred in 29 condoms (p .03). 21 condoms leaked at minimum leak rates 1 nl/s, 7 at 1-6 nl/s, and 1 at around 10 nl/s. Assuming the leakage occurred through the only pore in each condom, the pore diameters ranged from 2 to 7 mcm. Also assuming an even more conservative criterion, the qualitative results were the same: 11 condoms with leak rates were nl/s vs. 6 condoms with leak rates 1-9 nl/s (p .002). The widely used 300 ml water test did not indicate any pores in any of the condoms. In the extreme and highly unlikely scenario of all the fluid being pumped out of the condom, the transfer rate would be about 0.1 mcl after 10 minutes of thrusting after ejaculation filled the condom with semen (i.e., 0.01% of a typical 3 ml ejaculate). Thus proper use of latex condoms would result in exposure reduction from HIV of at least 4 orders of magnitude. These findings demonstrated that use of latex condoms can significantly reduce the risk of HIV transmission, but it does not eliminate that risk.

66

jjbp napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Jak HIV przenika przez lateks? To by wychodziło że nie ma najmniejszego sensu zabezpieczać się jeśli stosunek trwa ponad 20 min bo i tak się zarazisz.
Chyba że ja coś na opak zrozumiałam.

Szczerze to nie wiem. Mnie ta informacja szokuje, ale też nie dokopywałam się jeszcze do jakichś większych źródeł tej rewelacji, więc nie gwarantuję na ile są na ten temat badania. Ale z tego wychodzi, że tak, jeśli stosunek trwa dłużej niż 20min, to jesteśmy przez ten czas coraz gorzej zabezpieczeni przed wirusem HIV.
O, już widzę ten abstrakt, dzięki Znerx! W sumie fajnie tam napisali, że lepiej z gumką niż bez gumki, ale ryzyko zarażenia i tak jest.

Nie_samica, a skąd ja mam wiedzieć, co ma robić kobieta, która nie chce dziecka?
Ja się zabezpieczam gumkami, ale tak prawdę mówiąc, takie zabezpieczanie mnie coraz bardziej irytuje, bo trochę zabija spontaniczność.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Posty [ 56 do 66 z 66 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018