Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

Temat: Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

Nie wiem czemu w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?
Ja współżyję z partnerem od ponad roku w różnych dniach, czasem płodnych częściej bezpłodnych używam globulek dopochwowych antykoncepcyjnych kupionych bezproblemowo w aptece w Ostravie (Czechy) i bardzo sobie chwalę i mój facet także bardzo sobie chwali.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

W Polsce wycofują powoli każda antykoncepcje bez recepty. Jeszcze tylko gumki zostały xD Ale wszystko co dla kobiet zostało wycofane. A farmaceuci i ginekolodzy mają prawo klauzuli sumienia. Nasz kraj taki piękny wink

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

3

Dagmara_1999 napisał/a:

Nie wiem czemu w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?
Ja współżyję z partnerem od ponad roku w różnych dniach, czasem płodnych częściej bezpłodnych używam globulek dopochwowych antykoncepcyjnych kupionych bezproblemowo w aptece w Ostravie (Czechy) i bardzo sobie chwalę i mój facet także bardzo sobie chwali.

Zapytaj rządzących tym krajem. Tak samo zapytaj dlaczego wprowadzono receptry na pigułki po. Czechy a Polska to przepaść. Niestety na nie korzyść Polski.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

4

Nie_samica napisał/a:

W Polsce wycofują powoli każda antykoncepcje bez recepty. Jeszcze tylko gumki zostały xD Ale wszystko co dla kobiet zostało wycofane. A farmaceuci i ginekolodzy mają prawo klauzuli sumienia. Nasz kraj taki piękny wink

Jest!
Jest wspólna płaszczyzna porozumienia między nami nie_samico :-D

Dramat się tu robi, bo każda forma kontroli płodności urasta niemal do rangi zamachu na życie nienarodzonego. Sprawy kobiet obecna władza ma gdzieś i mam nadzieję, że ją zmienimy, bo że oni się trochę nagną nie wierzę ani ciut ciut.

5

MagdaLena1111 napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

Jest!

Dramat się tu robi, bo każda forma kontroli płodności urasta niemal do rangi zamachu na życie nienarodzonego. Sprawy kobiet obecna władza ma gdzieś i mam nadzieję, że ją zmienimy, bo że oni się trochę nagną nie wierzę ani ciut ciut.

Pis wygra na drugą kandencję.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

6 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-17 15:25:24)

Mordimer napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

Jest!

No niestety. Musimy poczekać aż mohery wymrą ;-)

7 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-17 15:27:52)

MagdaLena1111 napisał/a:
Mordimer napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Jest!

Szczęśliwi Ci,którzy mają w miarę blisko do południowej granicy PL ;p wink

Pij kefir.

8 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-17 15:31:14)

SonyXperia napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Szkoda, że tak musimy do tematu podchodzić, ale dobrze, że są cywilizowane kraje wokół, gdzie szanuje się kobiety.

9 Ostatnio edytowany przez Nie_samica (2019-03-17 15:32:11)

Fakt, sama pochodzę z Cieszyna xD Ale fakt, że pigułkę można łatwo załatwić nie zmienia wku*wu, że nie możesz tego zrobić jak w cywilizowanym kraju, u siebie. Nie jestem patriotką, ale jakoś mnie to mierzi.

Ja tam jestem optymistką i wierzę w Wiosnę i Biedronia <3
A z drugiej strony Jarkowi wiele już nie zostało, a PiS bez niego padnie.

Mężczyzna dopiero jak się zestarzeje i demon seksu go opuści, dostrzega w kobiecie człowieka.
Peter Ustinov

10 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-17 15:36:10)

MagdaLena1111 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Szkoda, że tak musimy do tematu podchodzić, ale dobrze, że są cywilizowane kraje wokół, gdzie szanuje się kobiety.

Żartuje oczywiście.  Wydaje mi się, że PiS nie ma szans w kolejnych wyborach na samodzielne sprawowanie władzy. Z pewnością wygra także jakaś siłą, która ustanowi przeciwwagę do propagowanych przez PiS ideii w kwestiach obyczajowości.

Pij kefir.

11 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-17 15:36:15)

SonyXperia napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Żartuje oczywiście.  Wydaje mi się, że PiS nie ma szans w kolejnych wyborach na samodzielne sprawowanie władzy.

Też tak sądzę, ale wprowadzam w błąd nawet sondażownię, która ostatnio do mnie zadzwoniła, a niech czują się niezagrożeni i bagatelizują zagrożenie :-))

12 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-03-17 15:43:03)

MagdaLena1111 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

W Polsce szanuje się kobiety tak jak w każdym innym europejskim kraju. To nie moja wina, że ludzie wybrali PIS. Parę lat temu jakoś były globulki i pigułki po bez recepty. Ja na tych populistów i socjalistów nie głosowałem. Mam wolnościowe poglądy dlatego każdy zakaz sprzedaży czegokolwiek jest już dla mnie skreśleniem danej partii. Jestem za wolnością. Dlatego to nie zależy od kraju a raczej od poszczególnych partii.

A co do Biedronia to tak się składa, że mam kumpla, który był w parti Ruch Palikota w sejmie. I doskonale wiem jaki jest ten człowiek. Polityk jak każdy inny. Bez rewelacji. Typowy populista.

Pis będzie rządzić w koalicji z Kukiz15.

13 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-17 15:44:05)

Nie mi ktoś wskaże w polityce nie-populistów? tongue Poza tym zdaję sobie sprawę z  tego że czym innym jest krzyczenie haseł, a czym innym faktycznie rządzenie. Jak wiadomo to pierwsze przychodzi bez trudu, to drugie może, i z pewnością zmienia, punkt widzenia.

Pij kefir.

14

SonyXperia napisał/a:

Nie mi ktoś wskaże w polityce nie-populistów? tongue

Teraz Robert Gwiazdowski.

15

Mordimer napisał/a:

A co do Biedronia to tak się składa, że mam kumpla, który był w parti Ruch Palikota w sejmie. I doskonale wiem jaki jest ten człowiek. Polityk jak każdy inny. Bez rewelacji. Typowy populista.

Nie jest jak każdy inny. Też go trochę poznałam, bywał na Kongresach Kobiet. Angażował sie w pomoc WOSP, zwierzętom, dzieciom. Wspiera środowisko, prawa kobiet wraz z aborcją na życzenie, powstał wywiad - rzeka z nim "Pod prąd" gdzie mowił genialne rzeczy, o szacunku do kobiet, o tym, że świat został stworzony przez mężczyzn i dla mężczyzn. Mężczyzna, który potrafi mówić prawdę o swojej płci i naprawdę szanuje kobiety.
Kibicuję mu z całego serca.

Peter Ustinov

16 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-17 15:45:49)

Mordimer napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

W Polsce szanuje się kobiety tak jak w każdym innym europejskim kraju. To nie moja wina, że ludzie wybrali PIS. Parę lat temu jakoś były globulki i pigułki po bez recepty. Ja na tych populistów i socjalistów nie głosowałem. Mam wolnościowe poglądy dlatego każdy zakaz sprzedaży czegokolwiek jest już dla mnie skreśleniem danej partii. Jestem za wolnością.

Nieprawda, że w Polsce szanuje się kobiety.
Chyba, że dla Ciebie wyrazem szacunku dla kobiet jest ograniczanie ich praw, ograniczanie dostępu do środków antykoncepcyjnych, właściwie rezygnacja z programu in-vitro, zredukowanie standardów okołoporodowych. Można tak jeszcze wymieniać.

17 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-03-17 15:48:02)

Mordimer napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Nie mi ktoś wskaże w polityce nie-populistów? tongue

Teraz Robert Gwiazdowski.

Bo? Na jakiej podstawie?
Adwokat.
Z założenia nie ma mojego zaufania big_smile Przykro mi że tak tendencyjnie z mojej strony wink

Pij kefir.

18 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-03-17 15:54:38)

Nie_samica napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Nie jest jak każdy inny. Też go trochę poznałam, bywał na Kongresach Kobiet. Angażował sie w pomoc WOSP, zwierzętom, dzieciom. Wspiera środowisko, prawa kobiet wraz z aborcją na życzenie, powstał wywiad - rzeka z nim "Pod prąd" gdzie mowił genialne rzeczy, o szacunku do kobiet, o tym, że świat został stworzony przez mężczyzn i dla mężczyzn. Mężczyzna, który potrafi mówić prawdę o swojej płci i naprawdę szanuje kobiety.
Kibicuję mu z całego serca.

Ale jesteś naiwna. To jest polityka a tam nie ma światłych ludzi. Polityka to biznes. Mówi kobietom to co chcą usłyszeć na daną chwilę. Pis też tak robił i Po. Wszystkie partie.

Poczynach i owocach ich poznacie. Nie po słowach. A w Słupsku robił niezłe wałki.

Ale to miej pretensje do Pisu a nie do całego kraju. Jakie Pis ma realne poparcie w kraju ? Góra 20 % wliczając tych co nie chodzą głosować.

Wiem, że tendencyjne bo teraz będziesz wszystkie moje wpisy torpedować.

19

MagdaLena1111 napisał/a:

Chyba, że dla Ciebie wyrazem szacunku dla kobiet jest ograniczanie ich praw, ograniczanie dostępu do środków antykoncepcyjnych, właściwie rezygnacja z programu in-vitro, zredukowanie standardów okołoporodowych. Można tak jeszcze wymieniać.

W Polsce szanuje się męczennice. Jeśli jesteś taką kobietą jak chcą konserwy poświęcasz się, rodzisz, na nic nie narzekasz jesteś spoko.

Standardy to jest masakra, niedawno dowiedziałam się, że kobieta w większości szpitali jest zmuszana do rodzenia w najgorszej pozycji czyli na leżąco, W ostatniej fazie porodu, a to praktycznie zawsze oznacza nacinanie krocza, a tego bardzo często można uniknąć, często jest też odmawiane znieczulenie, bo nie ma anastezjologa czy coś tam, niedawno była głośna sprawa, że kobieta rodziła martwy płod na podłodze...

Ocenia się seksualne i rozrodcze  decyzje kobiet. Co by nie zrobiła to jest źle. Jak się ubiera, z kim śpi jakie podejmuje decyzje. W kraju gdzie kluczowe zdanie w kwestiach obyczajowych ma kościół nie ma mowy o szacunku do kobiet.

Peter Ustinov

20 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-03-17 16:16:33)

Nie_samica napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

W Polsce szanuje się męczennice. Jeśli jesteś taką kobietą jak chcą konserwy poświęcasz się, rodzisz, na nic nie narzekasz jesteś spoko.

Standardy to jest masakra, niedawno dowiedziałam się, że kobieta w większości szpitali jest zmuszana do rodzenia w najgorszej pozycji czyli na leżąco, W ostatniej fazie porodu, a to praktycznie zawsze oznacza nacinanie krocza, a tego bardzo często można uniknąć, często jest też odmawiane znieczulenie, bo nie ma anastezjologa czy coś tam, niedawno była głośna sprawa, że kobieta rodziła martwy płod na podłodze...

Ocenia się seksualne i rozrodcze  decyzje kobiet. Co by nie zrobiła to jest źle. Jak się ubiera, z kim śpi jakie podejmuje decyzje. W kraju gdzie kluczowe zdanie w kwestiach obyczajowych ma kościół nie ma mowy o szacunku do kobiet.

I znowu demagogia w twoim stylu. Ściana szybciej by zrozumiała. NO jak ty tak czytałaś te książki o seksualności mężczyzn to ja nie mam więcej pytań. Pora się leczyć. Robisz bardzą złą reklamę feministkom. Tylko czekać aż takie feministki jak ty zaczną zamykać w obozach mężczyzn albo ich zabijać.

I co ma do tego kraj ? Jak masz dowody na takie traktowanie kobiet w szpitalach no to zgłoś do telewizji czy do odpowiednich służb.

21

Takie rodzenie było kilka lat temu.
Obecnie coraz więcej się od tego odchodzi w kierunku właśnie różnych pozycji itd.
Co ciekawe, są kobiety, które same wybierają leżenie na plecach i nawet głośno o tym czasami mówią wink
dokształć się zanim zaczniesz coś pisać. Standardy sprzed 5 lat to nie są obecne standardy.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

22

Lady Loka napisał/a:

Obecnie coraz więcej się od tego odchodzi w kierunku właśnie różnych pozycji itd.
Co ciekawe, są kobiety, które same wybierają leżenie na plecach i nawet głośno o tym czasami mówią wink
dokształć się zanim zaczniesz coś pisać. Standardy sprzed 5 lat to nie są obecne standardy.

Haha, właśnie standardy są zmieniane na minus. I wiem to od położnej, a dokładnie wywiadu z nią sprzed kilku miesięcy. Więc kto się musi dokształcić ten musi. Mówimy cały czas o fazie partej. Wcześniej owszem są możliwe inne, ale ta jest kluczowa, by uniknąć nacięcia krocza.

Peter Ustinov

23

Nie_samica napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Haha, właśnie standardy są zmieniane na minus. I wiem to od położnej, a dokładnie wywiadu z nią sprzed kilku miesięcy. Więc kto się musi dokształcić ten musi. Mówimy cały czas o fazie partej. Wcześniej owszem są możliwe inne, ale ta jest kluczowa, by uniknąć nacięcia krocza.

No ale ja to wiem. Że tak zapytam, rodziłaś, że masz potwierdzone info? smile
bo ja wiem, że szpital do rodzenia można sobie wybrać. Można też zapłacić położnej, żeby była obecna przez cały poród. Można zażyczyć sobie, żeby krocze było nacinane tylko w ostateczności. Można zażyczyć sobie żeby Ci nie robili lewatywy, żeby Cię nie golili. Możesz mieć obok partnera, którego jedynym zadaniem będzie pilnowanie tego, co sobie zażyczyłaś.
Można mieć dokładnie taki poród, jaki chcesz mieć. Przecież nikt Cię pasami do łóżka nie przypnie jak powiesz, że chcesz inaczej. To już naprawdę nie te czasy. Może ta Twoja położna od wywiadu po prostu zmieni miejsce pracy? Ewentualnie może czytałaś wywiad, w którym mówiła, jak było? smile bo to, że są szpitale, w których jest tak jak piszę, to wiem.

24

Lady Loka napisał/a:

No ale ja to wiem. Że tak zapytam, rodziłaś, że masz potwierdzone info? smile

Uznam to za pytanie retoryczne smile

Lady Loka napisał/a:

bo ja wiem, że szpital do rodzenia można sobie wybrać. Można też zapłacić położnej, żeby była obecna przez cały poród. Można zażyczyć sobie, żeby krocze było nacinane tylko w ostateczności. Można zażyczyć sobie żeby Ci nie robili lewatywy, żeby Cię nie golili. Możesz mieć obok partnera, którego jedynym zadaniem będzie pilnowanie tego, co sobie zażyczyłaś.
Można mieć dokładnie taki poród, jaki chcesz mieć. Przecież nikt Cię pasami do łóżka nie przypnie jak powiesz, że chcesz inaczej. To już naprawdę nie te czasy. Może ta Twoja położna od wywiadu po prostu zmieni miejsce pracy? Ewentualnie może czytałaś wywiad, w którym mówiła, jak było? smile bo to, że są szpitale, w których jest tak jak piszę, to wiem.

Szpital można wybrać jak ma się możliwość i mieszka w dużym mieście. Po drugie nigdy nie wiesz na jaką położną trafisz. Kobieta rodząca jest bezbronną każą jej się kłaśc, bo im jest tak po prostu wygodniej. A facetów, którzy nie tylko są przy porodzie, ale też są na tyle ogarnięci i zachowują zimną krew, by o cokolwiek zadbać niestety jest niewielu.
Nie można tu chyba linków, na yt jest kanał mamy - lamy, tam niedawno był wywiad z położną o standardach porodowych.
Często plan porodu nie jest przestrzegany. I personel robi wszystko tak by, im było najwygodniej. A Ty rodziłaś już?
Osobiście już dawno sobie postanowiłam, że jeśli kiedykolwiek odbija mi palma ( czyt. właczy mi się instynkt macierzymski do tego stopnia, że się na to zdecyduje) to jedynie prywatna klinika albo poród domowy, to co się dzieje na publicznych porodówkach jeży włos na głowie.

Peter Ustinov

25

MagdaLena1111 napisał/a:
Mordimer napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

W Polsce szanuje się kobiety tak jak w każdym innym europejskim kraju. To nie moja wina, że ludzie wybrali PIS. Parę lat temu jakoś były globulki i pigułki po bez recepty. Ja na tych populistów i socjalistów nie głosowałem. Mam wolnościowe poglądy dlatego każdy zakaz sprzedaży czegokolwiek jest już dla mnie skreśleniem danej partii. Jestem za wolnością.

No to w takim razie nikogo się nie szanuje, bo mężczyźni mają jeszcze więcej ograniczeń. I w zasadzie nigdzie nie szanuje się zatem ludzi, bo akurat w przypadku kobiet Polska jest w światowej topce jeżeli chodzi o warunki do życia dla nich big_smile.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

26 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-03-17 20:11:28)

nie_samico, nie jest aż tak źle z podejściem do kobiet w szpitalu. Tu raczej chodzi o przedmiotowe traktowanie pacjenta w ogóle. Zapomina się o tym, że każdy człowiek to odrębną jednostka że swoim własnym światem wewnętrznym. Ostatnio trafiłam na wzruszający film na yt:

Lady Loka napisał/a:

Lady_Loka, wrzuć sobie w przeglądarkę „standardy okołoporodowe” i zapoznaj się z tematem, jak zostały one zmienione po dojściu PIS do władzy, bo po tym, co piszesz wnoszę, że wypowiadasz się w temacie nie mając o nim bladego pojęcia.
Co prawda nowy minister zdrowia, trochę błędów swojego zideologizowanego poprzednika naprawił, ale wciąż mamy gap.

Burzowy, złota klatka to wciąż klatka.
Gdy się kogoś szanuje, to mu się daje prawo wyboru.

27

MagdaLena1111 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Lady_Loka, wrzuć sobie w przeglądarkę „standardy okołoporodowe” i zapoznaj się z tematem, jak zostały one zmienione po dojściu PIS do władzy, bo po tym, co piszesz wnoszę, że wypowiadasz się w temacie nie mając o nim bladego pojęcia.
Co prawda nowy minister zdrowia, trochę błędów swojego zideologizowanego poprzednika naprawił, ale wciąż mamy gap.

Standardy standardami a szpital czasami szpitalem.
Jeżeli szpital chce wyjść do pacjenta to wyjdzie pomimo tych wszystkich standardów.
W dalszym ciągu w szpitalu w tym czasie może być dodatkowa położna, której się prywatnie płaci. Na sali może być mąż. Kobieta ma prawo nie wyrażać zgody na nacinanie krocza w momencie, kiedy nie jest ono konieczne.

Nasze postrzeganie wynika z tego, że wybijają się bardzo te negatywne przykłady (i dobrze, bo takie rzeczy trzeba prostować), natomiast nie widać tego, że na 1 negatyw przypada 1000 pozytywów, porodów bez przymuszania do czegokolwiek.

Jestem akurat w takim wieku, że sporo moich koleżanek ma małe dzieci i żadna z nich nigdy nie skarżyła się na to, że z ich porodem było coś nie tak jak byś powinno.

28

Lady Loka napisał/a:

Standardy standardami a szpital czasami szpitalem.
Jeżeli szpital chce wyjść do pacjenta to wyjdzie pomimo tych wszystkich standardów.
W dalszym ciągu w szpitalu w tym czasie może być dodatkowa położna, której się prywatnie płaci. Na sali może być mąż. Kobieta ma prawo nie wyrażać zgody na nacinanie krocza w momencie, kiedy nie jest ono konieczne.

Nasze postrzeganie wynika z tego, że wybijają się bardzo te negatywne przykłady (i dobrze, bo takie rzeczy trzeba prostować), natomiast nie widać tego, że na 1 negatyw przypada 1000 pozytywów, porodów bez przymuszania do czegokolwiek.

Jestem akurat w takim wieku, że sporo moich koleżanek ma małe dzieci i żadna z nich nigdy nie skarżyła się na to, że z ich porodem było coś nie tak jak byś powinno.

Kobiety czasem nawet nie znają swoich praw i myślą, że muszą się godzić na rzeczy, na które nie muszą. Jak podawanie oksytocyny, która wydłuża poród czy masaż szyjki macicy czy naciskanie na brzuch. Skąd kobieta rodząca ma wiedzieć przypominam w stanie takich, że naprawdę trzeźwe myślenie i wykłócanie się temu nie sprzyja, że nie trzeba nacinać? Dla personelu to wygodne.
Właśnie o to chodzi w standardach, że bez względu na szpital, oni mają obowiązek trzymać się określonych reguł, a kobiety ze wsi czy małych miast nie mają takiego wyboru szpitali. Czemu mają być narażone na cierpienie z tego względu?

Magdalena - To też, dlatego ja jestem za zlikwidowaniem NFZ. Bo to co się tam wyrabia to jakaś masakra. Ja płacę podatki, a praktycznie z niej nie korzystam, 100 razy bardziej wolę zapłacić niż czekać miesiącami czy być źle traktowana, jakby mi ktoś łaskę robił.
Ale rodzenie to jeszcze bardziej specyficzna sytuacja, gdzie potrzebna jest empatia, wszystko się powinno kręcić wokół rodzącej, a nie personelu i jego wygody, by jak najszybciej mogli iść do domu. Co też wynika z niskich zarobków. To tez kolejny argument za prywatyzacja.

Peter Ustinov

29

Nie_samica napisał/a:

[Ja płacę podatki, a praktycznie z niej nie korzystam

Wiela tych podatków zapłaciłaś?

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

30 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-03-18 10:00:43)

Na NFZ nie płaci się podatku, a składkę na ubezpieczenie zdrowotne. A tego akurat studenci nie płacą. Dziadek płaci (mężczyzna!) albo uczelnia (czyli de facto my wszyscy płacący podatki), ale przecież każdy powód jest dobry, żeby sobie gębę niesprawiedliwością powycierać big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

31

Snake napisał/a:
Nie_samica napisał/a:

[Ja płacę podatki, a praktycznie z niej nie korzystam

Wiela tych podatków zapłaciłaś?

Ej, bo znów ostrzeżenie za off top dostanę xD Mam rentę po ojcu, ona też jest opadatkowana wink
Kupujesz cokolwiek tam też jest podatek.

I nie ważne czy ja czy ktoś inny, każdy powinien płacić za to czego używa. Wyjątkiem sa ludzie schorowani, którzy praciwać nie moga i starzy oraz kobiety ( lub ojcowie), którzy urodziły i wychowuja czyli macierzyński.

A co antykoncepcji uważam, że powinna być bez recepty albo recepta odnawialna co 10 lat i na pewno dla nastolatek bez zgody rodziców. Bo to jeden z najbardziej niedorzecznych przepisów.

Peter Ustinov

32 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-03-18 10:20:22)

Nie_samica napisał/a:

Mam rentę po ojcu, ona też jest opadatkowana wink

Ale to Twój ojciec (mężczyzna!) na tą rentę zarobił, nie Ty. I z renty rodzinnej też nie płacisz ubezpieczenia zdrowotnego, jedynie wtedy, kiedy nie masz innego tytułu do niego - a Ty masz. Ekonomię studiujesz, a takich prostych rzeczy nie wiesz?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

33 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-03-18 10:21:47)

Santa ale to się tak fajnie krzyczy "ja płacę, ja wymagam!" lol Niechby nawet i płaciła, niechby nawet tą składkę na NFZ ale...

Nie_samica napisał/a:

Ja płacę podatki, a praktycznie z niej nie korzystam, 100 razy bardziej wolę zapłacić niż czekać miesiącami

… takich cfaniaków, to na pęczki, gdy zapłacą sobie za prywatną wizytę stomatologiczną, czy prywatnie pójdą na konsultację za 100-200 zł. Gdy przychodzi zapłacić za głupią operację z hospitalizacją 30-50 tysięcy złotych, to nagle by wybałuszyli oczy. Koleżanka oczywiście może skorzystać z porodu w prywatnej służbie zdrowia, ceny zaczynają się od kilku tysięcy w górę. Jak będzie miała szczęście i nie będzie komplikacji, to na takiej kwocie się skończy. Jak nie będzie miała szczęścia i coś się posypie, to cena wzrośnie lawinowo albo ją po prostu wysiudają ciupasem do szpitala publicznego...

Nie_samica napisał/a:

Mam rentę po ojcu, ona też jest opadatkowana wink
Kupujesz cokolwiek tam też jest podatek.

Facepalm...

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno

34

Snake napisał/a:

… takich cfaniaków, to na pęczki, gdy zapłacą sobie za prywatną wizytę stomatologiczną, czy prywatnie pójdą na konsultację za 100-200 zł. Gdy przychodzi zapłacić za głupią operację z hospitalizacją 30-50 tysięcy złotych, to nagle by wybałuszyli oczy. Koleżanka oczywiście może skorzystać z porodu w prywatnej służbie zdrowia, ceny zaczynają się od kilku tysięcy w górę. Jak będzie miała szczęście i nie będzie komplikacji, to na takiej kwocie się skończy. Jak nie będzie miała szczęścia i coś się posypie, to cena wzrośnie lawinowo albo ją po prostu wysiudają ciupasem do szpitala publicznego...

Czytałam kiedyś z ciekawości ceny, optymalna opcja w Warszawie to 15 tys i jest wliczona w to koszty, gdyby coś poszło nie tak. I na pewno jak mnie nie będzie stać na szpital to nie zdecyduje się rodzić xD
Jak nie będzie NFZ to się wykupuje ubezpieczenie smile I wtedy też nie trzeba płacić za każdy zabieg.
Ale działają prawa rynku, jest konkurencja, czyli lepsze traktowanie pacjenta.

Peter Ustinov

35

Nie_samica napisał/a:

Ale działają prawa rynku, jest konkurencja, czyli lepsze traktowanie pacjenta.

To sobie z ciekawości poczytaj, że na rynku jest konkurencja. Możesz sobie wykupić prywatnie pakiety opieki medycznej, możesz sobie zrobić prywatnie praktycznie dowolną operację. Jak masz pieniądze. Jak nie masz pieniędzy, to tak jak na całym świecie żresz tanie mięso. Możesz za to znaleźć dzianego faceta, on ci wszystko sfinansuje lol

36

Nie_samica napisał/a:

A co antykoncepcji uważam, że powinna być bez recepty albo recepta odnawialna co 10 lat i na pewno dla nastolatek bez zgody rodziców. Bo to jeden z najbardziej niedorzecznych przepisów.

Nastolatek za siebie nie odpowiada. Odpowiada za niego rodzic. Moze kupic gumki.

37

Lady Loka napisał/a:

Nastolatek za siebie nie odpowiada. Odpowiada za niego rodzic. Moze kupic gumki.

Jasne, lepiej, żeby nastolatka rodziła niż mogła się zabezpieczyć. Super! wink

Peter Ustinov

38

Nie_samica napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Jasne, lepiej, żeby nastolatka rodziła niż mogła się zabezpieczyć. Super! wink

What?
A gumki?
Najlepiej faszerowac nastolatki hormonami?
Nastolatek do zadnego lekarza nie moze wejsc sam. Wg prawa. Jak jest inaczej to lekarz w razie kontroli oberwie.
Przy diagnostyce do tabletek robi sie badania krwi na ktore nastolatek tez powinien isc z rodzicem. Ze juz nie wspomne ze o braniu hormonow trzeba informowac potem innych lekarzy przy wizytach.

Serio trzeba byc glupim zeby myslec zevrodzic sie nie zorientuje.

Seks jest dla odpowiedzialnych.

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Dlaczego w Polsce wycofali globulki antykoncepcyjne ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018