Jaką metodę antykoncepcji wybrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Jaką metodę antykoncepcji wybrać?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 117 ]

Temat: Jaką metodę antykoncepcji wybrać?

Mam 21 lat, ze swoim chłopakiem planujemy rozpocząć współżycie. Zastanawiamy się jednak nad tym jaką antykoncepcję zastosować. Na początku myślałam o pigułkach ale trzeba brać je regularnie. Prowadzę bardzo szybki tryb życia, boję się że nie prawidłowe stosowanie może doprowadzić do ciąży. Jaką skuteczność ma prezerwatywa? Czy można stosować dodatkowo inną antykoncepcję?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Samanta (2008-12-16 09:36:05)

Odp: Jaką metodę antykoncepcji wybrać?

Martynko, to najlepiej powie Ci Twój lekarz ginekolog, on przeprowadzi z Tobą wywiad, może zrobi badania (choć to rzadkość u nas) i doradzi Ci. Każda z nas używa czegoś innego, w zależności co komu odpowiada i co organizm toleruje. Zresztą i tak wszystkie tabletki antykoncepcyjne są na receptę, więc wizyta u lekarza jest niezbędna.

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

3

Zajrzyj do moich wątków o antykoncepcji.Jest tam lektura co najmniej  na pół dnia . W razie czego pytaj :)

4

przede wszystkim-wizyta u ginekologa,później dopiero tabletki wg zaleceń lekarza.Prezerwatywa-no cóż,dobra ale nie zawsze można na niej polegać i kochanie się  z prezerwatywą to jak stąpanie po kruchym lodzie na zasadzie uda się lub się nie uda.

5

Jest wielki wybór: pigułki, plastry, prezerwatywa, krążki, wkładki
wielu twierdzi, że najlepsze rozwiązanie to pigułka, jednak jeśli boisz się, że możesz o niej zapomnieć to może warto pomyśleć o plastrach? Trzeba pamiętać o nich raz w tygodniu
do prezerwatywy można stosować dodatkowo środki plemnikobójcze, np.globulki dopochwowe
jednak po pewnym czasie i tak napewno będziecie myśleli o innym środku, bo stosowanie prezerwatywy może być uciążliwe, uczulać, a dodatkowe środki mogą powodować dyskomfort

ja osobiście polecam i tak pigułki, też prowadze szybki tryb życia jednak nawet gdy zapomnę to mój telefon zawsze ,,wyje'' na alarm

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

6

Witam
Martynko moj przedmówczyni ma rację najlepiej udać sie do dobrego lekarza . A co do prezerwatywy to zapytaj się chłopaka co on na to , bo wiem iż nie wszyscy to lubią czemu się nie dziwię bo i dlamnie też jest to pewien dyskomfort dlatego że w momencie gdy jesteście mocno rozgrzani on musi na chwilę przerwać założyć , a jesli nie ma wprawy to potrwa chwilę . Po jego wystrzale sprzęt robi się mniejszy i znowu trzeba pamiętać o pewnych zasadach . A wogóle dla mnie yo pozostaje jakiś niedosyt , tak jakbym całowała się przez szybę . Zaznaczam że to jest moje zdanie . Wiem Wymieniłam same minusy bo plus jest jeden duży chroni przed chorobami . Jeszcze nie wiesz czy nie jesteś uczulona na lateks . Powodzenia w wyborze

7

najlepszy środek antykoncepcyjny to śroek dupy - możecie mi zaufać

8

No właśnie.. ja także zastanawiam się nad jakąś formą antykoncepcji, bo prezerwatywy są faktycznie uciążliwe, są drogie i szybko się kończą.. Waham się między pigułkami a krążkiem NouvaRing.. mój ginekolog jest tak zacofany, że pewnie nawet nie wie co to za krążek.. :/ muszę go zmienić, ale do tego czasu chciałabym już podjąć jakąś decyzję... :/

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

9

Samanta napisał/a:

Martynko, to najlepiej powie Ci Twój lekarz ginekolog, on przeprowadzi z Tobą wywiad, może zrobi badania (choć to rzadkość u nas) i doradzi Ci. Każda z nas używa czegoś innego, w zależności co komu odpowiada i co organizm toleruje. Zresztą i tak wszystkie tabletki antykoncepcyjne są na receptę, więc wizyta u lekarza jest niezbędna.

zgadzam się. Idź do lekarza. Tabletki antykoncepcyjne nie są dla wszystkich, poza tym nie każda z nas toleruje przyjmowanie hormonów. lekarz Cię zbada i doradzi :)

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

10

Ja wybralabym tabletki- bo daja prawie 100% pewnosc. i wystarczy ze bedziesz je brala codziennie o tej samej godzinie. to chyba nie jest az tak duzy problem, zawsze mozna ustawic przypomnienie w telefonie.

ale wybierz sie do giekologa, napewno Ci doradzi

porąbana jak łajno w tartaku

11

ikaa, gdyby nie przypomnienie w telefonie to bym ciągle zapominała..

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

12

hehe mialam tak samo ! ale czasem (po 2 latach brania) to jzu zazwyczaj jakos sama sie orientowalam ze jzu chyba ta godizna i powinnam wziac tabletke..to chyba z przyzwyczajenia. ale jak bylam czyms zajeta to jedynie alarm w telefonie mi przypominal ze juz pora

porąbana jak łajno w tartaku

13

My stosujemy tylko gumki. Współżyjemy często od 2 lat. Przez ten czas pękły nam 3. :/ I to Durexy - widać dobra reklama to nie wszystko. Sama się zastanawiam nad pigułkami, bo ostatnio lekarz podsunął mi myśl, że to właśnie przez gumki mogę mieć nawracające zapalenie pęcherza i bakterie e-coli w moczu. Ale czy to możliwe? Już sama nie wiem - co lekarz to inna opinia.
Wracając do pigułek to mam (może zacofana jestem) jakieś takie obawy, że potem może być problem z zajściem w ciążę, bo to przecież bobma hormonalna i wogóle, że mój organizm zwariuje... Ehh... Tak źle i tak nie dobrze... :/

14

Drzazgula- ja często mam różne zapalenia przez prezerwatywy :/ Do końca im nie ufam.. Ale skoro Durexy pękają, to jakich używać ?? :/
Też mam obawy co do pigułek, nie wiem sama co robić:/

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

15 Ostatnio edytowany przez Drzazgula (2009-02-06 20:10:50)

Nie wiem czy się nie pomylę, ale są gumki chyba polskiej firmy - UNIMIL. Od czasu Durexów stosujemy tylko te, jak do tej pory... hmm... od w sumie 10 miesięcy żadnej przykrej niespodzianki nie było. I oby tak dalej...
Z drugiej strony patrząc na te wszystkie zapalenia to robie się błędne koło. No bo jeśli używamy gumek i ja mam problemy z pęcherzem no to lepiej ich nie używać. Ale jeśli je odstawimy to te wszystkie moje bakterie e-coli przejdą na P. i wtedy będziemy się nawzajem zarażać. A wcale nie jest to tak prosto wyleczyć. Mam to cholerstwo już długo i ciągle wraca...
Jeśli chodzi o pigułki to chyba się do nich przekonam, jak już będę miała dziecko (albo dwoje :) ) bo gdyby się okazało, że przez pigułki coś się powaliło i nie będę nigdy mamą to zawaliłby się cały mój świat. Nie wyobrażam sobie być kobietą i nigdy nie być mamą.
Czemu to kurcze takie trudne jest??!!

16

W rzeczy samej, nic łatwego :)
My z Lubym zdecydowaliśmy się na pigułki. Długo myśleliśmy, czytaliśmy różne informacje w internecie, ja dyskretnie podpytywałam koleżanki... ;) Też się obawiałam jak to potem jest z zajściem w ciążę, ale ostatnio jedna moja znajoma zaszła (planując i odstawiając świadomie hormony), więc moje obawy znacznie się zmniejszyły. Biorę tabletki już prawie od roku, nie utyłam, nie wyszło mi nic złego na twarzy (poprawy też nie ma, ale tabletki przecież nie są na cerę tylko na ciążę:P), mam krótszą i mniej obfitą miesiączkę i znacznie złagodniał mi PMS;)

Nie jestem wcale roztrzepana, po prostu moje rzeczy chowają się przede mną:)

17

melassa napisał/a:

W rzeczy samej, nic łatwego :)
My z Lubym zdecydowaliśmy się na pigułki. Długo myśleliśmy, czytaliśmy różne informacje w internecie, ja dyskretnie podpytywałam koleżanki... ;) Też się obawiałam jak to potem jest z zajściem w ciążę, ale ostatnio jedna moja znajoma zaszła (planując i odstawiając świadomie hormony), więc moje obawy znacznie się zmniejszyły. Biorę tabletki już prawie od roku, nie utyłam, nie wyszło mi nic złego na twarzy (poprawy też nie ma, ale tabletki przecież nie są na cerę tylko na ciążę:P), mam krótszą i mniej obfitą miesiączkę i znacznie złagodniał mi PMS;)

Uhuhu!! Same pozytywy :) A ja nadal nie mogę się zmusić, by pójść do lekarza i coś zrobić z tą "naszą antykoncepcją" :/

18

Ansja napisał/a:

Uhuhu!! Same pozytywy :) A ja nadal nie mogę się zmusić, by pójść do lekarza i coś zrobić z tą "naszą antykoncepcją" :/

Rzeczywiście, jakbym jeszcze podała nazwę moich "pillsów" to byłaby czysta reklama:D
Niemniej jednak ani słowa przesady nie ma w moim poście, naprawdę :) Idź do ginekologa:D

Nie jestem wcale roztrzepana, po prostu moje rzeczy chowają się przede mną:)

19

My na razie nie mamy potrzeby antykoncepcji. Po ślubie pewnie przejdę na metody naturalne. Teraz na razie o nich czytam ;)

20

Drzazgula napisał/a:

My stosujemy tylko gumki. Współżyjemy często od 2 lat. Przez ten czas pękły nam 3. :/ I to Durexy - widać dobra reklama to nie wszystko. Sama się zastanawiam nad pigułkami, bo ostatnio lekarz podsunął mi myśl, że to właśnie przez gumki mogę mieć nawracające zapalenie pęcherza i bakterie e-coli w moczu. Ale czy to możliwe? Już sama nie wiem - co lekarz to inna opinia.
Wracając do pigułek to mam (może zacofana jestem) jakieś takie obawy, że potem może być problem z zajściem w ciążę, bo to przecież bobma hormonalna i wogóle, że mój organizm zwariuje... Ehh... Tak źle i tak nie dobrze... :/

Drzazgula,tez kiedys myslalam,ze to bomba hormonalna,ale tak nie jest do konca.Zobacz,kiedys (za czasow mlodosci mojej mamy,czyli okolo 15 lat temu) tabletka zawierala 120 mg hormonow,a teraz zawiera tylko 20!!! Poza tym,zadne badania nie potwierdzaja,ze przez tabletki powoduja bezplodnosc,aczkolwiek moja ciotka dlugo sie starala o dziecko po tabletkach(okolo roku).

Ja i moj partner oboje bylismy przeciwni tej formie antykoncepcji,ale powiem tak: nie mielismy wyboru.Zawsze kochalismy sie stosujac 'stosunek przerywany' a przeciez to nie jest zadna forma antykoncepcji.Gumki odpadaja,bo oboje nie lubimy.Jak sobie pomysle o gumkach,to ochota na seks od razu mi mija.I zostaly tylko tabletki....

21

ja też korzystam z przypomnienia w telefonie albo kłade w widocznym miejscu np przy paście do zębów  i szczoteczce

22

Może też trochę chodzi o to, że stosując prezerwatywę widzę, mam namacalny dowód, że działa, widzę gdy pęknie, gdy coś jest nie tak i mogę zareagować. A z pigułkami to trochę taka loteria. Cały czas bym się zastanawiała czy działają, czy nie. poza tym moja siostra brała przez pół roku i zrobił jej się zator w żyłach - małe zgrubienia, które uniemożliwiały prawidłowe krążenie krwi. Kurcze... no nic nie poradzę, że się pigułek trochę boję... :/
Swoją drogą kobieta ma zawsze pod górę! Czemu to faceci nie mogliby się czymś faszerować?!

23

Bo podczas brania tabletek wskazane są przerwy, żeby "oczyścić" organizm ;)
Co do zapominania, to ja robię tak jak tu już dziewczyny pisały - przypomnienie w telefonie. Zresztą z czasem to naprawdę wchodzi w krew i samemu się pamięta. A w razie czego zawsze telefon przypomni jak się wydrze ;)
Biorę od 2 lat i wszystko jest w porządku. Wystarczy chodzić na kontrolę do ginekologa i robić min co rok cytologię. Ja robię co pół roku. No i tak, jak napisała Amelia, czasy bezpłodności przez tabletki już minęły. Kiedyś były one inne niż teraz :)

Podsumowując ;) ... po prostu polecam :)

24

Delicious napisał/a:

Bo podczas brania tabletek wskazane są przerwy, żeby "oczyścić" organizm ;)
Co do zapominania, to ja robię tak jak tu już dziewczyny pisały - przypomnienie w telefonie. Zresztą z czasem to naprawdę wchodzi w krew i samemu się pamięta. A w razie czego zawsze telefon przypomni jak się wydrze ;)
Biorę od 2 lat i wszystko jest w porządku. Wystarczy chodzić na kontrolę do ginekologa i robić min co rok cytologię. Ja robię co pół roku. No i tak, jak napisała Amelia, czasy bezpłodności przez tabletki już minęły. Kiedyś były one inne niż teraz :)

Podsumowując ;) ... po prostu polecam :)

Mów mi tak dalej a jeszcze mnie przekonasz... :)

25

Hehe :)
To dobrze :) Bo po pierwsze tabletki są pewniejsze od prezerwatywy, która zawsze może pęknąć... :/ Miałam taki właśnie przypadek, na szczęście dobrze się skończyło, bo w wieku 18 lat nie chciałabym dziecka... Wiadomo. 2 dni po tym zdarzeniu - w poniedziałek rano już byłam u ginekologa po tabletki. Z tym, że mieszkałam wtedy w małym mieście więc musiałam iść do takiego, jaki był. Ale szczerze, to polecałabym iść do dobrego lekarza. Takiego, który zrobi badania zanim wystawi Ci receptę, bo ten mój nie zrobił nic. Powiedziałam, że chce tabletki, wziął bloczek, wypisał receptę i tyle było z wizyty. Co prawda nic a nic mi nie było po tych tabletkach, a zmieniłam dopiero teraz, bo poszłam do innego lekarza, ale to już nie z przyczyny tabletek. Fakt faktem, że przepisała mi teraz inne. Mają jeszcze mniej hormonów niż te, które brałam wcześniej. Sporo koleżanek też bierze tabletki, a słyszałam tylko o kilku, które się źle po nich czuły. Mdłości i zawroty głowy. Zmieniły i wszystko ok. No nie wspominając już o tym, że bez prezerwatywy są o wiele lepsze odczucia niż z :D Mój chłopak sam tak powiedział ;)

26

Wiadomo, że prezerwatywa ogranicza doznania, ale my się już po prostu trochę przyzwyczailiśmy.... jednak fajnie byłoby bez...
Swoją drogą jakie badania powinien zrobić dobry lekarz, żeby dobrać właściwe tabletki?

27

Badania hormonalne i cytologię

28

I proby watrobowe warto zrobic, zeby wiedziec co sie z watroba dzieje. I tak raz w roku? Pewnie bede oryginalna jak wspomne tu o krazku. Uzywalam i talbetek i plastrow i narazie chyba znalazlam moj "zloty srodek", ale metoda prob i bledow niestety :(

29

Witam, posiadam do sprzedania tabletki takie jak: Femoden, Celest, Marvelon, Regulon, Triquilar, Logest, Harmonet. Świetna opcja dla pań, które nie chcą specjalnie płacić za wizytę u lekarza, aby tylko dostać receptę. Rozsądne ceny, niższe niż w aptekach. gg: 3383305  Pozdrawiam

30

my chyba z rok jechalismy na prezerwatywach i w zasadzie juz bylismy do nich przyzwyczajemi
ale od ponad roku biore tabletki i jest o niebo lepiej, przyjemniej i spontaniczniej'
tabletki biore codzinnie rano, alarm w telefonie mi sie włącza, do tego zawsze wiem, kiedy wypada mi okres, a nawet moge go przesunąc
jak dla mnie same plusy :)

31

olcia.k napisał/a:

Witam, posiadam do sprzedania tabletki takie jak: Femoden, Celest, Marvelon, Regulon, Triquilar, Logest, Harmonet. Świetna opcja dla pań, które nie chcą specjalnie płacić za wizytę u lekarza, aby tylko dostać receptę. Rozsądne ceny, niższe niż w aptekach. gg: 3383305  Pozdrawiam

To przecież leki na receptę i może je wydać także ginekolog z publicznego zakładu. W czym tkwi tu haczyk? Mniej kosztują niż w aptece ale czy są takie same?

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

32

Wydaje mi się że na dłuższa męte i urozmaicone życie seksualne jak i gęste i częste zbliżenia najlepsze będą metody hormonalne.

bo w sumie nie każdy ma tyle sił aby meczyć się z prezerwatywami.

33 Ostatnio edytowany przez olcia.k (2009-03-22 00:29:38)

Tak, taniej niż w aptecei takie same, ten sam skład itp. Nie każdy ma czas, żeby się umawiać do ginekologa z zakładu publicznego, albo pieniędzy na prywatnego. Zostały mi tylko Femoden, Marvelon i Triquilar.

34

olcia.k pigułki to nie cukierki, jeszcze mogłabym zrozumieć gdyby się odsprzedało okazjonalnie komuś kto bierze pigułki i ma już przepisane odpowiednie do swej osoby a z jakiś przyczyn nie może zdobyć recepty.
Ale sprzedawanie leków na recepte na "czarnym rynku" jest niezgodne z prawem ;)

35

Zwracam się do rozumnych kobiet, które wiedzą co biorą. Nie musisz komentować jeśli nie jesteś zainteresowana.

36

nokia; jesli chodzi o metody hormonalne-czy znasz juz najnowsza, krazek dopochwowy Nuvaring?
Ja juz uzywam. I chodz na poczatku bylam sceptyczna to teraz jestem zadowolona. Najwazniejsze, ze nie trzeba o nim pamietac kazdego dnia.

37

fflipka znam już tzn czytałam wiele o tej metodzie w praktyce nie próbowałam, bo na razie na pigułki świetnie reauje i nie mam prolemu z systematycznościa ich brania...także nie mam potrzeby na razie eksperymentować nowości.

38

Jesli u Ciebie sprawdzaja sie tabletki, to faktycznie nie ma sensu tego zmieniac. Ja tylko w nawiazaniu do rozmowy informacyjne wspomnialam o krazku. W moim przypadku sie sprawdza i co najwazniejsze, nie musze o nim codziennie pamietac.:)

Posty [ 1 do 38 z 117 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Jaką metodę antykoncepcji wybrać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018