Zdrada przed ślubem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada przed ślubem

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 70 ]

Temat: Zdrada przed ślubem

Witam,
proszę o radę, ponieważ sama sobie z tym nie radzę. Znamy się z mężem ponad 6 lat, od  roku jesteśmy małżeństwem. Początki nie były łatwe jak w każdym związku, ścieranie się, budowanie zaufania. Myślałam, że po takim czasie znam go jak nikt a tu nagle znalazłam dowód na to, że mnie zdradzał przed ślubem. Oczywiście na początku nie chciał się przyznać, ale udowodniłam mu parę rzeczy , więc nie miał wyboru, przyznał się do tego czego nie mógł się wyprzeć. Zdrada "podobno" miała miejsce 3 lata temu jak jeszcze nie mieszkaliśmy że sobą, dla niego to było tylko zaspokojenie potrzeby. Parę spotkań na sex bo mu było mało. Od pół roku nie mogę dojść do siebie, ciągle się zadreczam myślami a on mi w tym nie pomaga. Kiedy poruszam ten temat jest tylko krzyk, awantura, która nie wnosi nic a tylko pogarsza wszystko (dodam, że mamy małe dziecko, a o zdradzie dowiedziałam się pod koniec ciąży). Nie chcę z tego wszystkiego rezygnować, widzę, że on się stara. Chcę mu zaufać na nowo, wybaczyć ale nie wiem jak, nie potrafię. Co wy byście zrobiły na moim miejscu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdrada przed ślubem

To już zawsze będzie w Tobie siedzieć.
Czy wybaczyć? Ty nam powiedz, ja wybaczylam... Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Także wszystko jest kwestią Twojego podejścia, tego czy potrafisz żyć bez zaufania, bo On już nigdy go nie odzyska...
Powodzenia..
Przebaczenie jest najwyższą wartością, o ile ktoś na nie zasługuje.

3

Przykra sprawa. Ciężko po czymś takim zaufać na nowo. Jeśli nie chcesz z tego wszystkiego rezygnować i mimo wszystko ratować małżeństwo,to może terapia dla małżeństw? Bo wątpię,że tak sama to wszystko uratujesz.

Sytuacja miała miejsce przed śłubem. Może z jego strony nie było jeszcze aż takiej silnej więzi jak z Twojej? A co gdyby z Twojej strony taka sama sytuacja zaszła? Przecież byś to tak samo zracjonalizowała. Ludzie aż tak nie różnią się od siebie. Czasami jest to kwestia okazji, zasad wychowania, charakteru ale ludzie się też zmieniają i nie chcą tego powtarzać jak widząskutki. Niebezpieczeństwem takiej sytuacji jest to, że ty możesz uważać się za lepszą od męża albo że należy Ci się coś za coś bo się poświęcasz a to najprostsza droga do pychy i potem złych skutków tego. Tu jest potrzebne porównanie, którego nie masz, bo naprawdę wobec tego co się dzieje u innych ludzi w związkach to jest bardzo małe "piwo". Z drugiej strony nadwyrężone zaufanie trzeba odbudować. Nie można też tolerować sytuacji, kiedy ktoś nie chce o jakimś problemie rozmawiać. Oczywiście, nie można tego robić w nieskończoność ale jeśli się o tym dopiero teraz dowiedziałaś, jak najbardziej należą Ci się jakieś rozmowy o tym skoro tak to Cię drąży.

Co możesz zrobić? Starać się zrozumieć drugiego cżłowieka i uświadomić sobie, że w podobnej sytuacji również ty sama mogłabyś postąpić podobnie. Albo, że Twój mąż jest po prostu zwykłym człowiekiem. I nie drążyć tego w nieskończoność. Zmierzyć się z faktami, że 9/10 mężczyzn zdradza raz w życiu ale większość już tego nie powtarza. Czy to była zdrada? Może dla niego nie była mimo, że trudno jest Ci to zrozumieć. Teraz by była. Dlatego najpierw trzeba rozmawiać ale nie może też być tak że mąż się stara jednostronnie a Ty stroisz jakieś fochy. Daj mu szansę i sobie też ale rozmawiajcie. Nie niszcz swojego małżeństwa również i swoim postępowaniem.

Skoro mąż nie chce rozmawiać, każda próba kończy się awanturą to możesz albo pogodzić się z tą sytuacją i nie drążyć, albo szukać pomocy u arbitra w poradni małżeńskiej albo dalej drążyć temat aż do skutku i kolejnych kłótni, Twój wybór. Z tym, że brak rozwikłania do końca tej sytuacji jest pewną miną. Twój mąż prawdopodobnie nie jest na tyle świadomy, żeby zmierzyć się z tą sytuacją i przyznać co było powodem jego postępowania. A powinien to w końcu kiedyś zrobić.

5

ZakręconaŻona napisał/a:

Kiedy poruszam ten temat jest tylko krzyk, awantura

Tzn. Ty jemu robisz awantury, czy on Tobie,  jak poruszasz temat jego zdrady?

DoswiadczonyDaro napisał/a:

Co możesz zrobić? Starać się zrozumieć drugiego cżłowieka i uświadomić sobie, że w podobnej sytuacji również ty sama mogłabyś postąpić podobnie. Albo, że Twój mąż jest po prostu zwykłym człowiekiem. I nie drążyć tego w nieskończoność. Zmierzyć się z faktami, że 9/10 mężczyzn zdradza raz w życiu ale większość już tego nie powtarza. Czy to była zdrada? Może dla niego nie była mimo, że trudno jest Ci to zrozumieć. Teraz by była. Dlatego najpierw trzeba rozmawiać ale nie może też być tak że mąż się stara jednostronnie a Ty stroisz jakieś fochy. Daj mu szansę i sobie też ale rozmawiajcie. Nie niszcz swojego małżeństwa również i swoim postępowaniem.

Chyba sobie żartujesz. To co? to co przed ślubem, to się nie liczy? Można sobie zdradzać i okłamywać do woli, bo nie podpisało się papierów? Żart jakiś.
Dziewczyna ma prawo czuć to, co czuje. Ma prawo na złość, wqrw, żal, strach, niemoc, brak zaufania do męża i szereg innych.
Facet ją okłamał, zdradzał przed ślubem, bo brakowało mu sexu - to nie jest żadne usprawiedliwienie.

Zakręcona, a jak to się stało, że znalazłaś te dowody, przeczuwałaś coś wcześniej?

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.
Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach.
Przetrwa wszystko.

7

Pokręcona Owieczka napisał/a:

To co? to co przed ślubem, to się nie liczy? Można sobie zdradzać i okłamywać do woli, bo nie podpisało się papierów? Żart jakiś.
Dziewczyna ma prawo czuć to, co czuje. Ma prawo na złość, wqrw, żal, strach, niemoc, brak zaufania do męża i szereg innych.
Facet ją okłamał, zdradzał przed ślubem, bo brakowało mu sexu - to nie jest żadne usprawiedliwienie.

To co proponujesz? Oczywiście nie pytam o jazdy emocjonalne.

No oczywiscie na samym początku porozmawialismy. Dla niego to był tylko sex, spotkałam się po tym wszystkim z tą dziewczyną bo ją znałam , jej powiedział, że nie jesteśmy razem. Może i robię teraz awantury ale wkurza mnie ta sytuacja. Wiem, że to do niczego nie prowadzi. Wkurza mnie to, że tyle czasu tak pięknie mnie okłamywał. Pytałam się kiedyś o nià, usłyszałam, że ona jest gruba, brzydka, nie podoba mu się i nie mam się o co martwić. Teraz na taki tekst reaguje: aha, czyli tą też bzy... Boję się, że znów nie wyczuje jego kłamstw.  Na prawdę ciężko po czymś takim zaufać ale może faktycznie się zmienił ? Chce żeby córka miała parę rodziców , nie tylko jednego i drugiego w doskoku.

A dowiedziałam się przez przypadek. Szukałam czegoś u niego na laptopie, z którego razem korzystalismy i znalazłam folder  ze zdjęciami...

balin napisał/a:
Pokręcona Owieczka napisał/a:

To co? to co przed ślubem, to się nie liczy? Można sobie zdradzać i okłamywać do woli, bo nie podpisało się papierów? Żart jakiś.

To co proponujesz? Oczywiście nie pytam o jazdy emocjonalne.

Mąż Autorki jej nie pomaga. Z tego co czytamy, piekli się i awanturuje. Skruchy tu chyba nie ma, a to dla mnie byłaby podstawa do rozpoczęcia wszystkiego na nowo. On może nie czuje się winny, tylko jest wściekły, że zdrada wyszła na jaw. Ona chce wybaczyć, chce tworzyć z nim dom, rodzinę, ale nie może przejść do porządku dziennego. Szuka odpowiedzi na pytania, a on się piekli. Nie wiem, czy on się na co dzień stara, czy do tej pory mu ufała.
Ja bym pomyślała o terapii małżeńskiej, ale widząc postawę męża, raczej się na nią nie zgodzi.

Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.
Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach.
Przetrwa wszystko.

11

Mleko się już rozlało. Już wiesz, jesteś na początku waszej wspólnej drogi a już nie masz złudzeń.
Co możesz zrobić ?
Przede wszystkim zadbać o siebie, swój rozwój, zawodowy również, zadbać o swoje finanse, i inne sprawy majątkowe.
Jak pokazują statystyki, to może się powtórzyć (nie musi)
Musisz być przygotowana na taką ewentualność.
A co zrobić ze swoimi emocjami?
Większość mówi , że czas robi swoje, może poczekaj, nabierzesz perspektywy i dystansu do sprawy.
Nie mówię o zamiataniu problemu "pod dywan"
Terapia, rozmowa z psychologiem, warto poszukać pomocy na zewnątrz

12

Ally napisał/a:

To już zawsze będzie w Tobie siedzieć.
Czy wybaczyć? Ty nam powiedz, ja wybaczylam... Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Także wszystko jest kwestią Twojego podejścia, tego czy potrafisz żyć bez zaufania, bo On już nigdy go nie odzyska...
Powodzenia..
Przebaczenie jest najwyższą wartością, o ile ktoś na nie zasługuje.

Dlaczego Twoje małżeństwo zakończyło się rozwodem?

13

Jasne, że się wścieka, kiedy autorka próbuje rozmawiać. Wszakże dla niego był to tylko seks, zwyczajne zaspokojenie potrzeb, więc po co do tego wracać?
Gość ma tupet. Rozumiem zaspokajanie potrzeb i niewiele znaczasmcy seks, ale pod warunkiem, że nie jest się w związku i się nikogo nie oszukuje. Szkoda tylko, że jego zdrada wyszła dopiero teraz, trzy lata po fakcie.
Poza tym, jeśli facet ma takie libido, mógł się z tym zwrócić do autorki, a nie do tej ,,grubiej i brzydkiej".

Na tym właśnie polega problem z rajem. Nic tak nie przyciąga złego.
,,Na końcu tęczy''

14

Sytuacja miała miejsce przed śłubem. Może z jego strony nie było jeszcze aż takiej silnej więzi jak z Twojej? A co gdyby z Twojej strony taka sama sytuacja zaszła? Przecież byś to tak samo zracjonalizowała. Ludzie aż tak nie różnią się od siebie. Czasami jest to kwestia okazji, zasad wychowania, charakteru ale ludzie się też zmieniają i nie chcą tego powtarzać jak widząskutki. Niebezpieczeństwem takiej sytuacji jest to, że ty możesz uważać się za lepszą od męża albo że należy Ci się coś za coś bo się poświęcasz a to najprostsza droga do pychy i potem złych skutków tego. Tu jest potrzebne porównanie, którego nie masz, bo naprawdę wobec tego co się dzieje u innych ludzi w związkach to jest bardzo małe "piwo". Z drugiej strony nadwyrężone zaufanie trzeba odbudować. Nie można też tolerować sytuacji, kiedy ktoś nie chce o jakimś problemie rozmawiać. Oczywiście, nie można tego robić w nieskończoność ale jeśli się o tym dopiero teraz dowiedziałaś, jak najbardziej należą Ci się jakieś rozmowy o tym skoro tak to Cię drąży.

Skoro mąż nie chce rozmawiać, każda próba kończy się awanturą to możesz albo pogodzić się z tą sytuacją i nie drążyć, albo szukać pomocy u arbitra w poradni małżeńskiej albo dalej drążyć temat aż do skutku i kolejnych kłótni, Twój wybór. Z tym, że brak rozwikłania do końca tej sytuacji jest pewną miną. Twój mąż prawdopodobnie nie jest na tyle świadomy, żeby zmierzyć się z tą sytuacją i przyznać co było powodem jego postępowania. A powinien to w końcu kiedyś zrobić.

Stek wymówek, usprawiedliwień i uogólnień.
9/10...cudna liczba z sufitu chyba...

A co do Ciebie Autorko, może warto do jakiegoś psychologa pójść, żeby ten temat sobie przepracować i spróbować zamknąć.

15

evalougo napisał/a:

...Szkoda tylko, że jego zdrada wyszła dopiero teraz, trzy lata po fakcie.
Poza tym, jeśli facet ma takie libido, mógł się z tym zwrócić do autorki, a nie do tej ,,grubiej i brzydkiej".

No właśnie gdybym się dowiedziała szybciej to mogłabym przynajmniej racjonalnie dokonać decyzji o ślubie a tak ślepo wierzyłam w to jedno wielkie kłamstwo. Gdyby się przyznał sam to myślę, że było by mi łatwiej. Uważam, że on tego nie żałuje skoro trzymał zdjęcia przez tyle lat.

No nic, dzisiaj zapiszę się do terapeuty, może w końcu ktoś pomoże mi zrozumieć myślenie mojego męża...

16

Nie było by Ci łatwiej, jakby by sam Ci powiedział, ani jakby coś tam, coś tam
Byłoby tak samo trudno, zdrada to zdrada.

Spytaj męża czy jakbyś TY wzięła kredyty wszędzie gdzie się da w bankach i innych pożyczkach od zaraz, dla zaspokojenia Twoich potrzeb (zakładam, że masz) to też nie robiłby z tego powodu problemu tylko spłacał ?? 

Albo, jakby  TY miała potrzeby a on akurat byłby w pracy i przyszedł listonosz to też powinnaś ulec, bo kto by czekał na powrót męża z pracy ??

Jego tłumaczenia są wyrazem niedojrzałości i ignorancji, dlatego jak już wiesz to zadbaj przede wszystkim o siebie, bo następnym razem wcale nie mniej będzie bolało, ale możesz się do tego przygotować ( nie zakładam, żę 2 raz będzie, nie musi )

17

Szczerze powiedziawszy, miałam na myśli- jeśli zdrada i to tak... (dobrać właściwe słowo proszę) od razu wyszłaby na jaw- można było by pana od razu kopnąć w tyłek.
Przykre jest to, że starasz się to zrozumieć, ogarnąć jakoś temat, a mąż nie dość, że nie ma wyrzutów sumienia, to- odnoszę wrażenie- może uważać, że nic takiego się nie stało...

,,Na końcu tęczy''

18

evalougo napisał/a:

Szczerze powiedziawszy, miałam na myśli- jeśli zdrada i to tak... (dobrać właściwe słowo proszę) od razu wyszłaby na jaw- można było by pana od razu kopnąć w tyłek.
Przykre jest to, że starasz się to zrozumieć, ogarnąć jakoś temat, a mąż nie dość, że nie ma wyrzutów sumienia, to- odnoszę wrażenie- może uważać, że nic takiego się nie stało...

Gdybym się dowiedziała wtedy to pewnie od razu bym to zakończyła, żałuję że dowiedziałam się po ślubie będąc w ciąży bo teraz ucierpi na tym córeczka (chociaż dzięki niemu otrzymałam to małe szczęście smile ). Według mnie on nie żałuje samego czynu tylko tego, że się dowiedziałam i teraz prawdopodobnie boi się zostać sam, że jego kumple zobaczą, że nie jest taki kurde zajebisty . On zawsze bardziej dbał o opinie innych niż o to co ja myślę. Na początku afery chodził i gadał znajomym, że on już nie może wytrzymać że mną i chce sie wyprowadzić, no super podejście do problemu...

19 Ostatnio edytowany przez Excop (2018-10-19 11:37:52)

Przykre to.
Pomyśl jednak, czy Wasze małżeństwo zawarte zostało, bo się kochacie, czy jednak tylko - według rodziny i znajomych, "stanowicie piękną parę"?
Wbrew pozorom, wiele związków formalnych tak powstało.
Niektóre przetrwają, bo partnerzy zdają sobie sprawę, że kochają się jednak i opinia "środowiska" wtedy znacząca, blaknie.
Większość rozsypuje się jednak. Dlaczego? Dlatego, co na wstępie.

facet po przejściach

20

Jeśli miałabym jakiekolwiek wątpliwości (choć ich nie miałam) ostatni Twój post skutecznie by je rozwiał.
Małżonek myśli tylko o sobie, swoim wizerunku i swoich czterech literach. W mojej- podkreślam: mojej- opinii, takie gnojki nie zasługują nawet na cień szansy. To egoista, dla którego zdrada wcale nie była zdradą, bo wszakże to tylko seks, zwykłe zaspokajanie potrzeb, więc jak ktokolwiek śmie mieć do niego pretensje i męczyć temat?

,,Na końcu tęczy''

21

ZakręconaŻona napisał/a:

No nic, dzisiaj zapiszę się do terapeuty, może w końcu ktoś pomoże mi zrozumieć myślenie mojego męża...

Weźmie 100 zł nic ci nie powie. Zobaczysz.

Prawda jest taka, że gdybym miał zakładać się u buka czy mąż zdradzi Cię jeszcze w życiu czy nie, to postawiłbym na to ze zdradzi.

Teraz pytanie czy warto w twojej sytuacji wystąpić o rozwód. Jeśli dobrze ci z mężem to nie. Jeśli zaś jesteś ogólnie nieszczęśliwa w małżeństwie to jest to dobry moment na rozwód.

22 Ostatnio edytowany przez Edmund Dantes (2018-10-19 13:41:59)

Przepraszam Cię ale Ty kpisz czy o drogę pytasz? :-)

On może sobie racjonalizować swój czyn, zdradę i kłamstwo do woli - nie zmieni to jednak rzeczywistości.On podjął decyzję o przespaniu się z kimś.
To co napisałeś w swojej wypowiedzi to nic innego niż " No ok, narobił na wasz wspólny dywan. Ale zrozum go, miał taką potrzebę.Teraz razem z nim posprzątaj to guano.W końcu jesteście razem. Zapewne jeśli Ty byś odczuła silną potrzebę defekacji to także byś narobiła w tej sytuacji na dywan w pokoju".

Owszem ,dziś jest dziś. Faktu zdrady nie da się ukryć ani cofnąć czasu.Natomiast brak jakiekolwiek skruchy i tupet "małżonka" jest wręcz kosmiczny.
On się zastanawiał jak ona zareaguje? Nie sądzę.Sprawa się rypnęła,misio teraz ma problem.Zburzył wszystko,a Ty chcesz jeszcze emepatii w jego kierunku?
Człowiek to nie bezmyślne zwierze.Zdradził świadomie.Okłamał świadomie.

Teraz to Ona musi sobie poukładać w głowie i emocjach co i jak.
Psycholog to dobry pomysł - aby mogła złapać kierunek.

A jego aktualne zachowanie, włącznie z nadawaniem do znajomych jak już to wyszło?....Litości.

for(i=2017;i<2022;i++){ printf("single");}

23 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-10-19 14:15:55)

Hrefi napisał/a:
ZakręconaŻona napisał/a:

Weźmie 100 zł nic ci nie powie. Zobaczysz.

Prawda jest taka, że gdybym miał zakładać się u buka czy mąż zdradzi Cię jeszcze w życiu czy nie, to postawiłbym na to ze zdradzi.

Teraz pytanie czy warto w twojej sytuacji wystąpić o rozwód. Jeśli dobrze ci z mężem to nie. Jeśli zaś jesteś ogólnie nieszczęśliwa w małżeństwie to jest to dobry moment na rozwód.

A 10000 byś postawił?

popatrz autorko na swój związek- i od tego uzależniaj decyzję. A jak zostaniecie razem, to już nie wypominaj, nie psuj. Rozwaliła Ci się  idealna wizja?
świat nie jest idealny.
Jak masz potrzebę o tym porozmawiać, to rozmawiaj.. Ale jestes gotowa na odpowiedzi, czy chcesz kłamstwa usłyszeć?

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

24 Ostatnio edytowany przez Edmund Dantes (2018-10-19 14:55:52)

Ela, na razie to chyba potrzeba czasu na uspokojenie jej własnych emocji.
W końcu to idealna iluzja jaką zbudował jej mąż legła w gruzach.A nie wytwór jej wyobraźni :-)

A co potem? To zależy od jej decyzji i w większości tego co on zrobi i jak będzie postępował.Na chwilę obecną (wg opisu) odpycha od siebie odpowiedzialność i za czyn i za jego skutki.
Takie mam zdanie w tej sprawie :-)

for(i=2017;i<2022;i++){ printf("single");}

25

wybaczyc jest trudno... ale jesli uwazasz ze zasluguje na druga szanse to chyba warto ja dac... kto nie popelnia bledow w zyciu?

26

Dziękuję za rady wszystkim.
Jednak chcę dać mu szansę, pomimo wszystko tworzymy zgraną parę i myślę, że jemu zależy, a teraz już zna konsekwencje ponownego "błędu" (dałam mu kilka warunków, powiedział, że zrobi wszystko żeby nas nie stracić). Jeżeli byłoby inaczej to byśmy się rozstali, a jednak ciągle potrafimy sobie powiedzieć "Kocham Cię".
Zapisałam się do psychologa żeby pomògł mi to wszystko uporządkować i pomóc mi podnieść poczucie własnej wartości tak żebym emocjonalnie była silniejsza.
Zobaczymy co będzie, życzcie nam dobrze...

27 Ostatnio edytowany przez Tulinka80 (2018-10-20 15:28:26)

ZakręconaŻona napisał/a:

Dziękuję za rady wszystkim.
Jednak chcę dać mu szansę, pomimo wszystko tworzymy zgraną parę i myślę, że jemu zależy, a teraz już zna konsekwencje ponownego "błędu" (dałam mu kilka warunków, powiedział, że zrobi wszystko żeby nas nie stracić). Jeżeli byłoby inaczej to byśmy się rozstali, a jednak ciągle potrafimy sobie powiedzieć "Kocham Cię".
Zapisałam się do psychologa żeby pomògł mi to wszystko uporządkować i pomóc mi podnieść poczucie własnej wartości tak żebym emocjonalnie była silniejsza.
Zobaczymy co będzie, życzcie nam dobrze...

Ale jakie konsekwencje zna? Przecież żadnych nie poniósl. Miał seks z jakąs dziewczyną, rozumiem że nie jednorazowy skoro został po niej folder zdjęć. W dodatku otwarcie mówi, że to bylo bez uczuć, czysto mechaniczne. Znaczy że jest mocno wyrachowanym facetem. Ide o zakład że jak juz nie bedziesz dla niego atrakcyjna, to będzie cie zdradzal bez skrupułów.

28

Tulinka800 napisał/a:

Ale jakie konsekwencje zna? Przecież żadnych nie poniósl. Miał seks z jakąs dziewczyną, rozumiem że nie jednorazowy skoro został po niej folder zdjęć. W dodatku otwarcie mówi, że to bylo bez uczuć, czysto mechaniczne. Znaczy że jest mocno wyrachowanym facetem. Ide o zakład że jak juz nie bedziesz dla niego atrakcyjna, to będzie cie zdradzal bez skrupułów.

Myślalam o tym czy to się może powtórzyć dlatego staram się z nim o tym rozmawiać, o moich obawach. Tak na prawdę to dopiero od znalezienia tego wszystkiego zaczęliśmy szczerze rozmawiać, może trochę w awanturach ale wtedy mówi się całą prawdę. Obu nam zależy na tym aby dalej być razem i to nie tylko ze względu na dziecko. Myślę, że nie warto myśleć już o przeszłości i wybiegać w przyszłość tylko skupic się na tym co jest teraz.
Ryzyko zawsze jest ale nie zawsze zdrada się powtarza. Liczę na to, że się zmienił. Na samym początku usłyszałam od niego, że on nigdy nie weźmie ślubu a teraz wszyscy są w szoku, Jak to, on??
To cholernie boli, zaufania na razie nie odzyska ale szanse dostanie. Będę go obserwować w tym co robi, co mówi.

29

ZakręconaŻona napisał/a:

Według mnie on nie żałuje samego czynu tylko tego, że się dowiedziałam i teraz prawdopodobnie boi się zostać sam, że jego kumple zobaczą, że nie jest taki kurde zajebisty .

Naprawdę sądzisz, że nagle mu się odmieniło? A może słyszysz to, z czego doskonale zdaje sobie sprawę, że chciałabyś usłyszeć?

Ja Wam życzę jak najlepiej, tym bardziej, że decyzję już podjęłaś, ale rzeczywiście obserwuj go uważnie, bo jeśli popełni się błąd, to bardzo ważna, o ile nie najważniejsza, jest późniejsza postawa sprawcy, a przede wszystkim szczerość i próba naprawienia tego, co się zepsuło. Z Twoich postów niestety nic takiego nie wynika.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

30

Niestety uparciuch ze mnie i tak zaczęłam bawić się w detektywa, że znalazłam wielką tajemnicę mojego męża. Oprócz folderu że zdjęciami niestety były jeszcze rozmowy na Facebooku bardzo hmn... sprośne z różnymi koleżankami. Proszenie o zdjęcia erotyczne... Wyszła na jaw jeszcze inna zdrada z przeszłości ... Ogólnie jeden wielki syf. Wiem co teraz napiszecie "Uciekaj od niego jak najszybciej " ale najpierw coś od siebie napiszę. Otóż po tym jak przeczytałam rozmowy na Fb wyprowadzilam się z domu z córka, z nim spotkałam się wieczorem poza domem sam na sam. Oczywiście bardzo przepraszał, ja byłam jak nigdy bardzo oschła, nie dałam się dotknąć. Przestraszył się na prawdę, przystał na moje warunki m.in. pełny dostęp do fb, telefonu, znam wszystkie hasła. Powiedział, że ma problem z tym i w końcu to zobaczył, że dopiero teraz zdał sobie sprawę, że to co robi jest złe. Dodał, że po urodzeniu naszej córeczki zakończył wszystko, ponieważ nie chce, żeby się za niego wstydziła i dzięki niej zrozumiał także jak ranił mnie. Znam go ponad 6 lat i czułam wtedy, że w końcu coś w nim pękło i mówi prawdę.  I teraz pytanie do was, czy na prawdę można sobie z tego nie zdawać sprawy?  Czy z dnia na dzień można z czymś takim zerwać ? To się chyba nazywa seksoholizm. Codziennie myślę czy dobrze zrobiłam zostając z nim. Oczywiście do tego dochodzą obrazy w głowie i ból gdzieś gleboko, z którym powoli uczę się żyć.

31

Zazwyczaj faceci nie zdają sobie sprawy, z tego , że "takie zabawy" w necie mogą ranić  żonę/partnerkę.
Trzeba sobie uzmysłowić, że każdy ma gdzie indziej "granicę zdrady" To co dla jednego jest zdradą dla innego tylko niewinnym flirtem.
Twój mąż wystraszył się chwilowo, myślę, że następnym razem po prostu lepiej będzie się maskował, porozmawiaj z nim o tych granicach i myślę, że szczerze się zdziwisz.
Czy dobrze zrobiłaś zostając z nim ? nikt oprócz Ciebie nie odpowie Ci na to pytanie a Ty sama dowiesz się za jakiś czas.

32

To jest świetny post z którym się zgadzam

evalougo napisał/a:

Małżonek myśli tylko o sobie, swoim wizerunku i swoich czterech literach. W mojej- podkreślam: mojej- opinii, takie gnojki nie zasługują nawet na cień szansy. To egoista, dla którego zdrada wcale nie była zdradą, bo wszakże to tylko seks, zwykłe zaspokajanie potrzeb, więc jak ktokolwiek śmie mieć do niego pretensje i męczyć temat?

Póki co jednak zdecydowałaś o pozostaniu z nim, rozstanie mogłoby być jeszcze trudniejsze biorąc pod uwagę opisane okoliczności. Kiedy było ostatnie takie jego zachowanie, jakie odkryłaś? Jeśli minęło już kilka miesięcy, i dodatkowo masz dostęp do wszystkich komunikatorów, to moim zdaniem jest prawdopodobieństwo że sytuacja się poprawi. Jednakże on raczej żałuje że to wyszło na jaw, nie widzę tutaj żadnego zrozumienia swojego błędu, zrozumienia Ciebie. Przepraszanie bo się wystraszył, wcześniej wyprowadzał się bo z Tobą nie wytrzymywał. Do tego nic nie wnoszące słabe tłumaczenie - było mu mało bo nie mieszkaliście razem - super wymówka, prawie tak dobra jak "wypiliśmy". Jestem przekonany że wsparcie psychologiczne pomoże Ci odzyskać poczucie własnej wartości, jakie utraciłaś z powodu jego postępowania. Życzę powodzenia.

33

ja bym jeszcze przycinęła go o systematyczne chodzenie na terapie małżenską.

34

Na fb zdecydowałam się wejść chwilę przed powrotem męża pracy, przeczytałam tylko dwie rozmowy, ponieważ nie zdążyłam więcej. Ta sytuacja miała miejsce ok 2 tygodni temu, a rozmowy były zakończone parę miesięcy temu. Chcialam jak najszybciej uciec z domu żeby mnie nie zatrzymywał. Wiem, że mogło być więcej rozmów, niestety te dziwnym trafem zniknęły. Czuję, że było coś jeszcze i boję się, że dalej mnie okłamuje. Do tych rozmów i zdrad nigdy by mi się nie przyznał gdybym sama tego nie odkryła. Niestety nie ma już nic co mogłabym mu udowodnić, a czekanie na kolejny jego błąd męczy mnie...mam nadzieję wtedy, że będę w stanie od niego odejść. Często jest tak, że druga osoba czuje, że coś jest nie tak w związku, ja nie miałam żadnych podstaw... na prawdę wszystko było tak jak należy, dużo seksu, czułości, jego rodzinę poznałam bardzo szybko. Nie rozumiem jak można prowadzić równocześnie dwa życia i robić to tak idealnie.

35

ZakręconaŻona napisał/a:

Często jest tak, że druga osoba czuje, że coś jest nie tak w związku, ja nie miałam żadnych podstaw... na prawdę wszystko było tak jak należy, dużo seksu, czułości, jego rodzinę poznałam bardzo szybko. Nie rozumiem jak można prowadzić równocześnie dwa życia i robić to tak idealnie.

Może były sygnały wcześniej , ale ich nie dopuszczałaś do siebie.
Jak można prowadzić dwa życia i to ukrywać ? można Sama spróbuj to się przekonasz.
Jak ktoś czegoś szuka to to znajdzie, trzeba mieć "sztywny kręgosłup " moralny, żeby tego nie robić. Poza tym człowiek zazwyczaj mierzy ludzi "swoją miarą" i myśli ,ze skoro ja jestem uczciwa wobec ludzi to oni powinni być uczciwi wobec nas a niestety tak to nie działa.

36

No tak, tylko uważam, że związek powinien opierać się na zaufaniu i szczerości. Komu mam ufać jak nie osobie, z którą chce spędzić resztę życia?  Teraz do końca życia będę ciągle go o coś podejrzewać ? Nie tego chciałam. On zamiast dawać mi sygnały powinien od razu powiedzieć co jest nie tak.

37

ZakręconaŻona napisał/a:

No tak, tylko uważam, że związek powinien opierać się na zaufaniu i szczerości. Komu mam ufać jak nie osobie, z którą chce spędzić resztę życia?  Teraz do końca życia będę ciągle go o coś podejrzewać ? Nie tego chciałam. On zamiast dawać mi sygnały powinien od razu powiedzieć co jest nie tak.

ufać w 100% tylko sobie niestety, żadna z nas "nie tego" chciała, ale oni chcieli mieć ciastko i zjeść ciastko smile

38

ZakręconaŻona napisał/a:

Ale on uważał i myślę że dalej uważa że jest i było ok!
Dla niego to tylko gadki szmatki, i sex... nic przeciw Tobie.
Ma takie postrzeganie , Twoja awantura i zachowanie zmusiły go do  przyznania ze cos zrozumiał.
Ale Ty to czujesz, podświadomie wiesz że kolejna bańka pęknie jak go na czymś złapiesz..
Stąd to Twoje zagubienie ..

Poczytaj swoje posty - bardzo chcesz uwierzyć że on się zmieni … ale rozum nie wie czym się w tej teorii podeprzeć... i stąd ta huśtawka .

Bo to nierealne...
Odpowiedz sobie na pytanie : czy byłby ślub gdybyś dowiedziała się o tym przed ???

Czyli wyszłaś za innego człowieka … tego nie znasz i w sumie nie wiesz co do niego czujesz...poza złością pewnie .

Znalazłam swoja wadę...- Łatwo się nie poddaję ....

Posty [ 1 do 38 z 70 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zdrada przed ślubem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018