Życie w trójkącie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Życie w trójkącie

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 165 z 207 ]

111 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2018-10-27 18:56:11)

Odp: Życie w trójkącie

Przecież kobieta ma wybór, co do męża, jakiego chce. Może konserwatystę, jak ją to uszczęśliwia. Może stoją w kolejce do takich.
A jak chce mieć 2 mężów, to co komu do tego?
W kółko i w kółko na przestrzeni tysiącleci przerabiane są ideologie uszczęśliwiające wszystkich z góry i z takim samym skutkiem..
Ale ciągle są chętni do tego by pouczać innych jak żyć..
Cieszę się, że mamy 21 wiek, a nie średniowiecze, bo pewnie bez oskarżenia o herezję i ciepełka stosiku by się nie obyło.
I nikt tu na forum nie kwestionuje modelu On, Ona + dzieci jako dobrego. Ale ostatnio wysyp osób które chcą uchronić społeczeństwo  przed nieszczęściem  istnienia osób które w tym modelu się nie mieszczą. To już było- pod swastyką, czerwoną flagą i pod znakiem krzyża niestety też. To samo zło zwane nietolerancją, obojętnie czy z prawa czy z lewa..Przewrotne jest to, że tu wypowiadają się swobodnie, korzystając z tej samej tolerancji, którą krytykują.
Na katolickim forum post Katarzynki nie przebrnąłby przez moderację.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach
Zobacz podobne tematy :

112

Ela210 napisał/a:

Przecież kobieta ma wybór, co do męża, jakiego chce. Może konserwatystę, jak ją to uszczęśliwia. Może stoją w kolejce do takich.
A jak chce mieć 2 mężów, to co komu do tego?
W kółko i w kółko na przestrzeni tysiącleci przerabiane są ideologie uszczęśliwiające wszystkich z góry i z takim samym skutkiem..
Ale ciągle są chętni do tego by pouczać innych jak żyć..
Cieszę się, że mamy 21 wiek, a nie średniowiecze, bo pewnie bez oskarżenia o herezję i ciepełka stosiku by się nie obyło.
I nikt tu na forum nie kwestionuje modelu On, Ona + dzieci jako dobrego. Ale ostatnio wysyp osób które chcą uchronić społeczeństwo  przed nieszczęściem  istnienia osób które w tym modelu się nie mieszczą. To już było- pod swastyką, czerwoną flagą i pod znakiem krzyża niestety też. To samo zło zwane nietolerancją, obojętnie czy z prawa czy z lewa..Przewrotne jest to, że tu wypowiadają się swobodnie, korzystając z tej samej tolerancji, którą krytykują.
Na katolickim forum post Katarzynki nie przebrnąłby przez moderację.

Bingo Ela!!! Podpisuje się pod tym dwiema rękami. Nic bardziej mnie nie wpienia niż postawa, która nie tylko ogranicza moją wolność jako jednostki ale traktuje mnie jak bezwolnego barana, który nie potrafi podejmować właściwych wyborów. Co ciekawe zauważyłam pewną zależność. To właśnie ludzie z takimi poglądami mają jakąś chorą potrzebę ingerowania poprzez ustawy/prawo na życie ludzi o innych poglądach. Jednocześnie Ci "inni" powtarzają z uporem maniaka ale ok żyjcie jak chcecie szanujemy Wasz wybór tylko dajcie i nam wybierać. A już pisanie, że post Katarzyny promuje jakiś styl życia i jest dla czytelników niebezpieczny to uwłacza ich inteligencji, zdolności podejmowania odpowiedzialnych wyborów do szpiku kości. Jak można traktować ludzi jak bezwolne barany nie potrafiące myśleć krytycznie. Niestety osobiście uważam że to domena kleru. Taki bynajmniej ja mam doświadczenia. Czy to, że napiszę iż jestem mega szczęśliwą lesbijką jest promowaniem homoseksualizmu? Czy zwyczajnie po ludzku dzielę się z czytelnikami moim życiem? Ehhhh.... niech konserwatyści żyją jak chcą, niech wierzą w co chcą i przede wszystkim niech się do tego stosują. A innym zostawmy ich podstawowe prawo... prawo wyboru i prawo do wolności. Indywidualność jest wartością a nie przekleństwem. Dla mnie jest to mega śmieszne, że post Katarzyny może komuś zaszkodzić. Tymbardziej, że dzieli się Ona z nami swoim szczęściem. Bardzo indywidualnym, nietuzinkowym ale jednak cały czas szczęściem.

Katarzyno ode mnie słowa uznania. Ja akurat mam wiedzę na czym polega poliamoria i od zawsze mówiłam, że to wyższa szkoła kazdy. Bo to trzeba w sobie wiele rzeczy poukładać by potrafić porzucić egoistyczną potrzebę "posiadania drugiego człowieka na własność" i odczuwać szczęście gdy on realizuje swoje potrzeby nie z nami. Bo przecież nie tylko o sex tu chodzi a o całą gamę emocji i uczuć które pojawiają się w takim związku. Mi osobiście marzyłby się taki związek jadnak moje ego jest zbyt rozbuchane i raczej nie poradziłabym sobie z nim. Dlatego pozostaje mi monogamia.

"Między bodźcem a reakcją leży nasza największa siła....wolna wola"

113 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-10-28 15:02:57)

Misinx napisał/a:
DoswiadczonyDaro napisał/a:

Nie. To wszystko jest robione dla większego zysku koncernów i "zbieraczy" kapitału. Poczytaj "1% populacji ma w rękach tyle co pozostałe 99%". To nie jest postęp jeśli się robi rzeczy gorsze i mniej trwałe. Ludzie tego nie oczekują ale tak są wychowywani. Jaki postęp jest w tym, że co 2 lata muszę wymienić szpadel albo jechać do sklepu z reklamacją (nawet jak kupię najlepszy Friskara)? Tracę i czas i pieniądze. A co do konserwatyzmu to chyba całkowicie mylisz pojęcia, ze swoimi błędnymi wyobrażeniami. Nie jest on wrogiem poznawania i rozwijania nauki. Więc argumenty całkowicie chybione.

Poza tym ludzie potrzebują jasnych zasad, drogowskazów w swoim życiu. Hedonizm i liberalizm szczęścia im nie dają. Najnowszy sondaż w kwestii poziomu szczęścia młodych kobiet pokazuje drastyczny spadek!! poziomu odczuwanego szczęścia. Ktoś to skomentował: "Jak to? Kobiety są bardziej wyzwolone, niezależne, przebojowe, etc i są nieszczęśliwe?" W grupie młodych kobiet poziom szczęścia określany jako bardzo szczęśliwy spadł z 29% do 14%, natomiast % osób określających się jako nieszczęśliwe wzrósł z 11% do 27%.

Przykład gorszego szpadla mnie zmiażdżył big_smile Przejrzałem na oczy !!! Faktycznie wszystko jest gorsze.

Hedonizm nie jest w ogóle żadną ideologią tylko indywidualną postawą życiową. Co to w ogóle jest hedonizm ? Hedoniści są zarówno wśród konserwatystów jak i liberałów. Mało kto się do hedonizmu przyznaje.

Liberalizm powoduje brak szczęścia wśród kobiet ? To ciekawe. Może niech się kobiety na ten temat wypowiedzą. Zaryzykuję stwierdzenie, że dzisiejsze czasy m.in. też dzięki ogromnym zmianom społecznym jakie nastąpiły na przestrzeni ostatnich 100 lat są dla kobiet najlepsze w całej dotychczasowej historii. Chociaż oczywiście wciąż nie jest idealnie. Ale przynajmniej kobiety w stopniu nie porównywalnym z tym jak żyły nasze babki i prababki mają wpływ na swoje życie, i nie są uzależnione od mężczyzn. Ale to też były zmiany, które zawsze były krytykowane przez konserwatystów, zwłaszcza płci męskiej.

Ale właśnie się wypowiedziały! O tym napisałem! Jeśli chodzi o szczegóły to jednym z głównych czynników tak "negatywnych" wypowiedzi kobiet są nowe technologie a w szczególności media społecznościowe. To im ponad 60% respondentek przypisało swój spadek szczęścia i wzrost poczucia nieszczęśliwego życia.

Co do babek. To pamiętam kiedy ze swoją rozmawiałem, to kładła ona nacisk na życie wg. zasad co definiowało "spokój" tamtemu pokoleniu. Ale tego nie jesteś stanie zrozumieć. W istocie to co się dzisiaj oferuje jako "nowe sposoby życia" powodują jedynie frustrację i niemożność zrealizowania tego o czym większość kobiet marzy, np. o odpowiedzialnym partnerze, którego te wszystkie "nowe filozofie" jakoś nie umieją wytworzyć, w zamian za co wytwarzają osobniki niepewne, nie umiejące określić swojej społecznej roli o czym piszą socjologowie.

"Katarzyno ode mnie słowa uznania. Ja akurat mam wiedzę na czym polega poliamoria i od zawsze mówiłam, że to wyższa szkoła kazdy".

Przecież badania społeczne miażdzą ten fałszywy pogląd o "lepszości" hedonistycznej poliamorii. Sądy każdy może mieć ale po co zaraz pisać BZDURY? I co ma z tym wspólnego kler? To chyba jakiś "demon" dla osób postępujących niezbyt etycznie, czyż nie? A gdyby poliamoria rzeczywiście była czymś lepszych to nie prowadziłaby by do rozkładu społecznego, do konieczności wciągania tam kolejnych osób, itd.

114

Daro widzę, że masz monopol na wiedzę a wszyscy dookoła są głupi. Może to jednak Ty jesteś sfrustrowany i dla tego tak łatwo idzie Ci pouczanie innych.

115 Ostatnio edytowany przez Secondo1 (2018-10-29 00:59:44)

Jak już tak piszecie o tolerancji, to dla mnie problematyczna jest również postawa Katarzynki - nie widzę w niej tolerancji dla osób które żyją w „nudnych” monogamicznych związkach .

Swoją związek , poligamiczne określa jako wyższa szkole jazdy miłości .

Nie widzę rowniez w jej postawie miłości do obu facetów , ale racsej raczej podekscytowanie.
Podekscytowanie tym, że wyróżnia się od nudnej reszty i tym że dwóch facetów za nią chodzi, że jest gwiazda w tej konstelacji.

Dlatego, ponawiam pytanie , czy jej tolerancja , otwartość na poligamię , poliamorie , na awangardę sprawdziłyby się w związku w którym ona byłaby jedna z dwojga :

- skrajnej awangardy : facet - gwiazda a ona z drugim facetem jako orbity.

- dobrze znany i stary jak świat układ : facet - gwiazda i dwie kobiety na orbicie.

Obawiam się, że zadowolenie Katarzynki z poliamorii kończy się wraz z zejściem na orbitę sad

Miłość to aby ?
Jeżeli , to tylko własna .

116

Może słowa o wyższej szkole jazdy, nie traktujmy, że to jest lepszy układ. Może Katarzyna miała na myśli o trudnościach z jakimi się mierzy. My na co dzień z trudem dogadujemy się we dwoje. Oni mierzą się ze zgodnym życiem trójki dorosłych ludzi.

117 Ostatnio edytowany przez karolcia_38 (2018-10-29 10:23:44)

Secondo1 napisał/a:

Jak już tak piszecie o tolerancji, to dla mnie problematyczna jest również postawa Katarzynki - nie widzę w niej tolerancji dla osób które żyją w „nudnych” monogamicznych związkach .

Swoją związek , poligamiczne określa jako wyższa szkole jazdy miłości .

Nie widzę rowniez w jej postawie miłości do obu facetów , ale racsej raczej podekscytowanie.
Podekscytowanie tym, że wyróżnia się od nudnej reszty i tym że dwóch facetów za nią chodzi, że jest gwiazda w tej konstelacji.

Dlatego, ponawiam pytanie , czy jej tolerancja , otwartość na poligamię , poliamorie , na awangardę sprawdziłyby się w związku w którym ona byłaby jedna z dwojga :

- skrajnej awangardy : facet - gwiazda a ona z drugim facetem jako orbity.

- dobrze znany i stary jak świat układ : facet - gwiazda i dwie kobiety na orbicie.

Obawiam się, że zadowolenie Katarzynki z poliamorii kończy się wraz z zejściem na orbitę sad

Miłość to aby ?
Jeżeli , to tylko własna .

Dziwne bo choć i ja też napisałam o wyższej szkole jazdy zupełnie nie odbieram postawy Katarzyny jako osoby, która próbuje wybić się z tłumu. A już pisanie, że inni mają "nudne" życie monogamisty jest dla mnie jakimś koszmarnym nieporozumieniem. Ale, że co? Że gdy tworzymy monogamiczny związek to od razu nudny? Przecież jak ktoś się nudzi co lub kto stoi mu na przeszkodzie by tą nudę zastąpić czymś ekscytującym? Dam sobie odciąć niejedno, że dziesiątki tysięcy albo i więcej związków monogamicznych ma dużo więcej dynamiki, barw i czego tam zapragniecie a szczególnie spełnienia niż poliamoryczny Katarzyny. To tylko taki rodzaj relacji w którym akurat Katarzyna czuje się spełniona. Czy dobry czy zły przecież nie nam to osądzać bo nie żyjemy tak. Ja np nie jestem zupełnie taką relacją zainteresowana ale bardzo fajnie jest czytać gdy komuś to może przynieść spełnienie. Nawet jeśli chwilowe kilkuletnie w kontekście życia. Ot ludzkie doświadczenie. Bez tego koszmarnego moralizowania i grzmotów.
Oczywiście to moje subiektywne zdanie.

118 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-10-29 12:02:44)

Arcy napisał/a:

Daro widzę, że masz monopol na wiedzę a wszyscy dookoła są głupi. Może to jednak Ty jesteś sfrustrowany i dla tego tak łatwo idzie Ci pouczanie innych.

Nie wiem, może tak, może nie? Ale skoro ty takie masz zdanie o innych to co mogę na to powiedzieć? Nic merytorycznego jednak nie napiałeś. Zamiast tego mamy kolejny pusty komentarz, kolejnego "jasnowidza", które nie wiadomo skąd wie o kimś coś co nawet ten ktoś nie wie wink

"To tylko taki rodzaj relacji w którym akurat Katarzyna czuje się spełniona. Czy dobry czy zły przecież nie nam to osądzać bo nie żyjemy tak"

Powyższe to kolejna maniapulacja. Osądzanie a osądzanie to jest jednak różnica. Jeśli coś ma oddziaływanie społeczne, lub powoduje negatywne skutki  u innych ludzi, nawet przez zły przykład a nie tylko postępowanie, to jak najbardziej mamy prawo nie tyle co osądzać ale przestrzegać i reagować. Człowiek właśnie w wielu sprawach dokonuje "osądu", stawia siebie wobec określonych sytuacji, podejmuje decyzje prawdziwe lub hipotetyczne, wypowiada się. To co napisałaś jest kolejnym fałszowaniem "pierwotnego" obrazu rzeczywistości, w którym społeczeństwo stanowi całość a nie to co się dzieje dzisiaj w początkowym okresie dekadencji i upadku społecznego.

Zobacz sobie temat jak polka w niemczech zareagowała na probe gwaltu. I postaw sobie pytanie dlaczego normalne zachowanie stalo sie wyjatkowe w tych czasach. Czy nie dlatego ze wlasnie ucza nas niereagowac i byc obojetnym?

119

Daro różni nas diametralne podejście do społeczności ludzi. Dla mnie to grupa indywidualności zdolna całkowicie do podejmowania w ich życiu słusznych wyborów, myśląca krytycznie i potrafiąca wyciągać wnioski bo jest  w 100% sprawna intelektualnie. Nie ma w moim życiu złego przykładu. Jest przykład. A czy on jest dobry dla innego człowieka czy zły nie mnie oceniać. Oczywiście pomijam rzeczy oczywiste jak przekraczanie wolności drugiego człowieka zarówno fizycznej jak i psychicznej. Niemniej rozumiem, że można tak pojmować życie. Kiedyś się z tym borykałam. Choć też rozumiem, że można być szczęśliwym z takimi poglądami. Mi absolutnie one nie odpowiadają. W ogóle kontekst "tłumu" mi nieodpowiada. I nie potrzebuję pasterza by mi mówił co jest dobre a co złe. Sama w swoim życiu potrafię to określić i wierzę, że inni też potrafią.

120

karolcia, jestem jak najbardziej za tolerancja, jednak Twoje stwierdzenie
„Nie ma w moim życiu złego przykładu. Jest przykład. A czy on jest dobry dla innego człowieka czy zły nie mnie oceniać. ”
-  każdy odpowiada za swoje decyzje, ale nie żyjemy na samotnej wyspie.
Ludzie , a szczególnie Ci ktorzy są bliżej metaprogramow „na podobieństwo „ niż na „różnice” i na „zewnętrzny” niż „wewnętrzny - wg NLP,  obserwują innych ludzi i wyciągają z tej obserwacji wnioski dla siebie.
Każdy z nas daje przykład i powinnismy być tego świadomi .

A stwierdzenie „nie potrzebuje pasterza by mi mówił co do ręce co złe „.... taka postawa tez nie zawsze jest dobra. Każdy z nas potrzebuje „punktu inercyjnego”, odniesienia który nie zmienia się z nasza optyką zależna od nastroju, wpływów zewnętrznych czy całkiem naturalnego dążenia do samousprawiedliwienia, zaspokojenia swojego egoizmu.

Nie jesteśmy idealni i nie żyjemy w idealnym świecie.
Mamy wpływ na zachowania innych, a inni maja wpływ na nasze zachowania.

121 Ostatnio edytowany przez karolcia_38 (2018-10-29 20:50:58)

Tak tak rozumiem Secondo. Jednak ja już do tego nie przystaje. Kilkanaście lat pracowałam nad tym aby zachowania, poglądy innych ludzi nie determinowało moich reakcji. Oczywiście zdarza mi się reagować reaktywnie na bodźce bo bywam słaba jednak w mojej filozofii życiowej to nie oni są winni mojemu zachowaniu a ja sama za nie bezkompromisowo odpowiadam. Moje reakcje nie są uwarunkowane ich działaniami a moim wewnętrzym życiem, kondycją, słabościami. Najbardziej.charakeryzuje mnie to powiedzenie... "między bodźcem a reakcją leży największa siła człowieka... wolna wola." Dzięki temu czuję się wolnym człowiekiem nawet wówczas gdy popełniam błędy. Jednak nikogo za te błędy nie winię. No ale faktycznie nie mam już 20 lat.

122 Ostatnio edytowany przez Secondo1 (2018-10-30 01:26:13)

karolcia_38 napisał/a:

. Najbardziej.charakeryzuje mnie to powiedzenie... "między bodźcem a reakcją leży największa siła człowieka... wolna wola." Dzięki temu czuję się wolnym człowiekiem nawet wówczas gdy popełniam błędy. Jednak nikogo za te błędy nie winię. No ale faktycznie nie mam już 20 lat.

karolcia_38; to bardzo dojrzała postawa. Nie przychodzi sama z siebie, ale jak pisalas wymaga dużej pracy, żeby przestać obwiniać innych za swoje błędy.
Wiem, bo sama przeszłam podobną, może tylko w części , drogę, mam nadzieję że skuteczną, chociaż ciagle się łapie zna tym, że działam „pod wpływem” i po czasie zareagowałabyś inaczej.

Jednak, jest wiele osób które tej drogi jeszcze nie przeszły ani w kawałku i ciagle szukają wzorców do naśladowania.
Wiem, że moje zachowanie może mieć wpływ na ich decyzje.
Oby dobre.
Ale miałabym kaca moralnego, gdyby moje złe decyzja skutkowały ich złymi decyzjami.
Nie chce być odebrwna jako samochwala - bywam dla niektórych autorytetem, a to zobowiązuje.
Czasami aż za bardzo sad

A ze nie jestem idealna... to przynajmniej staram się idealnie sobie z tym radzić smile

123 Ostatnio edytowany przez Katarzynka88 (2018-11-01 20:56:58)

Secondo, skąd wniosek że związki mono uważam za nudne? I gdzie moja nietolerancja? Wiem, że Daro lubi mi zarzucać pogardę dla monogamistów, ale ani jej nie odczuwam, ani o niej nie piszę. Przyznam, że trochę mnie zaczyna męczyć to tłumaczenie, że nie jestem wielbłądem.

A co do mnie jako orbity, proszę nie teoretyzuj. Myślę, że gdyby panowie darzyli się uczuciem romantycznym, mogłoby to wiele uprościć. W tych sprawach jednak nie da się ot tak, na życzenie. Radzenie sobie z zazdrością jest jednym z wyzwań poliamorii. Już teraz wiem, że dla mnie naprawdę niełatwym. Ja – zazdrośnica z natury – musiałam w końcu pogodzić się z brakiem monopolu. Kosztowało mnie wiele pracy, a także wiele cierpienia. Wiedz, że na obecnym etapie nie jestem już „gwiazdą układu”. Uprzejmie proszę, byś nie dyskredytowała mnie w oparciu o własne hipotezy.

Daro napisał/a:

A przecież logicznie jeśli coś jest lepsze to coś jest gorsze.

Czy jeśli napiszę że studia prawnicze to wyższa szkoła jazdy, to znaczy że krytykuję medycynę? Widzę że tekst o „wyższej szkole jazdy” jest jakimś punktem zapalnym i chyba muszę go szerzej omówić.

Nie patrzę na sprawę związków jako walkę dwóch sprzecznych modeli: monogamii i poliamorii. Poliamoryści nie zwalczają monogamii, chcą tylko obok niej pokojowo współegzystować. Poza tym – pomiędzy monogamią a poliamorią jest jeszcze szereg innych wyborów, np.: zdrada, swing, związek otwarty, seryjna monogamia, samotność. Wg mnie zarówno zdrada jak i tzw. seryjna monogamia są „chodzeniem na łatwiznę”. Wymiana partnera lub poszukiwanie satysfakcji za jego plecami, gdy w dotychczasowym związku pojawią się problemy lub gdy brakuje świeżego „zastrzyku" dopaminy. Pisałam, że poliamoria jest wg mnie lepsza od zdrady, ale nigdzie nie napisałam, by była lepsza od monogamii. Powtórzę (mam nadzieję, że ostatni raz) – szanuję monogamistów i uważam, że zbudowanie trwałego i harmonijnego związku mono również bywa wyższą szkołą jazdy. Wszak najłatwiej wyrzucić popsuty sprzęt, zamiast go naprawiać.

Harmonijny związek poli natomiast będzie zawsze trudny: wymaga uporania się z uczuciem zazdrości, godzenia sprzecznych oczekiwań ukochanych osób, umiejętności szczerego i otwartego rozmawiania o uczuciach itp. itd. I to chyba jest raczej antyreklama mojego stylu życia. Mogłabym napisać: hej ludzie, róbcie tak jak ja! Jest miło, łatwo i przyjemnie, nic tylko rzygamy tęczą. Ale to nieprawda. Droga jest wyboista i moje posty nie są zachętą do próbowania swoich sił w poliamorii. Jeśli ktoś jest spełniony i szczęśliwy w monogamii, niechaj nie ryzykuje niepotrzebnych zmian. W poprzednich postach wyjaśniłam wprost, do kogo ewentualnie kieruję moją „reklamę”.

Mój post niechaj będzie też przestrogą dla osób, które mają ochotę na seksualny eksperyment, będąc w udanym związku. Mnie się nie udało rozdzielić sfery seksualnej od uczuć i oto są skutki.

Arcy napisał/a:

Może słowa o wyższej szkole jazdy, nie traktujmy, że to jest lepszy układ. Może Katarzyna miała na myśli o trudnościach z jakimi się mierzy.

Dziękuję za czytanie ze zrozumieniem.

Daro napisał/a:

kolejny pusty komentarz, kolejnego "jasnowidza", które nie wiadomo skąd wie o kimś coś co nawet ten ktoś nie wie

vs

Daro napisał/a:

30 lat temu autorka po prostu zdradzałaby męża w ukryciu,
możemy sobie wyobrazić pozycję "męża" autorki, który zasypany takim sposobem argumentowania nie mógł odmówić wprowadzenia do sypialni żony, jego przyjaciela
jesteś skupiona przede wszystkim na sobie, potem na swoim kochanku a mąż jest tam gdzieś daleko w tle

I Ty śmiesz oskarżać innych o jasnowidztwo?! big_smile

Wydaje mi się, że dużo problemów w naszej rozmowie o poliamorii jako takiej, wynika z tego, że wrzucasz ją do jednego worka ze swingiem, zdradą, otwartymi związkami i wszelkimi innymi formami niemonogamii. Piszesz np., że polega na zapraszaniu do łóżka co chwila innych osób (nieprawda!) albo zrównujesz ją ze zdradą. Poliamoria tymczasem bywa określania jako tzw. etyczna niemonogamia. Poliamoryści negują zdradę, odżegnują się od niej i promują jawność i uczciwość relacji. Czytałeś polecany przeze mnie kilkukrotnie artykuł Grzegorza` Bruno Andrzejczyka?

O społecznych skutkach poliamorii nie rozstrzygnie nam prześledzenie historii – poliamoria o jakiej piszę znacząco różni się od rozpasania seksualnego zwiastującego okres dekadencji i upadku cywilizacji, czy bolszewickiej rewolucji seksualnej. W poliamorii nie chodzi bowiem o seks, a o miłość. Poliamoria jako idea jest z gruntu etyczna. Co innego związki otwarte, swinging, zdrady małżeńskie itp. itd. Nie będę bronić tych rozwiązań, gdyż nie są mi bliskie.

Jeszcze co do fatalnych skutków poliamorii: fatalne jest właśnie wg mnie wciskanie wszystkich w ramy monogamii. Są ludzie (i to pięknie wyjaśnił Misinx), którzy pomimo starań nie chcą/nie potrafią być w monogamicznym związku. Lub którzy, tak jak ja, pokochali więcej niż jedną osobę i stają przed bardzo bolesnym dylematem. Przez „opresję monogamii” ludzie zdradzają w ukryciu, porzucają dotychczasowego partnera, zwalczają nowe uczucie lub wybierają samotność. Na swoim przykładzie uważam ideał „jedynej prawdziwej miłości” za mit i to niestety czasem szkodliwy. On to sprawia, że gdy osoba w szczęśliwym związku zauroczy się poza nim, zaczyna kwestionować prawdziwość dotychczasowego uczucia. I często właśnie wymienia partnera, pod wpływem złudnego wrażenia, że skoro zainteresowałem/am się innym, to nie kochałem/am prawdziwie dotychczasowego. A po paru latach sytuacja się powtarza. I właśnie w poszukiwaniu tej „jedynej, prawdziwej” miłości ludzie uprawiają coś, co nazywam właśnie „seryjną monogamią”. Poliamoria zakłada natomiast, że ludzie są zdolni prawdziwie obdarzyć uczuciem romantycznym więcej niż jedną osobę. I pokochanie drugiego człowieka, nie powinno z automatu przekreślać dotychczasowej relacji. Paradoksalnie poliamoryczna żona może być dużo wierniejsza od żony monogamicznej wink

Znasz już moją historię. Gdybym trzymała się mono-normy, (mówiącej o tym, że kochać można w tym samym czasie tylko jedną osobę), cóż miałabym uczynić w momencie, gdy zdałam sobie sprawę, że kocham przyjaciela? Porzucić męża? I gdzie tu ta cała trwałość rodziny? Oczywiście, najłatwiej powiedzieć – nie zakochiwać się! Ale – chociaż możemy nad tym łamać ręce – ludzie w udanych związkach tęż się zakochują i zakochiwać będą. Wiesz to, czytasz wiele historii na tym forum. Poliamoryczny związek może być w takich chwilach uczciwą alternatywą dla zdrady czy porzucenia.

I jeszcze jedno – cały czas powołujesz się na jakieś tajemnicze statystyki, badania, setki publikacji, itp. itd. Ja za to znam badania i publikacje potwierdzające większą satysfakcję poliamorystów - i co z tego? Ja mam swoje badania a Ty swoje.

karolcia napisał/a:

Dam sobie odciąć niejedno, że dziesiątki tysięcy albo i więcej związków monogamicznych ma dużo więcej dynamiki, barw i czego tam zapragniecie a szczególnie spełnienia niż poliamoryczny Katarzyny.

Pełna zgoda smile Tekst o nudnej monogamii nie jest mój.

124 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2018-11-03 20:57:35)

Katarzynka88 napisał/a:

Ależ jest twój, mam ci przytoczyć cytat? smile

Masz takie ograniczenia pamięci, czy zwyczajnie twoje manipulowanie ludżmi przechodzi same siebie.

Tak w skrócie już; Było już w historii wiele takich "poli" i jakoś się nie  sprawdziły;

Była nazistowska propaganda wielożeństwa, potem sowiecka o podobnych priorytetach, potem była swobodna filozofia "dzieci kwiatów", też umarła... Dziś mamy swobodę obyczajów, ale jak to ze swobodami bywa, nie przez wszystkich są akceptowane.

Stara, dobra Salomonka powie ci Katarzynka, że ja wolę w łożku jednego, zdrowego faceta, niz dwóch, nie wiedzących jak się zabrać do ciebie smile

Może tu tkwi problem?

125

Salomonka, po co te złośliwości?
Co do Katarzyny. Czy to trudno zrozumieć, że widząc jak 90% naszego społeczeństwa oszukuje swojego partnera aby go zdradzić, Katarzyna szuka bardziej uczciwego rozwiązania.

126

Arcy napisał/a:

Salomonka, po co te złośliwości?
Co do Katarzyny. Czy to trudno zrozumieć, że widząc jak 90% naszego społeczeństwa oszukuje swojego partnera aby go zdradzić, Katarzyna szuka bardziej uczciwego rozwiązania.

To niech szuka:)  Na razie to my wszyscy mamy się uczyć od niej:) A dlaczego?

Też byłam zdradzana i oszukiwana, ale świat nie należy do ludzi mocno zachwianych do chwili, aż wszyscy się na to zgodzimy.

I mocno wierzę w to, co napisałam. Jak również w to, że nie każdy to zrozumie jak trzeba.

127

Salomonka napisał/a:
Katarzynka88 napisał/a:

Poproszę.

A propos ograniczeń pamięci, przypominam, że obiecałaś kończyć dyskusję ze mną. Twoje posty są złośliwe i małostkowe. Klika osób wytknęło ci już, że przekręcasz moje słowa. Komunikacja międzyludzka jest ułomna - mogłyśmy się źle zrozumieć. Wyjaśniłam więc swoje intencje, ale ty w dalszym ciągu wolisz własną interpretację. Taką, która usprawiedliwi twojego focha na mnie. Nie wiem, może lubisz czuć się obrażona. Jeśli tak, proszę być trzymała się swojego postanowienia i nie udzielała się więcej. Tracisz swój i mój czas.

Salomonka napisał/a:

wolę w łożku jednego, zdrowego faceta, niz dwóch, nie wiedzących jak się zabrać do ciebie. Może tu tkwi problem?

No i gratuluję, życzę dalszej satysfakcji z życia seksualnego. Jak ci to poprawi nastrój, możemy przyjąć, że masz po stokroć bardziej udane życie łóżkowe.

A jak już chcesz pisać w takim zaczepnym tonie i bawić się w terapeutkę, to przypomnę tylko, że na początku dyskusji sama się „zachwycałaś romantyzmem”, pisałaś jakie to mam „fajne życie”, że „nie będę narzekała na nudę” i jeszcze to:

Salomonka napisał/a:

W sumie nawet bym ci zadrościła

Może w tym tkwi twój problem? :> Nagle z zachwytu dołączasz do grona oburzonych. No i świetnie, nie musisz akceptować mojego stylu życia, nie raz już ci pisałam, że nie jesteś adresatką moich postów. Żyj sobie i bądź szczęśliwa. Nota bene sama seks 1 na 1 lubię bardzo i z niego nie zrezygnowałam.

Arcy Właśnie to jest to o czym pisał Misinx, łatwiej byłoby, gdybyśmy wszyscy po wejściu w udany związek nagle tracili zainteresowanie innymi ludźmi. Tak jednak nie jest i różnie można sobie z tym faktem radzić.

128

Katarzynka88 napisał/a:
Salomonka napisał/a:
Katarzynka88 napisał/a:

Poproszę.

A propos ograniczeń pamięci, przypominam, że obiecałaś kończyć dyskusję ze mną. Twoje posty są złośliwe i małostkowe. Klika osób wytknęło ci już, że przekręcasz moje słowa. Komunikacja międzyludzka jest ułomna - mogłyśmy się źle zrozumieć. Wyjaśniłam więc swoje intencje, ale ty w dalszym ciągu wolisz własną interpretację. Taką, która usprawiedliwi twojego focha na mnie. Nie wiem, może lubisz czuć się obrażona. Jeśli tak, proszę być trzymała się swojego postanowienia i nie udzielała się więcej. Tracisz swój i mój czas.

Salomonka napisał/a:

wolę w łożku jednego, zdrowego faceta, niz dwóch, nie wiedzących jak się zabrać do ciebie. Może tu tkwi problem?

No i gratuluję, życzę dalszej satysfakcji z życia seksualnego. Jak ci to poprawi nastrój, możemy przyjąć, że masz po stokroć bardziej udane życie łóżkowe.

A jak już chcesz pisać w takim zaczepnym tonie i bawić się w terapeutkę, to przypomnę tylko, że na początku dyskusji sama się „zachwycałaś romantyzmem”, pisałaś jakie to mam „fajne życie”, że „nie będę narzekała na nudę” i jeszcze to:

Salomonka napisał/a:

W sumie nawet bym ci zadrościła

Może w tym tkwi twój problem? :> Nagle z zachwytu dołączasz do grona oburzonych. No i świetnie, nie musisz akceptować mojego stylu życia, nie raz już ci pisałam, że nie jesteś adresatką moich postów. Żyj sobie i bądź szczęśliwa. Nota bene sama seks 1 na 1 lubię bardzo i z niego nie zrezygnowałam.

Arcy Właśnie to jest to o czym pisał Misinx, łatwiej byłoby, gdybyśmy wszyscy po wejściu w udany związek nagle tracili zainteresowanie innymi ludźmi. Tak jednak nie jest i różnie można sobie z tym faktem radzić.

Ale mnie ubawiłaś...

jesteś bardziej zmanierowana niż myślałam smile Wychwytujesz jakieś wyrwane z kontekstu słowa i zdania, żeby sie nimi posłużyć w dyskusji. W sumie wielka zaleta smile O ile nie jest wielkim klamstwem w ostatecznosci smile

Katarzynko smile

Żytj z kim chcesz, spij z kim chcesz, uprawiaj seks z kim chcesz, ale na litośc boską ...:) nie rob z tego religii.. i nie kłam.

ROZUMIESZ?

129

Gwoli przypomnienia:

rabdom.further napisał/a:

Hm..., no cóż, nie odebrałam postów Katarzynki88 w taki sposób i trochę się zdziwiłam, że można je tak odebrać.

Adiaphora napisał/a:

Salomonka czy Ty masz jakieś kompleksy czy tez czytasz cos innego, niż jest tu napisane? Męcząca jesteś.

karolcia napisał/a:

zupełnie nie odbieram postawy Katarzyny jako osoby, która próbuje wybić się z tłumu. A już pisanie, że inni mają "nudne" życie monogamisty jest dla mnie jakimś koszmarnym nieporozumieniem.

130

Katarzynka88 napisał/a:

Gwoli przypomnienia:

rabdom.further napisał/a:

Hm..., no cóż, nie odebrałam postów Katarzynki88 w taki sposób i trochę się zdziwiłam, że można je tak odebrać.

Adiaphora napisał/a:

Salomonka czy Ty masz jakieś kompleksy czy tez czytasz cos innego, niż jest tu napisane? Męcząca jesteś.

karolcia napisał/a:

zupełnie nie odbieram postawy Katarzyny jako osoby, która próbuje wybić się z tłumu. A już pisanie, że inni mają "nudne" życie monogamisty jest dla mnie jakimś koszmarnym nieporozumieniem.

Czyli nic nie zrozumiałaś...

131

Katarzynko proszę trochę mniej nerwów. Nic dzięki temu nie zyskasz a tylko sobie zrobisz krzywdę. Szczególnie tak jak pisałem że jestem pewny - łatwo Ci nie jest.
Polecam jeszcze wszystkim książkę "Psychologia miłości" Bogdana Wojcieszki.

132

Arcy, dziękuję za dobrą radę, masz rację smile Co do lektury, chętnie się zapoznam.

133

Przeczytałem odpowiedź Katarzynki i KOPARA MI OPADŁA. Nie tylko pomieszanie z poplątaniem ^2 (albo i wyższej potęgi) ale i ogromna manipulacja słowami, pojęciami, tym co się samemu wcześniej napisało, negacja tego, negacja pojęć, itd. Dyskusja z tym oznaczała by rozwleczenie tematu na takie "czynniki pierwsze", że już nikt by nic z tego nie zrozumiał. A może o to właśnie chodzi, żeby już nic nie rozumieć z tego?

A teraz parę odniesień. Oczywiście w związku poligamicznym a monogamicznych inaczej traktuje się kwestie zazdrości ale układ poliamoryczny nie jest stałym związkiem poligamicznym ale układem z wymianą partnerów więc trudno tutaj odnieść się do kwestii zazdrości bo ta wynika z wierności a tu jej NIE MA. Powiedzenie, że jest to rozwiązanie na zdradę tylko pokazuje myślenie autorki, że przede wszystkim tutaj chodziło właśnie o zdradę i przyzwolenie na nią. Ciekawe co by powiedział mąż autorki na taką genezę układu, w którym tkwią do dzisiaj. A sama zdrada czy kontrolowana przez partnera czy nie dalej jest zdradą, oddaniem gdzie indziej swojej intymności, uczuć.

Po drugie kwestia tego co się chce albo nie chce. Ludzie chcą różnych rzeczy, jeden chce kochać się z psami, inny z dziećmi, inny z wieloma partnerami. I tu celowo podaje takie "drastyczne" przykłady, żeby pokazać, że to co jest dozwolone jest kwestią, pochodną ustaleń i norm społecznych. Jaka bowiem jest granica tego, że np. poliamoria jest dozwolona a pedofilia nie jest? Przecież "poliamoryście" będzie odpowiadało dopuszczenie społeczne związków "wielo" a "pedofilowi" współżycie z dziećmi. Każdy z nich z racji swoich "potrzeb" będzie dążył do realizacji swojego "modelu", który będzie uważał za słuszny. Dlatego też trzeba jasno powiedzieć, że w modelu społeczeństwa chrześcijańskiego, gdzie rodzina zdefiniowana jest jako związek kobiety i mężczyzny, inne zachowania (odstępstwa) są antyspołeczne. W "modelach" proponowanych przez liberalizm (w celu psucia społecznego - moja opinia, też dlatego, że są charakterystyczne dla okresu tzw. dekadencji, upadku - patrz odniesienia historyczne) mamy dopuszczenie wszelkich zachowań sprzecznych z modelem społeczeństwa chrześcijańskiego, czyli różne zachowania seksualne, drapieżne, modele ekonomiczne, czy zagrożenie wartości życia np. eutanazja, itp. Chyba większość z nas ma jednak odczucie, że nadal żyjemy w społeczeństwie chrześcijańskim w Polsce? Skąd więc taki wielki krzyk i chęć przeprowadzenie "rewolucji liberalnej"? Są ku temu powody i ekonomiczne i społeczne. A ponieważ zachowanie "poli" jest zachowaniem antyspołecznym w naszej kulturze i to jest ważne, przytoczmy więc definicję antyspołecznego zachowania:

"Antyspołeczność – synonim psychopatii i socjopatii. Jest to czynne działanie przeciwko społeczeństwu; charakteryzuje się agresywnymi działaniami przeciwko jednostkom społecznym lub grupom społecznym (agresja słowna, przemoc); brakiem empatii. Na podstawie społecznej, etycznej i prawnej oceny tego typu działań, wyróżnia się trzy typy osobowości antyspołecznej: antyspołeczne zaburzenie osobowości, socjopatia i psychopatia. Osoby antyspołeczne mogą wyróżniać się urokiem osobistym, inteligencją. Cechuje je brak zdolności do identyfikowania się z jednostkami i grupami społecznymi. Motywacją ich agresywnych zachowań i działań jest pociąg do przeżywania silnych emocji. Charakteryzują się również brakiem zdolności do prowadzenia stabilnego życia rodzinnego, do utrzymywania więzi."

I nagle wszystkie wypowiedzi autorki i zachowania stają się jasne i zrozumiałe. A dla nas jest to do przemyślenia.

A teraz na koniec "wybitny" cytat z wypowiedzi autorki, gdzie manipulacja goni manipulacje, po prostu majstersztyk pomieszania pojęć i sugerowania czegoś fałszywego:

"Poliamoria zakłada natomiast, że ludzie są zdolni prawdziwie obdarzyć uczuciem romantycznym więcej niż jedną osobę. I pokochanie drugiego człowieka, nie powinno z automatu przekreślać dotychczasowej relacji. Paradoksalnie poliamoryczna żona może być dużo wierniejsza od żony monogamicznej wink
Znasz już moją historię. Gdybym trzymała się mono-normy, (mówiącej o tym, że kochać można w tym samym czasie tylko jedną osobę), cóż miałabym uczynić w momencie, gdy zdałam sobie sprawę, że kocham przyjaciela? Porzucić męża? I gdzie tu ta cała trwałość rodziny? Oczywiście, najłatwiej powiedzieć – nie zakochiwać się! Ale – chociaż możemy nad tym łamać ręce – ludzie w udanych związkach tęż się zakochują i zakochiwać będą. Wiesz to, czytasz wiele historii na tym forum. Poliamoryczny związek może być w takich chwilach uczciwą alternatywą dla zdrady czy porzucenia."

Po pierwsze poliamoria dotyczy głównie zachowań seksualnych, gdzie "miłość" jest głównie kwestią posiadania wielu partnerów seksualnych i na tym się opiera. Po drugie napisanie o wierności w sytuacji zdrady jest kłamstwem wręcz szokującym, że poliamoryczna żona jest wierniejsza?! Co za pomieszanie! A przy okazji czemu monogamiczna żona nie jest wierna, bo nie współżyje z przyjacielem" i "nie zdradza męża"? Niesamowite wręcz odwrócenie pojęć! Kolejne: Bardzo prostackie wręcz podejście w kwestii zakochania się w kimś innym kiedy się jest w związku, bo nie można sobie odmówić? I to ma potwierdzać to, że osoby w monogamicznych związkach też się zakochują? Zdarza się. Tylko, że tam kwestia postępowania, co oni robią jest zupełnie inna! To jak można to porównywać?!!!!!!!!!!!!!!!!!! To tak jakby pijak tłumaczył swoje pijaństwo tym, że ktoś inny ma ochotę na wypicie butelki wódki. Owszem ma ale tego nie robi. Róznica zasadnicza i obala całą to nielogiczną ale wybitnie manipulującą wypowiedź autorki.

Pozostaje pytanie jak osoby zmanipulowane przez autorkę (przede wszystkim mąż, który sam jest sobie winien) naprawdę się czują w tym pseudopięknym układzie. Ale na to pytanie nie uzyskamy tu odpowiedzi.

134

Salomonka napisał/a:

Katarzynko smile

Żytj z kim chcesz, spij z kim chcesz, uprawiaj seks z kim chcesz, ale na litośc boską ...:) nie rob z tego religii.. i nie kłam.

Zgadza się Katarzynko nie rób religii wink Pamiętaj, że wszystkie religie bardzo BARDZO nie znoszą konkurencji big_smile

135 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2018-11-05 13:18:10)

Katarzynka, że też Ci się chce z fanatykami jedynie słusznej drogi dyskutować. Masz cierpliwość dziewczyno.

Misinx, dobre! smile

136

adiaphora napisał/a:

Katarzynka, że też Ci się chce z fanatykami jedynie słusznej drogi dyskutować. Masz cierpliwość dziewczyno.

Misinx, dobre! smile

Za to Tobie się nie chce wink Poza tym co to za stwierdzenie "jedynie słuszna droga"? Ja postawiłem konkretne pytanie, gdzie jest granica przekraczania tej drogi? Czy jest nią np. przyzwolenie na poliamoryzm, czy jest nią przyzwolenie na pedofilię, czy przyzwolenie na zoofilię? W ujęciu społecznym oczywiście z wzięciem pod uwagę, że pewne granice są już przekroczone i, że dążenie jest do przekraczania kolejnych. Co jest tym kryterium? Czy to co uważano kiedyś, czy uważa się dzisiaj, czy będzie uważać jutro? Jaki system społeczny pozwala na jedne zachowania a nie pozwala na inne, jakie i dlaczego?

137

Daro, znajdź sobie chłopie jakąś kobitę, to nie będziesz musiał w necie krucjat uskuteczniac.  Sorry za szczerość, ale nudzisz okrutnie z tą swoją retoryką radiowo maryjną. Żyj i daj żyć innym. A w kwestii poliamorii to się może doksztalc bardziej zamiast klepać co Ci ślina na język przyniesie. To, ze czegoś nie lubisz a nawet nie znosisz to jedno, nie masz obowiązku wszystkiego akceptować. Ale żeby tak się  przypie**dalać do wszystkiego, co stoi w sprzeczności z Twoim światopoglądem i to flekować na każdym kroku to już obsesja jakaś. Co na to Twój lekarz?

138

adiaphora napisał/a:

Misinx, dobre! smile

Za to Tobie się nie chce wink Poza tym co to za stwierdzenie "jedynie słuszna droga"? Ja postawiłem konkretne pytanie, gdzie jest granica przekraczania tej drogi? Czy jest nią np. przyzwolenie na poliamoryzm, czy jest nią przyzwolenie na pedofilię, czy przyzwolenie na zoofilię? W ujęciu społecznym oczywiście z wzięciem pod uwagę, że pewne granice są już przekroczone i, że dążenie jest do przekraczania kolejnych. Co jest tym kryterium? Czy to co uważano kiedyś, czy uważa się dzisiaj, czy będzie uważać jutro? Jaki system społeczny pozwala na jedne zachowania a nie pozwala na inne, jakie i dlaczego?

Chłopie jak Ty zestawiasz poliamoryzm z krzywdzeniem dzieci, albo zwierząt, to Ty szukaj rozmówców tylko wśród takich jak Ty. Z nikim innym się nie dogadasz. Kiedyś dla takich jak Ty problemem było choćby to, że kobiety ubrały spodnie. Ty wiesz jakie to miało skutki społeczne ??? big_smile

139

adiaphora napisał/a:

Daro, znajdź sobie chłopie jakąś kobitę, to nie będziesz musiał w necie krucjat uskuteczniac.  Sorry za szczerość, ale nudzisz okrutnie z tą swoją retoryką radiowo maryjną. Żyj i daj żyć innym. A w kwestii poliamorii to się może doksztalc bardziej zamiast klepać co Ci ślina na język przyniesie. To, ze czegoś nie lubisz a nawet nie znosisz to jedno, nie masz obowiązku wszystkiego akceptować. Ale żeby tak się  przypie**dalać do wszystkiego, co stoi w sprzeczności z Twoim światopoglądem i to flekować na każdym kroku to już obsesja jakaś. Co na to Twój lekarz?

Bravo!
Adiaphoro, Twój post to jak łyk świeżego powietrza po wyjściu z trupiarni.

Dariowi dedykuję  9 Act 1 Finale Part 1 2 Viva La Liberta! z Don Giovanniego. Może wyluzuje ...

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

140 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-11-05 14:47:32)

Misinx napisał/a:
adiaphora napisał/a:

Misinx, dobre! smile

Chłopie jak Ty zestawiasz poliamoryzm z krzywdzeniem dzieci, albo zwierząt, to Ty szukaj rozmówców tylko wśród takich jak Ty. Z nikim innym się nie dogadasz. Kiedyś dla takich jak Ty problemem było choćby to, że kobiety ubrały spodnie. Ty wiesz jakie to miało skutki społeczne ??? big_smile

He, nie wiem ale czy aż tak można być pozbawionym wyobraźni żeby nie widzieć, że nie ma różnicy, nie rozumieć sensu wypowiedzi? Różnica jest w tylko w skali. Bowiem coś co było nie do pomyślenia 50 lat temu, dziś jest "normą" a co jest nie do pomyślenia dzisiaj, jutro będzie "normą". Coś co cię oburza jest "normą" dla kogoś innego, a co jest "normą" dla ciebie oburza kogoś innego. Czy nie jest właśnie tak, że pewne poglądy społeczne każą ci patrzeć na coś w określony sposób, i wtedy reagujesz tak jak reagujesz? Stąd moje konkretne pytanie o kryteria oceny tego co jest dozwolone a co nie jest dozwolone i wg. jakiego modelu społecznego?

Na to pytanie nie umiecie albo nie chcecie odpowiedzieć.

Przytoczę też wypowiedź:

adiaphora napisał/a:

Powyższa wypowiedź jest pełna jadu, przytyków, słów haseł używanych do hejtowania, jest typowym przykładem mowy nienawiści, używaniem wulgaryzmów, obrażaniem. To są argumenty? Skąd taka reakcja? Co ją wywołuje? Czemu ktoś zmusza się do takiego wysiłku OPLUWANIA kogoś innego? Bo ktoś dosadnie coś pokazuje, że nie można tego znieść? LOL

141

Misinx napisał/a:

He, nie wiem ale czy aż tak można być pozbawionym wyobraźni żeby nie widzieć, że nie ma różnicy, nie rozumieć sensu wypowiedzi? Różnica jest w tylko w skali. Bowiem coś co było nie do pomyślenia 50 lat temu, dziś jest "normą" a co jest nie do pomyślenia dzisiaj, jutro będzie "normą". Coś co cię oburza jest "normą" dla kogoś innego, a co jest "normą" dla ciebie oburza kogoś innego. Czy nie jest właśnie tak, że pewne poglądy społeczne każą ci patrzeć na coś w określony sposób, i wtedy reagujesz tak jak reagujesz? Stąd moje konkretne pytanie o kryteria oceny tego co jest dozwolone a co nie jest dozwolone i wg. jakiego modelu społecznego?

Na to pytanie nie umiecie albo nie chcecie odpowiedzieć.

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Ty masz swoje teorie o szkodliwościach społecznych, ja mam swoje, inni mają swoje itd. Gdy zbiera się spora grupa ludzi, która zaczyna wspólnie twierdzić, że coś ich wspólnie "uwiera" w obecnym stanie rzeczy i że chcą zmiany to ją forsują. Zazwyczaj im idzie na początku opornie. Czasem im się udaje, a czasem nie. Przyjrzyj się jak było z np. z sufrażystkami, w ogóle z całym ruchem kobiet, który wywracał do góry nogami ówczesny ład społeczny. Dla wielu ludzi to co robiły "łamaniem praw boskich", "praw natury" i tym podobne bzdety. Też było wtedy mnóstwo zadziwiających dzisiaj teorii naukowych stojących w opozycji do tej rewolucji.

Dla mnie osobiście jedynym kryterium tego co jest dozwolone jest to, czy ktoś nie ponosi z tego tytułu krzywdy, cierpienia i tyle. Ale to jest moje indywidualne kryterium.

142

Secondo1 napisał/a:
karolcia_38 napisał/a:

. Najbardziej.charakeryzuje mnie to powiedzenie... "między bodźcem a reakcją leży największa siła człowieka... wolna wola." Dzięki temu czuję się wolnym człowiekiem nawet wówczas gdy popełniam błędy. Jednak nikogo za te błędy nie winię. No ale faktycznie nie mam już 20 lat.

karolcia_38; to bardzo dojrzała postawa. Nie przychodzi sama z siebie, ale jak pisalas wymaga dużej pracy, żeby przestać obwiniać innych za swoje błędy.
Wiem, bo sama przeszłam podobną, może tylko w części , drogę, mam nadzieję że skuteczną, chociaż ciagle się łapie zna tym, że działam „pod wpływem” i po czasie zareagowałabyś inaczej.

Jednak, jest wiele osób które tej drogi jeszcze nie przeszły ani w kawałku i ciagle szukają wzorców do naśladowania.
Wiem, że moje zachowanie może mieć wpływ na ich decyzje.
Oby dobre.
Ale miałabym kaca moralnego, gdyby moje złe decyzja skutkowały ich złymi decyzjami.
Nie chce być odebrwna jako samochwala - bywam dla niektórych autorytetem, a to zobowiązuje.
Czasami aż za bardzo sad

A ze nie jestem idealna... to przynajmniej staram się idealnie sobie z tym radzić smile

Hmmm... no i widzisz Secondo bardzo ciekawą kwestię poruszyłaś. I tu wyłania się mój egoizm w pełnej krasie. Ja jako, że z przyczyn niezależnych od siebie byłam zmuszona szukać sama własnej drogi niejednokrotnie kalecząc się okrutnie przyjęłam postawę bezkompromisowej niezależności działającej w dwie strony. Skoro ja nauczyłam się odpowiedzialności za własne życie, myśli, decyzje, wybory, słowa etc. i nikogo nie obarczam współodpowiedzialnością za to, nie mam ochoty ani wewnętrznej zgody by ktokolwiek obarczał mnie odpowiedzialnością za jego życie, myśli ...... etc. Bo widzisz.... to też wielokrotnie efekt mojej rewolucyjnej ewolucji popartej w życiu osobistym doświadczeniem gdy nie istotna była prawdziwa moja intencja i prawda bo inny człowiek i tak przefiltrował przez własne ego i dostrzegł, usłyszał, zinterpretował to co miał potrzebę. I na nic tu moja postawa czy odpowiedzialność bo nie TO jest clue problemu a właśnie to JAK chce nas odebrać drugi człowiek. I ze świętego można w końcu zrobić pożalsięboże istotę przypisując mu własne słabości czy projektując trawiące nas lęki, strachy, fobie. Stąd moja postawa odcinająca się całkowicie od takich ludzi. I guzik mnie obchodzi, że chadzają po omacku. Ja też kiedyś chadzałam. Jednocześnie być może właśnie z tego samego powodu, że można..... wierzę w ludzi. Potrafię widzieć z empatią. Jest mi łatwiej bo w zasadzie nic mi nie zagraża a jednocześnie nic nie ogranicza. Wszak wszystko co widzę, co zrobię zaczyna i kończy na mnie na mojej odpowiedzialności nawet za moje błędne patrzenie czy błędną interpretację tego co widzę.

A dyskusja z Daro właśnie pokazuje na czym polegają wewnętrzne filtry. To szablonowa rozmowa ślepego z głuchym. I ani głuchy ani ślepy nad drugim przewagi nie ma. Po prostu są inni.

143

Niestety autorka Ameryki nie odkryła ale przeinacza kwestię odpowiedzialności i swojej niezależności w sensie wolności wyboru innych. Mąż bowiem nie był tu wolny. Np. wg. Santrea są trzy warianty realacji międzyludzkich.  Są to prośba, wymaganie i apel. Autorka stosuje tutaj relację typu wymaganie wobec męża co jest przejawem relacji "pan - niewolnik". To tylko taka luźna uwaga z punktu widzenia psychologii wink

Możemy też spojrzeć na relację z innego punktu widzenia. Kwestii miłości vs. wolności. Świetnie to przedstawia wielu autorów. Wg. mnie wiele elementów tego jest związane z tzw. stanem psychotycznym nawet jeśli to jest przesada. Wszyscy chyba wiemy jak wygląda rozmowa z zadużonym w kimś dzieckiem? To przemija bez nowych bodźców dlatego "ciekawe jest" co będzie za 3-5 lat?

Warto się zastanowić czy czasem ktoś nie stał się niewolnikiem tego układu? Tego się oczywiście też nie dowiemy.

144

Niewolnikiem można być w dwójnasob. W wersji nieświadomości siebie. Bądź w wersji wyboru. Zarówno pierwsza jak i druga postawa nie odbiera człowiekowi odpowiedzialności za stan w jakim się znajduje. I skoro zdolny do abstrakcyjnego myślenia człowiek pozostaje w "niewygodzie niewolniczej" dlaczego ktoś inny ma autoryzować z pozycji nadrzędnej bądź co bądź jego wybór? Wszak brak wyboru jest niczym innym jak wyborem tyle, że zaniechania.

145

Daro bardzo chętnie podpierasz się badaniami czy słowami takimi jak psychologia. Takie postępowanie uznaję za manipulację ludźmi, którzy to czytają.
Sytuacje którą opisała Katarzyna nazwałbym "uzgodnieniem" i to całej trójki

146

Co do pytania o granicę, dla mnie jest nią wolność drugiej istoty. Dopuszczalne jest to, co odbywa się między dorosłymi ludźmi, za ich świadomie i dobrowolnie wyrażoną zgodą. Pedofilia ani zoo filia nie spełniają tej definicji. Polegają na wykorzystaniu stosunku zależności, przymusie fizycznym bądź psychicznym, ewentualnie wykorzystaniu istoty niezdolnej do wyrażenia woli.

Kwestia zdrady to też ciekawy problem. Jak ją bowiem rozumieć? Wg mnie zdrada jest złamaniem umowy. Dopóki więc jesteśmy szczerzy i trzymamy się ustalonych w związku reguł, dopóty jesteśmy "wierni".

A niezależność w miłości? Niestety ludzie często w związkach zgadzają się na różne rzeczy, których tak naprawdę nie chcą: jakiś rodzaj praktyk seksualnych, wymiana znajomych, pracy, przeprowadzka czy choćby dalsze trwanie w unieszczęśliwiającej relacji. Poliamoria czy otwarcie związku nie są tu pewnie wyjątkiem, co jednak niewiele mówi o samym zjawisku.

Karolciu, rozmowa ślepego z głuchym - racja, ale myślę, że przy odrobinie dobrej woli jesteśmy w stanie lepiej pojąć swoje racje (nie mówię zaakceptować). U Dara niestety nie widzę dobrej woli, ale wręcz upartą niechęć do czytania ze zrozumieniem, połączoną z napastliwym tonem. Taka postawa mocno zniechęca do dyskusji.

147

Katarzynka88 napisał/a:

Co do pytania o granicę, dla mnie jest nią wolność drugiej istoty. Dopuszczalne jest to, co odbywa się między dorosłymi ludźmi, za ich świadomie i dobrowolnie wyrażoną zgodą. Pedofilia ani zoo filia nie spełniają tej definicji. Polegają na wykorzystaniu stosunku zależności, przymusie fizycznym bądź psychicznym, ewentualnie wykorzystaniu istoty niezdolnej do wyrażenia woli.

Kwestia zdrady to też ciekawy problem. Jak ją bowiem rozumieć? Wg mnie zdrada jest złamaniem umowy. Dopóki więc jesteśmy szczerzy i trzymamy się ustalonych w związku reguł, dopóty jesteśmy "wierni".

A niezależność w miłości? Niestety ludzie często w związkach zgadzają się na różne rzeczy, których tak naprawdę nie chcą: jakiś rodzaj praktyk seksualnych, wymiana znajomych, pracy, przeprowadzka czy choćby dalsze trwanie w unieszczęśliwiającej relacji. Poliamoria czy otwarcie związku nie są tu pewnie wyjątkiem, co jednak niewiele mówi o samym zjawisku.

Karolciu, rozmowa ślepego z głuchym - racja, ale myślę, że przy odrobinie dobrej woli jesteśmy w stanie lepiej pojąć swoje racje (nie mówię zaakceptować). U Dara niestety nie widzę dobrej woli, ale wręcz upartą niechęć do czytania ze zrozumieniem, połączoną z napastliwym tonem. Taka postawa mocno zniechęca do dyskusji.

Dyskusja polega na otwartości, prawdzie i braku manipulacji. Przede wszystkim jeśli mówimy o wolnej woli to powinniśmy dać się wypowiedzieć tutaj twojemu mężowi ponieważ doświadczenie pokazuje, że dana sytuacja zrelacjonowana przez kogoś innego wygląda zupełnie inaczej. Poza tym ktoś może być "ubezwłasnowolniony" samą sytuacją nawet a szczególnie jeśli jest osoba dorosłą i kalkuluje. Opisany tutaj obraz jest jednoznaczny. Mąż zgodził się bo nie chciał stracić przyjaciela przy nieugiętej postawie żony, która chciała go z nim zdradzić, musi się pocieszać przygodnymi kochankami aby jego poczucie wartości nie upadło z kretesem. Jest to przykład prawdziwej desktrukcji, takiej jednak nieoczywistej, zniewolenia a nie wolności. Jak miałby się przeciwstawić skoro był przegadany i zmanipulowany. Nie na tym polega wolny wybór ale raczej na patrzeniu na drugiego człowieka i odgadywaniu jego potrzeb. Potrzeba posiadania kochanka nie była potrzebą męża i nie on to zaproponował. On nie odmówił. To wszystko w kwestii wolności wyboru.

148

Daro napisał/a:

Mąż zgodził się bo nie chciał stracić przyjaciela przy nieugiętej postawie żony (...) Potrzeba posiadania kochanka nie była potrzebą męża i nie on to zaproponował. On nie odmówił.

Nieprawda. Przypomnę pierwsze posty:

Zaczął mnie namawiać, byśmy jeszcze kiedyś dali szansę S.
Nie wiedziałam co z tym począć.
W końcu, po urodzinach męża, zgodziłam się. (...)
Było więc jasne, że miłość będzie trwała, jeżeli dalej będzie naszym przyjacielem. Co więc z tym począć? Zerwać kontakt zupełnie? Przez długi czas myślałam, że to najlepsze wyjście. O tym ani S., ani mój mąż nie chcieli nawet słyszeć. (...)
Gdy pytam chłopaków, czy zmieniliby cokolwiek mogąc cofnąć czas, bez wahania odpowiadają, że nie.

O to właśnie mi chodziło, gdy pisałam o Twojej upartej niechęci do czytania ze zrozumieniem. Konsekwentnie wypaczasz moją historię pod swoje tezy. Stworzyłeś w swej głowie jakiś obraz mojej osoby, mojej relacji z mężem, moich motywacji i teraz dzielnie wojujesz z tym wyobrażeniem. Nie ma ono jednak wiele wspólnego z rzeczywistością, więc ciężko mi się odnieść do niektórych ataków.

A jeśli chodzi o mojego męża, to w wolnych chwilach śledzi ten temat i ma z Twoich postów niesamowitą uciechę wink

Daro napisał/a:

Nie na tym polega wolny wybór ale raczej na patrzeniu na drugiego człowieka i odgadywaniu jego potrzeb

Zgadzam się z tobą. Też uważam, że ludzie często ulegają presji ukochanej osoby i moralnym obowiązkiem jest tego nie wykorzystywać, a wręcz przeciwnie, szanować potrzeby partnera (zarówno te wypowiedziane jak i dorozumiane). Było to dla mnie pierwszorzędną kwestią w całym procesie decyzyjnym, który był długi i trudny, ale z pewnością wspólny. Swoją drogą mój mąż ma bardzo silny charakter i brał aktywny udział w kształtowaniu naszej relacji. W innym temacie ktoś nawet sugerował, że to ja się dostosowałam do woli męża wink Ot tyle na temat sensu odgadywania cudzych motywacji „na odległość”.

Z pewnością twoje rozumowanie byłoby bliższe prawdy, gdyby mój mąż był typowym facetem. To jednak człowiek zupełnie niepodobny do żadnego innego mężczyzny jakiego znam - jest pewny siebie, od zawsze wyzbyty uczucia zazdrości, serdeczny, otwarty, szczery i radosny. Wiem, że tego nie pojmujesz, ale jesteśmy naprawdę szczęśliwymi, kochającymi się ludźmi smile

149

Cześć po przerwie! Spotkała nas niedawno przeciekawa sytuacja. Pewien reporter przeczytał ten temat i uznał, że historia idealnie nadaje się do materiału o poliamorii, jaki planuje zrobić dla Dzień Dobry TVN big_smile Wymieniliśmy klika wiadomości, maili, telefonów. Zachęcał naszą trójkę do rozmowy przed kamerami. Z racji, że temat jest bardzo intymny, zgodziliśmy się, pod warunkiem pełnej anonimizacji (modulacja głosu, ujęcia bez twarzy). W miniony weekend byliśmy na nagraniach.

Ze wstępnych informacji wiem, że emisja palowana jest w wakacyjny weekend. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądała całość po montażu, więc nie wiem czy jest co polecać tongue Ale jeśli kogoś ciekawi jak brzmi wersja moich partnerów, to będzie okazja usłyszeć w TV.

Jak będę znała dokładną datę emisji, dam znać.

150 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-23 06:59:44)

Nie wiem na pewno, ale to ostatnie kupy się nie trzyma.
z tym wcześniejszymi.

facet po przejściach

151

Po co ten ekshibicjonizm? Najpierw temat na forum, teraz telewizja, a potem co? założycie partię? Fajnie, że żyjecie sobie w trójkącie, ale naprawdę chcecie o tym opowiadać? Twoi mężczyźni tacy są skorzy do opowiadania o tym, że dzielą się kobietą? Nie ogarniam tego lansu.

152

A ja chętnie obejrzę. Koniecznie podaj datę emisji.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

153 Ostatnio edytowany przez Katarzynka88 (2019-05-24 19:16:45)

Perydot, bez twarzy i nazwisk, coś słaby ten lans, ale niech będzie tongue Może masz rację, w sumie nie rozkładaliśmy naszych motywacji na czynniki pierwsze, po prostu uznaliśmy, że dla nas samych będzie to ciekawa przygoda i rozmowa.

Poza tym, jak już pisałam, sama 2 lata temu z podziękowaniem przyjęłabym wszystkie porady, uwagi i przestrogi od osób doświadczonych w temacie, więc może chociaż ktoś w podobnej sytuacji wyniesie z tego coś dla siebie.

Cyngli, podam podam smile Sama jestem ciekawa jak wyjdzie. Ma być podobno, obok naszego wywiadu, jakiś komentarz eksperta i dyskusja w studiu, ale nie mamy żadnego wpływu kto i jak będzie to komentował.

154

Jak nie robicie autoryzacji, można się mocno zdziwić..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

155

Nie no spoko, tylko faktycznie nie wiadomo w jakim kierunku ta rozmowa się potoczy, jak ukierunkowani będą prowadzący. Wy możecie mieć dobre intencje, a reszta przeciwnie, będzie chciała was zdyskredytować. A temat intymny i dość kontrowersyjny jednak.

156

I ja chętnie obejrzę

157 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2019-05-29 18:02:27)

_v_ napisał/a:

wiekszosc ludzi kosztuja zwiazki monogamiczne z ktorych nie moga sie wyrwac i nie sa szczesliwi
ale nikt im nie mowi: ej ty, sluchaj, nie wiaz sie monogamicznie, bo nawet jesli teraz bedziesz mial satysfakcje, to pozniej moze cie to duzo kosztowac

wiec dlaczego tak sie mowi osobom? ktore wybieraja inne zycie?
...

Jak to się nie mówi ? :D
Czy jest na sali facet, który nie uslyszal kiedyś słów: "...i dlatego stary, mówię Ci: nie żeń sie!"

Albo "Taaaak, żeń się, żeń - czemu masz mieć lepiej niz ja ( my ) ?
;)

158

Jaka tutaj burza jest w tym temacie.. nawet jeżeli by jej mąż był bi to co z tego?! O ile to żona na wszystko się zgadza i wszystko rozumie to why not?

159

Haha to raczej żona korzysta, a nie mąż.

-

160 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-06-06 12:16:25)

Mal_Ninka napisał/a:

Jaka tutaj burza jest w tym temacie.. nawet jeżeli by jej mąż był bi to co z tego?! O ile to żona na wszystko się zgadza i wszystko rozumie to why not?

Tyle, że Katarzynka nie potwierdziła dotąd mojej sugestii, że jej adoratorzy są biseksualni.
Dlaczego nie? Dlatego, że w ogólnopolskiej stacji komercyjnej, zamierzają się schować, by rodziny się nie dowiedziały, aby o szczęściu opowiedzieć przy okazji jednak? Moim zdaniem, trolling to jest.

facet po przejściach

161

Jeżeli to nie jest historia wynikająca ze zbyt bujnej wyobraźni, to podziwiam. I szanuję to, że pomimo tak nietypowych połączeń i przeżyć nadal można prawdziwie kochać. A to jest w końcu najważniejsze, przynajmniej moim zdaniem. Z tego typu tematyki mogę polecić materiał z kanału YT "5 metrów pod ziemią". Linka nie wrzucam, jak ktoś będzie chciał, to bez problemu odnajdzie to o co mi chodziło.

Kobieta na Czasie - łyk inspiracji każdego dnia.

162 Ostatnio edytowany przez Katarzynka88 (2019-06-07 12:05:40)

Paulino, czy chodzi o wywiad z Żenią Aleksandrową? Czy były też jakieś inne w tematyce poliamorii?

Mal_Ninka, też nie uważam, by ewentualny biseksualizm moich partnerów był czymś negatywnym dla tej relacji. Panowie jednak biseksualni nie są. W szczególności mój mąż ma awersję do wszelkich eksperymentów w tym kierunku. Co nie oznacza Burzowy, że tylko ja „korzystam” na otwartości naszego małżeństwa, co też opisałam w poprzednich postach.

Excop, trolling?! Touche. Już myślałam że rok forumowych dyskusji stawia mnie poza takimi podejrzeniami. To, że o naszym życiu (anonimowo!) opowiadać lubię, wiadomo nie od dziś, więc fakt, że się w końcu zgodziliśmy na anonimowy wywiad nie powinien dziwić. Najwięcej oporów miał nasz przyjaciel, ale po wszystkim stwierdził, że nie żałuje, bo skonfrontował się z paroma pytaniami, których wcześniej sobie nie zadał.

Pewnie jest jakieś ryzyko, że znajome osoby, pomimo anonimizacji, domyślą się kto zacz, ale w ten ostatni rok i tak zdążyliśmy się ujawnić przed większością najbliższych. Mimo to nalegaliśmy na pełną anonimowość, bo nie chcieliśmy pod własną twarzą i nazwiskiem zdradzać połowie Polski szczegółów życia łóżkowego i uczuciowego – nieważne czy byłoby purytańskie czy rozwiązłe.

Macie jednak rację, że wywiad nieautoryzowany, więc możemy się zdziwić jak zostanie przedstawiona cała historia. Rozmawiano z każdym z nas z osobna (ponad 2 h łącznie), więc z pewnością będzie parę smaczków idealnych do wyrwania z kontekstu. Liczę jednak na uczciwość autorów i choć oczywiście nie oczekujemy laurki, to mamy nadzieję nie robić za babę z brodą.

163

Wychodzi na to, ze Twój mąż, to masochista, a we trójkę, ekshibicjonizm prezentujecie.
Od razu należało tak powiedzieć.
Wybacz, Katarzynko, ale nie wierzę w tę historię.

facet po przejściach

164 Ostatnio edytowany przez Katarzynka88 (2019-06-07 12:53:28)

Twoje prawo. Może zmienisz zdanie, po wysłuchaniu nas. A jeśli oglądać nie zamierzasz, to cóż, nie zmieni to faktu, że istniejemy i mamy się dobrze big_smile

165 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-06-07 13:21:16)

Katarzynka88 napisał/a:

Twoje prawo. Może zmienisz zdanie, po wysłuchaniu nas. A jeśli oglądać nie zamierzasz, to cóż, nie zmieni to faktu, że istniejemy i mamy się dobrze big_smile

Właśnie, że chcę obejrzeć. I czekam na podanie terminu, Katarzynko.
Niekiedy, warto skonfrontować prezentowane poglądy, z przekazem "na żywo". smile

facet po przejściach

Posty [ 111 do 165 z 207 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Życie w trójkącie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018