Poradnik Dobrej Żony : ) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Poradnik Dobrej Żony : )

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 90 ]

39

Odp: Poradnik Dobrej Żony : )
theonlyone napisał/a:

Trzeba nie zapomnieć przede wszystkim o tym,że prawo jest po stronie kobiet i facet jest z góry skazany na przegranie większości spraw sądowych...Wystarczy poczytać historie facetów i aż ciarki człowieka przechodzą.

W przypadku gwałtów i molestowania też jest po stronie kobiet?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Nya napisał/a:
theonlyone napisał/a:

Trzeba nie zapomnieć przede wszystkim o tym,że prawo jest po stronie kobiet i facet jest z góry skazany na przegranie większości spraw sądowych...Wystarczy poczytać historie facetów i aż ciarki człowieka przechodzą.

W przypadku gwałtów i molestowania też jest po stronie kobiet?

jeszcze tylko dodam, ze przez wieki było tak, że gdy kobieta chciała odejść od męża, to traciła jakiekolwiek prawa do dzieci, szczególnie do synów. Nie mówiąc już o tym, że często nie miała z czym odejść, gdyż nie mogła mieć własnego majątku, wychodziła z domu ojców do domu teściów czy męża.
więc nie dramatyzujcie, panowie
to raz

a dwa jakiś czas temu byłam na konferencji, na której był poruszany ten temat i okazuje się, że liczby mówią same za siebie: panowie po prostu nie składają wniosków o opiekę nad dziećmi. a taki wniosek trzeba złożyć. i, umówmy się, dla większości panów jest to po prostu wygodne.

41

_v_ napisał/a:

jeszcze tylko dodam, ze przez wieki było tak, że gdy kobieta chciała odejść od męża, to traciła jakiekolwiek prawa do dzieci, szczególnie do synów. Nie mówiąc już o tym, że często nie miała z czym odejść, gdyż nie mogła mieć własnego majątku, wychodziła z domu ojców do domu teściów czy męża

Może nie dramatyzujmy tak nad tym historycznym losem kobiet. Instytucja posagu miała właśnie zabezpieczać kobietę, która opuszczała dom. Różnie to było regulowane obyczajowo i prawnie w różnych okresach czasu, krajach ale często, mąż nie mógł dysponować tym co żona wnosiła w posagu.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..
Reklama

42

Klio napisał/a:

Wychodzi teraz niechlujstwo intelektualne...

Łagodnie powiedziane.

43

Zakladajac, ze tylko facet pracuje na rodzine, wiekszosc tych punktow jest absolutnie racjonalna. Kto chcialby sobie flaki wypruwac by po robocie przychodzic do zasyfionego domu z zona zolza?

Oczywiscie w dzisiejszych czasach, kiedy oboje malzonkow zwykle pracuje, obowiazki domowe sie dzieli.

Reklama

44

Beyondblackie napisał/a:

Zakladajac, ze tylko facet pracuje na rodzine, wiekszosc tych punktow jest absolutnie racjonalna. Kto chcialby sobie flaki wypruwac by po robocie przychodzic do zasyfionego domu z zona zolza?

Oczywiscie w dzisiejszych czasach, kiedy oboje malzonkow zwykle pracuje, obowiazki domowe sie dzieli.

brawo za zdrowy rozsądek smile Ale chyba jesteś w mniejszości. Wiele Pań chciałoby jedynie leżeć i pachnieć, a jeleń po robocie w takim układzie miałby się brać jeszcze za ogarnianie domu i gotowanie : )

"Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi"

45

Unreal napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

brawo za zdrowy rozsądek smile Ale chyba jesteś w mniejszości. Wiele Pań chciałoby jedynie leżeć i pachnieć, a jeleń po robocie w takim układzie miałby się brać jeszcze za ogarnianie domu i gotowanie : )

Wiele pań i panów zauważa, że mądry podział obowiązków nie równa się służalczości wink

I am Jack's complete lack of surprise.

46 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2018-01-03 20:55:06)

Nana666 napisał/a:

Wiele pań i panów zauważa, że mądry podział obowiązków nie równa się służalczości wink

Słowo klucz to mądry. Taki doskonały przykład: dla męża robię domowe śniadanie do pracy (chociaż spokojnie mógłby sobie kupić), jednak nigdy nie miałam tego zwyczaju w byłych związkach (mniej, czy bardziej poważnych).
To nie podejście dla samej zasady bazującej na jakiejś kulturze itp. "to mój mężczyzna to będę robiła mu śniadanie", tylko spojrzenie na całokształt związku. Jeśli kobieta nie jest traktowana jak kura domowa tylko jak partnerka (czyt. pani domu) i co najważniejsze odczuwa szacunek w stosunku do własnej osoby w zachowaniu drugiej strony to naprawdę wiele rzeczy robi się od tak wink. Tu jest sedno problemu. W niektórych związkach jedna strona posiadając jakieś tam poglądy dosyć "niemile" forsuje swoje racje, które głównie mają iść mu/jej na rękę to o czym jest ten temat? Napisałam o obu stronach barykady. Dla mnie praca to nie jest powód do zwolnienia z choćby części obowiązków domowych. Chyba, że jest to praca tak ciężka, że od razu w domu idzie spać. Teraz ludzie są rozpieszczeni smile. Lubię innym wytykać co mogliby jeszcze zrobić, ale sami tacy zarobieni...
Do tego należałoby zbadać kwestie odpoczynku, bo niektórzy lepiej czują się w pracy smile. Ja nienawidziłam siedzieć w domu (dzieci kocham, ale czułam się nieswojo na macierzyńskim). Natomiast praca zwróciła mi chęci do pracy. Teraz mamy sytuację: ja chodzę na 10h do pracy i wracam pełna życia, a mój mąż wręcz przeciwnie jest zmęczony przez ten cały czas zajmując się domem. Kto ma zrobić obiad? To logiczne: ja. Tylko prostak mógłby mieć w takiej sytuacji roszczeniową postawę.

47

Otóż to. W zdrowo funkcjonującym związku chodzi o to, żeby sobie życie wzajemnie ułatwiać, nie utrudniać, a przy tym wychodzić poza czubek własnego nosa, co dla mnie znaczy, że robić to ze zwykłej życzliwości i bezinteresownie. No chyba, że interesownością nazwiemy oczekiwanie, że to samo otrzymuje się z tej drugiej strony, wtedy jak najbardziej.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

48

Olinka napisał/a:

Otóż to. W zdrowo funkcjonującym związku chodzi o to, żeby sobie życie wzajemnie ułatwiać, nie utrudniać, a przy tym wychodzić poza czubek własnego nosa, co dla mnie znaczy, że robić to ze zwykłej życzliwości i bezinteresownie. No chyba, że interesownością nazwiemy oczekiwanie, że to samo otrzymuje się z tej drugiej strony, wtedy jak najbardziej.

Ot, wlasnie to smile

49

Teraz to oburza, ale przeciez do tej pory sa kraje, w ktorych swinia w chlewie jest wiecej warta niz kobieta.

Jezeli para szanuje sie, swiadomie wybrali siebie, jest milosc, to dla mnie oczywiste jest, ze sobie pomagaja. Dziwnym byloby jezeli kobieta niepracujaca, siedzaca w domu z dzieckiem nie przygotowalaby jakiegos obiadu i nie ogarnelaby domu. Ale kochajacy facet doceni to i odciazy swoja kobiete wieczorem i w weekend. Czasami zastanawiam sie po co ludzie pobieraja sie, a potem psiocza na swoja druga “polowke” albo swiadomie zostaja rodzicami i narzekaja jak im ciezko, nie maja spokoju, nigdzie nie wyjada, ze kiedys to bylo super zycie.
Znam taka jedna pare, dziecko 3 lata (do tej pory w pielusze), ona nie chce wracac do pracy, siedzi w domu. Caly dzien mija przed tv, w domu syf, obiad rzadko robiony, jej ulubione zajecie to zakupy online. On ma do niej o to pretensje, ciagle klotnie, osobne sypialnie. Niekiedy obojgu przydalby sie taki poradnik.

50

Jesli zalozyc ze tylko facet pracuje to wiekszosc jest jak najbardziej ok, kazdy ma swoje obowiazki i jesli on utrzymuje rodzine dla mnie to normalne ze kobieta sprzata i gotuje.

51

Myślę że nie ma jednej definicji kobiety która jest dobra żona i myślę że szanowny autor doskonale zdaję sobie z tego sprawę a wątek służy tylko potwierdzeniu jego jakichś negatywnych opinii o kobietach. Że wszystkie chcą leżeć i pachnieć itd itp

52 Ostatnio edytowany przez Leśny_owoc (2018-01-05 20:01:35)

jjbp napisał/a:

Myślę że nie ma jednej definicji kobiety która jest dobra żona i myślę że szanowny autor doskonale zdaję sobie z tego sprawę a wątek służy tylko potwierdzeniu jego jakichś negatywnych opinii o kobietach. Że wszystkie chcą leżeć i pachnieć itd itp

Co dziwne to bardzo często spotykane. Niektórzy tak mają (szczególnie z zawyżoną samooceną w stosunku do własnej osoby) jak coś im nie wyjdzie szukają dosłownie tysiąca rzeczy, aby potwierdzić, że coś co wcześniej było dla nich bardzo wartościowe tak naprawdę jest nic nie warte... żem to standard. Każdy inaczej rekompensuje ego.

Małpa69 napisał/a:

Jesli zalozyc ze tylko facet pracuje to wiekszosc jest jak najbardziej ok, kazdy ma swoje obowiazki i jesli on utrzymuje rodzine dla mnie to normalne ze kobieta sprzata i gotuje.

Jeśli mężczyzna nie podnosi pracy zarobkowej do wyższej rangi, niż praca w domu (ciekawe jakby podliczać za sprzątaczkę, kucharkę, pralnię itp. ile to by wyszło miesięcznie złotych?) i nie stawia zawyżonych wymagań to jak najbardziej. Tak samo jak kobieta jest dobrze sytuowana i w związku z tym w domu posiada sprzęty/zatrudnionych ludzi, które/rzy ją wyręczają to niech nie udaje zapracowanej (taka Lewandowska, Chodakowska, czy Rozenek).

Jak zwykle problem leży w stosunku do drugiego człowieka. Inaczej jak ktoś narzuca nam własne poglądy nie zważając na nasze odczucia i potrzeby, a inaczej gdy pewne kwestie harmonijnie się dopełniają oraz obie strony chcą załatwić to pokojowo (czasami trzeba poszukać niestandardowych rozwiązań, ale czego nie zrobiłoby się dla kogoś kogo kochamy?) smile.

53

Tylko jest jeszcze kwestia tego, że tak osoba w domu jest uzależniona od pracującej. No ale w końcu mówi się, że kobiety często są uległe.

54 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2018-01-05 20:55:37)

Unreal napisał/a:

Reszta (szczególnie 12-tka) może być już kontrowersyjna, ale jest w tym jakaś życiowa mądrość tamtych czasów.

Żony, bądźcie posłuszne swoim mężom jak Panu. Bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus głową Zgromadzenia Wybranych. On też jest zbawicielem ciała. Lecz jak Zgromadzenie Wybranych jest we wszystkim posłuszne Chrystusowi, tak i żony powinny być swoim mężom. Mężowie, miłujcie wasze żony, jak i Chrystus umiłował Zgromadzenie Wybranych oraz wydał za nie samego siebie, by je uczynić świętym, po oczyszczeniu kąpielą wody w Słowie. Aby mógł je postawić przy sobie, jako wspaniałe Zgromadzenie Wybranych, nie mające skazy, czy zmarszczki, lub czegoś z takich; ale by było święte i bez zarzutu. Mężowie powinni tak miłować swoje żony, jak swoje własne ciała. Kto miłuje swoją żonę miłuje siebie samego. Gdyż nikt nigdy nie znienawidził swego ciała, ale je żywi i pielęgnuje jak i Pan Zgromadzenie Wybranych. Bo jesteśmy członkami jego ciała, z jego ciała wewnętrznego i z jego kości. Z tego względu opuści człowiek ojca i matkę oraz zostanie przywiązany do swojej żony, i będą dwoje dla jednego ciała wewnętrznego. To jest wielka tajemnica; a ja mówię o Chrystusie oraz o Zgromadzeniu Wybranych. Jednakże i wy, wzorem jednego, niech każdy miłuje swoją żonę tak jak siebie samego, zaś żona oby poważała męża.   Efez 5, 22 - 33

Unreal napisał/a:

Poradnik Dobrego Męża też by się przydał. Ale wpis tyczy się Dobrej Żony, bo męskiego poradnika nie znalazłem : )

Wrzuciłem pełną wersję smile

_v_ napisał/a:
Unreal napisał/a:

Poradnik Dobrego Męża też by się przydał. Ale wpis tyczy się Dobrej Żony, bo męskiego poradnika nie znalazłem : )

no qrde, ciekawe dlaczego smile

Mężczyźni z reguły wiedzą bez poradnika wink

_v_ napisał/a:

kiedys wystarczyło urodzić sie z penisem,zeby  byc lepszym od kobiety wink)

Kto powiedział, że lepszym? Innym. I nie wystarczyło, bo to mężczyzna musiał się starać o kobietę, a ona wybierała.

cslady napisał/a:

Bo widzę ich tylko na forach, gdzie wypłakują swoje żale i dramatyzują tak, jakby według nich jakieś 80% męskiej populacji nie mogło sobie znaleźć normalnej baby. big_smile

Wraz z otwarciem granic dla Ukraińców i.. Ukrainek smile smile smile sytuacja w sposób radykalny się poprawiła smile

truskaweczka19 napisał/a:

Krzywdzące tym bardziej, bo przecież wiemy, że tak samo jesteśmy ludźmi, tak samo mamy rozum i potrafimy podejmować mądre decyzje i mamy prawo być wolnymi kobietami, a nie czyjąś własnością, tak się nie powinno nikogo traktować.

Z tym podejmowaniem decyzji to niezupełnie tak. Kobiety są bardziej emocjonalne niż racjonalne. Szansa na podjęcie dobrej decyzji przez mężczyznę jest dużo większa. A to decydowanie to naprawdę takie fajne? Jeszcze odpowiedzialność trzeba wziąć, a nie lecieć do męża po ratunek wink

Unreal napisał/a:

Skutek obecnych czasów, gdy większość mężczyzn nie zarabia tyle, by spokojnie utrzymać rodzinę z jednej pensji.

Zarabia, ale jest rozbuchany socjal, a co za tym idzie potworne opodatkowanie pracy. Fakt, że większość mężczyzn w tamtych czasach pracowała dużo więcej niż 8 h. Praca fizyczna ze względu na mniejszą automatyzację była fizycznie cięższa.

Nya napisał/a:

Naprawdę niektórzy faceci szukają takich kobiet jak ta z poradnika? Żeby zrobiła obiad, pościerała kurze i uśmiechała się? Jak można mieć tak niskie wymagania wobec osoby, z którą chce się spędzić życie? hmm

Tak smile Wymagania są bardzo wysokie. Większość kobiet jest zbyt leniwa, woli iść do pracy, odwalić swoje 8 h, a swoją pracę przerzucać na mężczyznę.

hehheh napisał/a:

Tylko jest jeszcze kwestia tego, że tak osoba w domu jest uzależniona od pracującej. No ale w końcu mówi się, że kobiety często są uległe.

Osoba poza domem też jest uzależniona od pracującej w domu. Opieka nad dziećmi, sprzątanie, gotowanie, pranie czy prasowanie to też praca. Gdyby ktoś miał za to zapłacić to mogłoby pensji nie starczyć.

Nobody Is Born Gay - GOD

55 Ostatnio edytowany przez hehheh (2018-01-05 21:27:20)

marioosh666 napisał/a:

Osoba poza domem też jest uzależniona od pracującej w domu. Opieka nad dziećmi, sprzątanie, gotowanie, pranie czy prasowanie to też praca. Gdyby ktoś miał za to zapłacić to mogłoby pensji nie starczyć.

Tak się zastanawiałem, czy się rozdrabniać na to. Myślałem, że nie trzeba. Ale widzę, że z Tobą trzeba.

Uzależnienie jest głównie tam, gdzie zarabia się więcej.
Niemniej szukanie pracy i wyrabianie sobie od nowa renomy nowego pracownika to co innego niż korzystanie z gotowych już usług gastronomicznych czy nawet sprzątających. Z resztą kto niezarabiający dużo by płacił za sprzątanie?! Dałby sobie spokój. A ci, co zarabiają więcej, to by nie mieli problemu, jak pisałem.

marioosh666 napisał/a:

Zarabia, ale jest rozbuchany socjal, a co za tym idzie potworne opodatkowanie pracy. Fakt, że większość mężczyzn w tamtych czasach pracowała dużo więcej niż 8 h. Praca fizyczna ze względu na mniejszą automatyzację była fizycznie cięższa.

Tak, pozbądźmy się podatków i w ogóle państwa. Tylko jak to będziecie robić, to może uprzedzicie nas jeszcze, gdzie będzie tym razem przebiegała granica rozbiorów między Rosję i Niemcy. Żebyśmy mogli sobie przejść na wybraną stronę. tongue  Bo one ze swoich solidnych podatków nie zrezygnują i chętnie słabe państwo zagospodarują.
Wiadomo, że Korwin ma przyjaciół w Rosji.
No i pewnie anarchokapitalizm prowadzący do utrwalenia obecnych korporacji. A niby jesteś buntownikiem, tak?

marioosh666 napisał/a:

Mężczyźni z reguły wiedzą bez poradnika ;)wink

To nie o to chodzi. Mężczyźni są bardziej zależni od kobiet, więc je muszą prosić o te całe przestrzeganie czegoś... Mimo że Ty odwrotnie piszesz.

56

marioosh666 napisał/a:
Unreal napisał/a:

Reszta (szczególnie 12-tka) może być już kontrowersyjna, ale jest w tym jakaś życiowa mądrość tamtych czasów.

Żony, bądźcie posłuszne swoim mężom jak Panu. Bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus głową Zgromadzenia Wybranych. On też jest zbawicielem ciała. Lecz jak Zgromadzenie Wybranych jest we wszystkim posłuszne Chrystusowi, tak i żony powinny być swoim mężom. Mężowie, miłujcie wasze żony, jak i Chrystus umiłował Zgromadzenie Wybranych oraz wydał za nie samego siebie, by je uczynić świętym, po oczyszczeniu kąpielą wody w Słowie. Aby mógł je postawić przy sobie, jako wspaniałe Zgromadzenie Wybranych, nie mające skazy, czy zmarszczki, lub czegoś z takich; ale by było święte i bez zarzutu. Mężowie powinni tak miłować swoje żony, jak swoje własne ciała. Kto miłuje swoją żonę miłuje siebie samego. Gdyż nikt nigdy nie znienawidził swego ciała, ale je żywi i pielęgnuje jak i Pan Zgromadzenie Wybranych. Bo jesteśmy członkami jego ciała, z jego ciała wewnętrznego i z jego kości. Z tego względu opuści człowiek ojca i matkę oraz zostanie przywiązany do swojej żony, i będą dwoje dla jednego ciała wewnętrznego. To jest wielka tajemnica; a ja mówię o Chrystusie oraz o Zgromadzeniu Wybranych. Jednakże i wy, wzorem jednego, niech każdy miłuje swoją żonę tak jak siebie samego, zaś żona oby poważała męża.   Efez 5, 22 - 33

Mogę Ci polecić lepsze książki smile

57 Ostatnio edytowany przez authority (2018-01-05 21:38:17)

theonlyone napisał/a:
Unreal napisał/a:

Może dlatego, że mężczyźni w obecnych czasach często mają duży problem z kobietami. To nie jest epoka najlepsza dla samców : ) Białorycerzenie, społeczne pasożytnictwo, brak męskich wzorców w rodzinach, wszechobecna hipokryzja, brak skonkretyzowanych celów w życiu itd.

Poza tym wydaje mi się,ze ten podział ról był dobry,fakt,może to jest trochę napisane jakby żona miała być służącą,ale przynajmniej podział ról był klarowny smile
Skoro facet zapier*ala na rodzinę,to chyba coś w zamian mu się należy ?

-v- do kuchni ! łańcuch Ci się poluzował lol

Po pierwsze nie mówimy o prawie karnym a rozwodowym po drugie prawo jest po stronie dziecka a nie ego rodzica. Dziecko nie jest własnością rodzica by przejść do tego co "wygrał" nie ma wygranych przegranych liczy się tylko dobro dziecka. A natura kobiety wyposażyła w instynkt macierzyński i nic tego nie zmieni. Są państwa w których opiekę nad dzieckiem dostaje ten rodzic który jest bogatszy i o dziwo nam wiele w tych statystykach się nie zmienia ojcowie wolą zrzec się ojcostwa niźli sprawować opiekę nad małym dzieckiem. Przyjrzyjcie się statystykom zostawiania rodziny.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

58

Ja też nie jestem za rozbuchanym socjalem. Tylko że jest tylko fragment podatków nienajważniejszy.
Współcześnie to prawica rozbuchuje socjal jak pokazuje PiS.

59

Marioosh666, znam wiele rodzin gdzie kobieta podejmuje wiele decyzji lub po prostu podejmują wspólnie i decyzje podejmowane przez kobiety nie są gorsze. Singielski tez muszą sobie radzić, podejmują decyzję, często dają sobie bardzo dobrze radę, mają dobre stanowiska. Gdyby emocje aż tak to przysłaniały to nie byłyby w stanie tego osiągnąć. Niezależnie od emocjonalności kobieta też ma zdolność logicznego myślenia, jak dba o swój rozwój to też wie co będzie dla niej dobre :-) Szkoda, że trzeba to tłumaczyć.

No ale jak Ukrainki takie fajne, to proszę się za nie brać :-)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

60

marioosh666 napisał/a:

Wiesz, nie dla każdego Biblia to autorytet. Dla mnie jest przestarzała - tak samo jak ten "poradnik" z lat 50.

marioosh666 napisał/a:

Większość kobiet jest zbyt leniwa, woli iść do pracy, odwalić swoje 8 h, a swoją pracę przerzucać na mężczyznę.

Pójście do pracy na cały etat świadczy o lenistwie? Ciekawa teza, ciekawa... hmm

61

Nya napisał/a:

Mogę Ci polecić lepsze książki smile

Nie ma lepszych książek, ale nikt nie broni próbować.

hehheh napisał/a:

Ja też nie jestem za rozbuchanym socjalem.

Jak to nie?

hehheh napisał/a:

Współcześnie to prawica rozbuchuje socjal jak pokazuje PiS.

PiS to nie jest prawica. Lewica w bogoojczyźnianym sosie. W Polsce panuje pogląd, że wszystko co nie nazywa się SLD to prawica wink

Marioosh666, znam wiele rodzin gdzie kobieta podejmuje wiele decyzji lub po prostu podejmują wspólnie i decyzje podejmowane przez kobiety nie są gorsze. Singielski tez muszą sobie radzić, podejmują decyzję, często dają sobie bardzo dobrze radę, mają dobre stanowiska. Gdyby emocje aż tak to przysłaniały to nie byłyby w stanie tego osiągnąć. Niezależnie od emocjonalności kobieta też ma zdolność logicznego myślenia, jak dba o swój rozwój to też wie co będzie dla niej dobre :-) Szkoda, że trzeba to tłumaczyć.

Singielki to osobny temat. Jak nie ma koguta to kury przejmują jego męską rolę i przestają znosić jajka wink Wojciech Cejrowski kiedyś o tym pisał.

Co do decyzji to nie chodzi o sytuację, kiedy ludzie się zgadzają, bo wtedy nie ma potrzeby uległości czy posłuszeństwa. Mam na myśli sytuację, kiedy jest różnica zdań. Dla przykładu - Jedziecie ulicą, skręt w lewo, skręt w prawo, a po środku drzewo, Ty chcesz w lewo, a facet w prawo. Co wtedy zrobisz? Zastosujecie kompromis, czyli pojedzie prosto?

Wytłumacz mi to proszę obrazowo tak, żebym zrozumiał na czym polega wspólne podejmowanie decyzji.

CatLady napisał/a:

Wiesz, nie dla każdego Biblia to autorytet. Dla mnie jest przestarzała - tak samo jak ten "poradnik" z lat 50.

W Sodomie i Gomorze też był postęp. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. Mnie nie interesują relacje z ludźmi, którzy księgę stanowiącą fundament naszej cywilizacji uznają za przestarzałą.

marioosh666 napisał/a:

Pójście do pracy na cały etat świadczy o lenistwie? Ciekawa teza, ciekawa... hmm

Tak... Wiem jak to wygląda - kawa, herbata, papieros, wspólny obiad z koleżankami, ciągłe rozmowy o modzie, kosmetykach i lans, a w międzyczasie trochę przerzucania papierów. W porównaniu z pracą w domu to odpoczynek.

Nobody Is Born Gay - GOD

62

Jak mówił znawca Kabały: z punktu widzenia Boga wszyscy jesteśmy kobietami. smile

Nie czynię dobra którego chce, ale czynię to zło, którego nie chcę.

63

Za kółkiem decyduje osoba, która prowadzi. Jeżeli z kimś jadę, to znaczy, że wiem, że jest dobrym kierowcą. Chyba, że faktycznie jest sytuacja bardzo niebezpieczna i trzeba coś zrobić, tak to nie.

Wspólne podejmowanie decyzji, to rozmawianie o tym, może oboje dotrą do porozumienia lub czasem pójdą na kompromis, jeżeli jest możliwość w danej sytuacji. Zazwyczaj jednak czasem to kobieta podejmuje decyzję, a czasem facet, a nie że tylko jedna osoba. Na przykład dla niego jakaś rzecz będzie nieistotna, a ona podejmuje decyzję lub odwrotnie, to zależy od sytuacji. Jeżeli chodzi np o wychowanie dzieci i takie rzeczy, to najlepiej jak mają bardzo podobne poglądy, choć oczywiście w niektórych kwestiach można się dogadać. Kobiety w związkach też podejmują dobre decyzje, nie są głupsze z racji płci. Dlatego dla mnie przykre jest odmawianie logiki, skoro nie jesteśmy jej pozbawione. Co innego jak ktoś jest histeryczką, to wtedy faktycznie nie podejmie dobrej decyzji, ale jednak nie ma bardzo dużo takich kobiet, a i wśród facetów tacy się zdarzają

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

64 Ostatnio edytowany przez jjbp (2018-01-06 11:21:12)

marioosh666 napisał/a:

Tak... Wiem jak to wygląda - kawa, herbata, papieros, wspólny obiad z koleżankami, ciągłe rozmowy o modzie, kosmetykach i lans, a w międzyczasie trochę przerzucania papierów. W porównaniu z pracą w domu to odpoczynek.

Masz racje kobiety w pracy nic nie robią. Mając własną działalność bimbam całe życie na wspólnym obiedzie z koleżankami i rozmowach o modzie smile
Obierajac ten tok myślenia facet też idzie do pracy na relaks. Poflirtuje z sekretarka, pogada z kolegami o ostatnim meczu, wykona jeden telefon i do domu. Wieczny fajrant smile
Co za piękna wizja wszyscy pracujacy wiecznie mają wakacje!

65 Ostatnio edytowany przez hehheh (2018-01-06 13:14:44)

marioosh666 napisał/a:

PiS to nie jest prawica. Lewica w bogoojczyźnianym sosie. W Polsce panuje pogląd, że wszystko co nie nazywa się SLD to prawica wink

Różnie można definiować "prawicę"... Jednak ja używam tego słowa tak jak większość ludzi aktualnie. Prawda jest taka, że aktualnie to powszechne przekonanie naturalnie co innego nazywa "prawicą" niż dawniej. A pod wpływem lat propagandy rządowej telewizji i mediów PiS to się tylko utrwali, pogłębi. Takie jak Ty niszowe osoby pomijam przy definiowaniu słów.
No więc nazywają siebie prawicą i wyborcy słysząc to wybrali ich. Więc wybrali ich jako prawicę i takiej prawicy chcieli. Oczywiście rozumiem Ciebie biednego, że tej Twojej wymarzonej nie chcą. big_smile To będziesz im wypominał że ta PiS jest nieprawdziwa...

marioosh666 napisał/a:

Jak to nie?

Normalnie. Przecież nikt nie chce fundować pasożytnictwa, lenistwa.
Podobnie nie jestem specjalnie za sprowadzaniem Arabskich imigrantów. Chociaż taktyczne zgodzenie się ich wziąć mogłoby być korzystne bo i tak chcieliby jechać dalej na Zachód.
I ociepleniem klimatu nie ma się co tyle przejmować. Znaczy szczególnie z perspektywy naszej. Bo zrozumiałe jest, że kraje wyspiarskie czy Holandia mają mniej wesoło. Wiadomo, że chodzi o nasz interes, ale w naszym interesie jest też właśnie zrozumienie innych i współpraca.

66 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-01-06 12:28:08)

hehheh napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Różnie można definiować "prawicę"...

Więc, jak definiujesz prawicę?

67

Tak jak napisałem: biorę to określenie tak jak używane jest przez prostych ludzi, większość wyborców.

68 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-01-06 12:47:35)

marioosh666 napisał/a:

Za duzo tasiemcow sie naogladales. Bo ta wizje to  z Mody na sukces zaczerpnales chyba. Idz to powiedz kobiecie ktora pracuje w markecie i rozladowuje towar z palet to jak cie zdzieli swoja "wylansowaną" spracowaną reką przez dzioba to sie zdziwisz wink Ale rozumiem ze zycie lub kobiety ci dopiekly i musisz gdzies rozladowac frustracje. Gon lepiej za tymi niewymagajacymi i zdyscyplinowanymi Ukrainkami skoro takie masz o nich mniemanie. Obys i tu sie nie zdziwil wink

69

Na pewno Ukrainki są zdyscyplinowane? No nie wiem. Przecież to u Niemców ordung - chociaż współcześnie feministyczny. big_smile

70

Znam trochę dziewczyny ze wschodu.
Faktycznie, są przyzwyczajone do tradycyjnego modelu raczej.
Ale facet musi być facetem i dodatkowo traktować ją jak księżniczkę..
Były tu już podobne tematy na forum.
Ciekawie by było gdyby dziewcznyna z Ukrainy napisała tu posta o swoich obserwacjach.

"Jesteś przyjacielem, ponieważ jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Przyjacielem, ponieważ jesteś podmuchem, który uspokaja, lecz nie usypia. Przyjacielem, ponieważ jesteś bratem, który poprawia, lecz nie upokarza. Przyjacielem, ponieważ jesteś wzrokiem, który śledzi, lecz nie osądza. Przyjacielem, ponieważ jesteś ręką, która prowadzi, lecz nie ciągnie na siłę. "

71 Ostatnio edytowany przez hehheh (2018-01-06 13:47:41)

W końcu białe kobiety mają powodzenie raczej...

72

Ela210 napisał/a:

Znam trochę dziewczyny ze wschodu.
Faktycznie, są przyzwyczajone do tradycyjnego modelu raczej.
Były tu już podobne tematy na forum.
Ciekawie by było gdyby dziewcznyna z Ukrainy napisała tu posta o swoich obserwacjach.

Też jestem ciekawa, jaką by taka dziewczyna miała opinię o tym jacy są faceci, związki itd w Polsce

73 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2018-01-06 15:59:36)

Za kółkiem decyduje osoba, która prowadzi. Jeżeli z kimś jadę, to znaczy, że wiem, że jest dobrym kierowcą. Chyba, że faktycznie jest sytuacja bardzo niebezpieczna i trzeba coś zrobić, tak to nie.

W takim razie te bardzo niebezpieczne sytuacje zdarzają się co kilka minut podczas jazdy z kobietą jako pasażerem wink

Wspólne podejmowanie decyzji, to rozmawianie o tym, może oboje dotrą do porozumienia lub czasem pójdą na kompromis, jeżeli jest możliwość w danej sytuacji.

To porozumienie to zazwyczaj konieczność ulegnięcia naciskom i szantażom przy świadomości, że płyniemy Titanikiem, a góra lodowa co raz bliżej. Nie mówię o decyzjach pokroju co dzisiaj zrobić na obiad tylko o strategicznych. Jakaś przeprowadzka, inwestycja czy duży zakup.

Zazwyczaj jednak czasem to kobieta podejmuje decyzję, a czasem facet, a nie że tylko jedna osoba. Na przykład dla niego jakaś rzecz będzie nieistotna, a ona podejmuje decyzję lub odwrotnie, to zależy od sytuacji.

Od razu mam obraz samochodu prowadzonego przed dwóch kierowców jednocześnie. Sporo kłótni i niebezpiecznie. Najprościej całkowicie oddać kobiecie kierownice w nadziei, że po pierwszym zderzeniu z drzewem wyciągnie wnioski albo się znudzi, ale zazwyczaj to nie wystarczy sad

Jeżeli chodzi np o wychowanie dzieci i takie rzeczy, to najlepiej jak mają bardzo podobne poglądy, choć oczywiście w niektórych kwestiach można się dogadać.

Jasne... Niektórzy robią tak, że chłopca wychowuje ojciec, a dziewczynkę matka. To też działa.

Kobiety w związkach też podejmują dobre decyzje, nie są głupsze z racji płci. Dlatego dla mnie przykre jest odmawianie logiki, skoro nie jesteśmy jej pozbawione. Co innego jak ktoś jest histeryczką, to wtedy faktycznie nie podejmie dobrej decyzji, ale jednak nie ma bardzo dużo takich kobiet, a i wśród facetów tacy się zdarzają

Nie twierdzę, że głupsze. Raczej trochę inne. Mnie przeraża podejmowanie strategicznych decyzji pod wpływem chwilowego emocjonalnego impulsu. Jakieś drobne i codzienne sprawy to luz. Nawet lepiej, bo tutaj mężczyźni częściej się gubią.

jjbp napisał/a:

Obierajac ten tok myślenia facet też idzie do pracy na relaks.

Nie... Ktoś musi nadrabiać za koleżanki wink

feniks35 napisał/a:

Idz to powiedz kobiecie ktora pracuje w markecie i rozladowuje towar z palet to jak cie zdzieli swoja "wylansowaną" spracowaną reką przez dzioba to sie zdziwisz wink

Akurat taka to się nie będzie pchała do pracy chyba, że nie ma faceta albo on za mało zarabia, żeby mogła sobie odpuścić. Ewentualnie jest sknera. Nowoczesne i postępowe rzadko w takiej pracy siedzą wink

feniks35 napisał/a:

Gon lepiej za tymi niewymagajacymi i zdyscyplinowanymi Ukrainkami skoro takie masz o nich mniemanie. Obys i tu sie nie zdziwil wink

Tam jest sporo normalności.

Ela210 napisał/a:

Dokładnie smile Takie są boże standardy. Wrzuciłem fragment na początku.

Ela210 napisał/a:

Sporo Ukraińców jest na YT, więc na pewno któraś się wypowiedziała w temacie.

jjbp napisał/a:

Też jestem ciekawa, jaką by taka dziewczyna miała opinię o tym jacy są faceci, związki itd w Polsce

Ukraina jest bardzo podzielona. Wschód, Zachód, Kijów, inne duże miasta, prowincja, najciemniejsze wsie - to wszystko różni się dużo bardziej niż u nas. Trudno znaleźć taką typową.

Nobody Is Born Gay - GOD

74

jesli chodzi o emocje i podejmowanie pod ich wpływem decyzje, to najczęściej robią to mężczyźni wink

e te emocje wypływają z... penisa tongue

takze tego wink

75

Marioosh666 kurcze to muszę dowiedzieć się kto u mnie nadrabia za koleżanki bo tak się składa że nie mamy zatrudnionego żadnego faceta. Jak to się dzieje ze działalność dalej funkcjonuje, jakiś cud normalnie.

76

_v_ napisał/a:

jesli chodzi o emocje i podejmowanie pod ich wpływem decyzje, to najczęściej robią to mężczyźni wink

e te emocje wypływają z... penisa tongue

takze tego wink

Można się zgodzić. Chociaż wiadomo, że stereotyp jest sprzeczny.

Posty [ 39 do 76 z 90 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Poradnik Dobrej Żony : )

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018