Czy decydować się na meble pod wymiar? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czy decydować się na meble pod wymiar?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 63 z 63 ]

39

Odp: Czy decydować się na meble pod wymiar?

Dla mnie meble z Ikea, BRW, Bodzio, Forte - to typowy szajs, tandeta do kwadratu. Może to i jakoś wygląda, ale z daleka i nie używać, tylko patrzeć.
Mebelki na wymiar jeśli fachowo zrobione są śliczne, oprócz tego istnieje raptem kilka firm meblarskich co robią piękne, stylowe albo nowoczesne meble. I nie drogie.

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-27 21:00:39)

Moim zdaniem meble na wymiar sprawdzają się jedynie do kuchni. Myślę, że do reszty pomieszczeń spokojnie znajdziesz fajniejsze w sklepach, gdzie będziesz miała duży wybór i co najważniejsze - będziesz mogła je zobaczyć jak faktycznie wyglądają, a tak to różnie bywa. U siebie meble kuchenne robiłam akurat na wymiar a resztę zakupiłam w sumie w jednym, dużym sklepie. Jeśli trafisz na taki, który Ci odpowiada szczególnie pod względem stylu (bo to też jest ważne) to wybierzesz w całkiem niedługim czasie idealne meble dla siebie. Polecałabym Ci zaglądnąć do sklepu spam. W moim przypadku praktycznie wszystko tam kupiłam począwszy od mebli i kończąc na płytkach. Podsyłam Ci ich stronę to sama się rozejrzysz smile : link

41

jowit napisał/a:

Gdzie zamawiałaś meble i jaki orientacyjny koszt? Zastanawiam się jakie są różnice w cenie między realizacją przez znaną firmę a mniejszą, lub projekt indywidualny u stolarza. Jak zabudowałaś skos?

Ja zamawiałam u znajomego stolarza, zapłaciłam ok 8tys. ale mam dość dużą kuchnię i skosy.

Reklama

42

Ja do swoją garderobę robiłam  na wymiar z komandora i jestem bardzo zadowolona. Polecam bo naprawdę jakość jest nie do pobicia. Tak się zastanawiam nad łazienką ? Tylko czy oni takie robią? Muszę się zorientować, chyba że ktoś z Was robił już takie do łazienki. Ale ja to bym chciała taki cały wypas już np, z kafelkami, oświetleniem. Robię remont i tak zaczynam się rozglądać.

43

Ja zamawiałam meble do kuchni w Styl Dom Mix.
Mam białą, funkcjonalną kuchnie tak jak chciałam. Wszystko zgodnie z projektem i terminowo.
Meble jakościowo super.

Reklama

44

Zgadzam się z Remi, niestety wszystkie te meble z dużych sklepów są ładne póki nowe i najlepiej jeśli ich nie używasz za często. Stąd też ta niższa cena, choć czy ja wiem, ostatnio wszystkie te sklepy czy to ikea, czy brw, agata czy inne mają podobne ceny. Poza tym meble na wymiar to nie tylko kuchnia ale łazienka, salon, przedpokój.
@bulla, jeśli dobrze się zakręcisz to możesz mieć meble z komandora a dokładnie na materiałach ich, tylko musisz znaleźć firmę, która np. współpracuje z ich hurtownią albo stolarza. Wbrew pozorom to właśnie detale jak zawiasy, elementy suwne są ważne.

45

Meble na wymiar mają jeden duży plus - są na wymiar ;-) Minusem są wysokie ceny, ale i to można skutecznie obejść. Choćby poprzez konfigurator  Można samodzielnie zamówić jakie chcecie fronty, jakie mają mieć wymiary, a następnie dostajecie całość w paczkach, do samodzielnego montażu. Wychodzi nawet o połowę taniej, a w dalszym ciągu są to meble kuchenne na wymiar.

46

Ale w jaki sposób mamy samodzielnie zamontować meble w kuchni? Z tego co wiem, to firmy meblowe na montaż poświęcają cały dzień. Ile to musi trwać jeśli robi to osoba, która nie ma na ten temat pojęcia?

47

Tak, bo one mają dziesiątki docinek ipt. Tutaj zestaw przychodzi optymalnie dopasowany. Twoim zadaniem jest zawieszenie tego wszystkiego, złożenie w całość - wszystkie elementy są odpowiednio dopasowane. W ciągu jednego dnia całość jest złożone - masz ładny zestaw, a oszczędności bardzo duże. Wszystko jest kwestią oczekiwań ;-)

48

Meble na wymiar są fajne, ale dużo droższe od tych dostępnych na rynku. Wszystko zalezy od ustawności mieszkania. Jesli kuchnia jest mała to chyba jednak warto zainwestować w meble na wymiar

49

Oczywiście, że mebelki na wymiar są super, jest zabudowa tego czego się chce. Można pięknie zrobić sobie coś fajnego w mieszkanku czy domu. Ale warto pamiętać o kilku sprawach...
1. Oferujący namawiają na pierdoły w stylu zawiasy lepsze, darmowy montaż, lepsza płyta, mdf, laminat.
2. Oferujący znają ceny kolorów płyt, oklein i wiedzą na czym zarobią najwięcej...
3. Oferujący wymyślają udogodnienia niby a la cargo, samodomyki, mnóstwo różnych firm się podaje.

Przejrzeć net bo laminat a płyta laminowana to wielka różnica, zawiasy zawsze są takie same a na napis niewielu patrzy, jak na koszulkę z napisem Nike lub bez, wytrzymałość podobna,  bzdety nabijające cenę - rezygnacja. Zwykłe Cargo - włoży się mniej niż w półki, ale bajer jest, że otwieram drzwi i się wysuwa całość.
Generalnie - meble na wymiar to około 80-150 procent nadpłaty nad zwykłymi. Ale mina płacącego - jest pięknie smile rekompensuje wszystko.

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

50

Nie pogniewaj się Remi, ale pozwolę sobie na uwagę.

Remi napisał/a:

zawiasy zawsze są takie same a na napis niewielu patrzy

Sam projektowałem i konstruowałem meble do swoich sklepów. 15 lat temu zastosowałem m.in. doskonałe prowadnice szuflad firmy Blum. Szuflady przez cały czas są mocno obciążone (czasami dolne wysuwały sobie dziewczyny i siadały na nich jak na krześle big_smile) i do dzisiaj pracują doskonale (nadal się same domykają smile). Niedawno opracowałem podobną konstrukcję dla kolegi. Postanowił zastosować najtańsze dostępne prowadnice. "Zamurowało mnie", gdy zobaczyłem ich dane. Wytrzymywały obciążenie... 15kg. Dla porównania moje Blumy wytrzymują 80...120kg. Więc różnica tkwi nie tylko w nazwie.

51

Moim zdaniem meble po wymiar są świetnym pomysłem. Wtedy kuchnia czy inne pomieszczenie o wiele lepiej wygląda. To tak jak garnitur szyty na konkretną osobę.

52

Zdecydowanie jestem na tak - meble na wymiar po prostu perfekcyjnie wykorzystują powierzchnię, ładnie wyglądają i o dziwo, wcale nie są takie drogie. Kwestia tego od kogo i na jakich zasadach je kupujecie, bo na wymiar można coś zamówić nawet przez internet ;-)

53

Coś pokręciłaś - meble na wymiar to przyjeżdża gościu, robi pomiary, za kilka tygodni wraca z gotowymi meblami, które sam instaluje.
Przez internet czegoś takiego nie załatwisz ;-)

54

Hehe... wiem że to brzmi z lekka zaskakująco, ale wiem o czym piszę. Grupa meble ma coś takiego jak centrum meble, i tam jest oferowana taka usługa. Można przez konfigurator dobrać wszystkie akcesoria i elementy, czyli po prostu złożyć zestaw meblowy.

55 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-26 18:26:14)

Jedyne co znalazło google - spam Przecież tam nawet montaż trzeba robić samodzielnie.
Gdzie w tym przyjemność?

56 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-27 17:15:27)

Nie ogarniam... Po co usunęliście ten adres? Tak, chodzi o centrum od spam. A kto ci karze składać to samodzielnie? Gościu ode mnie z miejscowości wziął za to 150 zł. I tak wyszliśmy 3 tysiące do przodu na meblach w stosunku do wyceny na mieście...

57 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-06-02 20:58:21)

Moim zdaniem meble pod wymiar to zupełnie inna bajka niż to co kupimy w tzw. "sieciówkach meblowych". Swoje meble robiłam u sprawdzonego stolarza z mebli na czas, moim zdaniem jakścią i trwałością znaczanie odbiegają od tych które miałam wcześniej ze znanej firmy spam.

58

Ja dawniej parę razy kupiłam meble pojedyncze w sieciówkach - tych znanych z tv - takich modnych, i niby super. I co z tego jak po kilku miesiącach okazywały się niszczejącą tandetą. Zaczęłam się interesować tematem, bo chciałam wymienić istniejące meble 3 lata temu i trafiłam w swoim researchu na warszawską firmę StudioProstych Form. Powiem jedno - meble od nich to niebo a ziemia w porównaniu do sieciówek. Wykonanie nie ma porównania, usługi też na poziomie. Nie chcę przesadzać w zachwytach, żeby ktoś nie pomyślał, że reklamuję, ale uważam, że naprawdę dobrze trafiłam.

59

Noszę się z zamiarem wymiany mebelków w kuchni , brałam pod uwagę meble na wymiar ale niestety  budżet przerasta na tą chwilę Moje możliwości . Trafiłam do salonu meblowego agata Meble i powiem szczerze , że wybór jest ogromny a i doradztwo i obsługa miła i fachowa , miałam problem z wyborem ale się udało .

60

No tam wybór zawsze jest duży, można dopasować sobie do swoich możliwości, wymagań i własnego portfela. Też u nich robię zakupy.

61 Ostatnio edytowany przez Vian (2015-04-18 01:54:07)

Meble na wymiar pozwolą Ci wykorzystać każdy centymetr przeznaczonej na nie przestrzeni, więcej porad znajdziesz tutaj <ciap!-spam>

62 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-25 15:58:04)

Szafy na wymiar to bardzo ciekawa opcja zagospodarowania tych miejsc w mieszkaniu które sąmniej dostępne, takich jak np. poddasze czy wnęki. Niektóre firmy (np. spam) dają również możliwość zaplanowania wnętrza mebla wg własnych potrzeb. Całkowicie można dostosować je w ten sposób do ich przeznaczenia. To przynajmniej mi, bardzo odpowiada. Polecam tą firmę.

63 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-07-13 13:34:00)

ja uważam, że tak, opłaca się, meble starczają Ci na długo więc wazne aby były do Ciebie dopasowane. Ja też wynajmuje mieszkanie a mimo to zdecydowałam się zakupić takie komplety wypoczynkowe np na ktore mialam ochote. Ostatnio własnie kupilam dwa fotele stąd nieregulaminowy link i tez nie wiem czy one będą ze mną przy przeprowadzce, czy w innym miejscu bedzie na nie w ogole miejsce ale bede sie tym martwic potem smile w najgorszym wypadku zawsze mozna sprzedac

Posty [ 39 do 63 z 63 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czy decydować się na meble pod wymiar?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018