Czy decydować się na meble pod wymiar? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czy decydować się na meble pod wymiar?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 63 ]

Temat: Czy decydować się na meble pod wymiar?

Witam Was serdecznie. Trafiłam na Wasze forum przypadkiem. Być może będziecie mogły coś mi doradzić.
Chciałbym wyremontować sobie moje mieszkanie, które znajduje się w Warszawie. Potrzebuję teraz kogoś, kto doradzi mi na co wymienić wszystkie stare meble. Zastanawiam się, czy skorzystać z możliwości wykonania mebli na konkretne zamówienie. Czy waszym zdaniem meble "pod wymiar" opłaca się zamówić?
Mam jeszcze jedno pytanie, może znacie kogoś, kto tanio  projektuje meble? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam,
Aga.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy decydować się na meble pod wymiar?

Cześć. W zeszłym roku remontowałam dwa pokoje i kuchnię. Wszystkie meble, które zamawiałam, były wykonywane właśnie pod wymiar. Musisz zastanowić się, czego sama oczekujesz. Idąc do sklepu będziesz miała ograniczoną możliwość wyboru. Nie będziesz mogła znaleźć tego, co w stu procentach będzie Ci odpowiadać. A z meblami na wymiar możesz zabudować każdy róg i każdą przestrzeń. I wbrew pozorom wcale to nie kosztuje dużo...

3

A co to za meble? Szafki, szafy, półki? I w jakim stylu? smile

Reklama

4

Chodzi mi generalnie o wymianę wszystkiego, co do tej pory stoi w moim mieszkaniu. Mieszkanie jest po dziadkach. W każdym pokoju stoją dość stare zestawy, w skład których wchodzą masywne szafy, pełno jest niepotrzebnych szafek, półek i zakamarków- takie meble są zbyt staroświeckie jak dla mnie. Wolę coś bardziej nowoczesnego. I coś takiego, żeby mi nie zagraciło połowy pokoju czy kuchni. Przydałoby się mniej mebli, ale lepsze ustawienie, zagospodarowanie przestrzeni itp.

5

Jeśli chodzi o meble pod wymiar to jak najbardziej jestem za - każdy detal możesz ustalić Ty, kolor, materiał itp.
Ale myślałaś nad zatrudnieniem do tego jakiejś firmy czy "Pana Mietka stolarza''? smile

Reklama

6

Raczej szukam firmy. Wydaje mi się, że to co chcę zrobić zajmie mi dość dużo czasu, więc pojedynczy wykonawca mnie nie interesuje. Znajomi odradzają remontowanie etapami i proponują kompleksowe podejście do sprawy. Owszem, ja to wszystko rozumiem. Ale jak na razie, jak znajduję jakąś firmę, to przerażają mnie już koszty, jakie musiałabym ponieść na sam projekt mebli. Dlatego też szukam również namiarów na osoby/ firmy, które mogą w miarę tanio wykonać zarówno projekt jak i usługę. Przejrzałam już tyle ofert, że w głowie mi się dosłownie miesza.

7

No tak, najlepiej od razu jedną firmę która zrobi wszystko. A powiedz jakie to mają być meble?

8

Meble na wymiar są fajne ale mają jeden minus- koszty...
Jesli decydowałabym się na meble na/pod wymiar to tylko w kuchni a z resztą pomieszczeń powalczyłabym sama. W kuchni dobre zagospodarowanie pomieszczenia jest ważne i dobrze było by wykorzystac każdy kąt.

Jeśli chodzi o pokój dzienny, sypialnie to nie widze sensu ładować się w niepotrzebne koszty.

9

Cóż, nie mam sprecyzowanych wymogów co do stylu. Chciałabym, żeby było nowocześnie, wygodnie, przytulnie i żeby zostało mi jak najwięcej przestrzeni. Podobają mi się na przykład pokojowe meble BRW, ale w zestawach, wspólnie z łóżkami, biurkami itp. Ale ja nie mam aż tyle miejsca, żeby każdy pokój zawalić nowym zestawem. Znowu wszystko na zamówienie- będą koszta duże... No i mam dylemat.

10

Do pokoju gościnnego wystarczy jakaś "rogówka" ( najlepiej funkcyjna tzn żeby można było ją rozłożyć do spania) witrynka na szkło i komoda. Witrynkę i komodę można kupić w jednym stylu, z reszta sama możesz dobrac meble tyle tego jest że nie powinno być problemu.
Na komodę możesz postawić tv i wtedy nie bedziesz musiała kupowac specjalnej półki pod tv (uzyskasz wówczas więcej przestrzeni).
Aby zwiększyć wizualnie pomieszczenie połóż jasne panele i pomaluj ściany jasny kolor
Do sypialni łózko i szfę. Szafa nie musi być na wymiar ( jest dużo szaf róznych rozmiarów).
Zmierz sobie ściane w której chciałabyś aby szafa stała i w sklepie dobierzesz coś.

to tak ogólnie napisałam,
Powiedz mi w ogóle ile masz pomieszczeń i dobrze by było jakbyś mi powiedziała jaki metrażem dysponujesz.

11

Co tu mówić, raptem dwa pokoje i kuchnia, wszystko to jakieś takie niewymiarowe, że praktycznie niewiele można w pokojach postawić. Mieszkanie ma niewiele ponad 40m. Znajomi śmieją się, że pokoje to jak w akademiku: zmieści się łóżko, szafka, biurko, a jak wstawisz krzesło, to już nie ma jak przejść. Wydaje mi się, że jak chcę coś zmienić, to jedynie chyba meble na zamówienie mnie uratują. Jak kupię zestaw na całą ścianę, to będę miała to samo co teraz...

12

Zgadzam się z apoteozą23.
Jeżeli chodzi o meble na wymiar to proponuje umeblowac tak kuchnię. Ja chciałam mieć piękną kuchnię, najlepiej zeby była jak najtańsza. Mebli na wymiar nie bralam pod uwagę. Wiedziałam, że zapłacę  majątek. Zaczęlismy z mężem szukac czegos tańszego. Niestety nic nam nie pasowało, potrzebowalismy mebli z szafką narożną. Zorientowalismy się, że są to najdroższe szafki. Po przeliczeniu wyszło nam zbyt duzo jak na takie najzwyklejsze meble. Poszlismy do sklepu gdzie robią meble na wymiar. Wcale nie wyszło tak drogo, niewiele drozej niz zwykłe meble, ale szafki o wiele ladniejsze. Mam teraz kuchnię taką o jakiej marzyłam. Jeżeli masz maleńką kuchnię, w której zmieszczą się meble tylko na jednej ścianie, to proponuje rozejrzec się za czymś tańszym. Pokój dzienny- nie zagracałabym zabardzo. Rogówka lub jakas fajna wersalka, do tego komódki np z BRW (tez takie posiadam). Zajmują niewiele miejsca, w sam raz do małych pokoi. Telewizor możesz na nich postawic, no chyba że masz możliwosc zeby go powiesic na ścianie. Sa też świetne szafki, albo półki, które mozna powiesci na scianie.
W drugim pokoju zrobiłabym sobie sypialnie. Postawiłabym tam łózko i ogromną szafę. Taką, żeby zmieściły się wszystkie ubrania, pościel, ręczniki.
Przedpokuj też można bardzo fajnie zabudowac (jeżeli jest taka możliwość).

13

*w pokoju gościnnym możesz postawic też stół i 4 krzesła ( stół rozkładany, bo przyjdą święta, rodzinka się zjedzie wiec dobrze by było gdyby posiadał taką funkcję) możesz kupić więcej krzeseł i reszte do piwnicy schować.

*Jesli nie masz komputera, a planujesz kupić to kup sobie laptopa jest mniejszy i nie zjamnie tyle miejsca co komputer , więc szfeczka pod niego tez nie musi być duża.

*Jeśli obawiasz się że, masz za duzo rzeczy a duża szafa nie zmieści Ci się to jak coś w przedpokju mozesz zamówć szafę na wymiar po sam sufit

*Mebli na cała ścianę bym nie kupowała, osobiscie więcej półek nie masz niż w zwyczajnej komodzie a taki zestaw zabierze Ci tyle przestrzeni, że szok!A po co Ci półki na bibeloty?

*Jak masz małą sypialnie nie musisz mieć "łóżka małżeńskiego", wystarczy kanapa która się rozkłada. W dzień złożysz i nie będzie Ci wadzić o biórko.

14

Apoteoza23 dobrze radzi, nie zamawiaj całej meblościanki - zabudowanej od góry do dołu, tylko jakiś lekki zestaw. Pomysł z kanapą rozkładaną też ciekawy, tylko musisz kupić taką z dobrym systemem rozkładania.
Może wybierz się do firmy która robi zabudowy kuchenne, szafy i pokaż im swoje mieszkanko - pewnie coś ciekawego Ci zaproponują smile Wiem, że na pewno Komandor robi projekt za darmo, ja z nich korzystałam i jestem bardzo zadowolona. A ostatnio słyszałam od znajomej, że oprócz kuchni i szaf robią też na zamówienie wszystkie inne meble.

15

Dzięki za wszystkie propozycje. Chyba rzeczywiście poprzestanę na tym, żeby samą kuchnię zrobić pod wymiar. Jakoś na dniach przejedziemy się po sklepach i poszukam pomysłu na pokoje. Teraz tylko jeszcze muszę podjąć decyzję odnośnie firmy, której zlecę zaprojektowanie tych kuchennych mebli. Mam już kilka ciekawych propozycji od znajomych i rodziny, co mieszkają w Warszawie. Teraz tylko muszę to wszystko posprawdzać.

16

Agnieszka nie martw się nie będzie tak źle smile

A podłogi jak wyglądają? Jesli też chcesz z nimi coś zrobić to może w pierszej kolejności zajmij się tym, bo po co masz potem meble przenosić z pokoju do pokoju.

17 Ostatnio edytowany przez Agnieszka77 (2010-03-09 17:00:35)

Podłogi będą drewniane. To wiem na pewno. Na razie czekam na informację, bo okazało się, że mój chłopak ma jakiegoś znajomego, co pracuje dla jakiejś firmy w Warszawie, co to się zajmuje właśnie projektowaniem i wykończeniówką. Ma mi sprawdzić, czy meble też projektują, czy jedynie robią aranżacje wnętrz. No i zobaczymy co dalej... W sumie to chyba lepiej skorzystać z usług kogoś znajomego...

18

Powiem Ci tak, z tymi znajomościami to różnie bywa. Więc lepiej uważaj. Wszystko zależy od człowieka. Jednym ludziom zawsze można zaufać, a inni mogą łatwo wykorzystać znajomość z Tobą, żeby sprzedać Ci jakiś chłam. Ale nie o tym chciałam pisać.
Ja też jestem z Wawy i w zeszłym roku korzystałam z usług firmy Kama. Nie chcę tutaj nikogo wychwalać ani nic takiego, ale powiem Ci, że w przypadku osób niepełnosprawnych (takich jak ja) niewiele firm może pochwalić się prawdziwym doświadczeniem oraz zrozumieniem sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Dla nas kluczowego znaczenia nabiera ergonomia oraz obejście pewnych ruchowych ograniczeń. Ci fachowcy dokładnie zrozumieli, czego mi potrzeba. Może zatem Tobie też coś doradzą.

19

W sumie racja, ale jak jakoś wolę ufać ludziom. Lepiej się wówczas czuję. Nie lubię z góry zakładać, że ktoś mnie oszuka, chociaż pewnie i tak się tak kiedyś stanie.
Mogłabyś napisać tak mniej więcej, co dla Ciebie zrobiła ta firma? Nie bardzo mogę wywnioskować z Twojej wypowiedzi, czy chodziło o meble czy o całość aranżacji mieszkania.

20

Jednym znajomym można zaufać, a innym nie. Ja bym Ci doradził tak. Jak masz kogoś znajomego, to zawsze możesz podpytać go o ceny i o sposób realizacji danego zlecenia. Widzę, że tu chodzi przede wszystkim o meble pod wymiar. Zorientuj się, jakie ceny oferuje firma znajomego, a potem porównaj je z ofertami innych firm, znanych czy nieznanych. Poza tym nie zapominaj, że wiele firm oferuje darmowe konsultacje a czasem nawet i projekty mebli.

21

Już pisałam, że w zeszłym roku wyremontowałam dwa pokoje i kuchnię. To znaczy nie ja, tylko wynajęta przeze mnie firma. Dużym problemem była kuchnia, ponieważ trzeba ją było tak przystosować, żebym mogła z niej korzystać jeżdżąc na wózku. Szczerze mówiąc trochę było z tym roboty, ale projektant mebli z Kama przyjeżdżał do mnie bez żadnych problemów i wprowadzał do projektu wszystkie moje "udziwnienia". Kilka razy sprawdzaliśmy także meble przed ostatecznym montażem, żeby było pewne, czy na pewno nie będę miała trudności w korzystaniu z nich. A przy tym zapłaciłam za całość mniej, niż by mi wyszło jakbym kupowała meble w sklepie a potem zlecała ich dostosowanie do mojej sytuacji.

22

Możesz mi dać jakiś namiar na nich, to bym się skontaktowała  też z nimi. Bo jak wpisałam w wyszukiwarkę słowa Kama, to mi wyskoczył szereg różnych firm i wyjaśnień pojęcia, no i nie wiem, czy dobrze trafię. Trafiłam na przykład na jakąś stronę firmy, co się zajmuje design'em mieszkań itp. chyba nawet z Warszawy.

23

Już Ci Aga wysłałam na maila dane kontaktowe, tak więc wystarczy zadzwonić. A jak chcesz trafić na stronę, to do nazwy firmy musisz dodać słowo Meble albo słowo Design i na pewno znajdziesz. Zadzwoń do nich i umów się na konsultacje. Przeprowadzają je za darmo, tak więc nic nie tracisz.

24

Oglądałem stronkę. Całkiem fajne meble robią. Doczytałem tam, że oferują darmowe konsultacje. W sumie racja- co Ci szkodzi spróbować. Trzeba się na własnej skórze przekonać. Jak coś to zawsze będziesz mogła się wycofać. Jak się z nimi umówisz to poproś o przykładowe ich realizacje. Już po nich będziesz mogła ocenić standard i jakość wykonywanych usług. Powodzenia

25

A ja zamawiałam meble na giełdzie w słomczynie pan przyjechał pokazał mi wzory kolory itd po prostu szał. Meble są super zrobione pod wymiar i naprawde niedrogo. Firm na giełdzie jest mnustwo i naprawde mają super wzory kolory i pomysły:-)

26

Dzięki kochani za pomoc. Thnx Aniu za namiar, już się nawet umówiłam na konsultacje smile Teraz tylko trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze.

27

w dzisiejszym świecie, chyba najsensowniejsze rozwiązanie.
Jest dużo firm, można wybrać coś taniego.
Nie trzeba z metrem biegać po sklepach:)
Ja zamawiałam na

domo-kuchnie.pl
Dostałam namiar z poelcenia.
Dla kogoś kto, lubi sprawdzone firmy, śmiało można dzwonić i wydaje mi się, że zaoszczędzić w porównaniu do innych.
Robią bardziej kuchnie, ale polecam zapytać Pana Rafała 791946768

28

Meble na wymiar są na pewno dobrym pomysłem jeśli chodzi o zabudowanie kuchni, chociaż nie koniecznym. Jeśli chodzi o inne pomieszczenia to nie ma takiej potrzeby. Obecne systemy modułowe mebli dostępne na naszym rynku dają nam duży wybór. Zawsze trzeba zostawić sobie też trochę miejsca na jakąś zmianę, na nowy mebel, gdy chcemy zmienić aranżacje naszego wnętrza. Meble ściśle dopasowane do wnętrza, już nie bardzo dają nam takiej swobody aranżacyjnej i twórczej.  smile

29

Zdecydowanie polecam. Możesz je sama zaprojektować, a nie polegać tylko na tym co oferują sklepy (ja tak robię). Poza tym często firmy, stolarze robiący meble na wymiar wykonują je z lepszych materiałów (okleina, prowadnice itd) niż "sieciówki".
Dla mnie meble na wymiar to same plusy smile

30

Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie, można dopasować wszystko pod siebie i swoje potrzeby, poza tym dużo lepiej takie meble wyglądają. Ostatnio robiłam dwie zabudowy i kuchnie. Skorzystałam z oferty Galerii Indeco i jestem na prawdę bardzo zadowolona, fachowo, solidnie i niedrogo. Polecam. Proponuję wejść na stronę internetową.

Pozdrawiam

31

Jak chcesz znależć kogos kto zrobi ci to dobrze i za przystępną cenę wrzuć to zlecenie na fachman24. Podeślą ci namiary do kilku gości którzy ci mogą zrobić mebelki, a ty sobie wybierzesz jakiegoś dobrego (sprawdzisz za pomocą systemu ocen) no i takiego który ci będzie odpowiadał cenowo

32

Ja również uważam że meble robione na wymiar są dobrym rozwiązaniem. Sama w przyszłym roku będę remontować kuchnię więc wtedy tylko na wymiar. Już mam wszystko opracowane smile Plany są smile)

33

Pewnie że wybierze meble pod wymiar, oszczedzi Ci to w późniejszym czasie wielu problemów

34

Chodzę tak sobie po forum i szukam takich tematów, bo sama stoję przed dylematem. Szukam mebli na wymiar do kuchni. W wątku, który założyłam jedna dziewczyna poleciła meble Palissandro. Ktoś z Was zna może tę markę? Wchodziłam na stronę, galerię mają ładną no i rzeczywiście można się na wymiar umówić bez problemu....

35 Ostatnio edytowany przez modzia (2012-08-21 15:22:49)

Ja niedawno urządzałam dom, kuchnię mam akurat na wymiar, w holu szafa również robiona na zamówienie (taka niby garderóbka), jednak co do reszty to kupowałam trochę w Ikei, trochę w tańszych sklepach typo brw czy bodzio. Całość musi grać, jeśli nie masz zbyt wielkiej przestrzeni do wykorzystania to dobrym rozwiązaniem może być umeblowanie całej ściany, mnie jednak to się nie podoba. Ja mam tak pokapane big_smile tu komoda, tu dywanik, tu półeczka z wazonikiem, ogólnie taki minimalizm. A ciuchy poupychane w szafie w holu, i szafach takich typowo sypialnianych na poddaszu.

Meble kuchenne wykonała nam firma JMT http://www.jmt-meble.pl/ smile póki co jesteśmy bardzo zadowoleni.

.....w życiu mam różnie, raz na wozie, raz pod wozem, ale próbuje żyć najlepiej jak umiem ...w końcu nie muszę być idealna smile ....wystarczy, że jestem wyjątkowa smile

36

Jeśli ktoś ma takie szczęście i posiada symetryczną i wymiarową kuchnię to może się  zastanawiać, ale raczej 90% musi/powinno kupować meble na wymiar. Od 2 lat mieszkam w nowym mieszkaniu, gdzie kuchnia jest b. mała, a przede wszystkim niewymiarowa. Zaprosiłem "do przetargu" ;-) 4 speców, 2 w ogóle nie podjęłoby się zrobienia mebli, na szczęście znalazłem dobrego wykonawcę i dopasował fajnie mebelki w te zygzaki :-).

37

Ja nie miałam wyjścia ponieważ mam w kuchni ściętą ścianę i normalnych mebli nie dałabym rady dopasować, no może dałabym ale byłoby bardzo dużo nie wykorzystanego miejsca. Trochę więcej trzeba się wykosztować ale za to efekt rewelacyjny big_smile

38

Gdzie zamawiałaś meble i jaki orientacyjny koszt? Zastanawiam się jakie są różnice w cenie między realizacją przez znaną firmę a mniejszą, lub projekt indywidualny u stolarza. Jak zabudowałaś skos?

Posty [ 1 do 38 z 63 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Czy decydować się na meble pod wymiar?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018