Prośby o pomoc na portalach społecznościowych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Na facebook-owych tablicach często pojawiają się posty o chorych i potrzebujących z prośbą o udostępnienie, polubienie.
Wiem, że udostępnianie ma sens, najlepszy przykład akcji „Puść oko do Szymonka”. Ale nie tylko. Jeden z moich sąsiadów żyje dzięki rozpowszechnieniu prośby o zbiórkę pieniędzy na operację guza mózgu.

Mało używam FB i gdybym udostępniała każde wezwanie o pomocy, to nie miałabym nic innego na swojej tablicy.

Jak Wy postrzegacie akcje z prośbami o pomoc rozpowszechniane na portalach społecznościowych?
Klikacie, udostępniacie, a może ignorujecie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-10-16 20:39:01)

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Nie mam facebooka smile


(Haha.. a propos - ostatnio mój znajomy pytał się co jest z nami, Polakami i facebookiem, bo zna 5 Polaków (łącznie ze mną) i nikt z nas facebooka nie ma big_smile )

3

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Wiem jak ogromnie ważne jest, aby z taką informacją dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a mimo to nieczęsto takie wpisy udostępniam, jeśli już, to wpisy moich znajomych, którzy sami lub ich bliscy potrzebują pomocy, naprawdę rzadko dotyczy to zupełnie przypadkowych osób. Za to mam kilka subskrypcji stron wybranych fundacji (w tym jedna zwierzęca), które regularnie śledzę, przy nowych wpisach zwykle staram się choć na chwilę zatrzymać i przeczytać, a jeśli uznam, że mogę w jakiś sposób pomóc - zdarza się, że pomagam. Temat jest mi bliski, dlatego od czasu do czasu jeszcze przez długi czas śledzę czyjeś losy, zawsze z nadzieją sprawdzając czy akcja się udała, a jej efekt okazał się zgodny z oczekiwaniami. Nie ukrywam, że losy niektórych z nich bardzo mnie poruszają i kiedy okazuje się, że ktoś pomimo wysłania go na bardzo drogie leczenie albo sprowadzenia pożądanego leku zmarł, to zdarza mi się to emocjonalnie przeżyć.

Moje grono znajomych na FB nie jest specjalnie liczne (nie "kolekcjonuję" ich, więc jest to nieco ponad 100 osób), więc chyba z samego założenia nie jestem najlepszym nośnikiem informacji smile.

4

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Mam facebooka ale bywam tam sporadycznie.I sama utworzyłam tam konto też by prosić o pomoc.
Nie finansową ani materialną,nie chodziło mi mi klikanie czy "polubienia"-szukałam zaginionego psa.A wiadomo-na fejsie-duża szansa,że ktoś może pomóc.
Nie klikam,nie udostępniam podobnych wiadomości,no chyba,że dotyczą zwierząt smile

5

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych
Olinka napisał/a:

Moje grono znajomych na FB nie jest specjalnie liczne (nie "kolekcjonuję" ich, więc jest to nieco ponad 100 osób), więc chyba z samego założenia nie jestem najlepszym nośnikiem informacji smile.

Uspokoiłaś moje sumienie.

gojka102 napisał/a:

Mam facebooka ale bywam tam sporadycznie.I sama utworzyłam tam konto też by prosić o pomoc.
Nie finansową ani materialną,nie chodziło mi mi klikanie czy "polubienia"-szukałam zaginionego psa.A wiadomo-na fejsie-duża szansa,że ktoś może pomóc.
Nie klikam,nie udostępniam podobnych wiadomości,no chyba,że dotyczą zwierząt smile

Szukaliśmy kiedyś naszego malamuta przez FB, aż z trzech kont, oczywiście nie tylko przez FB, niestety bez rezultatu.


O ile rozumiem, że udostępnianie to możliwość dotarcia do szerszej grupy osób, to proszenie o laiki wydaje mi się mało skuteczne. Pojawi się taki ruch spamem i większość go pominie.

6

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Podchodzę do takich akcji dosyć sceptycznie. O ile widzę jeszcze sens w zbiórce pieniędzy na jakiś cel, to już "lajki" czy udostępnienia są dla mnie kompletnie pozbawione sensu. Bo to takie uspokojenie sumienia, że jest się tym "dobrym" nie przynoszące potrzebującemu żadnej wymiernej korzyści. A poza tym kretyńsko brzmi gdy na wiadomość o np. śmiertelnie chorym dziecku klikamy "lubię to".
Tak samo widzę różne inne bezsensowne akcje np. oblewanie się wodą aby zwrócić uwagę na coś tam (już nie pamiętam na co miało to zwracać uwagę).
Jeżeli chcę pomóc robię to zawsze w sposób materialny lub angażuję się w określoną działalność. Która to pomoc trafia zawsze do konkretnych, raczej znanych mi ludzi lub organizacji co do której mam pewność, że jest prawdziwa.

7

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

"Lajków" też nie rozumiem, zwykle zresztą mam podejrzenia, że ktoś bazując na cudzych emocjach tworzy fikcyjny profil, aby po przerobieniu sprzedać go za niemałą kwotę - zdarzały się już takie sytuacje. Oczywiście im więcej polubień, tym cenę uzyskuje się wyższą.

8

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Ooo, właśnie się dowiedziałam, że "lajki" mogą być walutą... Codziennie się człowiek czegoś nowego dowiaduje... smile

9

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych
Olinka napisał/a:

"Lajków" też nie rozumiem, zwykle zresztą mam podejrzenia, że ktoś bazując na cudzych emocjach tworzy fikcyjny profil, aby po przerobieniu sprzedać go za niemałą kwotę - zdarzały się już takie sytuacje. Oczywiście im więcej polubień, tym cenę uzyskuje się wyższą.

O tym jeszcze nie wiedziałam. Coś strasznego.

10

Odp: Prośby o pomoc na portalach społecznościowych
bbasia napisał/a:

Ooo, właśnie się dowiedziałam, że "lajki" mogą być walutą... Codziennie się człowiek czegoś nowego dowiaduje... smile

Lajki można kupić na Allegro.
Ciekawe jak się to odnosi do tego:
http://www.blasty.pl/upload/images/large/2016/07/przykro-mi-zabraklo-2-lajkow-na_2016-07-05_21-44-40.jpg

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Prośby o pomoc na portalach społecznościowych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024