Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 62 ]

Temat: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Witam

Patrząc na statystki wg MBTI, jedne z najmniej licznych osobowości są INTJ i INTP
INTJ stanowią tylko 1-2% w populacji z czego kobiet jest tylko 0,5-0,8%
INTP jest ok 3%, kobiet tylko 1%.
Z kolei najwięcej ludzi jest typu ISTJ ok 16% męższczyzn, ESTJ- jest trochę mniej niż ISTJ, ESTP- ok 10% męższczzn
Jeśli chodzi o kobiety, najwięcej jest: ISFJ- 19%, ESFJ- 17%.

Kobiety ESFJ, ISFJ, ESFP, ISFP stanowią ok 60% w populacji.
A INTP czy INTJ tak mało że praktycznie ich niema.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

no to ja jestem w tych 0,5-0,8 - rzadka w przyrodzie - jak platyna - czyli najdroższa tongue tongue

3

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

a ja jestem ESTJ i mi to pasi;-P

4

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

INTJ cool

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Ja niby jestem INTP i nie przepadam za INTP wink Pytasz dlaczego jest tych typów mało w przyrodzie? A dlaczego trawa jest zielona? wink

6

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

jakby tych, co jest mało, było więcej, to by ludzkość wyginęła tongue

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
_v_ napisał/a:

jakby tych, co jest mało, było więcej, to by ludzkość wyginęła tongue

To mniej więcej miałem na myśli ze nie przepadam z INTP. Pomijając fakt ze z cała pewnością maja duży wkład w powstanie bomby atomowej to dodatkowo są raczej mało skłonni by podążać za rożnymi społecznymi zasadami i normami, do rozmnażania tez ich chyba trudniej niż przeciętnego ludzia nakłonić wink

8

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
_v_ napisał/a:

jakby tych, co jest mało, było więcej, to by ludzkość wyginęła tongue

Jakby tych co jest ich mało,było więcej,to nie byłoby ich mało lol tongue

9

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
theonlyone napisał/a:
_v_ napisał/a:

jakby tych, co jest mało, było więcej, to by ludzkość wyginęła tongue

Jakby tych co jest ich mało,było więcej,to nie byłoby ich mało lol tongue


theonlyone, coś czuję, że my byśmy się dogadali tongue tongue

Błękitny, ja akurat respektuję normy społeczne i przestrzegam prawa.
Po prostu jestem mocno introwertyczna i ludzie raczej nie są mi do niczego potrzebni na co dzień;)
Od święta - czemu nie wink

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
_v_ napisał/a:

Błękitny, ja akurat respektuję normy społeczne i przestrzegam prawa.

No widocznie jesteś wersja light smile Nie chodzi o to ze INTP maja jakieś specjalne tendencje do łamania prawa, nic podobnego, bardziej chodzi o ich wewnętrzne przekonanie ze wiedza lepiej co jest dobre/złe i kierują się własnymi  systemem wartości i normami. A jeśli przy okazji dojdzie do złamania prawa - trudno - widocznie z prawem jest coś nie tak smile

_v_ napisał/a:

Po prostu jestem mocno introwertyczna i ludzie raczej nie są mi do niczego potrzebni na co dzień;)

Inaczej nie byłabyś I...

_v_ napisał/a:

Od święta - czemu nie wink

Byle nie darli mordy i nie robili tłumu smile

11

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Błękitny_nosorożec napisał/a:

Byle nie darli mordy i nie robili tłumu smile


o to to!! smile

12

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
_v_ napisał/a:

theonlyone, coś czuję, że my byśmy się dogadali tongue tongue

Niewykluczone wink ,ale jak miałoby wyglądać spotkanie dwóch introwertyków?
Siedzą w osobnych kątach  i nic nie mówią ? lol

A tak poważnie,to ja też nie czuje potrzeby obecności ludzi na co dzień,ale czasami szukam towarzystwa,człowiek istota społeczna wink
Jestem samotnikiem i tak już chyba zostanie,tylko to ludzkie niezrozumienie,dla takiej postawy,chociaż mam to w głębokim poważaniu big_smile

13

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

No widzisz - ja niby introwertyczka, ale jak znajdę "bratnią duszę" to mi się buzia nie zamyka - mogę gadać i gadać.
Nie lubię tylko rozmów o dupie maryni - choć teraz się tego uczę w ramach wychodzenia ze strefy komfortu tongue

Ja potrzebuję samotności, żeby naładować baterie - przebywanie z ludźmi po prostu wysysa ze mnie energię.
Np. 8 godzin w pracy z moimi podwładnymi wyczerpuje mnie totalnie - potem już nie bardzo mam ochotę na jakikolwiek bliższy kontakt z ludźmi (nie tyczy się to partnera życiowego).

14

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
_v_ napisał/a:

No widzisz - ja niby introwertyczka, ale jak znajdę "bratnią duszę" to mi się buzia nie zamyka - mogę gadać i gadać.
Nie lubię tylko rozmów o dupie maryni - choć teraz się tego uczę w ramach wychodzenia ze strefy komfortu tongue

Mam 100% to samo,lubię konkretny temat rozmowy,lubię rzeczową dyskusje,nie lubię monologów wygłaszanych przez ludzi,którzy wiem,że nie mają pojęcia o czym mówią big_smile Wtedy też się wyłączam z dyskusji smile
Rozmowy na banalne tematy,typu pogoda,śmiertelnie mnie męczą big_smile
Lubie samotność,ale praca z fajnymi ludźmi,nie męczy mnie.

15

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Nigdy się w to nie bawiłam, a tu dzisiaj mnie naszło - ENFJ-T wita big_smile
Cokolwiek to znaczy..

16 Ostatnio edytowany przez Błękitny_nosorożec (2016-08-30 13:43:14)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Cyngli napisał/a:

Nigdy się w to nie bawiłam, a tu dzisiaj mnie naszło - ENFJ-T wita big_smile
Cokolwiek to znaczy..

Generalnie MBTI jakoś tam się sprawdza, jest ostatnimi czasy modne (może ze względu właśnie na to że nieźle się sprawdza przy różnych zastosowaniach "psychologicznych").
Co to znaczy dosłownie -  ekstrawertyczny, intuicyjny, oceniający, uczuciowiec- ale co to znaczy w praktyce - zapytaj Gugla, są miliony stron smile

17 Ostatnio edytowany przez adiafora (2016-08-30 13:45:23)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

nie wierzę w te bzdety.
Jakies cechy zawsze można dopasować, jak w przypadku horoskopów.

18 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2016-08-30 15:37:12)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

W necie czytałem, że podobno największe IQ mają osoby INTP, później jest INTJ, INFP, INFJ, ENTP itd
Najgorsze IQ mają ESFJ, ESFP i ESTJ.
Były prowadzone badania w USA.
Za najgorszy typ kobiety w USA uznano INTP a za najlepszy ESFJ.


INTP jest najbardziej inteligentny i najbardziej leniwy.

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Ja jestem INTP. Leniwy? nie wiem co znaczy lenistwo  smile

20

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Jestem INTP.
Jak czytałam zeszłym razem o tych typach to praktycznie przy każdym w opisie było, że "jeden z najrzadszych" wink więc jak to jest?


Ps. Jestem "najgorszym typem kobiety" yikes co ja pacze.

21 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2016-08-30 19:08:33)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

"Jak czytałam zeszłym razem o tych typach to praktycznie przy każdym w opisie było, że "jeden z najrzadszych" wink więc jak to jest?


Ps. Jestem "najgorszym typem kobiety" yikes co ja pacze"

Nie jesteś najgorsza.

Chodzi o to że kobiety ESFJ były postrzegane jako: czułe, emocjonalne, towarzyskie, tradycjonalistki( w sensie dom i rodzina najważniejsza) itp.
Z kolei INTP jako: zimne, zdystansowane, nieśmiałe, chłodne, trzymające rezerwę, niechętne wchodzić w relacje towarzyskie ani intymne itp.

Myślę że dlatego taka opinia bo chodzi pewnie o to, że cechy takie jakie mają kobiety ESFJ są bardziej pożądane w społeczeństwie, bo kobieta ma być emocjonalna, mieć dzieci i inne pierdoły.
Z kolei cechy charakteru kobiet INTP nie są społecznie akceptowane.  Właśnie o to chodzi.

Kurczę miałem gdzieś linka do strony po angielsku: tam były prowadzone badania związane z MBTI, czytałem wywiady przeprowadzone z kobietami INTP z całego świata, szczegółów nie pamiętam, ale większość pisała że jak były nastolatkami, a później wchodziły w dorosłe życie to miały problemy z dogadaniem się z ludźmi, w sensie że ludzie z rodziny i obcy ich nie rozumieli i stylu życia, były też inne info ale już nie pamiętam.

22

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Chodzi o to że kobiety ESFJ były postrzegane jako: czułe, emocjonalne, towarzyskie, itp.
Z kolei INTP jako: zimne, zdystansowane, nieśmiałe, chłodne, trzymające rezerwę, niechętne wchodzić w relacje towarzyskie ani intymne itp.

Myślę że dlatego taka opinia bo chodzi pewnie o to, że cechy takie jakie mają kobiety ESFJ są bardziej pożądane w społeczeństwie, bo kobieta ma być emocjonalna, mieć dzieci i inne pierdoły.
Z kolei cechy charakteru kobiet INTP nie są społecznie akceptowane. Tu właśnie o to chodzi.


A na forum co drugi jęczy i płacze w poduszkę z powodu emocjonalnych i nielogicznych kobiet wink No nie dogodzisz... big_smile

23

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Acha, no to częściowo się zgadza.
Niektóre cechy charakteru/osobowości mogą wydawać się bardziej "męskie" bo faktycznie na codzień emocje mnie nie rozdzierają wink w sensie takie przeżywanie i latanie na wysokości lamperii, raczej z dystansem odbieram rzeczywistość i relacje.

24 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2016-08-30 19:16:07)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Ja z kolei jestem INTJ, jeśli chcecie to obejrzyjcie w necie film:  Hannibal po drugiej stronie maski;   http://www.cda.pl/video/2045608f
ja mam dokłądnie taki sam charakter jak główny bohater filmu. Mało się odzywam nawet w domu rodzinnym, nie że jestem obrażony ale taki jestem.

25

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Ja z kolei jestem INTJ, jeśli chcecie to obejrzyjcie w necie film:  Hannibal po drugiej stronie maski;   http://www.cda.pl/video/2045608f
ja mam dokłądnie taki sam charakter jak główny bohater filmu. Mało się odzywam nawet w domu rodzinnym, nie że jestem obrażony ale taki jestem.

Podobne gusta kulinarne też? yikes

26

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

A tam odrazu Hannibal wink

JA też gadam jak mam coś do powiedzenia, nie kłapię ozorem jak większość kobiet - tak się przyjęło w każdym razie, że to kobiety więcej "kłapią" wink
Nie wiem, ogólnie stwierdzam, że za stara jestem żeby się przejmować tym czy to jaka jestem komuś pasuje czy tez nie. Oczywiście póki krzywdy nikomu nie robię.

27 Ostatnio edytowany przez RavenKnight (2016-08-30 19:37:33)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Nie trawię ekstrawertyków, ciągle mielą tą paszczęką wypluwając niezliczoną ilość niepotrzebnych, nic nie wartych słów. Jak dochodzi do rozmowy na konkretny temat, to nagle brakuje im języka, praca z takimi to udręka.

INTP

28

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

No to ja też dołączę, właśnie sobie sprawdziłam i wychodzi na to, że jestem ENTJ-A big_smile
Zaraz sobie doczytam co tam o tym typie osobowości piszą, ale póki co nie widzę zgrzytów wink

29

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Najgorsze IQ mają ESFJ, ESFP i ESTJ.

Czyli jestem tępa dzida? Nie wydaje mi się;-P

30

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

od każdej reguły są wyjątki

ponoć tongue

31

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

"od każdej reguły są wyjątki

ponoć"

Bo to prawda

32

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

W tych opisach wiele się zgadza,ale nie wszystko,człowiek,to zbyt skomplikowana istota,żeby tak łatwo można go było zaszufladkować ...
A jak czytam o inteligencji,to sorry,ale nie wierze w żadne obiektywne testy,sama inteligencja też dzieli się na wiele typów,a każdy z nich ma swoje wady jak i zalety,więc nie można stwierdzić wyższości jednej nad drugą.
Chociaż są na forum osoby,które twierdzą same o sobie,że sa super inteligentne..Jednak mi się wydaje,że sam fakt,że o tym piszą zaprzecza temu,gdyż jeśli ktoś jest inteligenty,to druga strona to zauważy i nie trzeba nikogo o tym przekonywać ...

33

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Może różne wyniki IQ, wynikają z tego że np. INTP i INTJ, mają inaczej zbudowany mózg niż np. ESFP czy ESFJ, oraz że te typy na czym innym skupiają się w życiu i w czym innym są dobrzy.

34

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

TO prawda jest wiele rodzaji inteligencji np. nie muszę robić niektórych testów żeby to stwierdzić.
Napewno mam słabą inteligencję ruchową, mam słaby refleks, mam problemy ze skupieniem na tu i teraz chyba że coś mnie interesuje
Inteligencję emocjonalną mam tak śrdenio
Napewno mam wysoką inteligencję intrapersonalną(świadomość samego siebię), językową i matematyczno-logiczną oraz przestrzenną, bo potrafię sobię w głowie wyobrażać

35

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Właśnie mi przyszło do głowy że, być może ludzi INTJ jest tak mało, bo

mężczyźni INTJ nie są atrakcyjni dla wiekszości kobiet,  przez co nie wchodzą w związki a to powoduje że nie mają dzieci,
są zbyt samowystarczalni
są mało towarzyscy, nie lubią tzw. small talków
są samotnikami, uważają tzw. rytuały społeczne za głupie.

36 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2016-08-30 23:16:26)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Patrząc na statystki wg MBTI, jedne z najmniej licznych osobowości są INTJ i INTP. Dlaczego?

Narzuca się wniosek, że coś się w takiej osobowiści "żre", Intuicja w połączeniu z Myśleniem  (NT) okupuje doły statystyk, a poznanie z odczuwaniem jest na szczycie (SF).
Skąd takie pytanie?

Taki temat już tu był, ktoś sprawdzał czy mu się "zmieniło" od tamtego czasu?
Bo ja mam zawsze EJSNTFJP big_smile wink

EDIT.

Aha rozumiem, pytasz czemu jest ich najmniej bo taki jesteś, ok.

37

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Właśnie mi przyszło do głowy że, być może ludzi INTJ jest tak mało, bo

mężczyźni INTJ nie są atrakcyjni dla wiekszości kobiet,  przez co nie wchodzą w związki a to powoduje że nie mają dzieci,
są zbyt samowystarczalni
są mało towarzyscy, nie lubią tzw. small talków
są samotnikami, uważają tzw. rytuały społeczne za głupie.

INTJ a ISTJ rózni jedynie róznica w rzędzie Poznanie/Intuicja.  Tych pierwszych jest bardzo mało, ale ci drudzy (też niby introwertycy) to top3 statystyk, więc wydaje mi się że to błędna hipoteza.

38 Ostatnio edytowany przez Błękitny_nosorożec (2016-08-31 00:19:48)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:

Może różne wyniki IQ, wynikają z tego że np. INTP i INTJ, mają inaczej zbudowany mózg niż np. ESFP czy ESFJ, oraz że te typy na czym innym skupiają się w życiu i w czym innym są dobrzy.

Testy IQ bazują na przede wszystkim na zdolnościach analitycznych, matematyczno-logicznych a to najmocniejsze strony INTx, więc ta zależność nie powinna dziwić. Ja bym się za bardzo wynikiem IQ nie podniecał. Ciekawostką jest fakt że wg badań najlepiej radzą sobie w życiu ( w sensie kariera-pieniądze-pozycja ale i poziom szczęśliwości) ludzie z ciut wyższym niż przeciętne IQ. A potem jest już dużo gorzej.

39 Ostatnio edytowany przez nika05 (2016-08-31 00:53:49)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Zrobiłam sobie ten test osobowości i mi wyszło INFP-t  “Pośrednik”

Ludzie o osobowości INFP są prawdziwymi idealistami, zawsze poszukujący choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach, starają się znaleźć sposób, aby coś naprawić. Choć można ich postrzegać jako osoby trzymające dystans lub nawet nieśmiałe, jednostki o osobowości INFP mają pasję i ten wewnętrzny ogień, który sprawia, że naprawdę świecą. Stanowią 4% populacji i może dlatego ryzyko bycia niezrozumianym przez większość jest dość wysokie dla tego typu osobowości, kiedy jednak odnajdują ludzi podobnie do siebie myślących to harmonia, którą odczuwają staje się dla nich inspiracją i źródłem radości. INFP należą do grupy osobowościowej Dyplomatów (NF) i kierują się bardziej swoimi zasadami niż logiką (jak analitycy), lub entuzjazmem (jak poszukiwacze), czy wreszcie praktycznością (jak strażnicy). Ich decyzje dotyczące przyszłości będą podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą, INFP kierują się czystością swoich zamierzeń, nie nagrodą lub aurą. Ludzie, których łączy osobowość INFP są dumni z tych cech i mają rację, lecz nie wszyscy ich zrozumieją a motywy które kryją się za tymi odczuciami wraz z brakiem zrozumienia mogą doprowadzić do odosobnienia.

“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”

Słuchaj Wielu Osób, Lecz Rozmawiaj z Niewieloma

W przeciwieństwie do swoich krewnych Ekstrawertyków, INFP skupiają swoją uwagę na kilku osobach, na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli rozpraszają się na zbyt wiele, tracą energię, są przygnębieni i obciążeni ponad siły przez całe zło tego świata, które usiłują naprawić. Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy przyzwyczaili się do ich uśmiechniętej twarzy.
Jeśli nie będą ostrożni INFP pogubią się w swoich poszukiwaniach dobra, omijając codzienne czynności, których wymaga życie. INFP często zatracają się w głębi swoich myśli, bardziej niż innym osobowościom radość sprawia im przemyśliwanie nad domniemanymi i filozoficznymi problemami. Jeśli zostawi się ich samym sobie wycofują się stając się “pustelnikami” a proces przywrócenia ich z powrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół sporo energii.
Na szczęście jak wiosną budzą się do życia kwiatki, tak do INFP powraca kreatywność, uczucia, altruizm i idealizm, wynagradzając ich i najbliższych nie tyle logiką czy praktycznymi umiejętnościami, co perspektywą, która jest zainspirowana przez współczucie, uprzejmość i piękno, towarzyszące im wszędzie gdziekolwiek się udadzą.

Sławne jednostki o osobowości INFP: William Shakespeare, J.R.R. Tolkien, Johnny Depp, postać Ania z "Ani z Zielonego wzgórza", postać Arwena z "The Lord of the Rings", uwielbiam te postacie, które są idealistami, idealni ludzie, idealne życie.

40

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

tak Was czytam, i się namówiłem do tego wink

"Typ osobowości ENTP można nazwać adwokatem diabła"

no to mam big_smile

41 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2016-08-31 10:14:44)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

"INTJ a ISTJ rózni jedynie róznica w rzędzie Poznanie/Intuicja.  Tych pierwszych jest bardzo mało, ale ci drudzy (też niby introwertycy) to top3 statystyk, więc wydaje mi się że to błędna hipoteza."

Pomimo że różnią się tym co napisałeś, to nie jest wcale takie proste.

INTJ używają w poznaniu świata Ni- introwertyczną intuicję
ISTJ - Si - introwertyczne zmysły
INTJ mają następujący rozkład: Ni- Te- Fi- Se
ISTJ Si- Te- Fi-Ne.

Si- określa ludzi którzy, preferują robić rzeczy wg tzw. podręcznika, cenią doświadczenia z przeszłości, są konserwatywni, są tradycjonalistami, preferują rutynę, mają dobrą pamięć do szczegółów, jeśli trafi im się jakiś problem w teraźniejszości to wtedy porównują przeszłe doświadczenia do obecnej sytuacji. Raczej nie jest dobra w generowaniu oryginalnych pomysłów, nie potrafi łączyć faktów ze sobą, nie widzi dużego obrazu.

Ni- jest inna, też jest dobra w analizie przeszłości, ale patrzą na to w sposób symboliczny, ludzie z Ni- jeśli rozwiązują jakiś problem, to potrafią generować nowe pomysły, nic nie robią dwa razy w ten sam sposób, są innowacyjni, otwarci itp.

ISTJ jest lepszy w INTJ w skupieniu na szczegółach oraz potrafi lepiej odnaleźć się w teraźniejszości. ISTJ raczej preferuje pracę krok po kroku.
INTJ jest lepszy w widzeniu dużego obrazu, potrafi dostrzec ukryte znaczenie w rzeczach, myśli strategicznie, żyje bardziej w przyszłości, potrafi przewidzieć jak jedno prowadzi do drugiego, porusza się po życiu jak w grze w szachy.

Jesli chodzi o zawody: ISTJ, będzie dobry w księgowości, finansach, policji, wojsku, w zawodach które wymagają praktycznego myslenia.

INTJ mogą być dobrymi profesorami, inżynierami, programistami komputerowymi itp., w zawodach które wymagają abstrakcyjnego myslenia, oraz oryginalności.

Myślę żę ISTJ są bardziej atrakcyjni dla kobiet bo żyją w teraź niejszości, są praktyczni, zwracają uwagę na szczegóły, z kolei INTJ żyje bardziej w przyszłości, a jak wiadomo prawie 80% kobiet na świecie to sensorycy.
Załóźmy że INTJ rozmawia z kobietą sensoryczką, INTJ będzie gadał o przyszłości, dla takiej kobiety INTJ będzie kimś kto buja w obłokach
INTJ może nie zwracać na pewne szczegóły w kontakcie z kobietą.

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Hmm zrobiłam sobie test i też jestem INTJ. Pierwszy raz wynik testu na osobowość naprawdę się zgadza. Osobom INTJ jednak trudno się żyje " w dzisiejszym świecie".

43

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Jako INTP stwierdzam, że gdybyśmy na tym świecie istnieli jako jedyni, to ludzkość by wymarła ;P dóch przemądrzałych i upartych introwertyków nie może funkcjonować w związku wink

44

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

"Hmm zrobiłam sobie test i też jestem INTJ. Pierwszy raz wynik testu na osobowość naprawdę się zgadza. Osobom INTJ jednak trudno się żyje " w dzisiejszym świecie".

Wiem coś o tym, miałem wrażenie że przez cały okres nastoletni do teraz jestem inny niż wiekszość ludzi wokoło, na uczelni spotkałem wielu ludzi podobnych do mnie.
Jak byłem nastolatkiem to interesowałem się rzeczami którymi co najmniej 90% nastolatków się nie interesuje.

A tak po zatem to ciężko się dogadać z większością ludzi. Bo oni mają inne priorytety i na świat patrzą inaczej.

45

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Nie wiem dlaczego, ja jestem INTP, mam odczucie że odstaję wink

46

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Małpa69 napisał/a:

Nie wiem dlaczego, ja jestem INTP, mam odczucie że odstaję wink

Masz na mysli że różnisz się niż większość kobiet wokół Ciebię w sensie że masz inne hobby, tematy do romów itd ?

47

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

ENTJ - A, ale to chyba błąd hmm

48

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:
Małpa69 napisał/a:

Nie wiem dlaczego, ja jestem INTP, mam odczucie że odstaję wink

Masz na mysli że różnisz się niż większość kobiet wokół Ciebię w sensie że masz inne hobby, tematy do romów itd ?


Chyba mam tak nie tylko wobec kobiet. Żeby nie było lubię kobiety, mogę sobie porozmawiać o makijażu, paznokciach, urządzaniu domu, ale to nie są dla mnie tematy na długie rozmowy.
Wolę dyskusje o czarnych dziurach...

49

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

też sobie właśnie zrobiłam ten test, i moim typem jest INFJ

Czyżby na forum skupiły się same wybitne jednostki ? big_smile:D:D

50

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
nika05 napisał/a:

Zrobiłam sobie ten test osobowości i mi wyszło INFP-t  “Pośrednik”.

Ooo, mam to samo smile

51 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2017-02-15 08:51:33)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
navelbina napisał/a:

też sobie właśnie zrobiłam ten test, i moim typem jest INFJ

Czyżby na forum skupiły się same wybitne jednostki ? big_smile:D:D

Giftedness
Intelligence is one thing, giftedness is another. It is true that all types have their own unique gifts to
offer, but some gifts are rarer than others and the laws of economics push the value of those gifts up.
Gifted programs serve primarily certain types whose scientific and poetic contributions to the human
race are particularly prized. The contributions of other intelligent types are appreciated through other
programs, though such programs are not associated with a label that actually denotes intelligence.
Sak (2004) did a “study of studies” in which he agglomerated the results of 14 separate studies on type
and giftedness and analyzed the combined sample of 5,723 gifted 6th - 12th graders. The results showed
a trend towards NP, with 50% of the sample consisting of INFPs, INTPs, ENFPs, and ENTPs. Indeed,
~60% of the gifted sample was Perceiving, while ~70% was Intuitive. The sample was also more
introverted and thinking than would be expected in comparison to a normal group of highschoolers.
Added up, this means that the results showed a trend towards INTP. In fact, 12.5% of the sample was
INTP as compared to a norm of 3.54% in the general high school population. There were 3.53 times as
many INTPs as would have been expected.
• INTP – 3.53 times as many as would be expected.
• INTJ – 2.87 " etc
• INFP – 2.68
• INFJ – 2.67
• ENTP – 2.32
• ENFP – 2.03
• ENTJ – 1.49
• ENFJ – 1.26
• ISTJ – 0.98
• ISTP – 0.78
• ESFP – 0.60
• ISFP – 0.39
• ESTP – 0.49
• ISFJ – 0.40
• ESTJ – 0.26
• ESFJ – 0.24
As a cautionary note, there is some test bias at work here: intelligence tests are often used for
194 McCaulley & Kainz; McCaulley & Natter; Myers & McCaulley in Myers, McCaulley, Quenk & Hammer, 199


To są fragmeny książki "The Secret Lives of INTPs", nie dodałem screena bo coś nie poszło.

52

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
rossanka napisał/a:

ENTJ - A, ale to chyba błąd hmm

Czemu ?
Charakterystyka ENTJ, z twoim obrazkiem, nawet by się zgadzała.

53

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:
rossanka napisał/a:

ENTJ - A, ale to chyba błąd hmm

Czemu ?
Charakterystyka ENTJ, z twoim obrazkiem, nawet by się zgadzała.

Obrazek obrazkiem, ale przeczytałam charakterystykę i tu już nie bardzo.
Przynajmniej inaczej siebie widzę wink

54 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2017-02-15 15:09:59)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Kiedy swego czasu przyglądałem się bliżej temu tematowi znalazłem informacje, że część ludzi powtarzając test otrzymuje inny wynik niż za pierwszym razem. Być może gdybyś zrobiła ten test za jakiś czas i z jakichś powodów (nastrój, zmiana zdania na daną sprawę itp.) udzieliła kilku nieco innych odpowiedzi, wylądowałabyś w innej grupie.

55 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2017-02-15 15:50:55)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Naprędce napisał/a:

Kiedy swego czasu przyglądałem się bliżej temu tematowi znalazłem informacje, że część ludzi powtarzając test otrzymuje inny wynik niż za pierwszym razem. Być może gdybyś zrobiła ten test za jakiś czas i z jakichś powodów (nastrój, zmiana zdania na daną sprawę itp.) udzieliła kilku nieco innych odpowiedzi, wylądowałabyś w innej grupie.

Ja zrobiłem chyba z 10 testów( rozne pytania, na róznych stronach) i czytałem szczegółowe opisy na temat tych osobowości z MBTI, i najbardziej do mnie pasuje INTJ.

Napewno jestem introwertykiem a nie ekstrawertykiem.
Jestem Intuicjonistą a nie Zmysłowcem.
Główne cechy typu zmysłowego.
- opiera się na swoich 5 zmysłach, żyje tu i teraz, nie lubi abstrakcji ani filozofowania na temat przyszłości, nie pociagają ich teorie tylko praktyka, woli pracować od szczegółu do ogółu, nie lubi ogólnych instrukcji natomiast woli szczegóły. Nie lubi przeskakiwania między tematami. Ceni bardziej doświadczenie niż pomysłowość czy nowatorstwo.

Ja jestem przeciwieństwem typu S.

Na pewno jestem typem myślącym a nie odczuwającym, tzn. podejmuję decyzję kierując się rozumem

Jestem też typem osadzającym(J) niż obserwującym(P).
Cechy J
- zawłaszczaj robię rzeczy przed czasem (jak mam 10 dni na zrobienie projektu, to: 1 dnia- planuję, 2- zbieram materiały, 3- robię i zazwyczaj kończę przed czasem)
- najpierw planuję, później robię,
- trochę bardziej wolę strukturę niż elastyczność,
- szybko podejmuję decyzję
- jestem osobą dość krytyczny w stosunku do ludzi,
- nie bardzo lubię nagłych zmian( strasznie mnie to denerwuje)- co w moim przypadku uważam za wadę. 

Typowe cechy osób P:
- odkładają zadania na ostatnią chwilę,
- najpierw zabawa później praca,
- są często niezdecydowani,
są elastyczni i łatwo dostosowują się do zmian ( co jest dużą zaletą)
- są mniej krytyczni w stosunku do innych ludzi,
- mają tendencję niedotrzymywania słowa.

56

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Naprędce napisał/a:

Kiedy swego czasu przyglądałem się bliżej temu tematowi znalazłem informacje, że część ludzi powtarzając test otrzymuje inny wynik niż za pierwszym razem. Być może gdybyś zrobiła ten test za jakiś czas i z jakichś powodów (nastrój, zmiana zdania na daną sprawę itp.) udzieliła kilku nieco innych odpowiedzi, wylądowałabyś w innej grupie.

To zrobię kiedyś raz jeszcze bo mi tu coś nie pasuje.
Ale te testy to co dają? Chodzi mi o to, że ktoś przynależy do danej grupy i co dalej?Ma to jakoś znaczenie przy wyborze kariery zawodowej czy jak?

57 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2017-02-15 15:55:24)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
rossanka napisał/a:
Naprędce napisał/a:

Kiedy swego czasu przyglądałem się bliżej temu tematowi znalazłem informacje, że część ludzi powtarzając test otrzymuje inny wynik niż za pierwszym razem. Być może gdybyś zrobiła ten test za jakiś czas i z jakichś powodów (nastrój, zmiana zdania na daną sprawę itp.) udzieliła kilku nieco innych odpowiedzi, wylądowałabyś w innej grupie.

To zrobię kiedyś raz jeszcze bo mi tu coś nie pasuje.
Ale te testy to co dają? Chodzi mi o to, że ktoś przynależy do danej grupy i co dalej?Ma to jakoś znaczenie przy wyborze kariery zawodowej czy jak?

Chodzi o to żeby dobrze poznać samego siebie i innych ludzi ich zachowania, żeby właściwie wybrać ścieżkę kariery, przyjaciół partnerów życiowych itd.

58

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Marek_24 napisał/a:
rossanka napisał/a:
Naprędce napisał/a:

Kiedy swego czasu przyglądałem się bliżej temu tematowi znalazłem informacje, że część ludzi powtarzając test otrzymuje inny wynik niż za pierwszym razem. Być może gdybyś zrobiła ten test za jakiś czas i z jakichś powodów (nastrój, zmiana zdania na daną sprawę itp.) udzieliła kilku nieco innych odpowiedzi, wylądowałabyś w innej grupie.

To zrobię kiedyś raz jeszcze bo mi tu coś nie pasuje.
Ale te testy to co dają? Chodzi mi o to, że ktoś przynależy do danej grupy i co dalej?Ma to jakoś znaczenie przy wyborze kariery zawodowej czy jak?

Chodzi o to żeby dobrze poznać samego siebie i innych ludzi ich zachowania, żeby właściwie wybrać ścieżkę kariery, przyjaciół partnerów życiowych itd.

Aha, z kariera to bym się zgodziła. 
Z doborem partnera to już nie bardzo, tu nie ma schematu.

59 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2017-02-15 17:41:30)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

2 przypadki z życia.

Przypadek 1.
Widzę kobietę i na podstawie tego jak się zachowuje, okreslam czy będe w stanie się z nią dogadać.
Więc tak:
Jest głośna, rozmowna, jest ekstrawertyczką
Zwraca uwagę na szczegóły co się wokół niej dzieje, nawet na rzeczy które są dla mnie nieistotne
jest emocjonalna, impulsywna, żyje chwilą nie myśli o konsekwencjach.
P chwili zastanowienia i rozważeniu za i przeciw dochodże do wniosku że z tą osobą nic mnie nie łączy i nie mam ochoty jej poznawać pomimo że jest bardzo atrakcyjna fizycznie.

Przypadek 2
Widzę kobietę, podobnie jak 1 jest ekstrawertyczką
Lubi tematy abstrakcyjne, głęboko drąży każdy temat, nie interesuje się pierdołami (intuicyjnie weim że z tą osobą są bardzo duże szanse że się dogadam)
Nie jest wybuchowa, ani emocjonalna, rozmawia normalnie, jest bardzo opanowana(intuicyjnie weim że z tą osobą są bardzo duże szanse że się dogadam)

I w końcu, więcej jak pewne że się dogadamy.

Generalnie jest tak że ludzie niezbyt się od siebie różnią.
Np: 2 ESFP-y, mogą się troszkę od siebię różnić ale ostatecznie są to takie same osoby, mają te same charaktery itd.

To co tu napisałem z tymi relacjami to jest mój przypadek. Ja tam nigdy nie robiłem nikomu żadnego testu, ale po sposobie zachowania, można intuicyjne określić mniej więcej z kim ma się doczynienia, czy jest to np. osoba konsewatywna, czy ma poglądy liberalne, czy jest introwertykiem, ekstrawertykiem itd.

Generalnie wszyscy znajomi ( których i tak jest mało, ma osobowość: INXX i ENXX), nigdy nie potrafiłęm się dogadać z osobami typu ESXX, i niektórymi ISXX.

60 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2017-02-15 23:23:13)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
rossanka napisał/a:


Ale te testy to co dają?

Legendy głoszą, że tak;)

Marek, więc twierdzisz że niektóre typy nie mogą się "dogadać", trwać w szczęśliwym związku itp.?

61

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
Naprędce napisał/a:
rossanka napisał/a:


Ale te testy to co dają?

Legendy głoszą, że tak;)

Marek, więc twierdzisz że niektóre typy nie mogą się "dogadać", trwać w szczęśliwym związku itp.?

No właśnie?
Chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Bardziej wierzę tu w psychologię kariery i rodzaj ścieżki zawodowej.

62 Ostatnio edytowany przez Marek_24 (2017-02-17 17:48:48)

Odp: Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w
rossanka napisał/a:
Naprędce napisał/a:
rossanka napisał/a:


Ale te testy to co dają?

Legendy głoszą, że tak;)

Marek, więc twierdzisz że niektóre typy nie mogą się "dogadać", trwać w szczęśliwym związku itp.?

No właśnie?
Chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Bardziej wierzę tu w psychologię kariery i rodzaj ścieżki zawodowej.

rossanka napisał/a:
Naprędce napisał/a:
rossanka napisał/a:


Ale te testy to co dają?

Legendy głoszą, że tak;)

Marek, więc twierdzisz że niektóre typy nie mogą się "dogadać", trwać w szczęśliwym związku itp.?

No właśnie?
Chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Bardziej wierzę tu w psychologię kariery i rodzaj ścieżki zawodowej.

Bardziej prawdopodobne jest, że dwie osoby które są do siebie podobne lepiej się dogadają niż dwie skrajności.
To prawda, MBTI bada psychologię kariery ale też relacje między ludźmi, jednak bardziej skupia się na karierze zawodowej.

To, że niektóre osoby nie mogą się "dogadać", to nie mój wymysł( dużo nad tym myślałem i doszedłem do odpowiednich wniosków), tylko psychologów, psychiatrów i naukowców na całym świecie na podstawie badań.
Dużo osób na tym forum i na innych forach, pisze że np. kobieta ekstrawertyczka i facet introwertyk nie powinni być razem bo gorzej się dogadają, niż facet ekstrawertyk z kobietą introwertyczką itd.
Ekstrawersja i introwersja nie są najistotniejszym czynnikiem powodzenia czy nie powodzenia relacji w związków, ma jakiś tam udział ale to nie jest najważniejszy czynnik.;
Wg badań naukowców na całym świecie, najważniejszym wymiarem  w relacjach międzyludzkich(przyjaźń, miłość, itd), są preferencje zmysły( sensing) i intuicja(intuition), - to są preferencje które odpowiadają za zbieranie informacji.
Z obserwacji dookoła, zauważyłem że: nie każdy ekstrawertyk dogadał się z innym ekstrawertykiem, tak samo nie zawsze dwaj introwertycy też się dobrze dogadywali itd.

Czytałem niedawno książkę Davida Keireya "Proszę zrozum mnie", w książce są opisane: typy mbti, 4 temperamenty: SP(odkrywcy), SJ(tradycjonaliści), NF(idealiści), NT(racjonaliści), temperameny u dzieci, temperamenty w związkach, w stylu uczenia w szkołach, wybierania zawodów, stosunek do seksu(które osoby o jakich cechach charakteru mają tendencję i lubią być kreatwni w łóżku, a którzy wolą uprawiać seks bez eksperymntów itd.)
W dziale na temat związków, pisze że początkowo mają tendencje przyciągać się do siebie skrajne osobowości, chociaż finalenie nie dochodzi między nimi do jakichś poważniejszych relacji bo wybierają kogoś innego.

Jeśli chodzi o mnie to mam odpowiednie potrzeby i charakter jakie mam, i załóżmy że trafi mi się kobieta która ma charakter i styl bycia taki że będzie mnie to doprowadzć do szału, tak samo ona będzie sfrustrowana, i co wtedy ?

Więc podsumowując:
MBTI nie wskazuje jaką osobę ma każdy wybrać do związku, tylko opisuje charaktery osób aby dobrze zrozumieć innego człowieka.
No bo jak kogoś poznam lub będe chciał poznać to nie będę tej osobie kazał rozwiązać test i na podstawie wyniku zdecydować czy sobię dać spokój czy brnąć w to dalej.

Posty [ 62 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dlaczego ludzie z osobowością INTJ oraz INTP są jedne z najrzadszych w

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024