Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić?

Witajcie,

od pewnego czasu dręczą mnie straszne koszmary w ciąży.
Jestem w 31 tygodniu ciąży. Lada moment wejdziemy w 8 miesiąc.
To już ostatnia prosta smile

A ja jak na złóść, mimo, że czuję się dobrze i ciąża nie jest niczym zagrożona,
a Maleńka wierci się we mnie tak, że niemalże cały czas ją czuję pod sercem
panicznie się boję o nią.

To moja pierwsza ciąża.

Tej nocy znów nawiedził mnie kolejny koszmar.
Każdy niemalże jest odzwierciedleniem lęku o Córeczkę i o to, że może coś jej być.
Wiem, że jeszcze tylko tygodni dzieli mnie do tego, aby utulić ją w ramionach, mimo tego naprawdę się boję.

Coraz częściej, mimo, że nie poszukuję żadnych informacji na ten temat wyświetlają mi się artykuły
o porodach martwych dzieci, znam też jedną taką historię.

Nie wiem dlaczego tak bardzo biorę to wszystko do siebie. Może chodzi o to, że w tej ciąży
miałam sporo stresu i ze strony męża - jego mamy nasłuchałam się wielu przykrych rzeczy i wizji złych nt. ciąży.
Ona od samego początku karmiła mnie takimi rzeczami.
Nie mam z nią kontaktu, mąż zabronił mi odbierać od niej telefony (jest za granicą, więc opcji, że mnie nawiedzi tutaj nie ma).

Czy to ona, to co, mówiła w przeszłości może mieć teraz aż taki wpływ na mnie?
Nie wiem. Wiem jedno, pomimo tego, że z ciążą jest wszystko dobrze
i to już końcóweczka praktycznie ja boję się tak jak jeszcze przedtem.

Pomóżcie, doradźcie, uspokójcie, że to normalne - bardzo potrzebuję tego teraz...

Dziękuję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić?

Będąc w ciąży przez pierwsze kilka tygodni od tego, ajk okazało się, że w tej ciąży jestem dosłownie nie spałam bo jak tylko zmruzyłam oko śniły mi się koszmary o chorym dziecku. Przeszło samo,  pomogły mi rozmowy z parnterem i kolejne usg na których wszystko było ok. Trzymam kciuki za ciebie!

<3

3

Odp: Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić?

Poproś lekarza na namiary do dobrego psychologa lub psychiatry może rozmowa z specjalistą trochę Cię uspokoi a na pewno nie zaszkodzi.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Lęki i koszmary w ciąży. Jak sobie z nimi radzić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021