Życie bez chemii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Życie bez chemii

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Życie bez chemii

Codziennie mamy do czynienia z chemią- znajdujemy ją nie tylko w żywności, ale także nakładamy na skórę głowy, łosy, twarz, zęby, ciało, paznokcie, na podłogi, naczynia, meble, okna, umywalkę i toaletę. W prawie każdym domu znajdą się kosmetyki do makijażu i pielęgnacji ciała i włosów, pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, proszki i płyny do prania, płyny do podłogi, okien, naczyń, mebli, blatu...ogromna ilość chemii, która nas otacza. A pamiętajmy, że każdy płyn, pasta, proszek jest w plastikowym, jednorazowym opakowaniu. Straszne!

W pewnym momencie zaczęło być dla mnei obrzydliwe, że płynu, którego bym przecież nie wypiła, dostaje się do mojego jedzenia- przy obieraniu warzyw, czy owoców, kładę je na blacie umytym chemicznym płynem. Psu tez nie dałabym do picia płynu, a on przecież chodzi po podłodze umytej tym płynem, potem lize swoje łapy.

Zaczęło mnie to przerażać, poszperałam w internecie i okazało się, że nie tylko ja nie jestem tym zachwycona.
Postanowiłam zmienić swoje mieszkanie i powoli odchodzę od chemicznych środków.
Póki co przestałam myć włosy szamponem- myję sodą oczyszczoną z gliceryną roślinną, czasem miodem, jajkiem, zamiast odżywek robię płukanki ziołowe.
Przestałam używać płynów do podłogi i blatów, stołu- zaczęłam myć te powierzchnie roztworem z octu jabłkowego.

W przyszłosci chce zrezygnować z płynów do prania, żeli pod prysznic, płynu do naczyń i chemii toaletowej i żyć w domu bez chemii.

Zdaje się, że Iceni również idzie w tym kierunku, może ktoś jeszcze? Może znacie jakieś naturalne sposoby na dbanie o siebie i dom?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Życie bez chemii

Ja również ograniczam ilość używanej chemii np.  zamiast kupionego w drogerii dezodorantu świetnie sprawdzi się oliwka magnezowa a pastę do zębów zastąpić może soda oczyszczona zmieszana z wodą utlenioną, do tego napary z ziół do płukania jamy ustnej. Poszukaj  tez w internecie informacji  o zastosowaniu boraksu. Jest wiele sposób by ograniczyć stosowanie chemii. Osobiście nie wyobrażam sobie całkowicie z niej zrezygnować.

3

O, umknął mi jakoś  ten temat ;P jak się przesiadek na kompa to napisze co nieco z moich rocznych doświadczeń;)

4

Super, już myślałam, że nikogo temat nie obchodzi tongue

No właśnie, trudno jest całkowicie wyeliminować chemię z domu. O ile mogę sobie wyobrazić zastąpienie różnych płynów do naczyń, podłóg itd. czymś naturalnym, np. roztworem z octu jabłkowego, którego uzywam, to nie chcę rezygnować z kosmetyków do makijażu i perfum sad na szczęście znalazłam firmy produkujące eko-kosmetyki, np. Kenzo ma oprócz normalnych zapachów, perfumy ekologiczne, we flakonach wielokrotnego użytku smile

5

Niestety teraz jak się nie zrobi samemu to nie ma pewności  co jest chemią a co nie. Teraz nawet chleby, paczki czy drożdżówki to ciasto z tak zwanego prochu, który ma w sobie ulepszacze i rózne dodatki. Zalewa się woda i jest ciasto. Niestety nikt już nie dba tak o jakość a raczej o ilość niskim kosztem.

6

Jak sie poszuka dobrze na angielskojezycznych stronach to jest sporo przepisow na produkcje wlasnych kremow, pomadek do ust, dezodorantow itp.

Gotowych kosmetykow warto szukac w dobrych sklepach eko. Sa co prawda drogie, ale ich ceny i tak sa porownywalne do markowych.

Ja nie unikam calej chemii - unikam tylko konkretnych skladnikow

7

Ooo, chyba muszę zacząć w te stronę iść, bo jak narazie  "tylko" się zdrowo odżywiam. Ale jeśli chodzi o mycie rzeczy bez płynu do mycia naczyń to powiedzcie jak np. zrobię sobie sok w takij wyciskarce spam i jak widziałam pisałyście u góry o roztworze z octu jabłkowego i tym właśnie umyję taką wyciskarkę to mi się potem żadne soki nie będą z tym gryzły? Jest to dla mnie ważny temat, bo często takie soki robię i jeszcze dzieciakom daję, więc wiecie..

8

Ja w ogole nie zdawałam sobie sprawy jaki cukier jest szkodliwy. A tak na prawdę jest on w prawie każdym produkcie ... Dopiero jak trafiłam na ciekawego bloga to przeczytałam tam ten artykuł: http://przepisnamlodosc.pl/cukier-najsl … szkodliwy/ i otworzyły mi się oczy jak bardzo się trujemy nawet takim cukrem. A fakt chemia jest w każdym z produktów i tego nie zmienimy niestety ;/

9

Ja się bardzo obawiam tego ttip? Czyli tej uni handlowej między ameryka a europa - to jest jakis większy szwindel, w wyniku którego nasze normy będą dopuszczać więcej chemii w żywności
Niedlugo strach bedzie cokolwiek kupić. hmm

10

No ja z cukrem też walczę, ale czasami jest trudno smile Szczególnie jak wpada przyjaciółka z ciastem i winkiem smile A co do chemii, to trudno mi zrezygnować z szamponu. Nie wiem jak pachniałyby włosy myte tylko jajkiem, albo płukankami z miodu. Chyba niezbyt przyjemnie, czy się mylę?

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Życie bez chemii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021