edukacja ośmiolatki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: edukacja ośmiolatki

Moja ośmioletnia wnuczka przebywa od rana do wieczora poza domem. O godzinie ósmej zawożą ją do odległej kilkanaście kilometrów prywatnej szkoły, gdzie poza programem szkolnym ma zajęcia do godz 16-tej (różnego typu). Około godz. 16-tej ktoś z domowników jedzie do szkoły, żeby przewieźć ją na 2 godziny języka angielskiego (raz w tygodniu), lub na półtorej godziny nauki w szkole muzycznej (dwa razy w tygodniu), ale za to daleko, więc długo. W domu zjada poranne śniadanie i kolację, reszta posiłków w szkole i pośpiesznie w samochodzie między zajęciami. Bardzo obawiam się, że na dłuższą metę obciążenie dziecka obowiązkami odbije się negatywnie na jej rozwoju emocjonalnym.  Jest mi jej po prostu żal, a rodzice twierdzą, że teraz właśnie jest ten moment, kiedy dziecko powinno mieć podane wszystko co trzeba do  wczesnego rozpoznania talentu dziecka i rozwijania go. Wnuczka w szkole podstawowej ma zajęcia aktorskie, plastyczno-manualne, w muzycznej grę na fortepianie i rytmikę a angielski w szkole i u lektora. Proszę bardzo o opinie ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: edukacja ośmiolatki

moim zdaniem twoja wnuczka nie ma dzieciństwa i może się to odbić w przyszłości na jej psychice ale nie da się ukryć że mamy takie czasy że nie wiadomo w jakim kierunku kształcić dziecko żeby mu było w przyszłości łatwiej więc niektórzy(jak u ciebie w rodzinie) próbują zrobić z dziecka człowieka wszechstronnie utalentowanego.Moim zdaniem (a mam 2 dzieci) trzeba dziecku dać także trochę dzieciństwa bo to najważniejszy okres jego życia.

3

Babciu- a to nie jest czasem tak,że rodzice w tym dziecku spełniają swoje ambicje>?Przecież ta dziecinka wogóle nie ma dzieciństwa.Gdzie czas na zabawę,koleżanki,drobne prace w domu? Ona haruje jak wół.Dziwię się,że nie tupnie na rodziców - i nie buntuje się.No tak..... ma 8 lat.Ja pamiętam jak urodził się syn- córka miała trochę więcej niż 3 lata.Często prosilismy z mężem córkę by nam coś podała,potrzymała,przyniosła- np. przy kąpaniu syna- Ona jednak pewnego dnia  ujęła się pod boki i wypaliła....... a co? ja jestem waszą służącą?Może nadejdzie jeszcze pora,że i Twoja wnuczka po prostu nie wytrzyma i presji i oczekiwań- sama przyznasz  bardzo wygórowanych.No- chyba,że Ty przemówisz dzieciom do rozsądku.Zmuszanie- to nie jest metoda.Dziecko jeśli będzie chciało- samo rozwinie swoje zainteresowania i to w dziedzinie- którą lubi .Może to trochę potrwać... bo muszę się pochwalić,że moja córka zdawała na studia na ekonomię i psychologię- sama przyznasz - ładny rozrzut?Na moje pytanie- dlaczego- powiedziała mi- chcę się sprawdzić.Na ekonomię dostała się z maksymalną liczbą punktów a na psychologię- z trzecim wynikiem na uczelni.

4

No właśnie,a gdzie to biedne dzieciątko ma dzieciństwo,cudowne,beztroskie....Przecież Ona tyra więcej niż niejeden dorosły.Rozumiem że są pewne talenty które należy rozwijać od najmłodszych lat np muzyczny,ale niech to będzie tylko szkoła muzyczna,nie można być we wszystkim najlepszym.
Ja jestem mamą dwójki nastolatków,od najmłodszych lat uczęszczały tylko na lekcje angielskiego raz w tygodnu,żeby oswoić się z językiem...pózniej dałam im wolny wybór,wybrały to co ich naprawdę interesowalo.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

5

Żal mi dzieciaczka ;-((

6

Mam nadzieję że przynajmniej weekendy spędza z rodziną na przyjemnościach. Myślę że dziecko może mieć dużo zajęć jeśli samo wyraża na nie chęć i jest z nich zadowolone, jeśli chodzi na siłę to już gorzej. Mam koleżankę która w dniu kiedy skończyła 18 lat demonstracyjnie połamała swoje skrzypce przed rodzicami, ma talent ale to ze została zmuszona i nie mogła z nami ganiać po podwórku, tylko ciągle ćwiczyła spowodowało że znienawidziła muzykę. Myślę że powinno się posłuchać dziecka oczywiście jeśli nie będzie się obawiało wyznać prawdy. Jeśli te zajęcia sprawiają jej przyjemność to nie widzę kłopotu, jeśli jednak jest nieszczęśliwa, powinno się wybrać tylko te które na które chce uczęszczać.

7

Tak..rodzice niestety mają przerośnięte ambicje. Moja córka też chodziła do szkoły muzycznej na fortepian, jest bardzo zdolna, ale nie obciążyłam jej dodatkowymi zajęciami, bo szkoda nie wykorzystać zdolności czy talentu. Powiedziałam otwarcie, skończy Muzyka, zabierze się za dodatkowy angielski, a resztę to co sobie sama wybierze. 
Takie zachowanie rodziców, którzy skazują swoje dziecko na ciężką harówkę, spowodować może kiedyś, że Mała zatraci zwykłą dziecięcą radość, ale zrozumie to dopiero jak podrośnie, kiedy inne dzieci będą mogły pójść do kina, na urodziny do koleżanki, a ona będzie zaliczać kolejną lekcję angielskiego. jedyny ratunek w Tobie, porozmawiaj z rodzicami.

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

8

Babciu, jesteś przewrażliwiona... Dobrze że rodzice inwestują w rozwój dziecka. Wydaje mi się, że Twoje podejście bierze się stąd że sama nie umiałaś zapewnić swojemu dziecku tego co rodzice mogą i zapewniają Twojej wnuczce.

9

Evvvca napisał/a:

Babciu, jesteś przewrażliwiona... Dobrze że rodzice inwestują w rozwój dziecka. Wydaje mi się, że Twoje podejście bierze się stąd że sama nie umiałaś zapewnić swojemu dziecku tego co rodzice mogą i zapewniają Twojej wnuczce.

dobrze że inwestują,ale nie dobrze jak spełniają swoje ambicje na dziecku,owszem dziecko może mieć zajecia pozaszkolne,ale powinno mieć też czas na odpoczynek i zwykłą zabawę
to na tyle bo jak widac watek już bardzo stary

10

Dawanie dziecku jedzenia w pośpiechu, w samochodzie, między zajęciami?? Ta dziewczynka szybciej nabawi się wrzodów żołądka niż nauczy się grać na fortepianie.. Biedne dziecko. Ja też mam córkę w podobnym wieku, zapisałam ją na taniec, bo sama o to prosiła - sprawia jej to przyjemność, a ja jestem z niej dumna. Nie wyobrażam sobie wozić dziecka z zajęć na zajęcia, to nie jest robot tylko mały człowiek..

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018