kwestia hormonów ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: kwestia hormonów ?

Witam , mam pytanie dotyczące antykoncepcji hormonalnej. Ponad pol roku zażywałam tabletki atywia , w grudniu przeszłam na microgynon 21. Ostatnią tabletkę zawsze bralam w czwartek ,a w niedziele miałam juz krwawienie jednak po pierwszym miesiącu nowych tabletek nie mam ani krwawienia ani objawów choć wczoraj od rana powinnam mieć. Chciałam zapytać czy jest to możliwe ,że zależy to od tabletek i zawartych w nich hormonów i okres będę mieć później i krócej ? miałyście kiedyś taką sytuację ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kwestia hormonów ?

Nie jestem ekspertką, ale moim zdaniem nie, bo ponoć te hormony w tabletkach antykoncepcyjnych są podawane w śladowej ilości i dlatego nie powinny zakłócać naszej gospodarki hormonalnej a jedynie regulować cykl. Ale najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem. A jeśli martwisz się o prawidłowy poziom hormonów to może warto zainteresować się jakimiś suplementami diety np. inofem? zawiera między innymi mio-inozytol i kwas foliowy, także nie zaszkodzi poczytać trochę więcej na ten temat smile

3

Odp: kwestia hormonów ?

głównie chodziło o miesiączkę ktora zmieniła się przy braniu innych tabletek. Ostatecznie pojawiła się 2 dni później .. zobaczę jak to będzie w przyszłym miesiącu

4

Odp: kwestia hormonów ?

Jeśli masz jakieś problemy z antykoncepcją hormonalną, to warto zgłaszać problem lekarzowi. Jak jeszcze chodziłam prywatnie do mojego ulubionego ginekologa (już nie przyjmuje sad), to miałam jego numer telefonu i zawsze - z każdymi wątpliwościami mogłam dzwonić. Ważne, przy Twoich zmianach tabletek jest to, czy lekarz Ci przed ich dobraniem zrobił dokładne badania. Jeśli nie, to może warto o takie badania poprosić. Zawsze człowiek chodzi spokojniejszy...

5

Odp: kwestia hormonów ?

Wydaje mi się, że może to być sprawa hormonów, jednak zdecydowanie powinnaś zadzwonić, albo umówić się do ginekologa i sprawdzić. Hormony to bardzo poważna sprawa i zdecydowanie lepiej skonsultować się ze specjalistą niż tylko polegać na internecie. A miałaś robione badania przed przepisaniem tabletek?

6

Odp: kwestia hormonów ?
Minky napisał/a:

Wydaje mi się, że może to być sprawa hormonów, jednak zdecydowanie powinnaś zadzwonić, albo umówić się do ginekologa i sprawdzić. Hormony to bardzo poważna sprawa i zdecydowanie lepiej skonsultować się ze specjalistą niż tylko polegać na internecie. A miałaś robione badania przed przepisaniem tabletek?

tak miałam pełne badania ,otóż okazało się ,że organizm inaczej zareagował na nowe tabletki ,ale wszystko wróciło do normy po kilku dniach bez większych problemów smile

7

Odp: kwestia hormonów ?

To cieszę się, że wszystko ok. Zapytałam, bo często słyszy się, że leki są wypisywane bez badań i wnikliwego wywiadu lekarskiego, czego następstwem mogą być bardzo poważne kłopoty z gospodarką hormonalną

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018