ciąża a umowa o pracę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża a umowa o pracę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: ciąża a umowa o pracę

witam. podjęłam niedawno pracę na umowę o pracę na okres próbny na 3 miesiace. jestem w 4 miesiącu ciazy. jak będzie wyglądała kwestia chorobowego gdyż lekarz mnie dzisiaj poinformował że niedługo będę musiała leżeć ponieważ ciąża jest zagrozona. czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?  a jeśli nie to jak będzie wyglądać l4 bd plate ? po jakim okresie mogę iść na l4?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ciąża a umowa o pracę
emweronika napisał/a:

witam. podjęłam niedawno pracę na umowę o pracę na okres próbny na 3 miesiace. jestem w 4 miesiącu ciazy. jak będzie wyglądała kwestia chorobowego gdyż lekarz mnie dzisiaj poinformował że niedługo będę musiała leżeć ponieważ ciąża jest zagrozona. czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?  a jeśli nie to jak będzie wyglądać l4 bd plate ? po jakim okresie mogę iść na l4?

Kiedyś było tak,że pierwszy miesiąc płacił pracodawca,potem ZUS.Oczywiście w pełni odpłatne 100%

Ale nie wiem czy jest tak nadal,przy tak często zmieniających się przepisach,różnie może być.
A na zwolnienie możesz iść w każdej chwili.I nie może Cię zwolnić w czasie trwania umowy...to na bank.Może Ci jej nie przedłużyć.

Stopki nie będzie big_smile

3

A kiedy się zatrudniałaś, poinformowałaś pracodawcę, że jesteś w ciąży?

4

Nie ma prawnego obowiązku informować o ciąży.

Stopki nie będzie big_smile

5

Wiem, że nie ma. Z ciekawości pytam.

6 Ostatnio edytowany przez emweronika (2015-11-24 09:10:21)

w zeszłym mies. podpisała
m umowę i nie informowałam jeszcze o ciąży

7

bardziej boję się i ciążę niż o umowę. pytam z ciekawości. czytałam gdzieś jeszcze ze pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do porodu jeśli umowa o prace jest powyżej 3 m. ?

8

U nas przedluzaja umowe do dnia porodu.
Tak jak wyzej. 1 miesiac placi pracodawca pozniej jest liczona srednia z 12 ostatnich miesiecy (w twim przypadku z 3) i placa Ci 100% ale zus nie zaklad pracy.
Tak samo macierzynskie. placi zus a nie zaklad.

28.07.2015 ostatni okres
23.08.2015 2 kreski smile
06.05.2016 Kubuś   4100 g i 54cm do KOCHANIA

9

ZUS płaci, jeśli pracodawca zatrudnia mniej niż 20 osób. Jeśli więcej, to te świadczenia wypłaca pracodawca.

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

10

A następnie rozlicza się z ZUSem- więc w ostatecznym rozrachunku i tak płaci to ZUS

11

moja siostra tak miałam- umowa jest przedłużona na czas porodu, pierwsze 33 dni płaci pracodawca, potem zus, no i macierzyński do wyboru 6 miesięcy płatrne 100%, lub 12 miesięcy płatne 80%, chyba, ze znów coś się zmieniło?

12

nie moze zwolnić raczej

emweronika napisał/a:

No sytuacja nie jest ciekawa. Macierzyńskiego nie dostaniesz, chba że pracowałas w innym zakładzie pracy powyżej 3 miesięcy i przerwa między jedną praca a druga wynosiła mniej niż 32 dni kalendarzowych.
Macierzyński przysługuje kobieta, które są zatrudnione na umowę na czas nieokreślony bądź określony z tym, że na czas określony umowa nie kończy się z dniem zakończenia urlopu macierzyńskiego np 2 lata.
W twoim przypadku niemasz oplacpnego pełnego miesięcznego ubezpieczenia przed zajściem w ciążę.
L4 kategorii B powinnaś dostać, pracodawca przedłuży Ci umowę do dnia porodu a potem finito. Przez chyba 26 tyg dostaniesz urlop rodzicielski, oczywiście jeżeli Twoje zarobki oraz męża ( jeżeli masz) nie przekraczają odpowiedniej liczby.
Potem przez kolejne 26 tyg dostaniesz od Państwa zapomogę w wys 1000 zł.

Proszę jeszcze sprawdzić czy coś się w przepisach nie zmienilo, nie chciałabym dodatkowo wprowadzać w błąd

Kacper - 09.09.2014 :*
Kolejne szczęście - 09.12.2016 :* Czekamy

14

emweronika napisał/a:

Podjęłaś pracę już ze świadomością, że jesteś w ciąży, z pełną premedytacją wiedząc, ze pracodawca poniesie koszty Twoje l4 przez pierwsze 30 dni pewnikiem..
Jedyne co powiem, to że napawa mnie to zgrozą.

15

Do dnia porodu bedziesz miała przedłużoną umowe smile Przez pierwsze 30 dni l4 pracvodawca zaplaci, potem ZUS, po rozwiazaniu umowy przysluguje Ci zasilek macierzynski z ZUS, pozdrawiam smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża a umowa o pracę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018