Potrzrbuje pomocy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Potrzrbuje pomocy.

Witam . Potrzebuje pomocy aby uwolnic siebie i dzieci od bylego meza alkoholika. Opowiem troche : Wyszlam za maz - kochalam tego czlowieka i godzilam sie ze wszystkim co robil - przez 20  lat bylam upokazana , zdradzana i ponizana . Borykalam sie z brakiem pieniedzy. Gdy dzieci dorosly odeszlam od mojego meza. Wczesniej balam sie ze j'ai odejde z dziecmi to sobie nie poradze. Nie mialam dokad isc. Wyjechalam 8 lat temu do syna do Francji , gdzie obecnie mieszkam. Moj byly maz miam dzialalnosc gospodarcza w ktorej ja pracowalam a on sie bawil i pil alkohol. Pracowalam ale moi pracodawcy wyjechali do Szwecji i obecnie przebywam na zasilku d'la bezronotnych. Pomimo ze jestem z bylym mezem w separacji to ja i dzieci pomagamy mu finansowo. Pomimo tego zalozyl mi sprawe o alimenty - 1000 zlotych - odgraza sie rowniez ze bedzie skarzyl o alimenty dzieci. Napisalam do sadu o wycofanie wniosku o alimenty - wyslalam tez faktury z Western Union - pieniedzy jakie dostal odemnie- . Jezeli jest ktos kto by   pomogl lub poradzil jak uwolnic sie od zlego czlowieka , ktory dreczy mnie i moje dzieci psychicznie -
Pomozcie mi prosze - nie mam pieniedzy na adwokatow - nie mam swojego mieszkania - dzieci mi pomagaja - kocham je i jestem im wdzieczna za pomoc - ich ojciec nie pracuje i jest alkoholikiem - mieszka ze swoja konkubina .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Współczuję Ci sad Czy Twój facet , którego tak kochałaś tak się zmienił po ślubie czy od zawsze miał problem z nadużywaniem alko ?
Jakie smutne te historie, nie rozumiem z jednej strony kobiet, które znoszą upokorzenia , z  drugiej strony niektóre kompletnie nie mają co ze soba zrobić, tu trzeba być silną kobietką. Ja bym odeszła od takiego, żeby nie wiem co nie męczyłabym się w chorej relacji

3

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Jejku ciężka sprawa, dobrze że chociaż dzieci Ci pomogą sad( mam nadzieję, że ktoś tu Ci coś mądrego poradzi. Jejku współczuję :*

4 Ostatnio edytowany przez MleczneCiastko (2015-10-31 21:54:23)

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Z jakiej niby racji jeszcze Ty masz mu płacić alimenty, ma swoja działalność, a Ty jesteś z nim w separacji, czas złożyć pozew o rozwód, jest alkoholikiem, sad napewno nie przyzna mu tych pieniędzy, bo skąd masz je wziąć jak jesteś obecnie bez pracy. To ze on nie ma na chlanie nie znaczy ze masz mu hajs slac za te wszystkie lata męczarni jakie przezylas.
Nie znam się na tego typu sprawach, ale jak dla mnie on i tak jest na przegranej pozycji, poradź się jakiegoś radcy prawnego (darmowego, bo są tacy) dowiedz się co możesz zrobić i jak może przebiec sprawa.
Wiem i rozumiem jak to jest żyć z alkoholikiem, mój "ojcze" też chlał, ale po jakimś czasie się opamiętał i wiem jaki koszmar musiałaś przeżyć i Twoje dzieci. Sama tego doznałam będąc dzieckiem. Poszukaj w necie jakieś porady prawnej on-line albo radcy prawnego darmowego cokolwiek, zebys wiedziała jak masz z nim działać. Glowa do góry! Dasz rade, tyle lat cierpialas, nie daj sie takiemu gnojowi! Trzymam kciuki!

5

Odp: Potrzrbuje pomocy.

A jesteście po rozwodzie?

    Art. 60

    § 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.

    § 3. Obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni.

"Ponadto w wypadku, gdy żaden z małżonków nie został uznany za winnego rozkładu pożycia małżeńskiego (podczas rozwodu), obowiązek alimentacyjny wygasa po pięciu latach od orzeczenia rozwodu, chyba że wystąpią wyjątkowe okoliczności - wtedy sąd może przedłużyć okres pobierania alimentów." Wątpię, aby otrzymał alimenty tym bardziej, że On ma własną działalność, a Ci pomagają dzieci. Ponadto nie dbał o podstawowe potrzeby rodziny - szukaj świadków w razie czego.

Jeśli nie jesteście nawet po rozwodzie nie ma On prawa sądzić Cię o alimenty smile. Jestem prawie w 100% pewna, że alimentów nie otrzyma, ba Ty mogłabyś się o nie sądzić razem z dziećmi!

Najlepiej gdybyś przeszła do działu PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA i tam poszukała podobnego wątku lub założyła nowy smile.

6

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Dziekuje wszystkim za rady - je mi troche lzej - dziekuje

7

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Witaj Sowa, obecnie w naszym kraju działają kancelarie, w których są udzielane bezpłatne porady dla rencistów, emerytów i osób bezrobotnych. Podaję ci link do jednej z nich:
http://www.googleadservices.com/pagead/ … y.chsch.pl

Możesz też poszukać innej kancelarii, wpisując hasło np. : adresy kancelarii prawnych, bezpłatne porady.
Nie rozumiem, dlaczego wysyłacie pieniądze dla męża/ojca alkoholika.
A kto ma opiekę prawną nad wnuczką?

Pozdrawiam.

8

Odp: Potrzrbuje pomocy.

Witam - dziekuje za informacje - wnuczka znajduje sie w rodzinie zastepczej , ja nie moge jej wziac ze wzgledu na wiek i to ze nie pracuje - kurator powiedzial ze nie dadza mi wnusi. T'en czlowiek - ojciec moich dzieci - obwinia mnie i dzieci - zniszczyl moje zycie i robi to dalej. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024