Wyjazd do Lwowa- czy to bezpieczne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wyjazd do Lwowa- czy to bezpieczne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Wyjazd do Lwowa- czy to bezpieczne?

Organizuję sobie wycieczkę z moim chłopakiem do Lwowa, ale martwię się sytuacją na Ukrainie. Niby już nie jest tak gorąco tam ( chyba że po prostu w TV o tym nie mówią...), ale boję sie o nas. Czy powinnam się zająć szukaniem jakiegoś ubezpiezpieczenia? Nie wiem co robić. POmozcie plisss...

--
Miejsce kobiety jest w kuchni.
Powinna siedzieć wygodnie z nogami w górze i popijająć wino przyglądać się, jak facet przygotowuje jej ulubioną potrawę.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wyjazd do Lwowa- czy to bezpieczne?

A wiecie jak tam jest z opieką medyczną? Nie piewrszy raz jadę na wycieczkę i chciałabym wiedzieć czy tam trzeba się jakoś zabezpieczyć... Czy EKUZ działa za wschodnią grnaicą? Może trzseba się ubezpieczyć?

--
Powinna siedzieć wygodnie z nogami w górze i popijająć wino przyglądać się, jak facet przygotowuje jej ulubioną potrawę.

3

W naszej telewizji już o tym nie mówią bo znaleźli sobie inne tematy, ale na Ukrainie sytuacja wygląda tak jak wcześniej albo i gorzej. Lwów jest blisko granicy więc tam nie spodziewałabym się tak napiętej sytuacji jak na przykład w rejonie Doniecka.

4

Może sytuacja nie jest tak napięta ale po co ryzykować? Nie lepiej poczekać albo wybrać inne Państwo?
Zastanowiłaś się kto Cię uratuje gdy coś pójdzie nie tak?

5

Nie wiem co zrobić... naprawdę marzę o wyjeździe tam i zbieram z facetem kasę... Jakie formalności trzeba spełnić żeby tam pojechac?  :/

--

6

up

--

7

Polecam jakieś ubezpieczenie, najlepiej pakietowo dla wszystkich. Wejdź sobie na rankomat.pl i poszukaj jakiejś oferty. Będzie to szybsze niż szukanie agenta czy chodzenie po agencjach ubezpieczeniowych.

8

Ja bym radził odmówić sobie wyjazdu tam. Możecie pojechać kiedy indziej, więc nie warto ryzykować życia ani zdrowa dla wycieczki gdziekolwiek.

9

Ja mam rodzinę blisko wschodniej granicy i często jeżdzą na Ukrainę na zakupy. Niedawno byli też turystycznie we Lwowie i polecali. Tylko mówili, że niestety łapówki na granicy to norma

10

Ja zdecydowałam się na wyjazd na Ukrainę w ferie zimowe. Wyjazd zorganizowany więc myślę, że bardziej bezpieczny. Zamierzam dodatkowo się ubezpieczyć. Zawsze tak robię bo nigdy nie wiadomo co może człowieka spotkać. Na stoku o wypadek przecież łatwo. Będę jeździć na stokach w Bukowel, a mieszkać w  Mikuliczynie. Transport na stok zapewnia mi organizator wyjazdu Wytwórnia Wypraw. Jest tam ponad 50 km tras narciarskich z wyciągami krzesełkowymi i dobrze rozbudowaną infrastrukturą dla turystów. Poza nartami będę miała okazję po wielu latach pojeździć na łyżwach. Podobno tego jak jazdy na rowerze się nie zapomina = zobaczymy smile  Dodatkową atrakcją wyjazdu jest właśnie zwiedzanie Lwowa.

11

jona2 napisał/a:

Polecam jakieś ubezpieczenie, najlepiej pakietowo dla wszystkich. Wejdź sobie na rankomat.pl i poszukaj jakiejś oferty. Będzie to szybsze niż szukanie agenta czy chodzenie po agencjach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie jednak Cię nie ochroni przed Ukraińcem, który akurat okaże się banderowcem i nie spodoba mu się, że idąc ulicą mówisz po polsku.

12 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-03-30 14:18:31)

Hej! Ja jeżdżę na Ukrainę moją ukochaną regularnie, dwa razy w miesiącu staram się tam być. Nigdzie nie odpoczywam tak, jak na UA. Nie martwcie się - wiadomo, jechać na tereny objęte wojną nie polecam, ale całe Zakarpacie - tam nie ma wojny, tam jest bezpiecznie. Wojna na Ukrainie spowodowała spadek cen - jest tam naprawdę tanio. Lwów też jak najbardziej jest bezpieczny, chociaż bardzo nie polecam granicy w Korczowej, bo można wpaść na kilkanaście godzin. Ja jeżdżę zawsze przez Słowację (Barwinek - Visne Nemecke) - po drodze jak ktoś chce zwiedzać jest mnóstwo atrakcji, trasa od granicy polsko - słowackiej do ukraińsko słowackiej to jakieś 3 godziny. Na tamtej granicy zazwyczaj wszystko odbywa się płynnie i nie ma takich korków jak w Korczowej. A za granicą - raj - im dalej tym piękniej. Zakarpacie w okolicach Mukaczewa, Wołowca to miejsce cudne!! Stamtąd do Lwowa trasa jest całkiem przyzwoita. A formalności tradycyjne - ważny paszport. Ubezpieczenie można wykupić, ale z tego co ja się zorientowałam to nie warto - skorzystanie z prywatnej wizyty lekarskiej to kwestia dania lekarzowi wynagrodzenia, a oni dużo nie biorą (w porównaniu z polskimi). Za 10 dni pobytu w szpitalu z dzieckiem "zapłaciłam" jakieś 200 zł, więc nie jest dużo. A opieka - pomimo iż nie wszędzie sprzęt wygląda obiecująco - rewelacyjna. takich lekarzy jak w Wołowcu nie spotkałam nigdzie - bezinteresownych i wrażliwych. Nie bójcie się Ukrainy!!! Wojna jest, ale daleko - jedźcie tam, zostawcie im swoje pieniądze bo są im potrzebne. Dla nas to mała kasa a dla nich - mnóstwo. Dziecko sprzedające kwiatkli na ulicy padło z radości kiedy kupiłam wszystkie - dałam mu 30 zł a dla niego to zarobek kilku dni!
Zobaczcie, jak tam pięknie [spam]

13

z tego co wiem tam jest bezpiecznie. Moja znajoma pracuje we Lwowie i nie narzeka.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wyjazd do Lwowa- czy to bezpieczne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021