Zawód Psychiatra - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Zawód Psychiatra

Witam wszystkich. Postanowiłam założyć ten wątek z czystej ciekawości...Nie wiem czemu ale ten zawód od zawsze mnie fascynował, choć sama chyba nie mogłabym go wykonywać-chyba mam w sobie za mało empatii. Jak waszym zdaniem wygląda taka praca? Czy psychiatrzy to "normalni ludzie" czy z racji na wykonywany zawód po latach dopada ich choroba zawodowa?Czy to praca ciekawa, rozwijająca? A może jest wśród nas jakiś psychiatra który zaspokoi moją ciekawość? wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zawód Psychiatra
Magda8891 napisał/a:

Witam wszystkich. Postanowiłam założyć ten wątek z czystej ciekawości...Nie wiem czemu ale ten zawód od zawsze mnie fascynował, choć sama chyba nie mogłabym go wykonywać-chyba mam w sobie za mało empatii. Jak waszym zdaniem wygląda taka praca? Czy psychiatrzy to "normalni ludzie" czy z racji na wykonywany zawód po latach dopada ich choroba zawodowa?Czy to praca ciekawa, rozwijająca? A może jest wśród nas jakiś psychiatra który zaspokoi moją ciekawość? wink

Aby zostać psychiatrą trzeba skończyć medycynę. Psychiatra jest lekarzem.

Czy aby przypadkiem nie pomyliłaś psychiatry z psychologiem?

3

Nie pomylilam smile wiem ze psychiatra to lekarz smile nie zmienia faktu ze troche "inny" niz inni lekarze...niektorzy ludzie ktorzy korzystali z uslug psychiatrow twierdza ze to lekarze "duszy" jestem ciekawa ile w tym jest prawdy...

4

Czasami zachowania pacjentów wyglądają  jakby byli chorzy psychicznie a są wynikiem choroby, niedomagania jakiegoś narządu.
Psychiatra powinien odróżnić to i wychwycić.
W części chorób psychicznych sama terapia i "leczenie duszy" słowem nie pomoże, działają jedynie leki aby człowiek jakoś funkcjonował, nie zrobił krzywdy sobie czy innym.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2023