Prośba o opinie osób znających realia życia za granicami nszego Kraju - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Prośba o opinie osób znających realia życia za granicami nszego Kraju

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

1

Temat: Prośba o opinie osób znających realia życia za granicami nszego Kraju

Cześć!
Z tej strony Monika. W związku z pewną rozmową zrodził się w mojej głowie myśl, żeby do Was napisać tutaj i zapytać o opinie, radę, doświadczenia. Już mówię o co mi chodzi...
Nigdy nie pracowałam za granicą, nie znam więc tamtejszych realiów, wiem tyle co gdzieś tam zasłyszałam od innych. Ostatnio miałam małe przejścia, zaszły pewne nieoczekiwane zmiany i chwilowo wylądowałam znów u siebie w małej miejscowości na południu Polski. Chwilowo pracuję jako ekspedientka, akurat tutaj udało mi się przyjąć. Plany były inne, mieliśmy wyjechać z chłopakiem do Niemiec i tam wspólnie spróbować własnych sił. Niestety ta opcja się wykoleiła, gdy on nagle zdecydował zerwać. Tak więc w tej chwili zastanawiam się co dalej. Jestem po studiach matematycznych, a dokładnie mam uprawnieniami do nauczania w szkole(od podstawówki do liceum). Kilka lat już jednak upłynęło a ja nie pracowałam w zawodzie z różnych powodów, ale pomińmy, bo to w tej chwili nie istotne. Mój angielski to takie B1/B2(przy okazji, gdyby ktoś był chętny do wspólnego szlifowania języka, to też dajcie znać). Niemiecki tylko podstawowy. Po studiach zaczęłam się również uczyć programowania w C++. Trudno mi określić mój poziom, ale pisałam już parę programów, przerobiłam jakieś kursy internetowe, także jakiś z Coursery. Pewnie nie jest to szał to co umiem, ale zawsze coś.
I teraz, jako osoby bardziej obeznane w temacie, co moglibyście mi poradzić w związku z opcjami za granicą? Jakie miałabym tam szanse? Gdzie najlepiej, w jakich krajach? Kurcze no nie wiem już sama czy skupić sie na naszym kraju, czy myśleć o wyjeździe. Też chciałabym jeszcze coś w życiu zobaczyć, pomieszkać w innych miejscach, popróbować, skoro i tak nie mam jasno sprecyzowanych planów. Jestem otwarta na różne ciekawe opcje. Proszę o odpowiedź co o tym myślicie, jakie macie refleksje, pomysły. Od razu z góry dziękuje za każdą konstruktywną odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!:-)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prośba o opinie osób znających realia życia za granicami nszego Kraju

Byloby ci duzo latwiej gdybys miala kogos w innym kraju kto by ci na poczatku pomogl bo samej wyjechac do obcego kraju bedzie ci ciezko zwlaszcza ze na poczatku tez nie dostaniesz jakiejs super ekstra pracy no i musialabys skonczyc szkole jezykowa np. W niemczech zeby bylo ci latwiej. U mnie w rodzinie wiekszosc mieszka za granica ale nikt nie wyjezdzal sam, zawsze byl ktos kto na poczatku pomogl

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Prośba o opinie osób znających realia życia za granicami nszego Kraju

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024