Starsza -jakie obowiązki powinna pełnić, wieczór panieński itp. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Starsza -jakie obowiązki powinna pełnić, wieczór panieński itp.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Starsza -jakie obowiązki powinna pełnić, wieczór panieński itp.

Witam Wszystkie Panie i nielicznych Panów,
Niedługo już czeka mnie zaszczyt bycia starszą na weselu. Jednak obowiązki przed ślubem powoli zaczynają na mnie spływać. Nigdy wcześniej nie pełniłam takiej roli. Czekam na porady od doświadczonych użytkowniczek.
P.S. Mam obowiązek przeprowadzenia wieczoru panieńskiego smile liczę na podpowiedzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Starsza -jakie obowiązki powinna pełnić, wieczór panieński itp.

PODBIJAM!
Ja mam byc swiadkowa za miesiac, a tez nigdy nie pelnilam takiej roli.. w dodatku nigdy nie bylam na panienskim, a tez musze go zorganizowac. W zyciu bylam na jednym (slownie: JEDNYM) weselu.
Nie wiem od czego zaczac hmm

Life is hard. After all it kills you.

3

Ja na waszym miejscu, zakres obowiązków określiłabym z młodą parą, ewentualnie przyszłą panną młodą. Sama będę miała dla mojej przyjaciółki, parę rzeczy, którymi chciałabym aby się zajęła, a taka pomoc bardziej się przyda, niż my mówiący wam co należy do obowiązków świadkowych. smile

"(?) ten kto nie analizuje dawnych błędów, prędzej czy później je powtórzy."

4

Dokładnie ustal zakres obowiązków z młodymi,  ja ustaliłem ze starszymi co mają robić, tylko w moim przypadku ja ich niczym nie obciążam, sam chce wszystko sobie pozałatwiać, sumienie by mnie zjadło gdybym coś komuś kazał robić albo jeszcze dodatkowo żeby oni tracili na mnie pieniądze to niedopuszczalne, a niektórzy tak wykorzystują starszych drużbów.

5

Dwa razy pełniłam rolę świadka - u mojej przyjaciółki i brata.

Za pierwszym razem pomagałam już na etapie kompletowania garderoby, potem organizowałam wieczór panieński, przed ceremionią pilnowałam, żeby wszystko było jak należy, po ślubie odbierałam kwiaty od gości, w trakcie wesela dbałam, aby obsługa uwijała się sprawnie, a gościom niczego nie brakowało, wspólnie pojechaliśmy do fotografa.

Z kolei bratu pomagałam dekorować samochód, w dniu ślubu odebrałam bukiet dla przyszłej żony, jemu pomagałam się ubrać. Pilnowałam też, żeby wziął ze sobą obrączki (potem przekazaliśmy je świadkowi) i dowód osobisty. Pani młoda zapomniała zabrać z domu wspomniany dokument, więc przytomnie poszłam do kierownika USC i poprosiłam, aby chwilę wstrzymano się z uroczystością. Potem oczywiście przez cały czas byłam przy nich, odbierając kwiaty, pomagając pani młodej wsiąść do samochodu, ustalając z obsługą restauracji co i kiedy robimy. Jednak w trakcie samego wesela wszystkim bardzo sprawnie zajmowali się pracownicy lokalu, dlatego ja mogłam już tylko spokojnie się bawić smile.

Jak widać - dwa śluby/wesela i dwa różne zakresy obowiązków. Moim zdaniem warto poznać oczekiwania przyszłych nowożeńców i wszystko ze sobą szczegółowo ustalić. W ten sposób nie tylko unika się nieporozumień, ale też uszczęśliwiania kogoś na siłę.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Starsza -jakie obowiązki powinna pełnić, wieczór panieński itp.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018