dziecko a telefon komórkowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » dziecko a telefon komórkowy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: dziecko a telefon komórkowy

Jestem mamą 12 letniego dziecka, i aby być o niego spokojna chciałabym kupic mu telefon komórkowy.  Mam jeszcze jednak pewne wątpliwości czy to aby jest odpowiedni moment na taki gadżet. Coraz częściej słyszy się że dzieci dostają swój pierwszy telefon na początku podstawówki a nawet już w przedszkolu. Nie chciałabym jednak aby ten gadżet spowodował jakieś negatywne konsekwencje (typu: zabawa telefonem podczas zajęć szkolnych) jednakże z drugiej strony chce mieć kontrolę nad swoim dzieckiem, wiedzieć gdzie jest i co robi. I w zawiązku z tym myślałam o zakupie prostego, bez żadnych gier, telefonu, którego celem był by kontakt z rodzicami w każdej niemal sytuacji. Oczywiście jeśli chodzi o kwestie wydatków to należałby ona do nas- rodziców.
Niedawno natrafiłam na ciekawą lekturę w postaci artykułu pt. ?Jak kontrolować dzieci dzieki telefonom komórkowym? (http://www.skarbiec.biz/lifestyle/gadzety/10_11_2009.htm ).
Jest w nim przedstawiony model telefonu przeznaczony wyłącznie dla dzieci, który pozwala je kontrolować w każdej sytuacji np. zakazuje pisania smsów podczas zajęć szkolnych, pozwala też na nadzorowanie czy dziecko nie jeździ zbyt szybko samochodem, oraz posiada też blokade numerów innych niż do rodziców. Uważam że był by to idealny telefon aby móc kontrolować swoje dziecko, jednakże nie występują one jeszcze w Polsce. A co wy sądzicie o takim rodzaju telefonu, czy spełni on swoją rolę?
Czekam również na wasze porady i opinie co do tego czy słusznie postapię jeżeli kupię telefon dla swojego dziecka w tym wieku i czy będzie to dla niego dobre?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dziecko a telefon komórkowy

moim zdaniem jeśli kupisz telefon pokroju nokii 3310 będzie ok. jeśli go zgubi lub nie daj boże okradną go.. nie będzie szkoda a sam telefon chyba prócz gry w węża nic tam nie ma.

3

jeśli chodzi o trelefon, który opisujesz, to nie jest to wcale taki mały wydatek, taki telefon kosztuje
jesli już naprawde chcesz kontrolować swoje dziecko, to nie musisz tego robić poprzez kupno telefonu, dzieki któremu może mieć problemy
na kontrole dzieci są inne sposoby
jak juz zdecydujesz sie na telefon, to wydaje mi się,  że do kontroli powinien byc podstawowy model, bez aparatu, gier i innych nowinek w aplikacjach. Oczywiście kupiony w sklepie (nie na abonament i mixa, bo wtedy dziecko ma wiecej swobody z zarządzaniem konta) ładujesz ty i ty stawiasz warunki.
muszę jednak podkreślić, że jeśli telefon nie będzie fajny, to dziecko nie będzie go brało do szkołóy, bo nie bedzie chciało się z nim pokazywac wśród rówieśników
zastanów się, czy kupując telefon, będziesz miała nad nim większą kontrolę (czasami nie ma zasięgu, bateria się rozładuje, zapomni go zabrać- dzieci są o wiele mądrzejsze niż nam sie wydaje)

4

Mi się nasunęło jeszcze jedno - funkcja "namierzania" przez telefon (GPS) nie jest wcale taka doskonała - dość często zdarzają się pomyłki. Np. moja koleżanka kiedyś spokojnie siedziała sobie na lekcjach w szkole, a jej mama odchodziła od zmysłów bo namierzyło ją w ogóle w sąsiedniej dzielnicy tongue

Zresztą, kiedyś nie było telefonów komórkowych, a rodzice jakoś sobie radzili... Teraz tylko kłopoty - dzieci chcą coraz lepszych i "fajniejszych" telefonów - z gadżetami, aparatem, grami... A rodzice tylko mają kłopot, bo słyszą, że ich dziecko czuje się gorsze od rówieśników, bo ma "przestarzały" model...

5

dzięki serdeczne za wypowiedzi

6

nie wiem jak u was ale w szkole moich dzieci jest zakaz noszenia telefonów.Myślę że gdy dziecko ma dużą odległość do szkoły dojeżdża autobusem kilka kilometrów to telefon może być potrzebny ale jak szkoła znajduje się blisko to jest to zbędny gadzet.,zwłaszcza dla takiego młodego ucznia .

7

Telefon dziecka można też kontrolowac za pomoca specjalnych programow typu spyphone (można je kupic np w Alfatroniku), w ten sposb mozna uzyskac dostep do wszystkich rozmow jakie dziecko przeprowadzilo przez telefon, do smsów a nawet na jakie strony internetowe wchodizlo. Pełna kontrola telefonu przez rodzica, starszym dzieciom raczej sie by takie cos nie spodobało :0

8

Ludzie,błagam ogarnijcie się!
Dziecko to myślący,samodzielny człowiek.Szczególnie takie,jakie chcecie za pomocą różnych gadżetów namierzać.
Z dzieckiem trzeba rozmawiać,ono musi wiedzieć,że darzycie je zaufaniem.Ono także musi mieć pewność,że może ufać rodzicowi.
Jak myślicie,jaka będzie reakcja dziecka,które zamiast zaufania dostanie szpiega,który będzie informował rodzica vel więziennego klawisza o wszystkim cokolwiek dziecko będzie robić i gdziekolwiek będzie?

9

123patrycja napisał/a:

Telefon dziecka można też kontrolowac za pomoca specjalnych programow typu spyphone (można je kupic np w Alfatroniku), w ten sposb mozna uzyskac dostep do wszystkich rozmow jakie dziecko przeprowadzilo przez telefon, do smsów a nawet na jakie strony internetowe wchodizlo. Pełna kontrola telefonu przez rodzica, starszym dzieciom raczej sie by takie cos nie spodobało :0

Mi jako rodzicowi to się nie podoba,a co dopiero dziecku wink

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » dziecko a telefon komórkowy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2023