Położnictwo studia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Położnictwo studia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Położnictwo studia

Witam.

W maju matura, później czas wyboru studiów. Ogólnie to już zdecydowałam. Chcę pójść na położnictwo. Jedni się śmieją, inni ( np. moja mama), uważają, że stanę się wredna i zgryźliwa a jeszcze inni (mama mojego chłopca), mi zazdroszczą, bo też by chciały. takie opinie mi nic nie mówią o tym zawodzie. co prawda pisałam do studentek, odpisały mi, że pierwszy rok jest trudny pod względem tego, że zajęcia odbywają się praktycznie od rana do wieczora ale obecność przy porodzie wszystko wynagradza. to opinia studentek drugiego roku. chciałabym poznać opinię położnych, lub kogoś kto ma w rodzinie taką osobę. kilka razy chciałam zadać parę pytań położnej u mojego ginekologa ale jakoś się wstydziłam, bo siedziały tam też inne panie.

tak więc: czy na sali jest położna? tongue
może ktoś ma mamę, siostrę... może brata zajmujących się tym zawodem?

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Położnictwo studia

Ja jestem położną na "emeryturze" Ponieważ ukończyłam też "Przygotowanie do życia w rodzinie" i teraz pracuję w szkole.

3

Oooo...

ale to jakąś szkołę Pani ( bo na ty nie wypada ) skończyła, że w szkole pracuje czy wiedza z położnictwa + jakiś kurs wystarcza?

ogólnie jak pani oceniłaby ten zawód?

4

Skończyłam Liceum Medyczne 5 letnie..Były kłopoty z pracą więc poszłam jeszcze do Studium położniczego 3 letniego. Po czym zrobiłam licencjat z pielęgniarstwa.A na koniec PDŻ. W miedzy czasie pracowałam w szpitalu.

5 Ostatnio edytowany przez Aurora (2009-11-20 20:19:20)

Jak oceniłabym ten zawód? Hm....Jest to napewno ciężka praca....i niezbyt dobrze płatna. Przeżywa się pierwsze porody....(niesamowite uczucie) ale z biegiem czasu jakoś tak blednie....:) Bardziej przeżywa się porażki (takie też się zdarzają). Nie musisz mi "Paniować" mam 30 lat więc nie jestem taka stara....:)

6

te emerytura mnie zmyliła smile

właśnie ile płacą? bo w internecie różnie widziałam ( wiem, że płace są niskie i to mnie w sumie nie zniechęca ).
a co do PDŻ to też studium?

7 Ostatnio edytowany przez Aurora (2009-11-20 20:38:04)

Podyplomowe studia. Napisałam "emerytura" bo nie pracauje już w tym zawodzie. Czasem prowadzę zajecia w Szkole Rodzenia, ale to tylko godziny w ramach zastępstwa.

8

powtorze pytanie o zarobki.

9

CookieBitch napisał/a:

powtorze pytanie o zarobki.

Położne zarabiają tyle co pielegniarki...a wiesz jakie są zarobki pielegniarek w Polsce....Nie potrafie Ci konkretnie powiedzieć bo stawki są różne w różnych miejscach.Napewno nie są to kokosy biorąc pod uwagę odpowiedzialność zawodową.

10

niestety nie wiem ile zarabiaj.a pielegniarki. wiem, że ponoc malo.. te wszystkie strajki itd.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Położnictwo studia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018