Telefon w sprawie rozmowy o pracę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Telefon w sprawie rozmowy o pracę

Oto sytuacja. Dowiedziałam się, że moja koleżanka ze studiów aplikuje na to samo stanowisko pracy co ja. Obie mamy to samo doświadczenie zawodowe i te same kwalifikacje w związku z tym właśnie stanowiskiem pracy. Do niej zadzwonili i zaprosili ją na rozmowę, a mnie nie. Same się temu dziwiłyśmy i doszłyśmy do wniosku, ze jedyna między nami różnica była taka, że ona złożyła cv w dniu, w którym pojawiła się oferta, a ja na drugi dzień. Czy rzeczywiście to moze miec wpływ na decyzje o zaproszeniu na rozmowę? Dodam, że głoszenie było ważne jeszcze przez cały tydzień.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Telefon w sprawie rozmowy o pracę

A zamieściłaś swoje zdjęcie na cv?

W moim mieście jest firma, które stawia wyłącznie na reprezentacje kandydatek. Mam na myśli pracownice biurowe. Długie nogi, ładne uzębienie, szczupła sylwetka. To jest to! Szare myszki nie mają szans. I wcale się nie kryją z taką polityką. Nie liczy się wykształcenie, doświadczenie. Dziewczyny po szkole zawodowej, a nawet z wykształceniem gimnazjalnym znalazły tam prace, bo dobrze się prezentują. Oczywiście z czasem wychodzi czy mają zapał i są kumate. Niektóre odpadają. Ale większość się utrzymuje. Właściciele wychodzą z założenia, że wszystkiego się idzie nauczyć. I w sumie nie krytykuję ich polityki. Dobrze na tym wychodzą. Klienci świetnie się czują, gdy u progu wita ich piękna kobieta. Z resztą jeden z współwłaścicieli również jest po gimnazjum, a stworzył firmę, która jest jedynym producentem w Polsce wyrobu X.

Oczywiście nie mówię, że u Ciebie jest identyko. Ale zdarza się, że nasze zdjęcie nie przypadnie do gustu pani albo panu przeżucającym cv w dziale HR.

3

Dokładnie o to samo chciałam zapytać:-) CV było ze zdjęciem? Bo wiele firm stawia przede wszystkim na prezencję, na drugim miejscu są kwalifikacje, a na trzecim predyspozycjo psychiczne:-) Sami kiedyś wybieraliśmy personel pod tym kątem, ale w pewnych branżach wygląd to bardzo ważny aspekt:-)

4

Faktycznie bardzo dziwna sytuacja. Ja nie wiem na co firmy zwracają uwagę robiąc rozmowy w sprawie pracy. Może patrzą na zdjęcia? Może na datę wysłania odpowiedzi tak jak napisałaś? Cieżko napisać.

5

Kiedyś rozmawiałam w pracy z koleżanką która odbierała maile z aplikacjami od kandydatów. Mówiła mi że przez pierwszy dzień przychodziło bardzo dużo ofert, to wszystko drukowała i zanosiła szefowi. Na drugi dzień, kiedy miała zapchaną skrzynkę aplikacjami po prostu je usuwała bez czytania bo wiedziała że szef i tak wybierze kogoś z tych kandydatów z pierwszego dnia, tyle tego było.
Tak, czas miał zapewne bardzo duże znaczenie i miał wpływ na zaproszenie na rozmowę wink

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

6

Sama jestem osobą, która przyjmuje CV i przekazuje szefowi do rozpatrzenia. Ogólnie to polega to na tym, że przegląda i mówi tak: "Ta ma niebieskie podkreślenia w CV a ja ich nie lubię  -odpada, ta jest z lutego a wodnik to zły pracownik - odpada, ta ma czcionkę ariala - kto używa takiej czcionki? - odpada.. ale sie dzisiaj napracowałem (10 kolejnych CV w kosz) może jutro przyjdą lepsze"
Brutalna prawda ale jednak... nie ma co brać do siebie takich rzeczy.

Wszystko jest trudne nim stanie się proste wink ..

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018