ODSZKODOWANIE Z ZUS? a co z chorobowym? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » ODSZKODOWANIE Z ZUS? a co z chorobowym?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: ODSZKODOWANIE Z ZUS? a co z chorobowym?

Witam. Wogóle nie mam pojęcia co mi się należy a co nie. Do rzeczy. W sierpniu u znajomych na imprezie złamałam nogę,piszczel. Kolega uderzył we mnie autem. Od sierpnia mam zwolnienie na razie do końca roku a potem pewnie jeszcze dobre następne pół roku bo mam założone śruby w nodze i lekarz powiedział że do roku czasu je będę nosiła. Prowadzę swoją działalność-sklep,opłacam zus. No i czy ja dostanę wypłatę chorobowego-jak tak to kiedy i czy ja mogę starać się o odszkodowanie z Zus jeżeli to był wypadek ale nie w czasie i miejscu pracy?

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ODSZKODOWANIE Z ZUS? a co z chorobowym?

może powinnaś udać się do zus,u i dowiedzieć dokładnie, na co możesz liczyć i jakie dokumenty powinnaś przedłożyć
napewno potyrzebne będą ci wszystkie dokumenty leczenia itd. z tego, co się orientuje to dopiero po zakończeniu leczenia składa się wnioski, ale lepiej wiedzieć wszystko prędzej,
jeśli miałabyś dodatkowe indywidualne ubezpieczenie np.PZU, to wtedy zgłaszasz się także do nich

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

3

Zasiłek chorobowy powinien być wypłacany od pierwszego dnia zwolnienia, przez maxymalnie 180 dni. Po tym czasie gdy nadal jesteś niezdolna do pracy zus skieruje cię na komisję, która zweryfikuje twoje zwolnienia i po badaniu stwierdzi czy należy ci się zasiłek rehabilitacyjny (max. rok czasu). Może również dać ci skierowanie do sanatorium lub na inną rehabilitację. Jednak, jeśli wiesz że zwolnienie będzie trwało dużej niż pół roku powinnaś udać się do zusu i dowiedzieć jakie dokumenty i wnioski przygotować na komisję, by mieć ciągłość w wypłacie świadczenia.
Mój mąż był w podobnej sytuacji i nie otrzymał żadnego odszkodowania w zusie, chyba że przez dwa lata coś się zmieniło.
Jeśli prowadzisz działalność to powinnaś pamiętać o opłacaniu składek na ubrzpieczenie zdrowotne, mimo otrzymywanych zasiłków z zusu.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Mind is like a parachute... It works only when open...

4

Pierwszy krok to zlozenie zwolnienia, jak je wyczerpiesz wez z zus skierowanie o zasilek rehabilitacyjny, potem mozesz sie starac o rete, co do wypadku jesli bedziesz w stanie udowodnic ze wlasnie u tych znajomyc pracowalas, tzn odbieralas towar , przywozilas towar do klijenta, to mozesz wystapic o rete wypadkowa, albo zwolnienei wypadkowe,ale bedzie trudno, ustawa o wypadkach przy paracy bardzo jasno okresla co sie kwalifikuje do wypadku i przedewszystkim gdzie i w jakich godzinach. A wiec zdarzenie powinno miec miejse w godzinach pracy i w miejscu wykonywania pracy lub w  bezposredniej drodze do pracy .

5

Nie to zdarzenie nie kwalifikuje się do -wypadku przy pracy. Nie będę kombinować.

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » ODSZKODOWANIE Z ZUS? a co z chorobowym?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018