Skrzydełka zupełnie inaczej!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Skrzydełka zupełnie inaczej!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Skrzydełka zupełnie inaczej!!

Witam drogie panie i oczywiście zaglądających tutaj panów. Chciałam Wam polecić fajny przepis na zimną zakąskę ze skrzydełek z kurczaka. Są naprawdę pyszne, wypróbowałam i rozeszły się w mig....

Składniki
- 2 kg skrzydelek z kurczaka
- 1 kostka bulionowa
- 0,5 łyżeczki cukru
- 4-5 jajek
- bułka tarta
- olej do smażenia

Zalewa
- 6 szklanek wody
- 1 szkl. octu
- 2 łyżki soli
- 5 łyżek cukru
- 4 łyżki keczupu
- cebule (pokroić w półksiężyce)
- kilka ziaren ziela angielskiego
- kilka ziarenek gorczycy
- listek laurowy

Z podanych składników ugotować zalewę i zostawić do wystygnięcia.

Skrzydełka podzielić na dwie części (lotki odrzucić), ugotować z kostką rosołową i cukrem (gotować około 25 - 30 min).
Ugotowane skrzydełka ostudzić, opanierować w jajku i bułce i usmażyć na oleju. Przelożyć do miski, zalać zalewą i włożyć na noc do lodówki. Gotowe.
Życzę smacznego!!!

Mind is like a parachute... It works only when open...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Skrzydełka zupełnie inaczej!!

Teoretycznie jest to zakąska na przyjęcia ale moje trzy córki wcieły skrzydełka na kolację i dopytują się kiedy będą znowu.
A przełożone do słoika i zamknięte przetrzymają w lodówce ok.  5 dni.

Mind is like a parachute... It works only when open...

3

Bułki tartej mi obecnie nie wolno, ale chyba się skuszę i wypróbuję przepis. smile

4

A może Pikantne skrzydełka z chili wg Roberta Sowy

24 duże skrzydełka z kurczaka

Marynata:

2 łyżki miodu
2 łyżki sosu worcester (sos o korzennym smaku)
1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
1/2 łyżeczki sosu sambal oelek (intensywnie czerwony sos chili)
1 szklanka pikantnego ketchupu
2-3 łyżki soku z cytryny

Wszystkie składniki marynaty dokładnie zmiksować i doprawić do smaku wedle własnego gustu.
Umyte i oczyszczone skrzydełka naciąć na zgięciu i marynować ok. 4-6 godz. Tak przygotowane skrzydełka grillować 20 minut lub piec ok. 40 minut w temp 160st. C.
Skrzydełka przygotowane na grillu będą smaczniejsze, jeśli przed zamarynowaniem zostaną obgotowane przez ok. 20 minut.

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Skrzydełka zupełnie inaczej!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018