Zagraniczne imiona - zmiany w prawie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Zagraniczne imiona - zmiany w prawie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Zagraniczne imiona - zmiany w prawie

Zgodnie z nowymi przepisami od tego roku wprowadzona zostaje możliwość nadawania dzieciom zagranicznych imion, co wydaje się szczególnie ważne dla małżeństw mieszanych i imigrantów. Jak do tej pory obowiązywał będzie zakaz nadawania imion zdrobniałych, ośmieszających czy nieprzyzwoitych, bez względu na język pochodzenia danego słowa. Dziecko będzie mogło otrzymać maksymalnie dwa imiona. 

Co sądzicie o tych zmianach? A może macie zamiar skorzystać z możliwości, jaką daje nam nowe prawo?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zagraniczne imiona - zmiany w prawie

Ciekawe czy będzie można nadać dziecku imię powiedzmy "Monday" i "Poniedziałek". Bo niby dlaczego po angielsku będzie można mieć na imię "Poniedziałek" w po polsku już nie?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3 Ostatnio edytowany przez Iurista (2015-01-05 16:51:04)

Uważam, że weszła nowa ustawa o ochronie konsumenta, która zgodnie z konsekwentną drogą ustawodawcy zmierza do ukręcenia łba przedsiębiorcom. Uważam, że prawo jest dziurawe i sprzeczne. Czy naprawdę ustawa o imionach, dotycząca może promila spośród nas (bo ja i tak nie dam dziecku inaczej na imię), naprawdę ma znaczenie?

4

Iurista napisał/a:

Czy naprawdę ustawa o imionach, dotycząca może promila spośród nas (bo ja i tak nie dam dziecku inaczej na imię), naprawdę ma znaczenie?

Są osoby, dla których ma. Ten wątek dotyczy zmian w prawie w tym zakresie, w innym można dyskutować o zmianach w prawie konsumenckim.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Ma to sens w przypadku małżeństw mieszanych, ale z drugiej strony jestem zdania, żeby nadać dziecku imię, które będzie pasowało do miejsca, w ktorym będzie żyło. Jeśli rodzina będzie żyła w Polsce, to chyba nie ma specjalnie sensu nadanie zagranicznego imienia... Są też imiona uniwersalne, które będą brzmiały dobrze w każdym języku...

6

Jako ciekawostkę podam, że spośród imion zagranicznych w Polsce najczęściej nadawane są: Carmen, Andrea, Elena, Hannah, Jessica, Marika, a wśród chłopców: Mike, Scott, Kelwin, Lorenco, Natan i Rafael.

Być może inspiracją dla polskich rodziców będą imiona najpopularniejsze w innych krajach Europy? 

Niemcy:
Imiona żeńskie: Mia, Lea, Emma, Emily, Hannah, Lena, Lilly, Sarah, Laura, Leonie
Imiona męskie: Lukas, Jonas, Maximilian, Ben, Felix, Luca, Leon, Niklas, Louis, Paul

Wielka Brytania:
Imiona żeńskie: Olivia, Sophie, Emily, Lily, Amelia, Jessica, Ruby, Chloe, Grace, Ava
Imiona męskie: Oliver, Jack, Harry, Alfie, Charlie, Thomas, William, Joshua, George, James

Szwecja:
Imiona żeńskie: Alice, Maja, Elsa, Julia, Linnea, Ella, Ebba, Molly, Wilma, Emma
Imiona męskie: William, Lucas, Oscar, Hugo, Elias, Oliver, Liam, Alexander, Viktor, Emil

Olinka napisał/a:

Jako ciekawostkę podam, że spośród imion zagranicznych w Polsce najczęściej nadawane są: Carmen, Andrea, Elena, Hannah, Jessica, Marika, a wśród chłopców: Mike, Scott, Kelwin, Lorenco, Natan i Rafael.

Być może inspiracją dla polskich rodziców będą imiona najpopularniejsze w innych krajach Europy? 

Niemcy:
Imiona żeńskie: Mia, Lea, Emma, Emily, Hannah, Lena, Lilly, Sarah, Laura, Leonie
Imiona męskie: Lukas, Jonas, Maximilian, Ben, Felix, Luca, Leon, Niklas, Louis, Paul

Wielka Brytania:
Imiona żeńskie: Olivia, Sophie, Emily, Lily, Amelia, Jessica, Ruby, Chloe, Grace, Ava
Imiona męskie: Oliver, Jack, Harry, Alfie, Charlie, Thomas, William, Joshua, George, James

Szwecja:
Imiona żeńskie: Alice, Maja, Elsa, Julia, Linnea, Ella, Ebba, Molly, Wilma, Emma
Imiona męskie: William, Lucas, Oscar, Hugo, Elias, Oliver, Liam, Alexander, Viktor, Emil

Ja mam w domu dwie o Imionach zagranicznych jedna to nie mój pomysł ale drugiej imie sam rejestrowałem w usc.Mnie to nie przeszkadza spolszczyłem sam imię żony najbardziej babcie miały kłopoty z jej imieniem córce nadaliśmy razem ja załatwiłem formalności.
Pierwsza ma imię ze szwecji druga z niemiec no i nic mnie to nie boli choć czasem muszę kilka razy powtórzyć.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

8

Ja z kolei noszę klasyczne imię rosyjskie. Był czas, kiedy go nie lubiłam, ale teraz nie zmieniłabym na żadne inne wink.

9 Ostatnio edytowany przez słodko-kwaśny (2015-05-15 22:46:01)

Olinka napisał/a:

Ja z kolei noszę klasyczne imię rosyjskie. Był czas, kiedy go nie lubiłam, ale teraz nie zmieniłabym na żadne inne wink.

Ja mam ASTRID i IRMINĘ.ale zwracam się po polsku do nich:)
Jak widzisz jakoś daję radę.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

10

Dziś natknęłam się na kolejną ciekawostkę, o której dotąd nie słyszałam. 
Imię dziecka trzeba zgłosić w ciągu 21 dni od dnia sporządzenia karty urodzenia, jeśli bowiem ten termin nie zostanie dotrzymany, to decyzję podejmie za nas urządnik. Spóźnienie skutkuje sporządzeniem całego aktu urodzenia przez właściwego urzędnika urzędu stanu cywilnego, łącznie z nadaniem maluchowi imienia. Od dnia wejścia w życie ustawy, czyli 1 marca 2015 r., niemal 200 dzieci otrzymało w ten sposób swoje imiona. 
Z zasady urzędowo nadawane imiona to te, które są najpopularniejsze w Polsce w okresie, gdy dziecko przyszło na świat. Dla chłopców są to na przykład Jan, Paweł, Piotr, Jakub, a dla dziewczynek Monika, Natalia i Katarzyna.

11

mam mieszane uczucia co do tego, bo jednak to trochę na pokaz żeby dziecko miało zagraniczne imie ale będzie swiatowym człowiekiem. większość imion zagranicznych maja swoje odpowiedniki polskie.

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

12

Moje maja podwojne obywatelstwo a co za tym idzie rejestracje w USC z przetlumaczonym imieniem na j.polski i tym tez kierowalam sie w doborze by tutaj mogli je nazywac w tutejszym jezyku i by mialy odnosnik polski z czego sami chetnie korzystaja.

"For the wrong person you have never worth but for the right person you mean everything"

13

chloe2 napisał/a:

mam mieszane uczucia co do tego, bo jednak to trochę na pokaz żeby dziecko miało zagraniczne imie ale będzie swiatowym człowiekiem. większość imion zagranicznych maja swoje odpowiedniki polskie.

Czemu na pokaz? Jeśli nazwisko ma obce brzmienie to uważam że imię powinno do niego pasować i działa to w obie strony jeśli nazwisko jest typowo polskie to zagraniczne imię będzie dziwne.

U nas jeśli skusimy się na ślub też będzie nazwisko nie polskie, a dzieci jeśli będę miała będą nosiły stare, słowiańskie imiona.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Zagraniczne imiona - zmiany w prawie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018